View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2301480
 
rss feed:
 
 
 
Results for York Park Run on the 24th Jun 2017
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
David Song Unattached M  18 41 1 of 407 211 
Matt Kaufman Ealing Eagles Running Club M  19 07 2 of 407 216 
Kyle McLeay City of York Athletics Club M  19 19 3 of 407 218 
Jon Pinder Knavesmire Harriers M35  19 23 4 of 407 219 
Lee Stanley Ripon Runners M40  19 30 5 of 407 220 
Jonny Reep Unattached M  19 38 6 of 407 221 
Jason Williams Hermitage Harriers Running Club M40  19 53 7 of 407 225 
Adrian Stipetic Unattached M35  20 02 8 of 407 226 
Stuart Leslie Unattached M  20 02 9 of 407 226 
David Bannister York Acorn Running Club M45  20 05 10 of 407 227 
Shane Chapman South Derbyshire Road Runners M  20 06 11 of 407 227 
Stephen Clarke Unattached M  20 06 12 of 407 227 
Kieron Brown Unattached M  20 09 13 of 407 227 
Elliott Jackson Unattached M  20 11 14 of 407 228 
Edward Hooper Knavesmire Harriers M  20 14 15 of 407 229 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M35  20 15 16 of 407 229 
Stephen Maddison Knavesmire Harriers M40  20 17 17 of 407 229 
Michael Grimwood Unattached M35  20 24 18 of 407 230 
Philip Reader Unattached M  20 27 19 of 407 231 
Martin Devine Unattached M40  20 27 20 of 407 231 
Matthew Mills York Acorn Running Club M  20 28 21 of 407 231 
Darren Baker York Postal Harriers M50  20 40 25 of 407 234 
Morven Wallace Pudsey Pacers M45  20 49 28 of 407 235 
Tom Nichol Ayr Seaforth AAC M  20 51 30 of 407 236 
Robert Fox City of York Athletics Club M  21 07 32 of 407 239 
Jelle Vinkenoog York City University M  21 13 33 of 407 240 
Nick Griffin Knavesmire Harriers M50  21 17 34 of 407 241 
Sarah Attwood Knavesmire Harriers F35  21 19 35 of 407 241 
Richard Gover York Acorn Running Club M35  21 19 36 of 407 241 
Mark Orbell Pudsey Pacers M50  21 28 38 of 407 243 
David Baugh Denbigh Harriers M55  21 43 41 of 407 246 
Patrick Good Easingwold Running Club M  21 47 45 of 407 246 
Wesley Possible City of York Athletics Club M  21 54 47 of 407 248 
Richard Penny Tadcaster Harriers M45  21 59 52 of 407 249 
Fiona Wynde Biggleswade AC F40  22 05 54 of 407 250 
Stefan Durkin Knavesmire Harriers M45  22 14 55 of 407 251 
Elizabeth Nairn Selby Striders F  22 17 57 of 407 252 25 
Ewan Kirk Knavesmire Harriers M  22 19 59 of 407 252 
David Moulder York Acorn Running Club M  22 28 61 of 407 254 
Julie Masterman Goole Viking Striders F50  22 35 65 of 407 255 
Daniel Clayton York Postal Harriers M45  22 36 68 of 407 256 
Andrew Hardaker Pudsey Pacers M50  22 45 71 of 407 257 
Mark Whitby York Postal Harriers M50  22 51 72 of 407 258 
Alex Wheeler Knavesmire Harriers M35  22 55 74 of 407 259 
Marc Thomas Unattached M40  22 56 75 of 407 259 
Sharon Lynn York Acorn Running Club F40  23 02 77 of 407 260 
Maria Herbert Unattached F  23 02 78 of 407 260 
John Gray Knavesmire Harriers M45  23 08 81 of 407 262 
Bob French Knavesmire Harriers M40  23 09 82 of 407 262 
Andrew Tomlinson Knavesmire Harriers M35  23 13 86 of 407 262 
Jennifer Parker University of Manchester F  23 15 88 of 407 263 
Alex Bedingham Knavesmire Harriers M  23 17 90 of 407 263 
Matt Brown York Acorn Running Club M45  23 17 91 of 407 263 
Danny Chan Knavesmire Harriers M40  23 22 92 of 407 264 
Rob White Knavesmire Harriers M40  23 32 95 of 407 266 
Paul Dam Lincoln Orienteering Group M50  23 44 99 of 407 268 
Gordon Bruce Unattached M50  24 05 103 of 407 272 
Richard Jacks Stubbington Green Runners M35  24 05 104 of 407 272 
Howard Winzar York Acorn Running Club M65  24 11 106 of 407 273 
Chris Jones Rutland Athletic Club M50  24 11 107 of 407 273 
Bob Johnston Leeds Bradford Triathlon Club M70  24 23 112 of 407 276 
Joan Brown City of York Athletics Club F50  24 30 114 of 407 277 
William Overton Pudsey Pacers M65  24 34 115 of 407 278 
Neil Lawson Selby Striders M55  24 40 118 of 407 279 
Lewis Brooks Ripon Runners M  24 42 119 of 407 279 
Jasper Roseland Sheen Shufflers M  24 49 121 of 407 281 
Paul Rose Silson Joggers AC M50  24 52 123 of 407 281 
Rosemary Pauling City of York Athletics Club F  25 05 131 of 407 284 
Benjamin Dickie Unattached M40  25 35 137 of 407 289 
Phil Baston Elswick Harriers M45  25 37 138 of 407 290 
Claire Antrobus Knavesmire Harriers F40  25 38 139 of 407 290 
Elen Baugh Denbigh Harriers F  25 50 146 of 407 292 
Stuart Wolstenholme Todmorden Harriers M45  25 56 147 of 407 293 
Mark Allen York Triathlon Club  M40  25 58 148 of 407 294 
Emma Hartley Knavesmire Harriers F35  26 01 152 of 407 294 
Tim Gibson York Acorn Running Club M40  26 02 153 of 407 294 
Peter Covey Pudsey Pacers M70  26 07 155 of 407 295 
Richard Freer Selby Striders M50  26 28 160 of 407 299 
Kelly Temple Knavesmire Harriers F35  26 28 161 of 407 299 
Liz Gilley York Acorn Running Club F35  26 42 167 of 407 302 
Nicola Gover York Acorn Running Club F  26 43 168 of 407 302 
Heather Galloway Macclesfield Harriers AC F  26 43 170 of 407 302 
Jane Morby Knavesmire Harriers F55  26 52 177 of 407 304 
Mary Farmery Knavesmire Harriers F65  27 29 188 of 407 311 
Miyako Shimoji City of York Athletics Club F45  27 43 191 of 407 313 
Clare Dorman Rutland Athletic Club F40  28 05 195 of 407 317 
Terence Bromfield Mounts Bay Harriers M65  28 14 200 of 407 319 
Mike Smith Knavesmire Harriers M50  28 21 204 of 407 321 
Helen Coutie Horsforth Harriers F45  28 24 206 of 407 321 
Joanne Gregg Ealing Eagles Running Club F35  28 25 207 of 407 321 
Lynn Barrett Pudsey Pacers F60  28 27 209 of 407 322 
Adrian Martin Pudsey Pacers M45  28 30 210 of 407 322 
David Hull Unattached M45  28 39 213 of 407 323 
Judith Marshall Pudsey Pacers F50  29 04 223 of 407 329 
Timi Veerasamy Dagenham 88 Runners F65  29 08 224 of 407 329 
Kristiina Hanson York Triathlon Club  F40  29 16 227 of 407 331 
John Oliver Knavesmire Harriers M60  29 19 228 of 407 331 
Jenifer Hulme Hermitage Harriers Running Club F45  29 24 230 of 407 332 
Nicole Masterman Goole Viking Striders F  29 36 235 of 407 335 
Jenny Bryant Bushfield Joggers F60  29 37 236 of 407 335 
Jeff Beever Bushfield Joggers M55  29 40 237 of 407 335 
John Tattersall York Acorn Running Club M65  29 41 238 of 407 336 
Neil McDonough Striders of Croydon M35  29 48 241 of 407 337 
Camilla Grayley Knavesmire Harriers F40  29 54 244 of 407 338 
Jane Marshall York Acorn Running Club F45  30 21 255 of 407 343 
Amanda Cooper Eborienteers F50  30 42 269 of 407 347 
Rachael Crossley Chorlton Runners F  31 01 274 of 407 351 
Simon Latham Bishops Stortford Running Club M55  31 02 275 of 407 351 
Cathy Martin Pudsey Pacers F45  31 08 276 of 407 352 
Chris Rundle Unattached M40  31 47 283 of 407 359 
Paul Dewhirst Pudsey Pacers M50  31 52 285 of 407 360 
John Fenwick Harrogate Harriers M60  31 58 286 of 407 361 
Cheryl Dabrowski Knavesmire Harriers F40  32 03 287 of 407 362 
Graeme Adams Knavesmire Harriers M70  32 28 294 of 407 367 
Mikey Royce York Acorn Running Club M35  34 05 315 of 407 385 
Sam Veerasamy Dagenham 88 Runners M70  34 06 316 of 407 386 
Clare Moffatt Knavesmire Harriers F40  34 24 318 of 407 389 
Sarah Wilson Unattached F40  35 39 333 of 407 403 
Frank Holden Knavesmire Harriers M70  36 00 342 of 407 407 
Maria Dam Lincoln Orienteering Group F45  36 41 349 of 407 415 
Andrew Heppell York Acorn Running Club M60  38 30 360 of 407 435 
Rosemary Egbe Striders of Croydon F50  39 37 368 of 407 448 
Susan Adams Knavesmire Harriers F65  41 46 383 of 407 472 
Jeannie Snelling Knavesmire Harriers F70  43 01 390 of 407 486 
Allison Mortimer Pudsey Pacers F45  43 52 394 of 407 496 
Graham Todd Eborienteers M65  47 47 402 of 407 540 
Liz Piper Knavesmire Harriers F60  49 23 404 of 407 558 
John Billingsby Unattached M55  56 16 407 of 407 636 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=6584&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020