View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2109554
 
rss feed:
 
 
 
Results for Yorkshire Marathon on the 8th Oct 2017
 
Full NameClubCatHMSPosition
Ross Houston Unattached M35 24 13 
Thomas Charles Trafford Athletic Club M 25 52 
Scott Harrington Otley Athletic Club M35 30 55 
Matthew Lalor Unattached M 32 33 
Ben Hope Cambridge University Athletic Club M40 34 23 
Julian Hood Skipton Athletic Club M35 35 24 
Craig Bradshaw Tynedale Harriers M 37 25 
Samuel Evans Kent Athletic Club M 37 35 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M 37 49 
David Smithers Knavesmire Harriers M40 38 45 10 
Paul Millgate Wetherby Runners M40 38 58 11 
Luke Pikett Clapham Chasers M 39 54 12 
Matthew Alderson Blaydon Harriers & Athletic Club M 40 13 13 
Neal Emmerson Radcliffe Athletic Club M35 41 08 14 
Craig Fiddaman Ipswich JAFFA Running Club M 41 41 15 
Chris Mason Unattached M 41 58 16 
Simon Lambert Unattached M35 43 38 17 
Stephen Pope Totley Athletic Club M50 43 53 18 
Danny Jones Leeds City Athletic Club M 44 11 19 
Thomas Shaw Worksop Harriers M 44 29 20 
Steve Melber Unattached M35 44 53 21 
Steven Bowyer Blackhill Bounders Running Club M40 45 29 22 
Paul Whitaker York Acorn Running Club M40 45 33 23 
Tim Baker Unattached M45 45 57 24 
Tracy Millmore Birtley Athletics Club F35 46 09 25 
Matt Cook Haywards Heath Harriers M35 46 46 26 
Stephen Maddison Knavesmire Harriers M40 47 09 27 
Christof Schwiening Cambridge & Coleridge AC M50 47 41 28 
Andy Norton Civil Service Sports Club M35 49 23 31 
Stephen Schubeler Heaton Harriers M35 49 40 32 
Jeremy Ladyman Valley Striders M40 50 50 33 
Alix Ramsier South London Harriers M 51 55 36 
Martin Devine Portobello Running Club M40 52 44 39 
Hedley Fletcher Blaydon Harriers & Athletic Club M40 52 45 38 
Joasia Zakrzewski Dumfries Running Club F40 54 46 41 
Simon Fricke Knavesmire Harriers M35 54 51 42 
Rob Fowler Prestwich Athletic Club M35 55 14 43 
Sara Bird Ipswich JAFFA Running Club F 55 33 46 
James Morris Dewsbury Road Runners M45 56 01 47 
Carl Jones Richmond & Zetland Harriers M40 56 39 52 
Aidan Crowe Sunderland Harriers M 56 53 55 
Abbas Khan Knavesmire Harriers M 57 05 54 
Emma Yates Knavesmire Harriers F45 57 13 56 
Neil Hodgson Unattached M45 57 15 60 
Garry Tew Knavesmire Harriers M35 57 18 59 
Christopher Farrell Knavesmire Harriers M 57 18 61 
Emma Ballantyne Kirkstall Harriers F 57 20 57 
Paul Stewart South Shields Harriers M40 57 24 62 
Michael Burke Stockton Striders Athletics Club M35 57 24 64 
Huw Lippiatt Esk Valley Fell Club M45 57 50 67 
Simon Jones Pickering Running Club M45 57 55 65 
Ben Hartley Hyde Park Harriers M35 58 03 69 
Lucie Custance Clapham Chasers F35 58 16 73 
Shane Dowle Reigate Priory Athletic Club M 58 36 81 
Mathew Tomlinson Houghton and Peterlee Athletics Club M45 58 41 79 
Duncan Woodhall Tadcaster Harriers M35 58 41 80 
Adam Raffell York Triathlon Club  M 58 47 83 
Josie Hinton London Heathside AC F 59 32 87 
Adrian Gunn York Acorn Running Club M 59 36 88 
Philip Rogers Harrogate Harriers M 59 39 91 
Angus Thomson Barnsley Harriers M 59 54 97 
Matthew Aylott Reigate Priory Athletic Club M40 00 12 101 
Gordon Kilroy Wakefield Triathlon M40 00 18 100 
Nic Brew Unattached M 00 23 105 
Damian Davies Notfast Running Club M45 00 31 106 
Ben Shacklock Harrogate Harriers M35 00 35 110 
Mike Schofield Barnsley Harriers M45 00 50 114 
David Simms Valley Striders M 00 54 112 
Andrew Soley Holme Pierrepont Running Club M35 02 22 118 
Jonathon Branch Derwent Runners M 03 13 121 
Paul Richardson North Shields Poly AC M40 03 14 120 
Matthew Archer Durham Triathlon Club M35 03 48 126 
Liam Medley Unattached M 03 56 128 
Iain Elliott Running Forever Taunton M 04 17 131 
Gary Thwaites Sedgefield Harriers Running Club M40 04 26 136 
Alice Smith Sunderland Harriers F35 04 35 138 
Eric Karsenty Dulwich M35 05 52 141 
Robert McWilliam Selby Striders M45 06 07 142 
Neil King Easingwold Running Club M45 06 18 147 
Charlotte Mason City of York Athletics Club F 06 19 145 
Tom Gant Haslemere Border Athletic Club M 06 22 143 
Ian Robertson Selby Striders M40 06 55 149 
Ken Harker Richmond & Zetland Harriers M45 07 05 152 
Douglas Scott Ripon Runners M45 07 07 153 
Shona Fletcher Richmond & Zetland Harriers F35 07 08 151 
Scott McMillan East London Runners M40 07 12 157 
Steve Head Rothwell Harriers M45 08 12 159 
Paul Richardson Garden City Runners M40 08 16 161 
Steven Worth Pocklington Runners M 08 21 160 
Ian Maudsley St Theresas M35 08 29 162 
Jon Williams Ware Joggers M35 09 08 168 
Matt Leigh Ambleside Athletic Club M40 09 13 167 
Joe Baker Stadium Runners M35 09 23 177 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M35 09 26 171 
Alex Day East London Runners M 09 27 176 
Mark Sowerby Swaledale Road Runners M45 09 41 173 
Stephen Miller Penny Lane Striders M35 10 25 180 
Steve Cox Sheffield Running Club M40 10 25 181 
Alex Patrickson Nidd Valley Road Runners M 11 15 187 
Andy Clark Unattached M45 11 16 190 
Tom Porter Unattached M35 11 21 199 
Roland McCraw Portobello Running Club M50 11 28 189 
Simon Fitzmaurice Mornington Chasers Running Club M 11 46 195 
Jason Brannan Steel City Striders M40 11 57 194 
Paul Johnson Stockton Striders Athletics Club M45 12 00 200 
Kay Neesam New Marske Harriers F50 12 24 202 
Nick Jordan Bridlington Road Runners M35 12 28 203 
Gareth Burrow York Triathlon Club  M40 12 51 205 
Daniel Newton Swansea Harriers M 12 51 207 
Andrew Messenger Scarborough Athletic Club M 13 08 210 
Joseph McCready Darlington Harriers M50 13 18 243 
Steve Rhodes Hyde Park Harriers M50 13 19 209 
Gordon Bateman Basingstoke & Mid Hants Athletics Club M 13 24 212 
Sean Hewitt Wakefield Triathlon M45 13 35 238 
Jamie Brannan Stadium Runners M 13 54 232 
Kelvin Banbury Desford Striders M40 13 59 216 
Matthew Shillings Goole Viking Striders M 14 03 219 
Stephen Atwell North Shields Poly AC M40 14 07 220 
Adrian Dix Notfast Running Club M40 14 22 221 
James Pearson East Hull Harriers M40 14 46 228 
Simon Middleton York Postal Harriers M40 14 56 229 
Nick Kelly Horwich Harriers M50 14 58 225 
Phil Burton Rounday Runners M50 15 00 227 
Justyn Hardcastle Serpentine Running Club M 15 06 226 
Rob Gray Beverley Athletic Club M 15 17 231 
Sean Thompson Stainland Lions M50 15 41 233 
Matt Lambourne Unattached M 16 02 239 
Michael McInnes Skipton Athletic Club M40 16 03 251 
Daniel Butcher Barrow Runners M 16 35 241 
Angela Adcock Watford Joggers F40 16 36 250 
Lee Braithwaite Newark Athletic Club M45 17 10 247 
Richard Hirst Spenborough & District AC M35 17 11 276 
Mark Jackson Easingwold Running Club M45 17 25 252 
Thomas Day Stockton Striders Athletics Club M35 17 46 256 
Simon Williams Vocalink Running Club M45 17 51 259 
Mike Salter Cambridge & Coleridge AC M50 18 01 257 
Peter Kirwin Eye Community Runners M45 18 13 261 
Joseph Lofthouse Ripon Runners M 18 14 263 
Michael Good Middlesbrough & Cleveland Harriers M50 18 27 266 
Andrea Lancaster Knavesmire Harriers F40 18 39 272 
Michael King Tunbridge Wells Harriers M35 18 44 269 
Suzanne Thew North Shields Poly AC F40 18 52 278 
Georgina Lundie Pocklington Runners F 18 55 281 
Tristan Featherby Pocklington Runners M 18 56 280 
Matt Bailey Shelton Striders M45 19 04 274 
Phil Hodgson South Leeds Lakers Running Club M50 19 07 297 
Duncan Smart Bridlington Road Runners M45 19 18 289 
Joe Sousa Macclesfield Harriers AC M50 19 20 277 
Wesley Possible City of York Athletics Club M 19 22 294 
Simon Gilbody Hyde Park Harriers M50 19 26 283 
Joel Giddings Valley Striders M45 19 26 286 
Andrew Richardson Huntingdonshire Athletic Club M55 19 29 284 
Robert Howard Hyde Park Harriers M 19 39 290 
Morven Wallace Pudsey Pacers M45 19 41 288 
Mark Orbell Pudsey Pacers M50 19 47 292 
David Paul Unattached M 20 18 304 
Claire Weller Ipswich triathlon club F 20 21 302 
James Hayward Ipswich JAFFA Running Club M 20 21 303 
Mary Western Unattached F55 21 09 316 
Alan Urwin Tyne Bridge Harriers M 21 12 364 
Carl Currie Gainsborough & Morton Striders M35 21 21 314 
Mike Li-Rouse Compton Harriers Running Club M35 21 24 326 
Simon Bishop Beverley Athletic Club M40 21 39 319 
Kevin James Unattached M40 21 53 317 
Caroline Warrington Knavesmire Harriers F40 22 06 322 
Simon Harper North York Moors AC M50 22 16 333 
Mark Western Unattached M50 22 19 328 
Greg Hawkins Littledown Harriers M40 22 28 329 
Tracy English Southend Athletic Club F40 23 02 334 
Chris Yates Knavesmire Harriers M40 23 18 336 
Dan Newton East Hull Harriers M40 23 20 338 
Teresa Medley Border Harriers Athletics Club F45 23 36 350 
Sam Jackson Eton Manor AC M 23 39 340 
Mark George Kippax Harriers M45 23 48 349 
Donna Riddler Richmond & Zetland Harriers F35 23 58 342 
Paul Grist Kirkstall Harriers M50 23 58 363 
Justin Potter Stowmarket Striders Running Club M 24 01 372 
Richard Sutor Leeds City Athletic Club M35 24 08 344 
Simon Ellerker Bridlington Road Runners M45 24 09 351 
Mark White Haverhill Running Club M45 24 09 422 
Peter Barlow Lingfield Running Club M35 24 13 353 
Mike Pullon Pocklington Runners M55 24 15 357 
Andrew Gill Pocklington Runners M40 24 20 365 
Dennis Smith Trawden Athletic Club M60 24 29 354 
Darren Hewitt Wakefield Harriers M45 24 40 407 
Rowan Booth Caistor Running Club F35 24 43 386 
Andy Owen Unattached M 24 54 388 
Steve Trudgeon Harrogate Harriers M55 25 07 374 
Steve Carson Stadium Runners M35 25 18 377 
Mark Hodgson South Shields Harriers M 25 34 381 
James Bennett 100 Marathon Club M 25 39 436 
Ian Ogden Spenborough & District AC M45 25 48 382 
Nicola Heron Mornington Chasers Running Club F 25 51 421 
Raymond Carmichael Sedgefield Harriers Running Club M45 26 24 410 
Simon Moffatt Harrogate Harriers M50 26 36 403 
Tim Groves East Hull Harriers M45 26 40 418 
Laura Irving Tyne Bridge Harriers F 26 45 409 
Kevin Longmate Kirkstall Harriers M 26 46 401 
Christopher Spencer Kent Police AA M 26 49 458 
Ashleigh Greenwood Stadium Runners F 27 43 455 
Alastair Jenkins Lincoln & District Runners M40 27 58 438 
Anthony Oliver Hartlepool Burn Road Harriers M50 28 15 440 
Russell Aydon-Butler Keighley & Craven AC M40 28 35 459 
Simon Brown Wimbledon Windmilers Running Club M35 28 36 448 
James Maxton Knavesmire Harriers M40 28 36 451 
Vincent Lau Sheffield Uni M 28 41 461 
Neil Musgrove Selby Striders M 29 03 454 
John Wood Michelin Athletic Club M60 29 07 464 
Lisa Hale 100 Marathon Club F35 29 23 488 
Stephen Wood Roberttown Road Runners M35 29 23 544 
Paul Thompson Scarborough Athletic Club M55 29 33 478 
Paul Jackson Wolds Vets M35 29 47 489 
Simon Tordoff Tadcaster Harriers M40 29 52 476 
Simon Hunt Gainsborough & Morton Striders M40 29 55 481 
Dan Hazelgrave Leeds City Athletic Club M40 29 57 471 
Roland Brown Unattached M45 30 09 479 
Richard Carter Steel City Striders M35 30 10 495 
Lee Kenton Steel City Striders M 30 28 516 
Rob Driver Wetherby Runners M35 30 38 500 
Gill Hoole Scunthorpe Athletic Club F35 30 41 493 
Mark Sutherland Eccleshill Road Runners M50 30 50 504 
Tim Dixon Kirkstall Harriers M 31 11 531 
Sue Straw Keighley & Craven AC F45 31 28 517 
Nigel Harrison Ipswich JAFFA Running Club M45 31 41 539 
Shaun Bagley Sunderland Harriers M 31 42 510 
Craig Montgomery Rounday Runners M 31 51 529 
Steven Coleman UK Net Runners M35 32 00 515 
Debbie Savage Helensburgh Amateur Athletics Club F40 32 12 534 
Sandra Kelly Horwich Harriers F45 32 27 546 
David Hudson Tri Anglia Triathlon Club M45 32 46 533 
Sara Abbott Keighley & Craven AC F35 32 49 545 
Emma Wilkins Baildon Runners F 32 55 535 
Ian Ferris Baildon Runners M50 33 08 564 
Matthew Turnbull Stocksfield Striders M35 33 22 577 
Adam Hucklesby Stocksfield Striders M35 33 22 578 
Mike Helme Ilkley Harriers M45 33 26 551 
David Hodgson New Marske Harriers M60 33 34 549 
Emma Dooley Nidd Valley Road Runners F40 33 45 559 
David Leaf Knavesmire Harriers M60 34 14 599 
Matthew Wright Southville Running Club M35 34 36 570 
James Nichols East London Runners M 35 10 707 
Jonathan Wilson Stilton Striders Running Club M50 35 12 642 
Warren Foster Scarborough Athletic Club M45 35 14 581 
Nick Masters Hayle Runners M50 35 26 649 
Emma Wentworth Buxton Athletic Club F40 35 46 585 
Andrew Warrender St Theresas M45 35 47 571 
Stephen Peters Vocalink Running Club M45 35 52 604 
Michael Bottom Derwent Runners M 35 57 586 
John Haycock Sedgefield Harriers Running Club M45 36 00 606 
Leon Reeve Darlington Harriers M35 36 03 587 
Gareth Harland Eccleshill Road Runners M35 36 15 647 
Mungai Wairia Claremont Road Runners M60 36 18 596 
Pete Downes Knavesmire Harriers M55 36 24 608 
Laura Schofield Knavesmire Harriers F 36 32 767 
Stephen Dunham Redway Runners M40 36 33 593 
Martin Salmon Unattached M45 36 52 634 
Adrian Colbourne Quakers Running Club M50 37 06 633 
Tamara Mitchell Totley Athletic Club F 37 07 629 
Emily Wix East Hull Harriers F 37 10 645 
Simon Rider Knaresborough Striders M40 37 12 656 
Robert Emson Elswick Harriers M50 37 17 662 
Nigel Shaw Baildon Runners M50 37 20 620 
Richard Horsfield Kimberworth Striders M55 37 31 623 
David Field Scarborough Athletic Club M50 37 32 627 
Arron Crookes Scunthorpe Athletic Club M45 37 52 644 
Stuart Jones Steel City Striders M55 38 05 685 
Adam Moger Kirkstall Harriers M40 38 07 631 
Stephen Moss Teesdale Athletic Club M55 38 07 636 
Graham Terry Saltaire Striders M45 38 10 660 
Cath Walls Fetcheveryone Running Club F 38 16 658 
Ingrid Harris Almost Athletes F50 38 17 688 
Martyn Farnsworth Teesdale Athletic Club M 38 21 740 
Naomi Elliott East End Road Runners F 38 27 650 
Philomena Mburu Compton Harriers Running Club F55 38 32 714 
Kimberley Reeve Darlington Harriers F45 38 40 663 
Phil Crame Loftus and Whitby Athletic Club M40 38 44 646 
Marie Murtagh Easingwold Running Club F35 38 45 677 
Richard Scott Newark Athletic Club M40 38 53 690 
David Brown Beverley Athletic Club M50 38 58 652 
Charlotte Wood Roadhoggs Leicester AC F45 39 00 653 
Emma David Nidd Valley Road Runners F40 39 11 672 
Kari Munro Ripon Runners F35 39 13 692 
Stephen Boddy Otley Athletic Club M35 39 17 667 
Paddy Butler Hardley Runners M55 39 24 670 
Lucy Stamford Beverley Athletic Club F40 39 34 705 
Carl Braithwaite Newark Athletic Club M45 39 42 678 
Emma Ferry Garden City Runners F40 39 49 697 
Phil Joyner Idle Athletic Club M35 40 08 687 
John Sayer North Shields Poly AC M45 40 30 696 
David Nahal Abbey Runners M55 40 57 719 
Darren Earnshaw Stadium Runners M40 40 59 746 
Bob Shimmin Baildon Runners M60 41 00 718 
Michael Duffield Ilkley Harriers M45 41 10 721 
Ryan Morris Compton Harriers Running Club M40 41 12 713 
Rob Milstead Roadhoggs Leicester AC M60 41 13 716 
Zoe Dale Beverley Athletic Club F45 41 20 783 
Caz Kay Totley Athletic Club F35 41 22 726 
Jason Williamson Derwentside AC M45 41 29 750 
Robin Outtersides Otley Athletic Club M35 41 46 734 
Penny Masser Hinckley Running Club F50 41 55 755 
Zoe Parkin Driffield Striders F50 41 56 741 
Paul Edwards Watford Joggers M50 41 56 748 
John Padbury Hinckley Running Club M45 41 56 756 
Emily Wideman Ivanhoe Runners F35 42 02 773 
Tim Tunnard Wetherby Runners M45 42 12 786 
Rameshwar Tripathi Totley Athletic Club M40 42 17 757 
James Smith Steel City Striders M35 42 23 753 
Jon Carson 100 Marathon Club M40 42 25 758 
Charlotte Thornycroft Clapham Runners F35 42 25 821 
Steve Amey Littledown Harriers M45 42 31 787 
James Cook Nidd Valley Road Runners M45 42 33 770 
Patrick Bean Farsley Flyers M45 42 36 769 
Kirsty Millard Haverhill Running Club F 42 38 868 
Jennifer Almond Rodillian Runners F35 42 47 803 
Simon Hanson Blackhill Bounders Running Club M35 42 53 788 
Stephen Gardner Darlington Harriers M55 42 54 781 
Steven Snook Quakers Running Club M55 43 01 796 
Michael Fawcett Stockton Striders Athletics Club M50 43 04 830 
Fiona Oakes Beverley Athletic Club F40 43 16 844 
Tracey Taylor Sale Harriers F35 43 37 855 
Stephen Goodwin Winchester & District AC M60 43 44 851 
Jayne Parkin North York Moors AC F40 43 57 863 
Mark Williamson Hornsea Harriers M45 43 59 833 
Sean Rodgers Team Manvers Triathlon M45 44 06 995 
James Gray St Theresas M 44 08 802 
Nicola Paxon Keswick Athletic Club F 44 11 887 
Shaun Sykes Wakefield Triathlon M45 44 13 845 
Steven Abbott Crossgates Harriers M55 44 17 839 
Simon Nutbrown Reading Joggers M 44 19 836 
Michelle Thompson North Shields Poly AC F35 44 21 820 
Vicky McIntyre Gosforth Harriers and Athletic Club F45 44 36 838 
Paul Elderton Canterbury Harriers M35 44 38 813 
Simon Bekker Great Yarmouth Road Runners M40 44 46 816 
Raymond Lightle Bedale and Aiskew Runners M65 44 53 837 
Maree Falcus Selby Striders F35 45 10 881 
Peter Hilliard Idle Athletic Club M55 45 28 906 
Rosie Dawson Marsh House Harriers F35 45 33 888 
Jody Horth Beverley Athletic Club M35 45 37 870 
David Galsworthy Harrogate Harriers M55 45 39 840 
Nicola Wright North Derbyshire Running Club F35 45 49 900 
Steve Wise Benfleet Running Club M45 45 53 889 
Terry Hindson Redcar Running Club M55 45 54 869 
Suzanne Garnett Steel City Striders F 46 06 927 
David Darton Knavesmire Harriers M55 46 12 896 
Mike Holliday Ware Joggers M35 46 19 905 
Chris Stockdale Garscube Harriers M 46 31 958 
Emma Warner Wetherby Runners F40 46 35 878 
David Hudson Pudsey Pacers M60 46 38 921 
Caroline Howe Ilkley Harriers F35 46 40 936 
Alex MacEy Harrogate Harriers M50 46 44 1270 
Paul Bateman Halifax Harriers M 46 50 892 
Graham Naylor White City Road Running Club M65 46 50 903 
Brian Hurst Jarrow & Hebb M45 47 03 914 
Peter Mullery Rothwell Harriers M55 47 17 890 
Daniel Hickling Stadium Runners M 47 26 954 
Martin Cliff Valley Striders M45 47 33 972 
Shaun Atkinson East Hull Harriers M35 47 38 981 
Rebecca Beale Helensburgh Amateur Athletics Club F40 47 43 918 
Jonathan Turner Ilkley Harriers M45 47 48 937 
Keith Harker Redcar Running Club M50 48 02 1050 
Pauline Drewery Ryston Runners AC F45 48 14 935 
Mark Watts Great Western Runners M35 48 21 975 
Rebecca Zserdicky Wakefield Harriers F 48 27 984 
Abby Huxtable Pocklington Runners F 48 32 986 
Ruth Steele Norwich Road Runners F50 48 34 985 
Isabel Potter Nidd Valley Road Runners F35 48 37 962 
Emma Simmons Scarborough Athletic Club F40 48 44 1037 
Julia Sa Gosport Road Runners F35 49 00 994 
Carl Hopkinson Ripley Running Club M50 49 19 989 
Dale Hepples Scarborough Athletic Club M40 49 25 961 
Jill Maddren Marsh House Harriers F40 49 29 998 
Stephen Boddy Stockton Striders Athletics Club M40 49 32 1019 
Martin Athey Dewsbury Road Runners M35 49 36 977 
Zellany Neal Abbey Runners F45 49 50 983 
Dan Clarke Reading Road Runners M 49 54 1061 
Sara Morrow Selby Striders F45 49 55 1012 
Richard Stone South West Road Runners M35 50 01 1033 
Paula Eastaugh Harrogate Harriers F45 50 14 1158 
Charlotte Carpenter Tyne Bridge Harriers F45 50 32 1026 
Helen McIlvenny Stockton Striders Athletics Club F40 50 45 1065 
Elizabeth Underwood Hornsea Harriers F40 50 51 1079 
Michael McGill Kirkstall Harriers M55 51 05 1101 
Terry Bartholomew Compton Harriers Running Club M45 51 16 1015 
Caterina Presi Unattached F40 51 17 1106 
Neil Shaw Rotherham Harriers M40 51 18 1161 
James Cook Rounday Runners M40 51 24 1052 
Jackie Hardman Beverley Athletic Club F60 51 27 1062 
Angela Barker-Charleton Harrogate Harriers F45 51 33 1018 
Susanne Enhard Unattached F50 51 35 1130 
Ben Robinson Stockton Striders Athletics Club M50 51 50 1113 
Susan Rees Aycliffe Athletics Club F35 51 56 1146 
Guy Gibson East Hull Harriers M50 52 01 1040 
Carmel Barker Valley Striders F55 52 06 1069 
Nicola Lee Otley Athletic Club F35 52 08 1074 
Graeme Cowling Ilkley Harriers M 52 27 1102 
Andy Pagdin Valley Striders M55 52 36 1076 
Jarrad Englestown Selby Striders M35 52 46 1119 
Nigel Radcliffe Stockton Striders Athletics Club M50 52 55 1153 
Tim Cowham Knavesmire Harriers M45 53 03 1131 
Joni Stubbs-Thrush North Wales Road Runners Club F40 53 10 1067 
Stephen Braithwaite Kendal Athletic Club M45 53 13 1117 
Ivan Lyons 100 Marathon Club M50 53 13 1122 
Stephen Wilson Unattached M45 53 15 1151 
Charlotte Green Swansea Harriers F40 53 25 1242 
Simon Wallis Haverhill Running Club M35 53 40 1307 
Kevin Hudson Middlesbrough & Cleveland Harriers M50 53 41 1104 
Jonathan Wales Worksop Harriers M40 54 07 1163 
Eric Adams Morpeth Harriers M40 54 08 1176 
Cornel Simons Vegan Runners UK M45 54 09 1225 
Eleanor Eastwood Pocklington Runners F35 54 11 1291 
Paul Glover Staffordshire Moorlands AC M40 54 12 1115 
Angela Arnell Scarborough Athletic Club F40 54 12 1235 
Fay Hethershaw Scarborough Athletic Club F45 54 14 1243 
Mark Brown North York Moors AC M40 54 15 1139 
Darren Twigg Spenborough & District AC M45 54 20 1211 
Gavin Wilkinson Calder Valley Fell Runners M 54 24 1182 
Robin Hicks Knavesmire Harriers M55 54 29 1253 
Terry Poole Thornton Cleveleys Running Club M55 54 31 1206 
Catherine O'Shaughnessy Stainland Lions F40 54 40 1170 
Andrew Leeson Scunthorpe Athletic Club M45 54 43 1160 
Lorna Balmer Trawden Athletic Club F45 54 44 1167 
James Whittaker Abbey Runners M50 54 44 1222 
John Berry Gosforth Harriers and Athletic Club M45 54 47 1179 
Sarah Beech Fetcheveryone Running Club F35 54 58 1200 
Peter Kirby Teignbridge Trotters Running Club M65 55 00 1164 
Matthew Cooke TriSport UK M 55 04 1190 
Becca Hobbs Ivanhoe Runners F 55 13 1185 
Simon Lynch Elswick Harriers M35 55 19 1283 
Gudrun Smith Unattached F50 55 31 1292 
Ian Bourne Massey Ferguson Runners Club M45 55 31 1379 
Gayle Forster Allen Valley Striders F45 55 37 1231 
Georgina Green Wetherby Runners F35 55 41 1232 
Dan North Stadium Runners M35 55 42 1332 
Katie Taylor Abbey Runners F 55 44 1227 
Grant England Billericay Striders Running Club M40 55 57 1311 
Denise McGeachy Chapel Allerton Runners F35 56 10 1251 
Pirjo Johnson Barton & District AC F50 56 12 1236 
Philip Lickley Queensbury Running Club M 56 21 1398 
Paul Griffiths Cleethorpes Athletic Club M40 56 33 1287 
Steve Tebb Clowne Road Runners M45 56 35 1355 
Helen Adamson Marsh House Harriers F40 56 46 1301 
Paul Cowham Harrogate Harriers M45 56 48 1286 
Jennifer Elsegood Sheffield Running Club F 56 51 1370 
Ros Johnson Derwent Runners F55 56 57 1325 
Emma Flynn Shildon R & AC F40 57 07 1455 
Steven Esgate Pudsey Pacers M 57 08 1266 
Carla King Houghton and Peterlee Athletics Club F35 57 08 1290 
Abigail Bainbridge Birmingham Running & Triathlon Club F 57 10 1303 
Daniel Sa Gosport Road Runners M45 57 18 1361 
David Bonning Kippax Harriers M40 57 23 1387 
Helen Gooder Roberttown Road Runners F40 57 24 1393 
Isobel Webster Kirkstall Harriers F 57 26 1349 
Andrew Webster Otley Athletic Club M45 57 31 1342 
Andy Laverick Harrogate Harriers M40 57 33 1357 
Phil Hewett Cleethorpes Athletic Club M40 57 33 1358 
Lewis Bellwood Spenborough & District AC M 57 39 1378 
Michael Burdon Blackhill Bounders Running Club M50 57 41 1345 
Caroline Burdon Blackhill Bounders Running Club F50 57 41 1346 
Stephen Kirk City of York Athletics Club M35 57 51 1320 
Neil Day Yorkshire Wolds Runners M45 58 00 1328 
David Parkin Driffield Striders M50 58 02 1296 
Barry Graves Ely Runners M55 58 21 1364 
Angela Tooley Unattached F40 58 30 1452 
David Leslie Todmorden Harriers M65 58 34 1405 
Karen Martin Haverhill Running Club F35 58 35 1499 
Richard Docherty Jarrow & Hebb M 58 43 1432 
Tim Stead York Acorn Running Club M55 58 47 1403 
Martin Folan Stadium Runners M35 58 57 1437 
Mavinder Chahal Unattached M35 59 04 1344 
Paul Glaister Sedgefield Harriers Running Club M45 59 06 1400 
Ben Thurgate Dover Road Runners M 59 28 1416 
Jonathan Steele Tadcaster Harriers M40 59 34 1434 
Paul Downie Southville Running Club M40 59 37 1481 
Louise Wright Aycliffe Athletics Club F35 59 58 1488 
Leona Yarwood Eccleshill Road Runners F 00 06 1465 
Richard Steeley Leighton Buzzard M35 00 10 1470 
Maria Williams Leighton Buzzard F35 00 10 1471 
Paul Wright Danum Harriers  M35 00 31 1496 
Terry Tillotson Rothwell Harriers M40 01 48 1447 
Michael Telford Dewsbury Road Runners M40 18 12 1923 
Ghafar Azam Dewsbury Road Runners M40 57 03 3185 
Karen Brook Dewsbury Road Runners F35 18 28 3553 
Suzanne Fennel Dewsbury Road Runners F45 29 23 3706 
Shaun Camponi Dewsbury Road Runners M55 34 50 3766 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=7554&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020