View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2120414
 
rss feed:
 
 
 
Results for Yorkshire Marathon on the 11th Oct 2015
 
Full NameClubCatHMSPosition
Edwin Korir Unattached M 15 06 
Nathan Kilcourse Salford Harriers M 24 35 
Jackson Biwott Unattached M 31 01 
Jonathan Walton Leeds City Athletic Club M45 34 41 
Frank Beresford Otley Athletic Club M 35 32 
Andy May Valley Striders M40 35 38 
Stefan Simms Unattached M45 42 10 
Josh Taylor Unattached M 42 30 
Darren King Clowne Road Runners M45 42 38 
Andy Barnes London Heathside AC M 44 11 10 
David Stoneman Airecentre Pacers M35 44 22 11 
Alex Collings Sheffield Running Club M35 44 37 12 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M 44 44 13 
Craig Bradshaw Tynedale Harriers M 44 56 14 
Chris Wells Kingstone Runners M35 45 29 15 
David Smithers Knavesmire Harriers M40 45 58 16 
Stephen Maddison Knavesmire Harriers M40 46 07 17 
Matthew Alderson Blaydon Harriers & Athletic Club M 46 17 18 
Nigel Sullivan Burnham Joggers M45 47 12 19 
Paul Newsome St Theresas M40 47 31 20 
Rafal Mielczarczyk Unattached M35 48 31 21 
Joasia Zakrzewski Dumfries Running Club F35 48 48 22 
Kevin Ogden Spenborough & District AC M40 48 53 23 
John Featherstone Unattached M40 49 09 24 
Richard Pattinson Horsforth Harriers M50 49 15 25 
Rose Nicholson Hunters Bog Trotters F 49 45 26 
Breton Holdsworth Clayton Le Moors Harriers M40 50 16 27 
Ben Goddard UK Net Runners M 50 24 28 
Vincent Riviere Unattached M35 50 29 31 
Simon Newton Ackworth Road Runners M35 50 31 30 
Tori Green Richmond & Zetland Harriers F 50 32 29 
Richard Ginn Pocklington Runners M45 51 31 33 
Rob Newton City of Hull AC M 51 57 34 
Jonathan Godfrey City of Hull AC M40 52 18 35 
Stephen Head St Theresas M40 52 58 36 
Timothy Richardson Harrogate Harriers M 53 29 38 
Hannah Oldroyd UK Net Runners F 53 37 39 
Christian Poulton Cambridge Harriers M45 53 40 40 
Peter Hodgson Blaydon Harriers & Athletic Club M 54 56 43 
Sarah Lowery Sheffield Running Club F 54 57 42 
David Stroud Unattached M40 55 14 46 
Steve Hall Stainland Lions M 55 16 45 
Danny Jones Leeds City Athletic Club M 55 18 48 
Martin Connelly Elswick Harriers M45 55 30 50 
Simon Bennett Steel City Striders M45 55 38 51 
Rob Brooks Saltwell Harriers M40 55 49 52 
Paul Weir Unattached M 56 16 54 
Iain Elliott Running Forever Taunton M 56 35 56 
Gary Berzins Sutton in Ashfield Harriers & AC M35 56 38 57 
Philip Sewell Leeds University M 57 40 59 
Steven Peters Dundee Road Runners M 57 41 58 
Alastair Wallace Skipton Athletic Club M40 57 44 60 
Stephen Hall North Shields Poly AC M35 57 50 64 
Steve Stead Penistone Footpath Runners M35 57 50 66 
Ryan Hamilton Goole Viking Striders M 57 57 62 
Andrew Wiggins Stainland Lions M45 58 21 65 
Mark Furniss Roberttown Road Runners M45 58 21 68 
Paul Brown Trawden Athletic Club M40 58 49 71 
Gordon Bateman Basingstoke & Mid Hants Athletics Club M 58 50 72 
Robin Webb Ely Runners M 58 52 74 
Martin Devine Portobello Running Club M35 59 04 104 
Sarah Gruber Invicta East Kent Athletics Club F40 59 09 75 
Andrew Merrick Ilkley Harriers M50 59 17 79 
Melissah Gibson Unattached F 59 19 77 
Anthony Rosevear Southwell Running Club M35 59 20 82 
Stephen Wood Roberttown Road Runners M35 59 25 83 
Steve Darby UK Net Runners M45 59 30 81 
Kelvin Dickinson Wirral Athletic Club M40 59 32 84 
Steven Weston Ilkley Harriers M45 59 43 86 
Tim Cook Watford Joggers M35 59 48 87 
Paul Crowther Holmfirth Harriers M35 00 26 93 
Andrew Fox Pocklington Runners M40 00 35 89 
Paul Abraham Altrincham Athletic Club M40 00 35 91 
Sean Duffey Idle Athletic Club M45 00 35 94 
Emma Yates Knavesmire Harriers F45 00 43 92 
Christopher Lydon Beckenham Running Club M50 01 45 108 
Jane McCarthy Ilkley Harriers F40 02 24 103 
Graham Molyneux Harrogate Harriers M50 02 31 102 
Simon Gilbody Hyde Park Harriers M45 02 33 100 
Laura Allen Totley Athletic Club F 02 39 101 
Sean Thompson Stainland Lions M45 02 50 105 
Neal Emmerson Radcliffe Athletic Club M 04 46 116 
Steve Sadler Ware Joggers M50 04 48 119 
Danny Chan Knavesmire Harriers M40 04 54 120 
Darren White East Hull Harriers M35 04 59 121 
Paul Hatfield York Postal Harriers M35 05 09 122 
Jonathan Oxley Beverley Athletic Club M45 05 32 132 
Mike Wells Holme Pierrepont Running Club M40 05 34 126 
Stephen Schubeler Heaton Harriers M 05 49 137 
Gary Thwaites Sedgefield Harriers Running Club M40 05 54 127 
Rebecca Sa Skyrac Athletic Club F35 06 08 135 
Stephen Taylor East Hull Harriers M35 06 09 130 
Ben Devereux City of Hull AC M35 06 13 129 
Philip Markham Scarborough Athletic Club M45 06 18 136 
Suzy West Eye Community Runners F 06 18 164 
Joseph Kwallah Wetherby Runners M45 06 57 138 
Rebecca Gallop Newark Athletic Club F 06 59 141 
Mark Alexander Kilmarnock Harriers M35 07 02 139 
Hal Roberts Kirkstall Harriers M 07 12 145 
James Gray St Theresas M 07 15 143 
Sam Needham Steel City Striders M 07 27 142 
Andy McCue Skyrac Athletic Club M40 07 54 148 
Chris Leppard Maidenhead Athletic Club M35 07 57 152 
Kevin McMullan Valley Striders M45 08 01 151 
S Hons Pocklington Runners M 08 09 153 
Jennie Guard Leeds City Athletic Club F 08 16 159 
Robert McWilliam Selby Striders M45 08 47 171 
Duncan Woodhall Tadcaster Harriers M35 08 54 160 
Andrew Gaines Swaledale Road Runners M50 08 59 162 
Keith Lamb Wolds Vets M40 08 59 167 
Richard Waterton Ware Joggers M40 09 04 165 
Douglas Scott Ripon Runners M40 09 08 168 
David Leese Knavesmire Harriers M 09 15 170 
Neil Barker Spenborough & District AC M45 09 16 166 
Richard Stone Saltaire Striders M45 09 20 175 
Christopher Farrell Knavesmire Harriers M 09 43 177 
Chris Wales Southwell Running Club M35 10 04 178 
Roy Tomlinson Cleveleys Road Club M55 10 13 179 
Martin Boswell Cleveleys Road Club M40 10 13 180 
Julie Masterman Goole Viking Striders F50 10 20 183 
James Pearson East Hull Harriers M35 10 48 184 
Patrick Harness Goole Viking Striders M 10 53 186 
Nicholas Tutill Knavesmire Harriers M40 10 57 189 
Andrea Lancaster Knavesmire Harriers F40 11 07 191 
Nicola Brown Holmfirth Harriers F40 11 31 196 
Darran Cook City of Hull AC M40 11 36 197 
Matt Charlton Headington RoadRunners M 11 42 198 
John Auld North Herts Road Runners M 11 42 201 
Ian Richardson Ackworth Road Runners M35 11 47 200 
Kevin Fish Lincolnshire Quadrathlon Club M45 11 48 199 
Joel Giddings Valley Striders M40 11 51 202 
David Hanks Kingstone Runners M35 12 03 203 
Giacomo Squintani Totley Athletic Club M35 12 48 213 
Giles Hawking Knavesmire Harriers M40 12 49 210 
Joseph Morton Rounday Runners M 12 51 252 
Martyn Hewitt Kippax Harriers M40 13 03 218 
Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners M45 13 07 219 
Colin Fletcher Easingwold Running Club M55 13 11 222 
Steve Edwards Bourton Road Runners M50 13 15 214 
Robyn Hawxby Knavesmire Harriers F40 13 20 223 
Matt Jackson Hyde Park Harriers M35 13 22 217 
Simon Gurney Shenley Striders M45 13 25 215 
Geraint Heath Lliswerry Runners M35 13 51 230 
Richard Herrington St Theresas M35 13 54 224 
Scott Hawley York City University M 13 57 225 
Mark Shearing Tri Anglia Triathlon Club M35 14 13 229 
Adam Anderson Driffield Striders M 14 27 233 
Nicholas Hamilton Abingdon Amblers Athletic Club M55 14 37 237 
Laura Portway New Eltham Joggers F 14 39 239 
Stewart Spink Saltaire Striders M45 14 51 242 
Pete Downes Knavesmire Harriers M50 15 11 245 
Malcolm Collins Astley & Tyldesley Road Runners M45 15 27 251 
Matthew Johnson Hinckley Running Club M 15 39 248 
Simon Haywood Shenley Striders M35 15 47 250 
Keith Lunt Southport Waterloo AC M45 16 09 257 
Dan Newton East Hull Harriers M40 16 17 261 
Craig Cooper Keighley & Craven AC M45 16 20 262 
Scott Chinchen Steyning AC M 16 24 260 
Richard Taylor Dunbar Running Club M45 16 24 263 
Caroline Hemming 100 Marathon Club F45 16 29 273 
David Lord Trawden Athletic Club M50 16 45 268 
John McKeon Bournville Harriers M35 16 51 283 
Ian Ogden Spenborough & District AC M40 16 56 270 
Chris Haylock Lowestoft Road Runners M40 17 03 278 
Richard Gaffey Abbey Runners M40 17 08 277 
Richard Hambly Hartlepool Burn Road Harriers M50 17 50 284 
Steven Dickson Derwentside AC M35 17 50 291 
Daniel Butcher Barrow Runners M 17 56 299 
Robert Cornelius Guernsey Island AAC M40 18 00 287 
Richard Godden Roberttown Road Runners M40 18 15 290 
Stephen Pettit Unattached M50 18 18 295 
Stephen Bailey Rothwell Harriers M45 18 31 296 
Mark Williamson Hornsea Harriers M45 18 43 300 
Gemma Floyd Morpeth Harriers F35 18 54 330 
Brian Laverick North York Moors AC M50 19 21 310 
Simon Shaw TriSport UK M40 19 22 311 
Mike Gallagher Hyde Park Harriers M 19 23 309 
David Harling Barnsley Athletic Club M45 19 34 312 
Paul Walker Ripon Runners M45 19 40 307 
Alex Wheeler Chapel Allerton Runners M 20 07 318 
Simon Williams Vocalink Running Club M45 20 14 316 
Claire Cooper Keighley & Craven AC F 20 35 317 
John Decesare Ampthill & Flitwick Flyers Running Club M45 20 44 321 
Robin Belsom Ipswich JAFFA Running Club M55 20 47 322 
David Atkinson Northern Vets M50 21 00 320 
Simon Barlow Central Athletic Club M45 21 14 334 
Simon Tordoff Tadcaster Harriers M35 21 15 332 
Chris Monk City of Hull AC M35 21 21 331 
Anthony McGale Springburn Harriers M45 21 27 344 
Shaun Connelly Elswick Harriers M50 21 29 343 
Tony Padgett Chapel Allerton Runners M 21 30 345 
Mike Scotney Bournville Harriers M40 21 33 340 
Mel Evans Huncote Harriers AC F 22 35 361 
Gareth Crabb Lincolnshire Quadrathlon Club M40 22 39 355 
Simon Hunt Gainsborough & Morton Striders M40 22 41 356 
Ritchie Gerry Sunderland Strollers M50 22 45 357 
Mark Marchant Derwent Valley Orienteers M40 22 54 354 
Thomas Mawer East Hull Harriers M 23 00 368 
Richard Rex City of Hull AC M40 23 01 372 
Martin Scott Blyth Running Club M45 23 12 365 
Richard Jones Ampthill & Flitwick Flyers Running Club M50 23 28 469 
Darren Baker York Postal Harriers M45 23 32 369 
David Simms Valley Striders M 23 43 373 
Joanna Davey Wetherby Runners F45 23 45 379 
Paul Bateman Halifax Harriers M 23 57 377 
Steven Taylor Stadium Runners M35 24 10 383 
Tom Wake Ipswich JAFFA Running Club M 24 16 384 
Nick Griffin Knavesmire Harriers M45 24 28 389 
Edward Lisney Beverley Athletic Club M 24 31 419 
Ben Shacklock Harrogate Harriers M35 24 42 390 
Philip Richardson Knavesmire Harriers M 24 59 399 
Steve Cowling Goole Viking Striders M35 25 01 394 
Simon Partridge York Postal Harriers M35 25 05 397 
Mike Robbins Marsh House Harriers M40 25 19 414 
Lisa Hale Fleet and Crookham AC F35 25 22 415 
Terry Hindson Redcar Running Club M55 25 25 401 
Nick Keen Chapel Allerton Runners M35 25 32 404 
Simon Downes Knavesmire Harriers M35 25 42 408 
Steven French Blyth Running Club M40 26 04 421 
James Maxton Knavesmire Harriers M40 26 08 435 
Adam Newton Harrogate Harriers M35 26 24 429 
Vicky Cooper Unattached F40 26 24 433 
Nuno S Skyrac Athletic Club M40 26 31 430 
Ian Cooper Harrogate Harriers M40 26 34 428 
Mark Starkey East Hull Harriers M40 26 38 431 
Gary Hargrave Sunderland Strollers M45 26 46 466 
Simon Peralta Reading Joggers M35 26 56 465 
Graham McKenzie Leeds Bradford Triathlon Club M35 26 57 438 
Warren Foster Scarborough Athletic Club M40 27 03 451 
David Marsh Southport Waterloo AC M55 27 05 455 
Andy Pagdin Valley Striders M55 27 07 442 
Unknown Runner Unattached M45 27 07 443 
Martin Jones Abbey Runners M40 27 18 449 
Tony Cross East Hull Harriers M35 27 20 478 
Billy Conlin Ripon Runners M45 27 24 491 
Stephen Boynton Boston and District AC M55 27 29 464 
Richard Ward Red Rose Road Runners M40 27 32 593 
Simon Armitstead Chapel Allerton Runners M 27 40 473 
Philip Horan Ampthill & Flitwick Flyers Running Club M45 27 41 456 
Jennie Roberts Leicester Triathlon Club F35 27 58 463 
Benjamin Tipping Swindon Harriers M 27 59 467 
Fiona Hobbs Bracknell Forest Runners F40 28 06 489 
Craig MacLellan Erme Valley Harriers M35 28 08 474 
Luke Horsfield Wimbledon Windmilers Running Club M45 28 14 503 
Rob Beech Pensby Runners M 28 27 476 
Morven Wallace Pudsey Pacers M40 28 30 522 
Pedro Acha Leeds Bradford Triathlon Club M40 28 33 525 
Mark Gare Barking Road Runners M40 28 40 516 
Phil Lowry Scunthorpe Athletic Club M40 28 41 495 
Helen Cairns North Herts Road Runners F40 28 41 511 
Andrew Wheeler Leeds Bradford Triathlon Club M40 28 42 530 
Angie Sadler Tewkesbury AC F55 28 47 487 
Daniel Anderson Sunderland Strollers M 28 57 523 
Lee Geist Razzers Runners M40 28 59 541 
Liga Magdalenoka-Keen Chapel Allerton Runners F35 29 11 524 
Lee Wakelin Kingstone Runners M35 29 28 548 
Duncan Marlow Askern & District Running Club M40 29 42 540 
Kevin Nicholas Dragons Running Club M50 29 57 544 
Matthew Dallywater UK Net Runners M 30 16 543 
David Churchill Unattached M50 30 33 550 
David Nahal Abbey Runners M50 30 54 554 
Daniel Malone Leeds University M 31 09 551 
Alex Penny Buckingham and Stowe Runners M35 31 13 583 
Rachel Sammes Burnham Joggers F40 31 19 564 
Andrew Warrender St Theresas M40 31 28 556 
Richard McCoid City of Hull AC M 31 45 614 
Steven Elliott Darlington Harriers M40 32 05 575 
John Lowes Elswick Harriers M 32 34 605 
Claire Calverley Blyth Running Club F35 32 36 585 
Mike Hall Valley Striders M 32 55 589 
Patrick Rooney Kimberworth Striders M60 33 02 584 
Adam Raffell York Triathlon Club  M 33 03 616 
Matthew Horsfield Worksop Harriers M 33 29 607 
Richard Slater Blackburn Road Runners M55 33 32 619 
Peter Mullery Rothwell Harriers M55 33 41 597 
Garry Leedham Pudsey Pacers M35 33 41 651 
Emma Dooley Nidd Valley Road Runners F40 34 10 631 
Phil Tordoff Askern & District Running Club M35 34 49 633 
Davey Lumsdon Elvet Striders M50 35 02 629 
Steve Dobby Blyth Running Club M40 35 04 634 
Steven Small Middlesbrough & Cleveland Harriers M40 35 09 648 
Chris Corcoran Leeds City Athletic Club M60 35 11 635 
Russell Walker Doncaster Athletic Club M35 35 15 654 
Patricia Speedie New Marske Harriers F45 35 26 673 
Jonathan Steed Elvet Striders M45 35 46 641 
Ian Ward Tadcaster Harriers M55 35 51 643 
Stuart Overhill Sandhurst Joggers M35 35 54 670 
Charlotte Noakes Headington RoadRunners F 35 55 696 
Gary Wade 100 Marathon Club M55 35 58 650 
Sarah Gill Harrogate Harriers F50 36 16 714 
Tony Bowe Northbrook AC M50 36 32 680 
Ruth Steele Norwich Road Runners F45 36 33 683 
John Maples Steel City Striders M50 36 34 671 
Chris Price City of York Athletics Club M50 36 34 675 
Beth Bray Pudsey Pacers F 36 34 718 
James Smith Steel City Striders M35 36 41 690 
Justin Cox Sedgefield Harriers Running Club M40 36 51 677 
Mungai Wairia Claremont Road Runners M60 36 52 686 
Paul Hewitt Worthing Striders M40 37 04 674 
John Bone Unattached M65 37 13 701 
David Brown Unattached M45 37 25 700 
Chris Wray Cleethorpes Athletic Club M40 38 01 695 
Stefan Durkin Knavesmire Harriers M45 38 31 712 
Lizanne Leggett Stainland Lions F45 38 43 819 
Matt Fowler Handy Cross Runners M45 38 47 733 
Arifa Chakera Skyrac Athletic Club F40 38 55 727 
Joseph Lofthouse Ripon Runners M 39 18 740 
Richard Jones Keswick Athletic Club M35 39 25 764 
Leigh Harvey Kippax Harriers M40 39 26 737 
Darren Reevell Pocklington Runners M45 39 26 741 
Carole Fee East Hull Harriers F40 39 30 753 
Anthony Hughes Bridlington Road Runners M45 39 33 743 
Paul Young Lothian Running Club M45 39 43 762 
Elizabeth Underwood Hornsea Harriers F40 39 55 788 
Richard Yeomans Knavesmire Harriers M40 39 55 811 
Catherine Lee Elswick Harriers F 39 58 758 
Paul Smith Dewsbury Road Runners M50 39 59 745 
George Beattie York City University F 40 04 835 
James Boddy Ripon Runners M35 40 13 748 
Gerry Banham Stainland Lions M55 40 18 775 
Flora Skidmore Dewsbury Road Runners F55 40 22 756 
Ben Coldwell Kirkstall Harriers M 40 33 755 
Adrian Moss Steel City Striders M50 40 34 773 
Helen Close Kings Heath Running Club F40 40 36 780 
Toby Close Birmingham Running & Triathlon Club M40 40 36 781 
Tom Worboys Ilkley Harriers M35 40 50 795 
Nidia Veitch Hornsea Harriers F35 40 50 996 
Stephen Scorer Shildon R & AC M40 40 51 778 
Carl Hopkinson Ripley Running Club M45 41 04 812 
Sean Graham Ampthill & Flitwick Flyers Running Club M45 41 11 774 
Dan Simmons Harrogate Harriers M50 41 18 833 
Rob Parkin Congleton Harriers M40 41 24 837 
Daniel Sturgeon Knavesmire Harriers M40 41 35 799 
Michael Gosney Marsh House Harriers M45 41 45 802 
David Goodwin Sandwell Valley Running Club M45 41 59 785 
Vincent Lau Sheffield Uni M 42 01 809 
Caroline Thomas Horsforth Harriers F35 42 01 815 
Andy Baker Bridlington Road Runners M45 42 28 807 
Tim Neville Stainland Lions M50 42 39 868 
Joanne Thompson Skyrac Athletic Club F45 42 47 814 
Emma Thompson Stainland Lions F40 42 53 875 
Jon Evans North Wales Road Runners Club M50 42 54 841 
Rebecca Zserdicky Wakefield Harriers F 42 58 830 
Paula Eastaugh Harrogate Harriers F40 43 09 961 
Robin Hicks Knavesmire Harriers M50 43 10 848 
Andy Bell Knavesmire Harriers M40 43 11 849 
Andrew Hardaker Pudsey Pacers M45 43 11 863 
Jess Illingworth Low Fell Running Club F 43 13 853 
Sue Straw Keighley & Craven AC F40 43 16 934 
Caroline Warrington Knavesmire Harriers F35 43 17 825 
Orna O'Toole Knavesmire Harriers F40 43 21 862 
Rich Welsh Horsforth Harriers M 43 28 1010 
Samantha Shaw Penistone Footpath Runners F 43 48 851 
Paul Dixon St Theresas M50 43 58 858 
Isabel Anderson Unattached F 44 07 856 
Christopher Bartlett Tyne Bridge Harriers M45 44 10 901 
Margaret Booth St Theresas F40 44 30 871 
David Greenwood Dewsbury Road Runners M45 44 35 866 
Jenny Yeo Derwent Valley Orienteers F35 44 36 872 
Harry Schofield Loftus and Whitby Athletic Club M 44 45 898 
Andy Brown Horsforth Harriers M45 44 49 878 
Ian McCoid City of Hull AC M50 44 56 925 
Robert Sutton Eccleshill Road Runners M50 45 01 887 
Graham Naylor White City Road Running Club M60 45 02 860 
Steve Silver Ripon Runners M45 45 02 865 
Simon Peck Dragons Running Club M60 45 03 882 
Dave Manifold Barton & District AC M45 45 34 940 
Richard Whitehouse Crossgates Harriers M45 45 41 946 
Barbara Lowndes Maltby Running Club F55 45 54 885 
James Whittaker Abbey Runners M45 45 55 954 
Rosie Dawson Marsh House Harriers F35 46 02 913 
Andy Brown Killamarsh Kestrels Running Club M50 46 07 988 
Vicky McIntyre Gosforth Harriers and Athletic Club F40 46 12 922 
Jonathan Hall Kingstone Runners M45 46 17 911 
David Hudson Pudsey Pacers M55 46 44 989 
Philip Young Saltwell Harriers M45 46 46 917 
Mike Furby Valley Striders M40 46 50 904 
Karen Gregory Tickhill Running and Athletic F50 46 50 993 
Sarah Brown Maidenhead Athletic Club F35 46 53 1025 
Liam Montgomery Aycliffe Athletics Club M40 46 59 951 
Bill Hornby Hartlepool Burn Road Harriers M45 46 59 952 
Gary Read Quakers Running Club M 47 00 971 
John Berry Gosforth Harriers and Athletic Club M40 47 08 955 
Charlie Pt Bridlington Road Runners M40 47 10 945 
Fleur Holland Fitmums & Friends F40 47 14 1017 
David Galsworthy Harrogate Harriers M55 47 22 920 
Emma Dunn Tadcaster Harriers F40 47 27 1009 
Paul Holt Pudsey Pacers M50 47 34 982 
Alice Buttle Baildon Runners F 47 36 963 
Mark Cope Meltham Athletic Club M45 48 09 968 
Sarah Pennycook Scunthorpe Athletic Club F 48 15 1012 
Jonathan Steele Tadcaster Harriers M40 48 39 985 
Nicola Walmsley Chapel Allerton Runners F35 48 46 958 
Trevor Mason North Herts Road Runners M50 48 51 1041 
Rosemary Baker Holmfirth Harriers F55 48 57 1004 
Craig Brown Garscube Harriers M40 49 01 1051 
Steve Middup Selby Striders M55 49 24 1022 
Adele Roche Howgill Harriers F50 49 26 1014 
Paul Pickard North Herts Road Runners M45 49 26 1118 
David O'Brien Birkenhead Athletic Club M 49 31 1098 
Tony Walmsley Lymm Runners M45 49 40 1023 
Will Carver Halifax Harriers M35 49 49 1035 
Jason Highland Redcar Running Club M45 50 07 1060 
Michael Boulby Rounday Runners M45 50 17 1093 
Jim Harbidge Beverley Athletic Club M45 50 22 1071 
Rebecca Sweet Dulwich F 50 23 1092 
April Corbett Quakers Running Club F45 50 37 1156 
Stuart Kilmartin Chorley Athletic Club M45 50 41 1065 
Brian Hurst Jarrow & Hebb M45 50 46 1024 
Stewart Hymas Knaresborough Striders M45 50 47 1068 
Laura Schofield Knavesmire Harriers F 50 50 1218 
Alison Brind Stone master marathoners F55 50 51 1082 
Bridget Stewart Quakers Running Club F45 50 51 1105 
Mark Anness Knavesmire Harriers M45 50 51 1106 
David Whitlow Unattached M50 51 03 1039 
Tariq Shah Danum Harriers  M 51 05 1088 
Steve Trout Elvet Striders M45 51 11 1062 
Jim Bloomfield Leeds Bradford Triathlon Club M35 51 12 1049 
Andy Falconer Knavesmire Harriers M40 51 37 1086 
Neil Harrington Quakers Running Club M55 51 47 1157 
Ian Fergusson City of Hull AC M45 51 57 1121 
Subhash Sharma Halifax Harriers M40 51 58 1109 
Hannah Marshall Hyde Park Harriers F35 52 10 1224 
Liane Warren Ackworth Road Runners F45 52 11 1153 
Andrew Spence Kingstone Runners M50 52 13 1083 
Jonathan Mains Claremont Road Runners M40 52 25 1115 
Holly Kelleher Elswick Harriers F35 52 27 1176 
Adele Sinclair Derwent Valley Orienteers F40 52 29 1177 
Annabel Sykes Vegan Runners UK F 52 31 1359 
Andy Smith Saltwell Harriers M 52 32 1181 
Stephen Dunham Redway Runners M40 52 39 1084 
Rita Williams 100 Marathon Club F65 52 47 1187 
David Navis St Helens Striders M 52 52 1127 
Anne Wilson Eden Runners F35 52 56 1175 
Michael Abrams-Cohen Newcastle University M 53 13 1279 
Ulen Neale Headington RoadRunners M40 53 21 1171 
Margaret Metcalfe Knavesmire Harriers F65 53 26 1155 
Dave Johnson Kings Heath Running Club M55 53 31 1125 
Matt Rylatt York Acorn Running Club M50 53 31 1142 
David Haworth City of Salisbury AC & RC M50 53 32 1134 
Piers Keenleyside Ealing Eagles Running Club M55 53 32 1148 
John Calvert Dewsbury Road Runners M45 53 37 1410 
Rob Davies Steel City Striders M50 53 44 1340 
Irene Ross Sedgefield Harriers Running Club F45 53 54 1253 
Drew Wilson Hornsea Harriers M45 54 07 1210 
Graham Frost Selby Striders M35 54 11 1167 
Adrian Gough Barnsley Harriers M40 54 12 1250 
Paul Crossley Wharfedale Harriers M35 54 16 1198 
Darren Earnshaw Stadium Runners M35 54 21 1234 
Allan Price Harmeny Athletic Club M55 54 25 1172 
Ricardo Gregorio Garden City Runners M40 54 25 1214 
Ian Oates Glossopdale Harriers M45 55 00 1193 
Michael Harvey Goole Viking Striders M45 55 01 1289 
Donna Airey Clayton Le Moors Harriers F 55 02 1367 
Zoe Bainbridge Scunthorpe Athletic Club F 55 09 1245 
Andrew Pigg Stadium Runners M50 55 22 1200 
Simon Oliver Wye Valley Runners M45 55 52 1470 
Jody Horth Beverley Athletic Club M35 55 55 1244 
Katie Maxwell Heaton Harriers F 56 07 1277 
Paul Owen Ampthill & Flitwick Flyers Running Club M45 56 08 1230 
Ian Downham Kippax Harriers M45 56 09 1232 
Brian Hugill Skipton Athletic Club M45 56 16 1352 
Yvonne Twelvetree Totley Athletic Club F65 56 18 1228 
Peter Kirby Teignbridge Trotters Running Club M65 56 22 1239 
Jasmine Sandalli Clapham Chasers F 56 25 1330 
Julia King Eden Runners F60 56 31 1305 
Jeff Smith North Yorkshire Police Tri M50 56 35 1484 
Mark Graham Gateshead Harriers M40 56 58 1238 
Matthew Jones Vegan Runners UK M35 56 59 1264 
Caroline Burdon Blackhill Bounders Running Club F50 57 00 1301 
Daniel Hammond Beverley Athletic Club M40 57 06 1255 
Cara Palmer Rothwell Harriers F35 57 15 1283 
Jonathan Marshall Wigton Road Runners M35 57 18 1297 
David Armstrong Bradford Airedale M 57 21 1339 
Jackie Hardman Beverley Athletic Club F60 57 22 1328 
Claire Knox Derwent Valley Orienteers F40 57 27 1309 
Barry Marlee Sunderland Harriers M45 57 27 1324 
Patrick Green St Albans Striders M40 57 37 1267 
Chris Fell Knavesmire Harriers M45 57 38 1404 
Christopher Nettleship York City University M 57 39 1463 
Tim Wrigglesworth Eccleshill Road Runners M45 57 41 1308 
Catherine Eaton Tyne Bridge Harriers F35 57 45 1290 
John Hussey Valley Striders M65 57 56 1464 
Helen Lindley Skipton Athletic Club F45 57 58 1428 
David Darton Knavesmire Harriers M55 58 00 1313 
Phil Watson Sunderland Strollers M55 58 00 1369 
Kristoff Boynton York Acorn Running Club M 58 06 1299 
Nina Jensen Claremont Road Runners F40 58 11 1349 
Christian Davies City of Hull AC M40 58 29 1421 
Stephen Greene Abbey Runners M 58 35 1331 
Ruth Warren Valley Striders F60 58 35 1403 
Alexandra Battersby Tyne Bridge Harriers F 58 37 1451 
Sarah Watson Quakers Running Club F 58 39 1458 
Jonathan Hall Astley & Tyldesley Road Runners M40 58 46 1420 
Marc Ellis Quakers Running Club M40 59 09 1332 
Joe Steele Kirkstall Harriers M40 59 10 1387 
Robert Ayton Scunthorpe Athletic Club M 59 32 1443 
Shirley Gibson Darlington Harriers F65 59 41 1395 
Danny Sampson York Triathlon Club  M40 59 47 1435 
Mel Clure Police Athletic Club F55 59 55 1398 
Ian Brown York Acorn Running Club M55 00 03 1422 
George Black Fife Athletic Club M70 00 10 1433 
John Pearson Killamarsh Kestrels Running Club M45 00 11 1487 
John Cawley Baildon Runners M60 00 28 1494 
Dave Stephenson Fairlands Valley Spartans M50 00 46 1461 
Steven Whitlam Goole Viking Striders M50 01 02 1485 
Peter Brodie Ripon Runners M50 01 14 1466 
Derek McCreadie Ripon Runners M40 02 25 1490 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=7555&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020