View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1556965
 
rss feed:
 
 
 
Results for Leeds Abbey Dash on the 6th Nov 2016
 
Page 1
<< Prev | 1 | 2 | Next>>
Full NameClubCatHMSPosition
Jonny Mellor Liverpool Harriers and Athletics Club M  29 12 
Adam Hickey Southend Athletic Club M  29 15 
Graham Rush Cheltenham Harriers M  29 16 
Ben Connor Derby Athletic Club M  29 21 
Matthew Sharp Enfield and Haringey Athletic Club M  29 31 
Kristian Jones Swansea Harriers M  29 32 
Dewi Griffiths Swansea Harriers M  29 36 
Dan Studley Bristol & West Athletic Club M  29 40 
Pat Martin Stockport Harriers M  29 40 10 
Robbie Simpson Deeside Athletic Club M  29 43 11 
Daniel Cliffe Liverpool Harriers and Athletics Club M  29 47 12 
Josh Griffiths Swansea Harriers M  29 49 13 
Abel Tsegay Unattached M  29 58 14 
Kevin Seaward Cardiff Athletic Club M  30 02 15 
Tom Marshall Cardiff Athletic Club M  30 08 16 
John Beattie Newham & Essex M  30 09 17 
Dominic Shaw New Marske Harriers M  30 13 18 
Phil Wylie Cheltenham Harriers M35  30 23 19 
Ben Westhenry Bristol & West Athletic Club M  30 26 20 
Jonathan Thewlis Notts Athletic Club M  30 38 21 
Matt Clownes Cardiff Athletic Club M  30 47 22 
Chris Farrell Horwich Harriers M  30 47 24 
Dan Garbutt Durham City Harriers M  30 48 23 
Rob Samuel Eryri Harriers M  30 51 25 
Nathan Marsh Tonbridge Athletic Club M  30 53 26 
Marc Brown Salford Harriers M  30 54 27 
William Mycroft Enfield and Haringey Athletic Club M  30 54 28 
John Sanderson Guildford & Godalming Athletics Club M  30 56 29 
Paul Navesey Crawley Athletic Club M  30 56 30 
Matthew Grieve Border Harriers Athletics Club M  30 57 31 
Alex Bellew Bedford & County AC M  30 59 32 
Chris Parr Gateshead Harriers M  31 02 33 
Ben Douglas Notts Athletic Club M  31 03 34 
Sam Hancox Morpeth Harriers M  31 09 35 
Elisha Mello Rugby and Northampton AC M  31 12 37 
Philip Waite Barrow & Furness Striders AC M  31 13 38 
James Douglas Border Harriers Athletics Club M  31 14 36 
Nigel Martin Sale Harriers M  31 14 40 
James Rodgers Unattached M  31 16 39 
Ryan Burling Luton Athletic Club M  31 16 41 
James Dunce Tyne Bridge Harriers M  31 23 42 
Chris Steele Border Harriers Athletics Club M35  31 23 43 
Thomas Straughan Morpeth Harriers M  31 24 45 
Joseph Wade Aldershot Farnham and District AC M  31 27 44 
Michael Cayton Horwich Harriers M35  31 29 46 
Joe Rainsford Heanor Running Club M  31 31 47 
Finn Brodie Tyne Bridge Harriers M  31 34 48 
Alistair Smith Coventry Godiva Harriers M  31 36 49 
Jack Douglas Bedford & County AC M  31 39 50 
Tom Crouch St Albans Striders M  31 39 51 
Jamie Knapp Southampton Athletic Club M  31 42 53 
Tom Higgs South London Harriers M  31 42 54 
Jay Ferns Loftus and Whitby Athletic Club M  31 43 52 
Will Beauchamp Salford Harriers M  31 45 57 
Adam Bull Unattached M  31 46 55 
Matthew Sheen Vale Royal Athletic Club M  31 46 56 
Nathan Dunn Leeds City Athletic Club M  31 46 58 
James Turner Brighton & Hove Athletic Club M  31 47 59 
Karl Darcy Bolton Utd Harriers M  31 48 60 
Mark Walsh Ellenborough Athletic Club M35  32 00 61 
Kris Lecher City of Hull AC M  32 01 63 
James Kraft Scarborough Athletic Club M  32 02 64 
Adam Peacock Bromsgrove & Redditch Athletic Club M  32 02 65 
Michael Towler Avon Valley Runners M  32 09 67 
Ian Livesey Barlick Fell Runners M35  32 11 66 
Stuart King Heanor Running Club M  32 12 68 
Josh Lunn Bedford & County AC M  32 15 69 
Ricky Challinor Liverpool Harriers and Athletics Club M  32 15 70 
Kevin Bell Liverpool Harriers and Athletics Club M  32 18 71 
John Hobbs Valley Striders M35  32 18 74 
Daniel Hallam Oadby and Wigston Legionnaires M  32 19 72 
Matthew Williams Notts Athletic Club M  32 21 73 
Matthew Lockyer Pudsey & Bramley M35  32 21 76 
Christian Prior Sale Harriers M35  32 22 75 
William New Cheltenham Harriers M  32 25 78 
Thomas Trimble Lincoln Wellington Athletic Club M  32 26 77 
Steve Robinson Peterborough Athletic Club M35  32 32 80 
George King Winchester & District AC M  32 34 82 
Robert Mann Exeter Harriers M  32 34 85 
Conor Kissane-Wood Thames Hare and Hounds M  32 35 81 
Joseph Monk Blackburn Harriers M  32 36 83 
Matt Blunden Notts Athletic Club M35  32 36 84 
Martin O'Connell Serpentine Running Club M  32 39 86 
Aaron Burgess Oxford City Athletic Club M  32 41 87 
Joe Sagar Spenborough & District AC M  32 46 88 
Paul Tobin Swansea Harriers M  32 50 91 
Eilish McColgan Dundee Hawkhill Harriers F  32 52 89 
Steve Frear Woodstock Harriers Athletics Club M35  32 54 92 
Gemma Steel Charnwood Athletic Club F  32 55 93 
John Clifford Evenwood Road Runners M45  32 57 94 
Julian Hood Barlick Fell Runners M35  32 59 96 
Dan Blake Oxford City Athletic Club M35  32 59 97 
Mark Vaughan North Herts Road Runners M45  33 00 98 
Michael Joyeux Quakers Running Club M  33 00 99 
Jonathan Johnson Rotherham Harriers M  33 01 100 
Kevin Brydon Shettleston Harriers M  33 03 104 
Graham Green Unattached M50  33 04 101 
Steven McMahon Sunderland Harriers M35  33 06 102 
Andrew Siggers Kenilworth Runners M35  33 08 103 
Phil Marsden Bolton Utd Harriers M35  33 09 107 
Jonathan Wilkinson Durham City Harriers M  33 10 106 
Alex Lee Cheltenham Harriers M  33 11 105 
Eliot Taylor Hereford Couriers M  33 14 109 
Lee Athersmith Wharfedale Harriers M  33 17 108 
Brogan McCawley Sheffield Athletic Club M  33 20 112 
Katrina Wootton Unattached F  33 21 110 
Andrew Leach North Herts Road Runners M50  33 21 111 
Timmy Davies Leeds City Athletic Club M  33 24 113 
Andrew McMulkin Bedford & County AC M  33 24 114 
Liam Roarty Cheltenham Harriers M  33 26 117 
Gregan Clarkson Kingston Upon Hull AC M  33 27 116 
James Ellis Thames Hare and Hounds M  33 27 118 
James Dean Swansea Harriers M  33 28 119 
Keith Smith Tyne Bridge Harriers M50  33 32 124 
Elliot Hardee Unattached M  33 33 120 
Josephine Moultrie Victoria Park Harriers F  33 33 121 
Jenny Spink Bristol & West Athletic Club F  33 34 122 
Stephen Long Notts Athletic Club M35  33 34 127 
Mike Burrett Leeds City Athletic Club M40  33 35 126 
Paul Smith Royal Navy AC M40  33 36 123 
Chris Busaileh Herne Hill Harriers M  33 37 125 
Zak Mellard Hallamshire Harriers M  33 40 130 
Patrick Davis Highgate Harriers M40  33 41 128 
Daryl Hibberd Valley Striders M  33 41 129 
Will Kerr Saltaire Striders M40  33 42 133 
Zack Whitehead Otley Athletic Club M  33 44 132 
Tom Eames Leeds University M  33 44 137 
Richard Ebbage Royal Navy AC M  33 45 131 
Alexander Lanz Unattached M  33 46 135 
Rebecca Hilland Team Bath Athletics Club F  33 48 134 
James Toohey Liverpool Running Club M  33 48 161 
Ciaran Forde Horsforth Harriers M  33 50 141 
Matthew Hallam Valley Striders M  33 51 139 
Paul Graham Pontypridd Roadents AC M  33 54 142 
Russell Maddams Border Harriers Athletics Club M40  33 54 145 
Lauren Deadman Unattached F  33 55 140 
David Smith Wolverhampton & Bilston AC M45  33 56 143 
Kristian Watson Sutton in Ashfield Harriers & AC M  33 56 144 
Reuben Hoyte Phoenix Athletics and Triathlon Club M  33 58 146 
Reece Dalton Ripon Runners M  34 00 149 
Ben Coop Bury Athletic Club M  34 00 154 
Tom Stevens Eastleigh Running Club M  34 02 151 
Ben Butler Wakefield Harriers M35  34 02 152 
Darren Potter Midland Masters M40  34 03 148 
Willy Smith Keighley & Craven AC M40  34 04 147 
Sonia Samuels Sale Harriers F35  34 04 150 
Lauren Hall Aldershot Farnham and District AC F  34 07 153 
Franco Pardini Rounday Runners M  34 07 155 
Scott Matthews East Cheshire Harriers M  34 08 157 
Alex Bradford Sale Harriers M  34 08 158 
Gary Davies Aberystwyth University M  34 08 162 
Glyn Billington Salford Harriers M40  34 10 159 
James Mulvany Wesham Road Runners M35  34 10 160 
Steffan Sayer Unattached M  34 11 165 
Stuart Little Sheffield Running Club M  34 13 164 
Joe Strange Bedford & County AC M  34 14 163 
Daniel Leng Alnwick Harriers M  34 18 168 
Malcolm Lang Lothian Running Club M35  34 19 169 
Richard Dalton Royal Navy AC M  34 20 166 
Josh Dack Lothian Running Club M  34 22 180 
Jade Williams Unattached F  34 23 167 
Ben Musgrove Rugby and Northampton AC M  34 25 170 
Matthew Craig Sheffield Running Club M  34 26 174 
Verity Ockenden Swansea Harriers F  34 27 173 
Stefanos Stephanou Newcastle University M  34 27 176 
Sophe Cowper Lincoln Wellington Athletic Club F  34 28 171 
Ben Goddard Hillingdon Athletics Club M  34 33 177 
Paul Davis Spenborough & District AC M  34 38 178 
Jonathan Smyth Valley Striders M  34 39 179 
Richard Smith Worcester Athletic Club M  34 39 181 
Sam Fisher Howgill Harriers M  34 39 182 
Matthew Sutton Trafford Athletic Club M  34 39 183 
Liam Medley Border Harriers Athletics Club M  34 40 187 
Mac O'Malley Trafford Athletic Club M  34 43 189 
Jacob Akers Corby Athletic Club M  34 45 184 
Emily Japp Blackpool Wyre Fylde Athletic Club F  34 46 185 
Louis Taub Brighton & Hove Athletic Club M40  34 46 188 
Josphine Stone Middlesbrough Mandale Athletic Club F  34 48 186 
Les Ball Lincoln Wellington Athletic Club M45  34 49 193 
Ruth Barnes Avon Valley Runners F35  34 51 191 
Steve Middleton Richmond & Zetland Harriers M40  34 51 192 
David Johnson Tyne Bridge Harriers M  34 52 197 
Charlie Baker Hallamshire Harriers M  34 52 208 
Daniel Pettitt Horsham Joggers M  34 53 202 
Philip Hewitt Holmfirth Harriers M  34 54 196 
Mark Havenhand Kingstone Runners M45  34 55 194 
Julie Briscoe Wakefield Harriers F40  34 56 195 
Mark Hall Otley Athletic Club M55  34 56 198 
Adam Graves Pudsey Pacers M  34 56 205 
John Lloyd Salford Harriers M35  34 57 199 
Lewis Banner Stubbington Green Runners M  34 57 201 
Tom Dart Spenborough & District AC M  34 59 203 
Rachael Burns Liverpool Harriers and Athletics Club F35  35 01 200 
Laura Day Notts Athletic Club F  35 03 206 
Robert Foster Steel City Striders M  35 04 211 
Emma Holt Morpeth Harriers F  35 05 204 
Jack Turner Stroud & District Athletics Club M  35 05 210 
Alec Francis Hyde Park Harriers M  35 07 213 
John Tayleur Herne Hill Harriers M  35 08 214 
Jon Moss Tyne Bridge Harriers M  35 09 212 
Paul Fotherby Valley Striders M40  35 11 220 
Ciaran Gavin West 4 Harriers M35  35 12 216 
Andrew Alderson Blaydon Harriers & Athletic Club M  35 13 218 
Richard Bayliss Bournville Harriers M35  35 14 221 
Will Davidson Bristol & West Athletic Club M  35 16 223 
Sarah Johnson Thames Hare and Hounds F  35 17 219 
Andrew Carlin Sale Harriers M  35 18 222 
Shaun Hobson Driffield Striders M40  35 18 228 
James Clark Pudsey Pacers M35  35 19 225 
Graham Askew Bingley Harriers M45  35 19 229 
Simon Courtney Stadium Runners M  35 20 224 
Tom Venning Valley Striders M40  35 22 226 
John Surtees Aycliffe Athletics Club M  35 22 238 
Adam Brooks Steel City Striders M40  35 23 232 
Jenny Bannerman Inverness Harriers AAC F  35 26 231 
Jay Fallaize Unattached M35  35 29 234 
Christopher Wilkinson Durham City Harriers M  35 30 233 
Martin Peck Roberttown Road Runners M35  35 32 235 
Nicole Taylor Tonbridge Athletic Club F  35 35 236 
Shaun Lawson Easingwold Running Club M  35 37 237 
Carl Egdell Hallamshire Harriers M40  35 41 239 
Nicola Gauld Aberdeen Amateur Athletics Club F  35 42 240 
Thomas Manning Dartford Harriers M  35 45 247 
Helen Buller Worthing & District Harriers F35  35 46 241 
Andrew Smith Airecentre Pacers M35  35 46 243 
Jonathan Pownall Valley Striders M  35 48 251 
Timothy Martin Garscube Harriers M  35 49 252 
Tracy Millmore Birtley Athletics Club F  35 50 242 
Stewart Moore Manchester Triathlon Club M  35 50 257 
Graham Corbett Saltaire Striders M35  35 51 250 
Steve Marshall Rotherham Harriers M40  35 51 258 
Jevan Robertson Nene Valley Harriers M  35 52 254 
Lee Phipps Beverley Athletic Club M  35 52 256 
Edward Land Aberystwyth University M35  35 53 248 
Robert Dobson St Theresas M  35 54 279 
Clara Evans Pontypridd Roadents AC F  35 55 245 
Colin Partridge Lothian Running Club M40  35 55 255 
Alex Sneddon Jarrow & Hebb F  35 56 246 
Louise Mercer Edinburgh University Athletics Club F  35 56 249 
Keith Littlewood Barnsley Athletic Club M45  35 56 253 
Ben Hartley Hyde Park Harriers M35  35 57 260 
James Tingle Barlick Fell Runners M  35 59 277 
Paul Thompson Bournville Harriers M40  36 00 261 
Carl Stainton Unattached M45  36 00 270 
Tom Calvert Knaresborough Striders M  36 01 263 
Caroline Hoyte Arena 80 AC F45  36 03 262 
James Fishburn Billingham Marsh House Harriers M  36 03 283 
Hannah Griffiths Stockport Harriers F  36 04 259 
Russell Price Hercules Wimbledon AC M  36 06 269 
Jason Newsome Longwood Harriers Athletic Club M45  36 07 266 
Daniel Hare St Theresas M  36 07 267 
Laura Riches Leigh Harriers & Athletic Club F  36 08 265 
George Schofield St Theresas M  36 08 275 
Oscar Stapleton Ilkley Harriers M  36 10 271 
James Porteous Gateshead Harriers M  36 11 272 
Christopher Leach North Derbyshire Running Club M  36 11 278 
Richard Ginn Pocklington Runners M45  36 13 273 
Peter Hodgson Blaydon Harriers & Athletic Club M  36 14 274 
Michael Carricker York Acorn Running Club M50  36 14 282 
Ross Penny Law & District AAC M  36 15 276 
Andrew Hebden Morpeth Harriers M35  36 15 289 
Hannah Jarvis Dorking and Mole Valley Athletics Club F  36 16 280 
Alex Jago Arena 80 AC M  36 16 284 
Martin Whitworth St Albans Striders M40  36 17 281 
Scott Watson Hyde Park Harriers M35  36 18 287 
Ross Blackburn Rothwell Harriers M  36 20 286 
John Convery Bingley Harriers M50  36 23 285 
Faye Banks Pontefract Athletics Club F35  36 24 290 
Jon Peet Peterborough Athletic Club M35  36 25 294 
Rob Hancox Morpeth Harriers M50  36 26 293 
Sam Dowler Dartford Harriers M  36 27 296 
Sarah Howard Liverpool Harriers and Athletics Club F  36 29 298 
Jessica Oliver-Bell Shettleston Harriers F  36 29 304 
Sarah Murphy Vale Royal Athletic Club F35  36 30 292 
Daniel Shaw Holmfirth Harriers M35  36 30 297 
Alex O'Brien Liverpool Running Club F35  36 33 302 
Richard McCarthy St Theresas M  36 34 301 
Matthew Bowman Billingham Marsh House Harriers M  36 34 316 
Paul Allcock Long Eaton Running Club M  36 36 299 
David Keasey Formula One Circuit Crew M  36 39 303 
Daniel Marquina Hyde Park Harriers M  36 41 309 
James Sadlier Peterborough Athletic Club M35  36 42 307 
Peter Fairclough St Helens Striders M  36 42 320 
Rhiannon Douglas-Silson Border Harriers Athletics Club F  36 43 300 
David Penman Valley Striders M35  36 44 313 
David Hodkin Kirkstall Harriers M  36 44 324 
Graeme Kennedy Cambridge & Coleridge AC M35  36 45 312 
Carla Stansfield City of Hull AC M  36 45 325 
Rhian Dawes City of Glasgow F  36 45 327 
Ashley Buck Wakefield Triathlon M35  36 46 317 
Tobin Rhodes Spenborough & District AC M  36 48 308 
Mark Tobin Wetherby Runners M40  36 48 318 
Paul Newsome St Theresas M40  36 48 321 
Craig Bradbury Sale Harriers M40  36 48 322 
Joseph Kwallah Wetherby Runners M45  36 49 311 
Liam Spencer Keighley & Craven AC M40  36 51 310 
John Connolly Liverpool Harriers and Athletics Club M45  36 52 319 
Steve Head Rothwell Harriers M45  36 57 328 
Sean Barkes Lincoln Wellington Athletic Club M45  36 58 326 
Dominic Peterson Leeds City Athletic Club M  36 58 332 
Keith Scofield Clapham Chasers M35  37 00 329 
Charlotte Mason City of York Athletics Club F  37 01 337 
Christian Hine Team Bath Athletics Club M  37 02 331 
Tony Muir Oldham & Royton M  37 03 338 
Andy Whaley Preston Harriers M40  37 03 343 
Steve Pinn Rounday Runners M35  37 04 335 
Bronwen Jenkinson Eryri Harriers F  37 04 346 
Christian Burley Crystal Peaks Runners M40  37 07 330 
Stephen Nicholls Wigan Tri Club M  37 07 333 
Simon Ellis Leeds City Athletic Club M40  37 12 341 
Georgia Campbell Jarrow & Hebb F  37 13 348 
Ruth Joss Shettleston Harriers F  37 14 355 
Jimmy Sheldon Hyde Park Harriers M  37 14 368 
Fiona Davies Rotherham Harriers F40  37 16 340 
Chris Bartle Kippax Harriers M  37 18 349 
Mike Gallagher Hyde Park Harriers M  37 19 351 
Robert Clarke Salford Harriers M  37 19 352 
Matthew Smithson York Acorn Running Club M45  37 22 360 
Al Chapman Pudsey Pacers M35  37 24 350 
Mitchell Hawkins Liverpool Harriers and Athletics Club M35  37 24 357 
Gwilym Thomas Valley Striders M40  37 25 356 
Tom Hayman Milton Keynes AC M  37 26 371 
Lee Davies Richmond & Zetland Harriers M40  37 27 361 
Gary Dack Billingham Marsh House Harriers M50  37 28 374 
Chris Pye Doncaster Athletic Club M40  37 33 359 
Raymond Love St Theresas M45  37 33 367 
Thomas Cassidy Unattached M  37 34 366 
Laura Hesketh Clayton Le Moors Harriers F  37 34 381 
Scott Daly Pontefract Athletics Club M45  37 35 376 
Matthew Boyle Morpeth Harriers M  37 36 363 
Faye Beckett Wakefield Harriers F  37 37 362 
Andrew Britton Idle Athletic Club M40  37 39 382 
Ruby Sykes Holmfirth Harriers F  37 42 391 
Michael Lyth New Marske Harriers M  37 43 379 
Mark Beaumont Skyrac Athletic Club M35  37 44 377 
Glenn Shelley Wakefield Harriers M35  37 47 384 
Matthew Evans Cheltenham Harriers M  37 47 400 
Chris Smith Hyde Park Harriers M40  37 49 386 
Ian Hunter Ilkeston Running Club M40  37 50 396 
Jeremy Pattison Richmond & Zetland Harriers M40  37 51 385 
Lee Stanley Ripon Runners M35  37 52 398 
David Kidd Pontefract Athletics Club M  37 54 397 
Matthew Reynier Saltaire Striders M  37 54 399 
Michael Hallas Horwich Harriers M  37 55 378 
David Hughes Altrincham Athletic Club M55  37 55 463 
Philip Rogers Harrogate Harriers M  37 57 415 
Neil Grocutt Kimberworth Striders M  37 57 419 
Guy Close Knaresborough Striders M35  37 58 418 
Adam Poole Middlesbrough & Cleveland Harriers M40  37 59 408 
Emily Proto Arena 80 AC F  38 00 402 
Steve Loseby Easingwold Running Club M45  38 01 405 
Hal Roberts Kirkstall Harriers M  38 02 411 
Bobak Walker Rounday Runners M  38 02 424 
Patrick Harness Goole Viking Striders M  38 03 401 
Richard Sutor Chapel Allerton Runners M  38 04 407 
Aiveen Smith Horsforth Harriers F  38 05 409 
Paul Kaiser Otley Athletic Club M35  38 05 410 
Ritchie Gerry Sunderland Strollers M50  38 05 412 
David Hanks Kingstone Runners M35  38 05 416 
Ian Sanderson Valley Striders M45  38 05 417 
Lee D'Arcy Heanor Running Club M45  38 05 422 
Andy Duke Sunderland Strollers M45  38 08 420 
Stephen Rainbow Halifax Harriers M35  38 10 406 
Stan Owen Salford Harriers M60  38 11 404 
Rebecca Howard Aldershot Farnham and District AC F  38 12 414 
Geoff Webber-Cross Chapel Allerton Runners M35  38 13 432 
Matthew Richardson Saltaire Striders M  38 16 449 
Paul Brown Chorlton Runners M  38 19 435 
Joe Butler St Theresas M  38 19 439 
Peter Crowder Otley Athletic Club M50  38 21 430 
Sarah Cumber Halifax Harriers F45  38 21 434 
James Wood Wetherby Runners M35  38 21 452 
Christopher Moss Sheffield Running Club M  38 23 442 
Annabel Mason Wakefield Harriers F  38 24 464 
Will Johnson Tyne Bridge Harriers M  38 26 443 
Lee Groenewegen Cheltenham Harriers M35  38 26 454 
Andy Dean Dewsbury Road Runners M40  38 27 451 
Ian Sheppard St Theresas M  38 28 447 
Allan Dodds Rounday Runners M40  38 30 461 
Mark Whitaker Roberttown Road Runners M35  38 30 489 
Paul Stockburn Harrogate Harriers M55  38 31 436 
Stuart Baker York Postal Harriers M35  38 31 450 
Jenni Muston Spenborough & District AC F40  38 31 455 
Peter Flew Victoria Park Harriers M  38 31 458 
Lia Faveri Pudsey Pacers F  38 32 476 
Sarah Potter Victoria Park Harriers F  38 36 440 
Andy Carter Kirkstall Harriers M50  38 37 479 
Reece Milton Horsforth Harriers M  38 40 457 
David Moulder York Acorn Running Club M  38 40 484 
Craig Allen Middlesbrough & Cleveland Harriers M  38 41 475 
Marc Pearson York Postal Harriers M35  38 42 474 
Phil Hudson Oldham & Royton M45  38 43 470 
Gary Atkinson Evenwood Road Runners M35  38 43 471 
Steven Large Horsforth Harriers M50  38 43 477 
Mark Cockburn Morpeth Harriers M35  38 45 460 
Elisa Bostock Hadleigh Hares AC F  38 45 480 
Treena Johnson Dewsbury Road Runners F55  38 45 483 
Stephen Greene Abbey Runners M  38 46 482 
Tony Booth Keighley & Craven AC M40  38 47 469 
Mark Norman Chorlton Runners M35  38 47 481 
Oliver Ingham Denby Dale Travellers M  38 48 490 
Ben Imeson Ripon Runners M35  38 49 487 
Peter Farnell Rothwell Harriers M45  38 50 502 
Gary Brooks Sheffield Running Club M45  38 51 491 
Steven Welch Chorlton Runners M  38 52 492 
Stephen Mulligan Wakefield Triathlon M  38 54 488 
Jeff Miller Darlington Harriers M50  38 55 486 
Robert Hough Spectrum Striders Running Club M45  38 55 496 
Billy Goddard Rounday Runners M40  38 56 495 
Chris Guy Steel City Striders M35  38 56 499 
Brandon Holdroyd Holmfirth Harriers M40  38 59 501 
Sarah Hodgson Lancaster & Morecambe AC F  39 01 512 
Philip Davis Baildon Runners M45  39 02 498 
Dave Barr Liverpool Harriers and Athletics Club M45  39 02 519 
Ged Naylor Mansfield Harriers M55  39 04 497 
Simon Blizzard Dudley & Kingswinford RC M35  39 05 511 
David Kingston Telford Harriers M45  39 07 514 
Andrew Walker North Yorkshire Police AC M45  39 07 518 
Julia Belyavin Bristol & West Athletic Club F35  39 08 513 
Alfonso Leone Trafford Athletic Club M  39 08 526 
Rachael Fairclough St Helens Striders F  39 10 522 
Andrew Thorpe Rounday Runners M35  39 10 535 
Tim Dean Dewsbury Road Runners M35  39 11 530 
Sarah Armstrong Cannock and Stafford Athletic Club F  39 12 503 
Glenn Savage Sale Harriers M50  39 12 521 
Kevin Foster Sale Harriers M  39 12 532 
Graham Wilson Crossgates Harriers M45  39 12 542 
Johanna Winks Halifax Harriers F40  39 13 591 
Martin Critchley Horsforth Harriers M40  39 14 515 
Joseph Morton Rounday Runners M  39 14 553 
Colin Fletcher Easingwold Running Club M55  39 17 534 
Trevor Clough Leeds City Athletic Club M55  39 17 536 
Kelley Haniver Stubbington Green Runners F35  39 18 527 
David Allison Chapel Allerton Runners M45  39 18 528 
Malcolm Stapleton Clowne Road Runners M50  39 18 549 
Philip Kelly Totley Athletic Club M40  39 19 533 
Steve Sadler Richmond & Zetland Harriers M50  39 20 545 
David Leese Knavesmire Harriers M  39 21 548 
David Mulholland Billingham Marsh House Harriers M35  39 22 546 
Will Stewart Halifax Harriers M  39 24 577 
Connor Campbell Dartford Harriers M  39 27 636 
Andrew Mellon Tyne Bridge Harriers M55  39 28 547 
Andrew Overend Ilkley Harriers M40  39 28 550 
Kay Neesam New Marske Harriers F45  39 28 560 
John Whitlow Halifax Harriers M45  39 28 582 
Suzie Richards Leeds Bradford Triathlon Club F  39 31 558 
Derrick Baldwin Barnsley Harriers M45  39 32 569 
Aaron Bell Chapel Allerton Runners M  39 32 615 
Rhona Haslam Scarborough Athletic Club F35  39 33 559 
Katie Waite Barrow & Furness Striders AC F  39 34 580 
Jerome Doyle Penny Lane Striders M40  39 36 571 
James Carvello Rounday Runners M35  39 36 590 
Anthony Toulson Rounday Runners M40  39 36 592 
Adam Darnell North Derbyshire Running Club M  39 37 554 
Lily Winfield Heanor Running Club F  39 37 573 
Harry Potter North York Moors AC M  39 38 572 
Sean Hewitt Wakefield Triathlon M45  39 39 576 
Mike Dearden Chapel Allerton Runners M35  39 39 644 
Ian Cooper Harrogate Harriers M40  39 40 586 
David Merritt Valley Striders M  39 43 567 
Chris Lyons Chapel Allerton Runners M35  39 45 589 
Stuart Holliday Chorlton Runners M40  39 46 575 
Ian Jameson Chorlton Runners M40  39 47 578 
Tony Padgett Chapel Allerton Runners M  39 47 584 
Robert Cassy Sheffield Running Club M35  39 49 593 
Craig Barstow Harrogate Harriers M50  39 49 619 
Marc Littlefield Penny Lane Striders M35  39 50 613 
Lucy Williamson Ilkley Harriers F  39 50 640 
Megan Ball Liverpool Harriers and Athletics Club F  39 51 579 
Simon Bell Nene Valley Harriers M50  39 52 570 
Scott Boardman Barlick Fell Runners M  39 52 617 
Anthony Bradford Spenborough & District AC M50  39 54 564 
Helen Armitage Sale Harriers F40  39 55 596 
Tony Hazell Horsforth Harriers M45  39 55 599 
Mark Douglas Alnwick Harriers M  39 55 611 
Ross Butler Keswick Athletic Club M35  39 55 620 
Vicky Wright Hyde Village Striders F35  39 55 625 
Chris Rippon Wakefield Harriers M50  39 56 602 
Peter Fell Rossendale Harriers M  39 56 616 
Beth Massey Barnsley Athletic Club F45  39 57 600 
Joanne Goodier Doncaster Athletic Club F40  39 59 587 
Stephen Peters Vocalink Running Club M40  39 59 629 
Helena Schofield Scarborough Athletic Club F  40 01 581 
James Bye Abbey Runners M  40 01 622 
Nigel Batty Skyrac Athletic Club M50  40 03 608 
Sarah Wightman Cambridge & Coleridge AC F40  40 03 626 
Kate Archer Ilkley Harriers F35  40 03 630 
Simon Downes Knavesmire Harriers M35  40 04 618 
David Paul Unattached M  40 04 638 
Alex Matthewson Wetherby Runners M  40 07 634 
Tony Hodge Rounday Runners M40  40 08 661 
Chris Carrick Kippax Harriers M35  40 09 643 
Martin Elswood Pontefract Athletics Club M45  40 13 692 
Ethan Hassell Wharfedale Harriers M  40 14 648 
John Bevan Knavesmire Harriers M50  40 16 624 
Rob Marsh Valley Striders M40  40 16 646 
Christine Heaton Holme Pierrepont Running Club F50  40 20 657 
David Ingle Halifax Harriers M50  40 20 667 
Lee Whitton Eye Community Runners M  40 20 708 
Russell Cliffe Valley Striders M40  40 20 752 
Martyn Farnsworth Teesdale Athletic Club M  40 24 741 
Peter Scaife Morpeth Harriers M55  40 25 656 
Gareth Burrow York Triathlon Club  M40  40 25 722 
Steven Woods UK Net Runners M55  40 26 698 
Steve McAleavy Doncaster Athletic Club M45  40 28 635 
Patrick Needham Barnsley Harriers M  40 28 688 
Will Marshall Leeds City Athletic Club M  40 29 653 
Tony Bromley Spenborough & District AC M35  40 29 672 
Lewis Bourner Middlesbrough & Cleveland Harriers M  40 30 733 
Paul Brennan Edinburgh Athletic Club M35  40 32 677 
Jane McCarthy Ilkley Harriers F40  40 32 687 
Simon McGrath Hyde Park Harriers M  40 33 665 
Victoria Houghton North Shields Poly AC F  40 33 701 
Alex Brennan Valley Striders M35  40 33 725 
Oliver Roberts Pudsey Pacers M  40 34 735 
Thomas Griffiths London Heathside AC M  40 35 675 
Peter Hearn Tynedale Harriers M50  40 36 664 
Alex Wheeler Knavesmire Harriers M35  40 36 694 
Andrew Johnson Beverley Athletic Club M45  40 36 700 
Christopher Currie Chorlton Runners M35  40 37 757 
John McCarthy Rothwell Harriers M55  40 39 684 
Ellen Harrison Bristol & West Athletic Club F  40 40 691 
Tom Leighton Darlington Harriers M  40 41 711 
Stephen Boddy Otley Athletic Club M35  40 41 795 
Richard Walker Airecentre Pacers M40  40 42 713 
Aisling Wall Horsforth Harriers F  40 42 727 
Tom Hooper Bingley Harriers M  40 43 668 
Mark Orbell Pudsey Pacers M50  40 43 707 
Kerrie Harris Chorlton Runners F  40 45 1125 
Paul Walkington Harrogate Harriers M  40 46 787 
Julie Stroud Royal Navy AC F35  40 47 678 
Jonathan Yates Chapel Allerton Runners M  40 47 770 
Ian Mason Kingstone Runners M50  40 47 781 
Jake Towler Valley Striders M  40 48 724 
Wayne King-Farlow Bingley Harriers M40  40 49 712 
Rebecca Robinson Salford Harriers F  40 53 720 
Tim Brook Northowram Pumas M35  40 53 902 
Robert Paterson Cockermouth ASA M35  40 54 818 
David Bracken Darlington Harriers M40  40 55 777 
Christopher Owen Unattached M  41 00 813 
Richard Steeley Leighton Buzzard M  41 01 765 
Robert Smith Harrogate Harriers M  41 01 782 
Daniel Hazelgrave Leamington Cycling and Athletic Club M35  41 02 758 
Alice Murray-Gourlay Kirkstall Harriers F  41 02 798 
Lee Barker Rothwell Harriers M45  41 03 723 
Stephen Burrell Kirkstall Harriers M  41 03 810 
Mark Whitby York Postal Harriers M50  41 04 759 
Nick O'Sullivan Steel City Striders M45  41 05 732 
Stephen Taylor Chapel Allerton Runners M45  41 05 786 
Maddy Fisher Evenwood Road Runners F  41 05 794 
James Booth Hyde Park Harriers M  41 06 739 
Suzanne Swaine Herne Hill Harriers F  41 07 768 
Robert Kettleborough Horsforth Harriers M  41 07 811 
Rebecca Stansfield Royal Navy AC F35  41 08 721 
Jonathan Wells Unattached M35  41 08 738 
Neil Holloway Leeds Bradford Triathlon Club M40  41 08 769 
Robert Norman Belper Harriers M35  41 09 774 
Chris Jones Hyde Park Harriers M60  41 10 808 
David Parkin Driffield Striders M50  41 13 754 
John Buddle Baildon Runners M50  41 13 803 
Miras Eskander Middleton Harriers Athletic Club M35  41 14 750 
Emma Bailey Barlick Fell Runners F40  41 15 771 
Peter Young Ryde Harriers M65  41 15 776 
Elizabeth Huby Horsforth Harriers F35  41 16 785 
Dan Stone Rothwell Harriers M  41 18 797 
Ian Jenkins Saltaire Striders M45  41 19 784 
Simon Williams Vocalink Running Club M45  41 20 837 
Scott Hayes Tadcaster Harriers M40  41 25 773 
Eric Latham Steel City Striders M40  41 25 791 
Mark Smith Horsforth Harriers M40  41 28 792 
Rob Wilson Birtley Athletics Club M40  41 28 823 
Andrew Meskell Leeds Bradford Triathlon Club M45  41 28 843 
Shaun Thompson Evenwood Road Runners M45  41 29 838 
Chris Balfe Sleaford Town Runners M35  41 31 790 
Rebecca Streets Airecentre Pacers F  41 33 856 
Mike Helme Ilkley Harriers M40  41 34 804 
Simon Platts Pudsey Pacers M35  41 34 815 
Georgina Weston Notts Athletic Club F  41 35 764 
Dan Donnelly Hyde Park Harriers M50  41 38 835 
Brian Harrold Chapel Allerton Runners M  41 38 984 
Darren Sennett Ackworth Road Runners M40  41 39 817 
Alastair Kennis Thames Hare and Hounds M45  41 39 819 
Mark Egerton Unattached M  41 39 870 
Andrew Byram Dewsbury Road Runners M40  41 40 825 
Greg Truselle Bingley Harriers M35  41 40 917 
Gareth Webb Sale Harriers M35  41 43 812 
Chris Cobb Rounday Runners M  41 43 834 
Morven Wallace Pudsey Pacers M40  41 43 849 
Ben Davies Skipton Athletic Club M35  41 45 876 
James Clarke Crossgates Harriers M  41 46 840 
Gary Auston Sedgefield Harriers Running Club M40  41 48 824 
Gary Grant Hyde Park Harriers M  41 49 859 
Millie Gray Harrogate Harriers F  41 49 905 
Nick Parrott Chorlton Runners M35  41 51 867 
Mark Geldard Middlesbrough & Cleveland Harriers M40  41 52 816 
Darren Tremble Blackpool Wyre Fylde Athletic Club M  41 53 827 
Steven Maguire Penny Lane Striders M40  41 53 828 
David Nutton Halifax Harriers M50  41 53 848 
Matt Carter Stadium Runners M45  41 53 888 
Paul Dawson Unattached M40  41 53 913 
Sandra Foster Pudsey Pacers F  41 53 921 
Julie Masterman Goole Viking Striders F50  41 55 891 
Craig Hampshire Wakefield Triathlon M45  41 56 845 
Adrian Lihou Guernsey Island AAC M45  41 56 863 
Rhys Jones Ilkley Harriers M35  41 57 841 
Richard Palethorpe Halifax Harriers M35  42 01 895 
Tom Howarth Stadium Runners M40  42 02 854 
Christian Hosker Otley Athletic Club M35  42 02 903 
Craig Thompson Roberttown Road Runners M  42 04 875 
Niamh Gill Chorlton Runners F  42 06 851 
Paul Whiteley Airecentre Pacers M  42 07 991 
John Sutcliffe North Shields Poly AC M35  42 08 890 
Jonathan Hall Kingstone Runners M45  42 08 918 
Graham Cook City of Hull AC M45  42 09 910 
Graham Terry Saltaire Striders M45  42 10 985 
Louise Cazan Valley Striders F35  42 11 916 
Mark Johns Goole Viking Striders M50  42 12 959 
David Jepson Ilkley Harriers M50  42 13 907 
Paul Wood Rodillian Runners M45  42 14 914 
Richard Godden Roberttown Road Runners M45  42 15 906 
Colin Wild Shildon R & AC M50  42 16 864 
Teresa Medley Border Harriers Athletics Club F45  42 18 939 
Geoffrey Hirst Harrogate Harriers M  42 19 879 
Lee Callanan East Hull Harriers M35  42 19 904 
Callum Dack Billingham Marsh House Harriers M  42 19 932 
Gail Duckworth Leighton Buzzard F60  42 20 862 
Helen Pool Reading Road Runners F40  42 20 909 
Paul Bergman Easingwold Running Club M50  42 21 858 
Clare Twaddle North Shields Poly AC F35  42 23 912 
Hannah Carter Rounday Runners F35  42 23 929 
Emma Eva Falmouth Road Runners F  42 24 846 
David Womersley Horsforth Harriers M60  42 24 866 
Ellie Kitchen Bingley Harriers F  42 24 896 
Paul Thomas Baildon Runners M  42 24 996 
Kevin Nicholas Dragons Running Club M50  42 24 1198 
Craig Whiteley Rothwell Harriers M50  42 26 871 
Sue Haslam Scarborough Athletic Club F60  42 27 885 
Nicola Henderson Selby Striders F35  42 28 930 
Michael McInnes Skipton Athletic Club M40  42 29 942 
Rachel Beaumont Halifax Harriers F45  42 29 945 
James Vickers Hyde Park Harriers M  42 30 936 
Warren Foster Scarborough Athletic Club M40  42 32 1022 
Steven Esgate Pudsey Pacers M  42 32 1046 
Jennifer Almond Rodillian Runners F  42 33 971 
Martin Clark Rounday Runners M50  42 35 948 
David Brooks Pudsey Pacers M50  42 35 1002 
Martin McCleave Horsforth Harriers M45  42 36 1076 
Sean Brennan Knaresborough Striders M45  42 40 941 
Graham Cushion Liverpool Running Club M40  42 40 1023 
Richard Gee Saddleworth Runners M35  42 41 922 
Ewan Cochrane Knavesmire Harriers M  42 41 923 
Paul Winfield Heanor Running Club M40  42 41 925 
Mark Crabtree Halifax Harriers M55  42 41 979 
Kezia Rooke Halifax Harriers F  42 42 978 
Huw Wiseman Bromsgrove & Redditch Athletic Club M45  42 42 1290 
Clive Stokes Evenwood Road Runners M45  42 43 1037 
Paul Griffin Stocksfield Striders M50  42 44 1070 
James Rawstron Otley Athletic Club M40  42 45 956 
James O'Rourke Halifax Harriers M40  42 45 992 
Mark Ayre Rounday Runners M45  42 46 933 
Jason Vessey Rounday Runners M35  42 46 940 
Hannah Brierley Manchester YMCA Harriers F  42 47 1077 
Angela Reeve Wetherby Runners F35  42 49 1016 
Andrew Warrender St Theresas M45  42 52 928 
Mark Baglin Evenwood Road Runners M45  42 52 1067 
Jonathan Kent Chapel Allerton Runners M35  42 53 1085 
John Boothman Barlick Fell Runners M50  42 54 957 
Nicholas Ford Airecentre Pacers M  42 55 1052 
Rosie Neill Brighton & Hove Athletic Club F  42 56 964 
Mark Brown Unattached M  42 56 1179 
Marie Murtagh Easingwold Running Club F  42 58 1091 
Des Johnson Rounday Runners M45  43 00 1062 
Sunny Cheema Abbey Runners M  43 00 1071 
Gareth Conkleton Knaresborough Striders M40  43 03 1013 
Andrew Tudor Northowram Pumas M40  43 05 1044 
Christopher Gill St Theresas M65  43 07 988 
Emer Dudley Roberttown Road Runners F50  43 07 1143 
Shaun Casey Northowram Pumas M45  43 08 1057 
Peter Mullery Rothwell Harriers M55  43 11 993 
Rebecca Normington Wetherby Runners F  43 11 1148 
Peter Martin Wakefield Triathlon M55  43 11 1193 
Jamie Briggs Hyde Village Striders M  43 12 1087 
Geoff Cromack Scarborough Athletic Club M55  43 12 1113 
Matthew Rose Holmfirth Harriers M40  43 14 1100 
Ben Nurse Abbey Runners M  43 15 998 
Stephen Carroll Dumfries Running Club M45  43 16 1122 
James Dickinson Baildon Runners M40  43 16 1127 
Samuel Howell-Jones Pontypridd Roadents AC M  43 17 1026 
Rich Welsh Rothwell Harriers M  43 18 1134 
Andrew Baiden Rothwell Harriers M40  43 20 1020 
Natalie Bennett Tyne Bridge Harriers F  43 20 1060 
Martin Swift Kingstone Runners M45  43 20 1105 
Michael Peel Queensbury Running Club M  43 21 1043 
Kenneth Souyave Harrogate Harriers M65  43 21 1161 
Daz Hewitt Wakefield Harriers M45  43 22 1075 
Howard Cohen Abbey Runners M55  43 22 1177 
Paul Eastwood Pocklington Runners M40  43 23 1053 
Melanie Ives Skipton Athletic Club F  43 23 1111 
Judy Liu St Theresas F40  43 24 1068 
Natasha McGovern Enfield and Haringey Athletic Club F  43 25 1056 
Barrie Powers Styal Running Club M45  43 27 1170 
Christopher Stott Saltaire Striders M35  43 27 1205 
Steph Wilson Pudsey & Bramley F35  43 28 1097 
Nina Batt Wetherby Runners F  43 29 1139 
Farhad Hamad Hyde Park Harriers M35  43 31 1030 
Tracey Surtees Aycliffe Athletics Club F  43 31 1058 
Martin Frazer Kirkstall Harriers M50  43 31 1368 
Jim Bloomfield Rounday Runners M35  43 33 1081 
Michael Coggon Holmfirth Harriers M45  43 33 1152 
Paul Greenslade Halifax Harriers M55  43 33 1233 
Ken Fox Valley Striders M55  43 34 1098 
Derek Doyle Stainland Lions M45  43 35 1121 
Gen Huss Herne Hill Harriers F  43 36 1008 
Mike Mason Hyde Village Striders M50  43 37 1181 
Jonathan Parry North Derbyshire Running Club M  43 38 1095 
Laura Ryall Saltaire Striders F  43 39 1107 
Jason Green Knaresborough Striders M  43 42 1120 
Wayne Butler St Theresas M  43 43 1405 
Nigel Shaw Baildon Runners F50  43 48 1140 
Carl Hitchens Bingley Harriers M50  43 49 1099 
Jamie Baldasera Darlington Harriers M  43 49 1116 
Mark Webster Doncaster Athletic Club M45  43 49 1157 
John Sutton South Leeds Lakers Running Club M35  43 49 1278 
Stephen Smith Aycliffe Athletics Club M  43 51 1163 
Ian Cartwright Wakefield Triathlon M35  43 52 1188 
Tom Morgan Beverley Athletic Club M  43 52 1228 
Simon Nutbrown Airecentre Pacers M45  43 54 1303 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F55  43 56 1146 
David Fox Scarborough Athletic Club M65  43 56 1237 
Ian Saynor Tadcaster Harriers M40  43 57 1226 
John Bridgman Steel City Striders M35  43 58 1403 
Tim Pryke Leeds Bradford Triathlon Club M40  43 59 1182 
Leona Beaumont Chorlton Runners F  43 59 1203 
Paul Wilson Keighley & Craven AC M40  44 00 1241 
Stephen Clarke Steel City Striders M35  44 01 1171 
Amy Housley Steel City Striders F  44 02 1172 
Chris Hardy Dewsbury Road Runners M50  44 03 1164 
Robert Hick Halifax Harriers M55  44 03 1219 
Etienne Humphries Chorlton Runners M  44 04 1142 
Paul Tucker Evenwood Road Runners M45  44 06 1190 
Erwin Dorland York Acorn Running Club M50  44 08 1209 
Steven Abbott Crossgates Harriers M55  44 11 1192 
Chris Jackson Chorlton Runners M55  44 11 1227 
Jonathan Boyle Knavesmire Harriers M45  44 12 1245 
Neil Cliffe Warrington Road Runners M55  44 14 1169 
Malcolm Lavery St Theresas M45  44 14 1338 
Christopher Ellis Northowram Pumas M40  44 15 1340 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M40  44 16 1301 
Katie Scatchard Abbey Runners F35  44 18 1327 
Neil Windle Queensbury Running Club M40  44 19 1221 
Darren Ansbro Billingham Marsh House Harriers M35  44 19 1357 
John Felton Oldham & Royton M45  44 21 1158 
Zena Phillips Datchet Dashers F  44 22 1256 
Mike Long Manchester Harriers M50  44 22 1275 
Aron Hinds Hyde Park Harriers M  44 22 1283 
Leroy Sutton Valley Striders M55  44 23 1302 
Ben Clark Kirkstall Harriers M35  44 23 1495 
Tyler Starks Ackworth Road Runners M  44 26 1268 
Robert Calver Chapel Allerton Runners M45  44 26 1360 
Glen Gandy Manchester Harriers M50  44 28 1293 
Kevin Bond Richmond & Zetland Harriers M40  44 28 1325 
Stephen Wilson Knavesmire Harriers M45  44 28 1439 
Beth Bray Pudsey Pacers F  44 28 3159 
James Nichols Rothwell Harriers M40  44 30 1555 
Craig Orr Wakefield Harriers M50  44 32 1196 
Bernie Bowden Saltaire Striders F45  44 32 1351 
Michael Hemsworth Wakefield Triathlon M  44 32 1404 
Ken Kenneth Acre Street Runners M40  44 33 1382 
Chloe Dalton Ripon Runners F  44 35 1261 
Dave Blewitt Aycliffe Athletics Club M50  44 35 1272 
Martin Riley Baildon Runners M  44 36 1326 
John Robson St Theresas M40  44 39 1259 
Andy Moat Heanor Running Club M  44 40 1306 
Catherine Walls Vocalink Running Club F  44 41 1391 
Betty Richardson Kenilworth Runners F  44 42 1286 
Harry Sime Ilkley Harriers M50  44 42 1298 
Dan Price Chapel Allerton Runners M  44 42 1370 
Louise Nash Saltaire Striders F45  44 42 1395 
Colin Chapman Kirkstall Harriers M45  44 45 1424 
Ed King Horsforth Harriers M50  44 46 1295 
Paul Gibson Chapel Allerton Runners M55  44 47 1341 
Gordon Davies Vegan Runners UK M45  44 47 2633 
Ed Senior Roberttown Road Runners M  44 50 1284 
Mark Taylor North Yorkshire Police Tri M  44 51 1377 
Martin Booth Pudsey Pacers M45  44 51 1390 
Matthew Dudley Baildon Runners M  44 53 1401 
Jason Albrecht St Theresas M  44 53 1438 
Andrew Webster Otley Athletic Club M40  44 54 1308 
Michael Wymer Sale Harriers M40  44 55 1387 
Paul Mercer Heanor Running Club M40  44 55 1402 
Alex Irvine Valley Striders M  44 55 1431 
Garry Leedham Pudsey Pacers M40  44 57 1474 
Chris Corcoran Leeds City Athletic Club M60  44 59 1323 
Robyn Wyn Claremont Road Runners F  44 59 1462 
Paul Lewis Horwich Harriers M40  45 01 1372 
Sue Straw Keighley & Craven AC F45  45 02 1420 
David Horton Unattached M60  45 02 1428 
Jonathan Stokoe Wakefield Harriers M35  45 05 1346 
Peter Gosling Otley Athletic Club M35  45 06 1668 
Jason Sinclair Rodillian Runners M45  45 08 1388 
Michael Bourne Dark Peak M50  45 09 1371 
Will Walker Ackworth Road Runners M35  45 12 1358 
Tracey Howson Horsforth Harriers F35  45 13 1537 
Kimberley Shaw Horsforth Harriers F  45 14 1573 
John Liddle Steel City Striders M45  45 15 1523 
Mick Hill Tipton Harriers M40  45 17 1532 
Daniel Johnson St Theresas M45  45 19 1483 
Lisa Mercer Lothian Running Club F  45 20 1745 
Natalie Bottomley Baildon Runners F40  45 26 1696 
Nic Cuthbertson Chapel Allerton Runners M55  45 28 1422 
Matthew Ross Harrogate Harriers M35  45 29 1504 
Eleanor Klejnow Tyne Bridge Harriers F  45 29 1520 
James Whittaker Abbey Runners M45  45 32 1458 
John Dawson Beverley Athletic Club M  45 32 1477 
John Hayes Hyde Park Harriers M50  45 34 1550 
Clynt Hiscoe Rothwell Harriers M45  45 34 1711 
Steve Bowyer Harrogate Harriers M50  45 35 1780 
Lisa Rudkin Unattached F45  45 36 1449 
Emma Evans Ackworth Road Runners F  45 36 1482 
Simon Boardman Kirkstall Harriers M  45 36 1709 
Kim Tyler Clapham Chasers F  45 37 1478 
Richard Cooper St Theresas M35  45 37 1632 
Joseph Montague Kippax Harriers M  45 40 1582 
Si Butterworth Shildon R & AC M35  45 40 2013 
Emma Dutton Rotherham Harriers F  45 42 1473 
Steven Graydon Evenwood Road Runners M  45 46 1577 
Dveirel Gonzalez Pudsey Pacers F40  45 46 2465 
Richard Bell Wetherby Runners M45  45 47 1481 
Marc Thomas Knavesmire Harriers M40  45 47 1521 
Richard Thomas Kirkstall Harriers M55  45 48 1450 
Nicola Lee Otley Athletic Club F35  45 50 1513 
Harriet Shaw Hyde Park Harriers F  45 51 1459 
Michael Grayson St Theresas M50  45 51 1597 
Nigel Taylor Halifax Harriers M45  45 51 1638 
Michael Mansfield Rounday Runners M50  45 52 1703 
Brad Strutt Pudsey Pacers M  45 53 1463 
Heidi Siddle Leeds Bradford Triathlon Club F35  45 53 1606 
Paul White Valley Striders M65  45 54 1440 
Claire Geeson Hyde Park Harriers F  45 54 1655 
Richard Morris Ilkley Harriers M50  45 55 1625 
Adam Sutcliffe Chapel Allerton Runners M40  45 55 1775 
David Robinson North York Moors AC M45  45 56 1585 
Cahal Burke Unattached M35  45 56 4189 
James Finney Sheffield Athletic Club M  45 59 1508 
Diane Vaughan Quakers Running Club F50  45 59 1563 
Neil Holt Ackworth Road Runners M35  46 00 1594 
Balbinder Singh Darlington Harriers M45  46 00 1715 
Eddie Gibson Unattached M40  46 01 1779 
Jen Wolstenholme Holmfirth Harriers F35  46 02 1536 
Maria Williams Leighton Buzzard F35  46 02 1640 
Terry Sinar Ackworth Road Runners M50  46 02 1707 
Jonny Lister Halifax Harriers M45  46 04 1911 
Helen Burgess Kirkstall Harriers F  46 05 1488 
Emma Williams Notts Athletic Club F  46 05 2289 
Marc Randall Rothwell Harriers M40  46 07 1689 
Jack Thompson Evenwood Road Runners M  46 09 1671 
Ian Robertshaw Horsforth Harriers M40  46 09 1725 
Richard Darling Easingwold Running Club M40  46 09 1888 
Paul Bennett Unattached M55  46 09 1939 
Abigail Bainbridge Unattached F  46 10 1545 
Wayne Dent Dewsbury Road Runners M35  46 10 1637 
Greg Coulthard Evenwood Road Runners M  46 10 1672 
Mark Best Heaton Harriers M  46 12 1540 
Ross Giles Chorlton Runners M35  46 13 1624 
Emily Forde Horsforth Harriers F  46 13 1631 
Izabella Thompson Sparkhill Harriers F  46 13 1793 
Graham Havercroft City of Hull AC M55  46 15 1768 
Nicola Ramsden Rodillian Runners F  46 16 1873 
Jonathan Boyle Darlington Harriers M40  46 17 1755 
Marc Steele Eccleshill Road Runners M  46 18 1809 
Danny Smith Rounday Runners M50  46 19 1530 
John Grimshaw Claremont Road Runners M50  46 19 1788 
Iain Denby Dragons Running Club M55  46 20 1813 
David Morley St Theresas M55  46 23 1650 
Bryony Coulthard Evenwood Road Runners F  46 23 1705 
Piero Tozzi Baildon Runners M40  46 23 1861 
Leoni Bradnam Scarborough Athletic Club F  46 26 1613 
Dan Lock Stadium Runners M  46 26 1663 
Sarah Elliott-Dick Knavesmire Harriers F35  46 31 1797 
Gary Western Saltaire Striders M55  46 31 2417 
Steve Hargreaves Leeds Bradford Triathlon Club M  46 32 1562 
John McSorley Chapel Allerton Runners M40  46 32 1724 
Nicola Walmsley Chapel Allerton Runners F35  46 33 1596 
Gregory Bailey Wakefield Harriers M50  46 33 1828 
Tim Pocock Harrogate Harriers M55  46 35 1604 
Rob Webster Horsforth Harriers M45  46 35 1688 
Samuel Burton Ilkley Harriers M  46 37 1757 
Robert Newburn Wetherby Runners M35  46 37 1874 
Fiona Dickie Horsforth Harriers F45  46 38 1683 
Brian Colling Pudsey Pacers M  46 39 1867 
Anna Harrold Chapel Allerton Runners F  46 39 2642 
Frank Beecroft Saltaire Striders M50  46 40 1694 
Lesley Miller Darlington Harriers F45  46 40 1723 
Christopher Garratt Manchester Triathlon Club M35  46 40 1849 
Rowena Skelhorn Rothwell Harriers F40  46 40 1855 
Steve Cadman Vegan Runners UK M40  46 42 1670 
Helen Barber Horsforth Harriers F45  46 42 1700 
Steven Whitlam Goole Viking Striders M50  46 45 1927 
Rebecca Cooper Easingwold Running Club F35  46 46 1633 
Jeremy Forber Hyde Park Harriers M55  46 48 1854 
Lyndsay Duffy Billingham Marsh House Harriers F  46 48 1986 
Lee Kitching Kippax Harriers M40  46 49 1778 
Derek Calvert Knaresborough Striders M55  46 51 1952 
Graeme Mitchinson Blaydon Harriers & Athletic Club M  46 52 1589 
Nick Hewland Horsforth Harriers M35  46 53 1844 
Andrew Brownell-Judd Pudsey Pacers M50  46 53 1882 
Sarah Hall Rounday Runners F35  46 54 1765 
Andrew Long Steel City Striders M40  46 55 1857 
Francis Connolly Quakers Running Club M55  46 55 1889 
Laura Dransfield Rounday Runners F  46 57 1769 
Chris Smith Horsforth Harriers M45  46 58 1761 
Darren Wake Spenborough & District AC M35  46 59 1664 
Hilary Seward Skipton Athletic Club F50  46 59 1767 
Robert Nichols Billingham Marsh House Harriers M50  47 01 1910 
Andy Norman Pudsey Pacers M45  47 02 1824 
Caroline Horton Unattached F55  47 05 1738 
Bartley Foulkes Horsforth Harriers M60  47 05 2287 
Tony Ditchburn Richmond & Zetland Harriers M55  47 06 1678 
Edward James Holmfirth Harriers M35  47 07 1690 
Susan Poole South Cheshire Harriers F50  47 07 1806 
Adam Brown St Theresas M45  47 08 3629 
Kazuki Morimoto Abbey Runners M45  47 09 1990 
Tim Neville Stainland Lions M50  47 09 2071 
Simon Tupling Airecentre Pacers M45  47 10 1749 
Daniel Stevenson Goole Viking Striders M35  47 10 1784 
Kevin Booth St Theresas M40  47 11 4657 
Pete Twigg Rounday Runners M45  47 12 1928 
James Mellor Ilkley Harriers M45  47 13 3042 
James Nundy Kirkstall Harriers M35  47 19 1706 
Rachel Young Birmingham Running & Triathlon Club F  47 19 1908 
Karl Jukes Rounday Runners M40  47 19 1944 
Kirsty Read Hyde Village Striders F40  47 20 2014 
David Ralph Darlington Harriers M  47 20 2085 
Sadie Appleyard Pudsey Pacers F  47 20 2737 
Annie Roddy St Theresas F35  47 21 2111 
Ben Proctor Bridlington Road Runners M  47 22 2593 
Melanie Steventon Skipton Athletic Club F  47 26 1905 
David Field Scarborough Athletic Club M50  47 26 1964 
Patrick Marshall Beverley Athletic Club M55  47 26 4287 
Shahana Miah Rothwell Harriers F  47 27 1890 
Stephen Gledhill Eccleshill Road Runners M50  47 27 1998 
Emma Butler Chorlton Runners F  47 27 4040 
Sarah Gregory Richmond & Zetland Harriers F45  47 28 2112 
Peter Huby Saltaire Striders M50  47 28 2303 
Lizzy Wise Pickering Running Club F  47 29 2104 
Andrew Williamson Darlington Harriers M50  47 31 2680 
Alan Marshall Selby Striders M50  47 32 1838 
Tony Klejnow Airecentre Pacers M55  47 32 3022 
Fred Jewitt Chapel Allerton Runners M  47 36 3505 
Paul Woolley Hyde Village Striders M45  47 38 2500 
Samantha Booth Chapel Allerton Runners F  47 42 2167 
Matt Johnson Yorkshire Wolds Runners M50  47 43 1953 
David Ibbotson Ilkley Harriers M55  47 44 1982 
Jan King Stainland Lions M65  47 44 2004 
Richard Mann Rodillian Runners M55  47 45 2492 
Matthew Higgins Unattached M50  47 46 2100 
Cara Palmer Rothwell Harriers F35  47 48 2183 
Lisa Heath Pudsey Pacers F45  47 52 2648 
Stephen Cole Stockport Harriers M45  47 53 1831 
Lesley Connors Vegan Runners UK F40  47 54 1949 
Eamon O'Brien Valley Striders M45  47 55 2052 
Ruth Hancox Hyde Park Harriers F  47 56 2057 
Trevor Townsend Barnsley Harriers M55  47 57 2161 
Danny Sampson York Triathlon Club  M40  47 58 1968 
Paul Crabtree Dragons Running Club M40  47 58 2102 
Elizabeth Mason Hyde Village Striders F50  48 01 2538 
Peter Bryant Dragons Running Club M50  48 01 2777 
Brian Denney Skipton Athletic Club M60  48 02 1945 
Russell Mead Stubbington Green Runners M50  48 02 2001 
Steve Trapps Wetherby Runners M40  48 04 1934 
Robert Hamilton Valley Striders M50  48 05 2907 
Mark Rogers Billingham Marsh House Harriers M50  48 06 1956 
Steve Clayson Dragons Running Club M35  48 06 1993 
Phil McMahon Roberttown Road Runners M  48 07 2160 
Elizabeth Austen Abbey Runners F35  48 09 1933 
Andy Lee Tadcaster Harriers M  48 09 2214 
Neil Barrett Bingley Harriers M50  48 10 2470 
Alan Couldwell Harrogate Harriers M60  48 11 1860 
Antonia Mattos Chapel Allerton Runners F  48 11 1997 
Emily Simpson Chapel Allerton Runners F35  48 12 1954 
Emma Hartley Knavesmire Harriers F35  48 12 2206 
Ralph Kidner Hyde Park Harriers M60  48 12 2542 
Margaret Deacon Halifax Harriers F45  48 12 2789 
Emma Westwood St Theresas F  48 13 1922 
Donna Gardner Oldham & Royton F  48 14 1902 
Therese Sheehan Saltaire Striders F  48 15 3380 
Andrew Gibson Darlington Harriers M  48 15 4295 
Tyrone Murphy Tyne Bridge Harriers M  48 16 2006 
James May St Theresas M35  48 16 2263 
Michael Fish Chapel Allerton Runners M40  48 17 2027 
Michael Wilby Wakefield Triathlon M40  48 18 2134 
Elizabeth Reddington Valley Striders F55  48 19 1983 
Martin Athey Dewsbury Road Runners M35  48 20 1978 
Ian Hamilton Stainland Lions M45  48 20 2942 
Nicole Race Unattached F40  48 23 2192 
Kath Owen Chapel Allerton Runners F35  48 23 2770 
John Ward Ripon Runners M65  48 25 2153 
Karen Ratcliffe Pudsey Pacers M40  48 25 2198 
Jonathan O'Hanlon Denby Dale Travellers M50  48 26 2165 
Claire Heron Chorlton Runners F  48 26 2249 
Page 1
<< Prev | 1 | 2 | Next>>
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=5288&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019