View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1557837
 
rss feed:
 
 
 
Results for Vale of York half marathon on the 11th Sep 2016
 
Full NameClubCatHMSPosition
Jason Cherriman Leeds City Athletic Club M35 08 55 
Dave Archer Hallamshire Harriers M 10 49 
John Hobbs Valley Striders M35 12 41 
Paul Marchant Northern Vets M40 12 54 
George Mallett Durham University Athletics M 13 18 
Ben Pease Ripon Runners M 13 34 
Tony Lambert Richmond & Zetland Harriers M45 13 39 
Stuart Grange Unattached M 14 00 
Andy Chadfield Billingham Marsh House Harriers M40 14 01 
Julian Hood Skipton Athletic Club M35 14 09 10 
Aidan Johnson Rotherham Harriers M 14 34 11 
Matthew Hallam Valley Striders M 14 43 12 
Andrew Grant Harrogate Harriers M45 14 52 13 
David Driver Wharfedale Harriers M35 15 13 14 
Simon Lambert Unattached M35 15 14 15 
Sam Clegg Rotherham Harriers M 15 15 16 
Stephen Tilford Wakefield Harriers M35 15 20 17 
Phillip Elliott-Dick Knavesmire Harriers M40 15 20 18 
Andy May Valley Striders M40 15 26 19 
Daniel Grant Leeds City Athletic Club M 15 29 20 
Alex Day East London Runners M 15 41 21 
Simon Saxby Wolds Vets M40 15 51 22 
Jamie Rutherford Sheffield Uni M 16 51 23 
Simon Midwood Valley Striders M 17 10 24 
Tom Dart Spenborough & District AC M 17 27 25 
Robert Foster Steel City Striders M 17 32 26 
Sol Clark Buxton Athletic Club M 17 37 27 
Andrew Pearson Richmond & Zetland Harriers M45 17 56 28 
Paul Gidlow Horsforth Harriers M40 18 05 30 
Richard Herrington St Theresas M35 18 15 33 
Neil Burton Horsforth Harriers M40 18 17 32 
Paul Whitaker York Acorn Running Club M40 18 17 34 
Stewart Knowles Wakefield Harriers M40 18 29 35 
Stephen Kirk City of York Athletics Club M 18 46 38 
Joseph Kwallah Wetherby Runners M45 18 48 37 
Sarah Lowery Sheffield Running Club F 19 53 42 
Stuart Wilson Barnsley Athletic Club M 19 58 43 
Philip Cooper Hallamshire Harriers M 20 14 44 
Ben Butler Wakefield Harriers M35 20 17 45 
Graham Corbett Saltaire Striders M35 20 30 46 
Steve Head Rothwell Harriers M45 20 49 48 
James Tarran Valley Striders M45 20 52 49 
Clive Bandy Valley Striders M35 20 56 51 
Martin Fillingham Saltaire Striders M45 20 59 50 
Lindsay Mechie Unattached M45 21 06 54 
Martin Landells Pudsey & Bramley M55 21 13 53 
Stephen Wood Roberttown Road Runners M35 21 20 57 
Faye Banks Pontefract Athletics Club F35 21 55 58 
Scott Daly Pontefract Athletics Club M45 22 15 60 
John Surtees Aycliffe Athletics Club M 22 42 62 
Ben Imeson Ripon Runners M35 22 48 61 
Tim Straughan Skyrac Athletic Club M50 22 57 63 
Matthew Robinson Penistone Footpath Runners M45 23 03 64 
Matthew Smithson York Acorn Running Club M45 23 21 67 
Stuart Dunbar Saltaire Striders M50 23 42 69 
David Westhead Ilkley Harriers M45 23 56 71 
Paul Allan Darlington Harriers M 24 01 70 
Mark Beaumont Skyrac Athletic Club M35 24 07 74 
Andrew Fox Pocklington Runners M40 24 08 73 
Alistair Fisher Evenwood Road Runners M45 24 14 75 
Gary Mann Valley Striders M35 24 15 76 
Gary Berzins Sutton in Ashfield Harriers & AC M35 24 15 77 
Stuart Lightfoot Unattached M 24 32 79 
Mike Dearden Chapel Allerton Runners M35 24 40 85 
Emma Ballantyne Kirkstall Harriers F 24 41 78 
Michael Lyth New Marske Harriers M 24 46 80 
Chris Jefferies Billingham Marsh House Harriers M40 24 56 81 
Michael Pearson Askern & District Running Club M 24 59 83 
Ben Coldwell Kirkstall Harriers M 25 02 82 
Trevor Clough Leeds City Athletic Club M55 25 09 84 
Martin Ball Penistone Footpath Runners M40 25 30 88 
Sam Needham Steel City Striders M 25 32 87 
Steve Sadler Richmond & Zetland Harriers M50 25 38 89 
Carl Smith Halifax Harriers M35 25 42 90 
Marc Pearson York Postal Harriers M 25 44 91 
Andrew Fletcher Swaledale Road Runners M55 25 54 92 
Rebecca Winter Ackworth Road Runners F 25 59 93 
Robert Gray Wetherby Runners M50 26 10 94 
Keith Smith Unattached M50 26 18 95 
Simon Ellis Leeds City Athletic Club M40 26 23 96 
Phil Ray Elvet Striders M35 26 26 98 
Graham Jones Valley Striders M50 26 26 99 
Sian Evans Steel City Striders F 26 37 97 
Rob Daly Rounday Runners M 26 38 105 
Stuart Baker York Postal Harriers M35 26 43 100 
David Carberry Wetherby Runners M45 26 49 101 
Johanna Winks Halifax Harriers F40 26 51 108 
Joe Atkinson Wetherby Runners M 26 52 103 
Reece Milton Horsforth Harriers M 26 55 106 
Neil King Easingwold Running Club M45 26 56 109 
Edward Revell Spenborough & District AC M40 26 57 104 
Philip Markham Scarborough Athletic Club M45 27 09 110 
Peter Farnell Rothwell Harriers M45 27 11 115 
Ian Sanderson Valley Striders M45 27 14 114 
Stephen Boynton Boston and District AC M60 27 15 113 
Robert Ward Knavesmire Harriers M35 27 44 122 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M35 27 44 123 
Adam Hartley York Triathlon Club  M 27 46 125 
Colin Tranter Hyde Park Harriers M35 27 47 117 
Nicky Steel Wakefield Harriers F35 27 55 120 
Simon Jones Abbey Runners M 28 05 126 
Neil Musgrove Selby Striders M 28 11 134 
Hugh Allen Wakefield Harriers M45 28 12 141 
John Stuttard Crossgates Harriers M40 28 13 128 
David Smithers Knavesmire Harriers M40 28 15 133 
Philip Kelly Totley Athletic Club M40 28 17 130 
David Harling Barnsley Athletic Club M45 28 23 139 
John Whitlow Halifax Harriers M45 28 26 138 
Sean Hewitt Wakefield Triathlon M45 28 26 190 
Darren Sennett Ackworth Road Runners M40 28 31 153 
Gareth Foreman Hartlepool Burn Road Harriers M 28 36 140 
Derek Oliver Ilkley Harriers M55 28 37 137 
David Merritt Valley Striders M 28 37 148 
Derrick Baldwin Barnsley Harriers M45 28 41 144 
Simon Williams Vocalink Running Club M45 28 42 147 
Robert Cassy Sheffield Running Club M35 28 43 146 
Graham Wilson Crossgates Harriers M45 28 45 145 
Cooper John York Acorn Running Club M45 28 50 150 
Adam Kirk Nidd Valley Road Runners M 28 58 156 
Mark Yates Kingstone Runners M45 29 01 157 
Charlotte Spencer Steel City Striders F 29 02 149 
Russell Cliffe Valley Striders M40 29 04 154 
Dawn Richardson Quakers Running Club F40 29 05 152 
Rory Henderson Knavesmire Harriers M 29 06 159 
Kelvin Dickinson Wirral Athletic Club M45 29 08 155 
Simon Holt Rotherham Harriers M40 29 19 161 
Mark Robinson Quakers Running Club M 29 21 158 
Babacarr Joof Leeds City Athletic Club M 29 22 163 
Amy Sarkies Rugby and Northampton AC F35 29 23 160 
Pete Downes Knavesmire Harriers M50 29 29 165 
Tony Padgett Chapel Allerton Runners M 29 37 177 
Niamh Jackson Kirkstall Harriers F35 29 41 167 
Rachel Eales Hyde Park Harriers F 29 42 172 
Craig Worley Kippax Harriers M45 29 47 173 
Martin Elswood Unattached M45 29 47 179 
Patrick Needham Unattached M 29 50 168 
Richard Ramshaw Pocklington Runners M45 29 50 170 
Stephen Peters Vocalink Running Club M40 29 51 171 
John Batchelor Valley Striders M45 30 03 175 
Myra Jones Valley Striders F 30 11 181 
Andrew Lewis Ackworth Road Runners M35 30 19 189 
Tom Mason Hyde Park Harriers M 30 22 185 
Simon Garside Rotherham Harriers M45 30 27 182 
Simon Bekker Great Yarmouth Road Runners M40 30 29 186 
Paul Smith Valley Striders M45 30 44 191 
Keith Long Dewsbury Road Runners M55 30 48 188 
Jimmy Sheldon Hyde Park Harriers M 30 53 192 
Geoff Webber-Cross Chapel Allerton Runners M35 31 03 194 
Martin Critchley Horsforth Harriers M40 31 04 204 
Timothy Richardson Harrogate Harriers M 31 07 193 
Tom Button Valley Striders M40 31 16 200 
Nick Burnside Unattached M40 31 18 195 
Nathaniel McHugh Steel City Striders M35 31 23 201 
Paul Ebrey St Theresas M40 31 24 199 
Sean Fitzgerald Valley Striders M35 31 28 198 
Graham Driver Baildon Runners M45 31 31 202 
Lewis Penna-Kincell Rothwell Harriers M 31 31 208 
Neil Barker Spenborough & District AC M45 31 40 206 
Alistair Kettlewell York Acorn Running Club M 31 43 205 
Kyle Cook Quakers Running Club M 31 48 203 
Rebecca S Skyrac Athletic Club F40 31 59 207 
Maddy Fisher Evenwood Road Runners F 32 03 214 
Kevin Watson Dewsbury Road Runners M50 32 16 213 
Nick Jovanovic Airecentre Pacers M 32 16 263 
Gareth Irvine Sheffield Running Club M35 32 17 211 
Rob Jones Sheffield Running Club M35 32 18 212 
Matt Dawson Roberttown Road Runners M40 32 20 217 
Daniel Clayton York Postal Harriers M45 32 22 215 
Farhad Hamad Hyde Park Harriers M35 32 26 219 
Geoffrey Hirst Harrogate Harriers M 32 42 220 
Justin Hindmarch Darlington Harriers M 32 43 218 
Stephen Soulsby Elvet Striders M50 32 49 223 
Adam Prentis Harrogate Harriers M50 32 52 222 
Michael Good Middlesbrough & Cleveland Harriers M50 32 53 224 
Mark Evans Middlesbrough & Cleveland Harriers M45 32 53 225 
Ewan Gibb Saltaire Striders M 32 56 230 
Chris Minto Quakers Running Club M35 33 30 233 
Richard Walker Knavesmire Harriers M45 33 34 245 
Rob Lickley Thirsk And Sowerby Harriers M40 33 46 241 
Glenn Cracknell Ackworth Road Runners M45 33 50 244 
Paul Bowman City of Hull AC M55 33 51 235 
Charlie Jackett Hyde Park Harriers M35 33 51 242 
Carl Braithwaite Newark Athletic Club M45 33 53 237 
Darren West Harrogate Harriers M50 33 54 238 
Richard Brook Queensbury Running Club M40 34 00 240 
James Smith Doncaster Athletic Club M40 34 00 247 
Mike Hall Valley Striders M 34 02 261 
Kamil Zakowski Saltaire Striders M 34 07 249 
Tony Hodge Rounday Runners M40 34 07 251 
Stefan Durkin Knavesmire Harriers M45 34 12 266 
Paul Sawyer Hyde Park Harriers M 34 14 253 
Ross Lovett St Theresas M35 34 16 269 
Marc Lenaghan Crossgates Harriers M40 34 18 289 
Ralph Broadley Scarborough Athletic Club M65 34 19 248 
Russell Ridge Knavesmire Harriers M35 34 19 254 
David Ingle Halifax Harriers M50 34 20 267 
Elizabeth Nairn Selby Striders F 34 24 262 
Celia Maria Leeds City Athletic Club F35 34 27 255 
Laura Bosomworth Thirsk And Sowerby Harriers F 34 37 265 
David Hudson Crossgates Harriers M40 34 50 285 
Tamsin Imber Elvet Striders F40 34 51 277 
Allan Wilson New Marske Harriers M45 34 57 279 
Kezia Rooke Halifax Harriers F 35 06 275 
Samantha Shaw Penistone Footpath Runners F 35 14 271 
Ethan Hassell Wharfedale Harriers M 35 19 278 
Louise Wardman Valley Striders F 35 31 280 
Simon Chandler Wetherby Runners M35 35 31 281 
Steven Oneill Kimberworth Striders M 35 33 274 
Paul Greenslade Halifax Harriers M55 35 35 288 
Dan Hazelgrave Leeds City Athletic Club M35 35 38 307 
Louise Cazan Valley Striders F35 35 40 284 
Graeme Miles Hyde Park Harriers M 35 40 287 
Jaclyn Artist Harrogate Harriers F 35 53 318 
Michael Hessey Unattached M50 35 54 293 
Martin McCleave Horsforth Harriers M45 35 55 389 
Richard Harrison Kingston Upon Hull AC M45 35 58 286 
Joanne Biltcliffe Wakefield Harriers F40 35 58 296 
Anthony Hughes Bridlington Road Runners M45 36 00 291 
Liz Wood Valley Striders F40 36 04 290 
Darren Parker Skyrac Athletic Club M45 36 12 303 
Robin Hicks Knavesmire Harriers M50 36 16 319 
Andrew Baiden Rothwell Harriers M40 36 24 302 
Joe Steele Rounday Runners M40 36 27 355 
Adam Parton Valley Striders M45 36 35 301 
Richard Tarrega Knavesmire Harriers M 36 37 321 
Darren Hewitt Wakefield Harriers M45 36 39 364 
Chris Meadley Crossgates Harriers M40 36 43 306 
Mike Bradshaw Unattached M45 36 43 322 
Mike Pullon Pocklington Runners M55 36 53 320 
Stephen Garbutt Unattached M 36 54 323 
Tim Andrew York Triathlon Club  M40 36 55 309 
Laura Hallett Knavesmire Harriers F 36 55 310 
Fiona Deacon Nidd Valley Road Runners F50 36 57 308 
Chris Corcoran Leeds City Athletic Club M60 37 01 312 
Mark Johns Goole Viking Striders M50 37 03 335 
Craig Redmond Tadcaster Harriers M35 37 06 314 
Mark George Kippax Harriers M40 37 06 317 
Lee Wakelin Kingstone Runners M40 37 08 374 
David Hughes Ackworth Road Runners M35 37 11 326 
Monica Padilla Wharfedale Harriers F 37 11 329 
Nicola Henderson Selby Striders F35 37 17 330 
Trevor Baker Middlesbrough & Cleveland Harriers M50 37 19 324 
Alan Talbot Buxton Athletic Club M65 37 33 328 
John Chatwin Ripon Runners M35 37 38 325 
Richard Palethorpe Halifax Harriers M35 37 40 384 
James Whittaker Abbey Runners M45 37 51 331 
Tracey Surtees Aycliffe Athletics Club F 37 52 345 
Louise Venables Knavesmire Harriers F35 37 52 354 
Simon Lea Halifax Harriers M50 37 59 340 
Michael Tipper Stockport Harriers M 38 02 334 
Simeon Morris Wakefield Harriers M35 38 02 341 
Simon Smith Kirkstall Harriers M45 38 18 358 
Carl Horton Fylde Coast Runners M45 38 23 351 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M40 38 24 350 
Kevin Waite Pontefract Athletics Club M50 38 25 344 
Ian Mitchell Knaresborough Striders M45 38 27 383 
Howard Winzar York Acorn Running Club M65 38 29 347 
Glynn Ellwood York Postal Harriers M 38 30 353 
Matthew Myers St Theresas M40 38 35 373 
Claire Antrobus Knavesmire Harriers F40 38 43 377 
Phil Raddall York Postal Harriers M45 38 46 362 
Rebecca Zserdicky Wakefield Harriers F 38 57 370 
Mike Deacon Nidd Valley Road Runners M50 38 59 392 
Paul Grist Kirkstall Harriers M45 39 00 380 
Nicola Walmsley Chapel Allerton Runners F35 39 03 365 
Sue Sunderland Valley Striders F55 39 08 367 
Ian Ward Tadcaster Harriers M55 39 11 371 
Mike Sharp Yorkshire Wolds Runners M 39 16 387 
Caroline Hall Wirral Athletic Club F45 39 18 388 
Russell Naylor Eccleshill Road Runners M 39 18 399 
Adrian Leach Ackworth Road Runners M50 39 21 386 
Madeleine Foot Knavesmire Harriers F 39 28 398 
Andrew Walker North Yorkshire Police AC M45 39 30 404 
Peter Mullery Rothwell Harriers M55 39 36 378 
Sunny Cheema Abbey Runners M 39 36 407 
Nigel Shaw Baildon Runners M50 39 42 381 
Michael Robins Valley Striders M55 39 42 395 
Dave Allemby Barnsley Athletic Club M60 39 46 428 
Charlotte Ellis New Marske Harriers F 39 57 385 
Bev Elliott Horsforth Harriers F40 39 57 394 
Andy Hill Kippax Harriers M45 39 59 412 
Chris Cobb Rounday Runners M 40 01 397 
Liane Warren Ackworth Road Runners F45 40 02 425 
Adrian Craven Selby Striders M45 40 12 426 
Judy Liu St Theresas F40 40 18 396 
Michael Goldstone Valley Striders M 40 19 414 
Martin Wincer Accrington Road Runners M40 40 24 446 
Nicola Lee Otley Athletic Club F35 40 27 402 
Jane Nodder Serpentine Running Club F55 40 53 429 
Catherine Walls Vocalink Running Club F 40 54 422 
Caroline Thomas Horsforth Harriers F35 41 01 413 
Laura Wylde Abbey Runners F35 41 11 442 
Sanjay Singh Rounday Runners M 41 14 494 
Chad Bullivant York Triathlon Club  M 41 24 421 
Tyler Starks Ackworth Road Runners M 41 27 433 
Ian Wilson Spenborough & District AC M40 41 30 424 
William Overton Pudsey Pacers M60 41 36 451 
Will Walker Ackworth Road Runners M 41 39 430 
Warren Allison Tadcaster Harriers M 41 39 438 
Stephen Young York Postal Harriers M40 41 40 435 
Roger Watson Steel City Striders M45 41 49 508 
Alister Robson Fetcheveryone Running Club M40 41 51 439 
Robert Sutton Eccleshill Road Runners M50 41 53 487 
Elaine Bisson Elvet Striders F35 41 57 441 
Damian McQueen Holmfirth Harriers M40 42 00 486 
David Halladay Wetherby Runners M50 42 03 450 
Ian Stow Eccleshill Road Runners M55 42 04 453 
Mark Summers Wallsend Harriers M45 42 22 464 
Tony Pfeiffer Airecentre Pacers M60 42 28 498 
Mark Swinden Tadcaster Harriers M60 42 29 449 
Diane Vaughan Quakers Running Club F50 42 31 452 
David Mellor St Theresas M40 42 31 455 
John Kees Selby Striders M45 42 33 484 
Kevin Nicholas Dragons Running Club M50 42 48 461 
Kevin-malachy Murphy Harrogate Harriers M60 42 48 512 
Qin Zhou Knavesmire Harriers F40 42 59 458 
Logan Anderson Holmfirth Harriers M45 43 03 456 
Louise Dykes Billingham Marsh House Harriers F35 43 07 502 
John Hayes Hyde Park Harriers M50 43 12 459 
Hannah Marshall Hyde Park Harriers F35 43 12 511 
Chris Martin Wetherby Runners M45 43 24 538 
Rich Welsh Rothwell Harriers M 43 27 492 
Paul Atkinson Wetherby Runners M50 43 41 466 
Robert Hick Halifax Harriers M55 43 44 531 
Liam Russell Steel City Striders M 43 49 469 
Stephanie Gledhill Valley Striders F35 43 49 483 
Emma Coster Wetherby Runners F45 43 52 545 
Julie Stafford Ackworth Road Runners F50 43 53 472 
Claire Piercy Horsforth Harriers F40 43 53 476 
Colin Johnstone Unattached M40 43 55 479 
Gale Colville Barnsley Athletic Club F50 44 01 535 
Michael Kavanagh Middlesbrough & Cleveland Harriers M55 44 02 503 
Chloe Hudson Valley Striders F35 44 07 477 
Jonny Lister Halifax Harriers M45 44 11 558 
Rebecca Oneill Stainland Lions F40 44 17 495 
Charlotte Roberts Harrogate Harriers F 44 23 553 
Chris Sawyer Valley Striders M55 44 27 501 
Lucy Rider Hyde Park Harriers F35 44 33 493 
Chris Pearson Rothwell Harriers M40 44 33 555 
Faye Williams Penistone Footpath Runners F40 44 35 517 
Rebecca Burgess Thirsk And Sowerby Harriers F 44 39 500 
Alan Douglas Saltaire Striders M45 44 48 514 
Michelle Morris Baildon Runners F 44 54 522 
Paul Lawrence Ackworth Road Runners M35 44 56 507 
Fred Jewitt Chapel Allerton Runners M 44 57 505 
Paul Grindley Airecentre Pacers M50 44 59 513 
Malcolm Ward Totley Athletic Club M45 44 59 515 
Malcolm Lavery St Theresas M45 45 07 525 
Tillie Clark St Theresas F 45 10 564 
Miyako Shimoji City of York Athletics Club F40 45 11 534 
Andrew Tams Unattached M50 45 12 533 
Joshua Tankard Knavesmire Harriers M 45 14 527 
Mark Leadbeater Unattached M50 45 18 568 
Gary Pennington Saltaire Striders M50 45 19 526 
Jonathan Stokoe Wakefield Harriers M35 45 30 539 
Karl Jukes Rounday Runners M40 45 33 521 
Madeline Stansfield Dewsbury Road Runners F60 45 40 536 
Madeleine Stansfield Wakefield Triathlon F60 45 40 536 
Heather Glegg Ripon Runners F45 45 41 554 
Gregory Skelton Askern & District Running Club M 45 55 576 
Andrea Normington Wetherby Runners F50 46 00 594 
David Morley St Theresas M55 46 09 566 
Lara Johnson Wetherby Runners F35 46 13 563 
Chris Price Selby Striders M 46 25 588 
Helen Buglass Wetherby Runners F45 46 25 605 
Tracy Foy Saltaire Striders F45 46 27 547 
Hanni Fisher Halifax Harriers F 46 27 609 
Helen Fay Stainland Lions F50 46 28 559 
Tim Neville Stainland Lions M50 46 32 560 
Alistair Walder Dewsbury Road Runners M50 46 33 604 
Joanne Loftus St Theresas F40 46 37 570 
Zoey Heneachon Selby Striders F40 46 57 567 
Yekanth Venkiteela Kirkstall Harriers M 47 00 584 
Jo Heseltine Rothwell Harriers F50 47 09 573 
Trevor Townsend Barnsley Harriers M55 47 11 574 
Cirilo Palenzuela Crossgates Harriers M55 47 15 565 
William Woodhead Ilkley Harriers M 47 15 589 
James Mangeolles Horsforth Harriers M 47 20 579 
Michael Knowles Ackworth Road Runners M55 47 25 623 
Tom Craven York Acorn Running Club M 47 29 585 
Helen Love Saltaire Striders F55 47 54 583 
Michael Wilby Wakefield Triathlon M40 48 00 590 
Joseph Montague Kippax Harriers M 48 14 597 
Daniel Ryan Halifax Harriers M40 48 29 673 
Rachel Jardine Barnsley Harriers F45 48 38 603 
James Petterson Acre Street Runners M40 48 40 689 
Steve Clarke Wakefield Harriers M45 48 46 612 
Julie Smith Crossgates Harriers F50 48 50 613 
Wayne Stevens Halifax Harriers M45 48 51 681 
Georgina Green Wetherby Runners F35 48 53 682 
Jamie Brack Selby Striders M35 48 59 661 
Shane Page City of Hull AC M55 49 02 626 
James Stuart-Mills Ripon Runners M45 49 03 624 
Geraldine Roby Halifax Harriers F55 49 09 610 
Luke Simpson Halifax Harriers M 49 18 677 
Lizzy Wise Pickering Running Club F 49 19 643 
Neil Marshall Kirkstall Harriers M35 49 27 701 
Fran Rutherford Selby Striders F 49 49 674 
Garry Brownbridge Abbey Runners M55 49 54 671 
Seuranie Johnstone Penistone Footpath Runners F 50 00 663 
Jackie Russell Selby Striders F40 50 03 695 
Sara Morrow Kingston Upon Hull AC F45 50 04 628 
Anna Milburn St Theresas F35 50 05 657 
Michael Harvey Goole Viking Striders M45 50 05 668 
Laurie Parker City of York Athletics Club M50 50 07 660 
Ian Harris Billingham Marsh House Harriers M45 50 07 692 
Paul Wallace UK Net Runners M35 50 07 705 
Stephen Walls Danum Harriers  M35 50 18 737 
Sarah Goddard Eccleshill Road Runners F40 50 29 725 
Alun Griffiths Saltaire Striders M55 50 34 665 
Mike Rosedale Unattached M40 50 34 744 
Andy Wycherley Unattached M50 50 34 745 
Dawn Parton Valley Striders F40 50 37 658 
John Kelly Unattached M45 50 45 749 
Elizabeth Reddington Valley Striders F55 50 46 662 
Ged Peacock Otley Athletic Club M55 50 46 727 
Debbie Bland Eccleshill Road Runners F60 50 46 728 
Sophie Baxter Halifax Harriers F40 50 54 672 
Chris Pattison Unattached M50 51 11 710 
Paul Baker Selby Striders M 51 16 723 
Nicholas McGuire St Theresas M 51 21 683 
Anna Jaques Selby Striders F40 51 26 697 
Susan Tennant Tadcaster Harriers F55 51 35 694 
Margaret Metcalfe Knavesmire Harriers F65 51 39 685 
Nicholas Summerton Selby Striders M35 51 41 719 
Sue Bradford Tadcaster Harriers F45 51 43 698 
Adam Bull Fylde Coast Runners M45 51 51 706 
Joanna Shevlin Horsforth Harriers F35 51 53 696 
Martin Wright Bradford Airedale M50 52 15 786 
Alexander Taylor Rounday Runners M 52 22 708 
John McSorley Chapel Allerton Runners M40 52 24 731 
Daniel Bell Rounday Runners M 52 24 739 
Rachael Oliver Valley Striders F40 52 24 741 
Nigel Taylor Halifax Harriers M45 52 29 769 
Katie Taylor Abbey Runners F 52 34 709 
Samantha Booth Chapel Allerton Runners F 52 39 760 
Alan Simpson Thirsk And Sowerby Harriers M45 52 45 775 
Donna Richardson Ackworth Road Runners F35 52 46 758 
Robert Heeley Unattached M60 52 47 787 
Vivianne Fraser Knavesmire Harriers F50 52 48 715 
Emily Gregg Easingwold Running Club F 52 56 784 
Peter Cooper Wetherby Runners M45 53 06 791 
Stephen Gledhill Eccleshill Road Runners M50 53 26 798 
Laura Keys Barnsley Athletic Club F 53 28 789 
Dave Gordon Crossgates Harriers M 53 29 730 
Stuart Marshall Leeds Bradford Triathlon Club M45 53 34 770 
Jessica McMullan Middlesbrough & Cleveland Harriers F35 53 35 740 
Elizabeth Sowter Swaledale Road Runners F55 53 37 742 
Amy Bailiss York Acorn Running Club F35 53 46 750 
Frank Masley Saltaire Striders M65 53 48 863 
Clive Walton Abbey Runners M45 53 51 747 
Dairine Nethercott Saltaire Striders F45 53 54 765 
Alistair Lunn Easingwold Running Club M 54 01 816 
Steven Precious St Theresas M35 54 02 766 
David Mogie Billingham Marsh House Harriers M50 54 08 792 
Michael Jarvis Airecentre Pacers M45 54 08 797 
Andrew Frazer Unattached M45 54 08 830 
Toby Eastaugh Harrogate Harriers M50 54 11 801 
Robert Baxter Chapel Allerton Runners M45 54 13 861 
Chris Clegg Pocklington Runners M45 54 19 815 
Margaret Deacon Halifax Harriers F45 54 19 834 
Samantha Sugden Wakefield Triathlon F40 54 23 788 
Laurence Lennon Abbey Runners M55 54 23 838 
Stuart Morrow Selby Striders M 54 28 793 
Joanne Holland St Theresas F40 54 31 803 
Sarah Beech Fetcheveryone Running Club F35 54 31 858 
Chris Whawell Ackworth Road Runners M40 54 50 819 
Phil Alford Selby Striders M45 54 59 807 
Paul Robinson Alnwick Harriers M 55 03 794 
Michelle Smale St Theresas F50 55 05 827 
John Moran Ackworth Road Runners M35 55 06 845 
John Nodder Serpentine Running Club M55 55 20 800 
Sally Ricketts Roberttown Road Runners F50 55 24 777 
George Nichol Ackworth Road Runners M65 55 30 795 
Barney Lerner Saltaire Striders M65 55 30 821 
Andrew Rayner Otley Athletic Club M50 55 30 887 
Andrew Nuut Ackworth Road Runners M35 55 33 849 
Eriks Zvaigzne Otley Athletic Club M60 55 35 832 
Simone Salgado Vegan Runners UK F 55 40 826 
Dveirel Gonzlez Pudsey Pacers F40 55 43 851 
Caroline Sanders Hyde Park Harriers F40 55 47 864 
Rachel Feather Unattached F40 55 51 811 
Helen Fenton St Theresas F50 56 00 813 
Emma Longfellow St Theresas F35 56 01 820 
Gillian Borthwick Unattached F50 56 05 877 
Julie Ruby Unattached F40 56 14 854 
Frank Beecroft Saltaire Striders M50 56 17 818 
Karen Head Rothwell Harriers F40 56 22 831 
Stephen Ellis Elvet Striders M60 56 22 852 
Emma Rawson Rothwell Harriers F40 56 23 817 
Katy Ralph Pudsey Pacers F45 56 40 872 
Peter Quinn North East Vets M45 56 57 916 
Judith Marshall Pudsey Pacers F50 57 13 893 
Jeff Wright City of York Athletics Club M45 57 13 921 
Amie Gowing Ackworth Road Runners F 57 26 897 
Catherine Carney Stadium Runners F 57 33 862 
Michael Williams Unattached M50 57 37 855 
Charlotte Smith Ackworth Road Runners F 57 39 911 
Lora Hughes Chapel Allerton Runners F35 57 48 913 
Sarah Lunt Stainland Lions F40 57 54 875 
Katen Clegg Pocklington Runners F45 58 07 942 
Ian Vogan Ackworth Road Runners M55 58 11 953 
Chris Appleton Bedale and Aiskew Runners M55 58 12 901 
Kate Penrose Kippax Harriers F60 58 13 935 
Reece Turner St Theresas M 58 19 903 
Peter Maurice Barnsley Harriers M45 58 20 971 
Mark Hayward Eccleshill Road Runners M40 58 21 907 
Ralph McDermott Pudsey Pacers M45 58 26 927 
Dan Wyrill York Acorn Running Club M35 58 29 891 
Valerie Pell Kippax Harriers F55 58 41 943 
Stuart Harris Valley Striders M 58 51 1026 
Andy Green Wetherby Runners M35 58 52 981 
Ashraf Kurdi Airecentre Pacers M40 58 55 938 
Ellen Briggs Selby Striders F45 58 56 968 
Andrea May Selby Striders F50 58 56 969 
Laura Hind Otley Athletic Club F35 59 04 1007 
Karen Downham Kippax Harriers F50 59 11 936 
Mike Parker Elvet Striders M40 59 12 970 
Keli Firth Dewsbury Road Runners F 59 12 1004 
Karen Rayner Easingwold Running Club F50 59 21 965 
John Moore Unattached M45 59 24 923 
Jane Green Unattached F40 59 24 992 
Alison Noble Barnsley Athletic Club F40 59 26 989 
Alan Noble Barnsley Athletic Club M45 59 26 990 
Peter Badkin Abbey Runners M50 59 30 917 
Jane Chapman Baildon Runners F45 59 31 993 
Abi Gallucci Baildon Runners F 59 31 994 
Hester Stefanuti Baildon Runners F40 59 31 995 
Deborah Kirkbride Halifax Harriers F55 59 31 1002 
Alan Marshall Selby Striders M50 59 33 955 
Paul Callaghan Selby Striders M45 59 33 956 
David Kellett Selby Striders M55 59 39 959 
Donna Lenaghan St Theresas F40 59 46 985 
Tracey Piper St Theresas F35 59 46 986 
Ashley Grindrod Farsley Flyers F 59 58 1022 
Rhona Neilson Airecentre Pacers F40 00 00 1008 
Celia McRoyall Tadcaster Harriers F50 00 04 960 
Caroline Copeland Ackworth Road Runners F35 00 17 978 
Joanne Fortune Queensbury Running Club F 00 21 957 
Liz Matthews Knavesmire Harriers F55 00 23 945 
Mohanlal Mistry Saltaire Striders M55 00 23 1047 
Mandy Geary Wakefield Harriers F35 00 24 946 
Julie Asquith Roberttown Road Runners F40 00 31 961 
Sarah Rawlings Eccleshill Road Runners F50 00 32 1038 
Sophie Overfield Tadcaster Harriers F 00 37 967 
Adrian Martin Pudsey Pacers M45 00 39 1014 
Stuart Haigh Ackworth Road Runners M65 00 41 1016 
Richard Beckwith St Theresas M45 00 44 1021 
Debbie Scott Unattached F40 00 52 1037 
Ann Yeadon Otley Athletic Club F45 00 57 1051 
Nikki Hill Stadium Runners F 01 02 1030 
Ruth Walker Ackworth Road Runners F35 01 09 1028 
Gavin Spickett Tynedale Harriers M60 01 39 1001 
Clare Copley Kippax Harriers F35 01 40 1043 
Hilary Freear Rounday Runners F35 01 41 1023 
Anne McQueen Dewsbury Road Runners F50 01 42 1068 
Kelly Palmer Kippax Harriers F60 01 53 1045 
Becca Hattrell St Theresas F 02 05 1048 
Jonathan Harris-Douglas Easingwold Running Club M45 02 05 1070 
Iain Currie Valley Striders M45 02 14 1078 
Carl Jennings Danum Harriers  M45 02 14 1080 
Eleanor Currie Valley Striders F 02 15 1079 
Jenny Mynett Airecentre Pacers F 02 31 1046 
Husna Begum Chapel Allerton Runners M 02 52 1066 
Mark Richardson Dewsbury Road Runners M55 02 53 1087 
Jim Richards Knavesmire Harriers M45 02 54 1076 
Sam White Saltaire Striders M 02 55 1049 
Louise Brace Airecentre Pacers F 02 58 1055 
Neil Hill Stadium Runners M45 02 59 1029 
Lauren McQueen Dewsbury Road Runners F 03 01 1091 
Anne Hirst Bedford Harriers Athletic Club F50 03 15 1061 
Mark Catney Holmfirth Harriers M40 03 16 1086 
Jules Briggs Gateshead Harriers F40 03 21 1062 
David Cooper Ackworth Road Runners M55 03 56 1083 
Anna Hardy Quakers Running Club F40 04 02 1058 
Zoe Bettridge Barnsley Harriers F40 04 30 1069 
Noel Fitzpatrick Saltaire Striders M45 04 57 1084 
Helen Western Saltaire Striders F45 04 57 1088 
Gary Western Saltaire Striders M55 04 57 1089 
Elizabeth Willis Abbey Runners F50 04 57 1093 
Kevin Osborne Kings Heath Running Club M60 05 11 1090 
Sarah Hards Rounday Runners F 05 23 1119 
Michelle Smith Nidd Valley Road Runners F45 05 44 1115 
Kelly Madden St Theresas F40 05 44 1116 
Helen Leach Knavesmire Harriers F50 05 48 1158 
Elizabeth Westhead Ilkley Harriers F 05 51 1097 
Peter Jones Crossgates Harriers M65 05 56 1105 
Duncan Reed Farsley Flyers M45 05 59 1124 
Liz Walker Kirkstall Harriers F 06 00 1139 
Andrew Harvey Crossgates Harriers M40 06 01 1108 
Lynda Parkinson Dragons Running Club F40 06 06 1109 
Natasha Miller Bedale and Aiskew Runners F35 06 20 1111 
Sarah Wilkinson Ackworth Road Runners F35 06 38 1132 
Jenny Romaine Halifax Harriers F45 06 39 1149 
David Hudson Crossgates Harriers M60 06 45 1117 
Paul Jones Hyde Park Harriers M35 06 51 1167 
Lesley Lavery St Theresas F45 07 10 1118 
Kate Shaw Ripon Runners F50 07 11 1186 
Rob Fearnley Otley Athletic Club M 07 23 1178 
Joanne Powell St Theresas F40 07 42 1147 
Donna Biggs Barnsley Harriers F40 07 44 1174 
Katie Jones Pudsey Pacers F35 08 14 1160 
Janet Hales Knavesmire Harriers F65 08 17 1133 
Emma Amor Hyde Park Harriers F 08 53 1163 
Patrick Nesden Kirkstall Harriers M60 08 56 1164 
Stephen Headley Selby Striders M50 08 58 1191 
Fiona Headley Selby Striders F50 08 58 1192 
Mark Hobson Tadcaster Harriers M45 09 00 1194 
Christopher Walker Denby Dale Travellers M60 09 03 1189 
Dawn Bailey Rothwell Harriers F50 09 16 1182 
Debbie Scott Selby Striders F50 09 27 1199 
Jillie Townend Harrogate Harriers F60 09 28 1150 
Nick Breare Saltaire Striders M65 09 32 1161 
Joanne Conroy Ackworth Road Runners F35 09 39 1187 
Adrian Manning Saltaire Striders M65 09 48 1205 
Paula Kelly Knavesmire Harriers F35 09 57 1208 
Melanie Whitehead Easingwold Running Club F35 09 58 1229 
Emma Sebright-Pickard Airecentre Pacers F45 10 15 1215 
Christopher Stanhope Eccleshill Road Runners M50 10 15 1237 
Jane Bond Richmond & Zetland Harriers F45 10 24 1212 
Amanda Connolly Airecentre Pacers F45 10 25 1222 
Sharon Warrington Airecentre Pacers F45 10 26 1221 
Samantha Daniel Unattached F 10 39 1196 
Wendy Bourner Ackworth Road Runners F45 10 47 1217 
Julie Oldfield Rounday Runners F55 10 56 1251 
John Clucas Blackburn Road Runners M50 11 23 1202 
Tracey Quinn North East Vets F45 11 25 1265 
Sally Shacklock Halifax Harriers F35 11 26 1260 
Lee Ricketts Keighley & Craven AC M40 11 28 1255 
Jane Marshall York Acorn Running Club F45 11 29 1214 
Mary Liversidge Pudsey Pacers F45 11 32 1257 
Tracey Meadows Selby Striders F45 11 39 1252 
Richard MacLeod East Hull Harriers M55 11 41 1272 
Melanie Ritson Unattached F40 11 43 1236 
Pauline Blackwell St Theresas F60 11 47 1241 
Jo Eccles Steel City Striders F35 11 47 1259 
Nicola Ward Kippax Harriers F40 11 57 1232 
Zoe Smith Kippax Harriers F35 11 57 1233 
Neil Hodgson St Theresas M40 11 59 1231 
Debb Howcroft Wakefield Triathlon F40 12 04 1262 
Ceata Rycroft Kirkstall Harriers F40 12 13 1244 
Emma Thomson Otley Athletic Club F 12 13 1266 
Sue Harris York Triathlon Club  F45 12 37 1250 
Susan Knowles Ackworth Road Runners F55 12 42 1276 
Laura McGouran St Theresas F 13 04 1309 
Gaynor Brennan Unattached F40 13 07 1291 
Matthew Gray Hyde Park Harriers M 13 12 1282 
Lisa Hutchinson Unattached F35 13 16 1256 
Rebecca Trueman Eccleshill Road Runners F40 13 24 1295 
Susan Hall Halifax Harriers F65 13 55 1254 
Don Ritson Unattached M65 14 08 1286 
Michelle Broadley Halifax Harriers F45 14 08 1317 
David Broadley Halifax Harriers M45 14 09 1318 
Violet Gill St Theresas F55 14 16 1304 
Sarah Denman St Theresas F 14 18 1303 
Philip Lang Rothwell Harriers M40 14 28 1338 
Clare McKenzie Knaresborough Striders F40 14 30 1278 
Andrew Russell Selby Striders M45 15 09 1320 
Aileen Scott Elvet Striders F45 15 10 1298 
Tracey Wadsworth Dewsbury Road Runners F45 15 12 1327 
Claire Higgins Unattached F40 15 16 1293 
Samantha Miles Ripon Runners F40 15 27 1316 
Bradley Jemmett-Smith Rothwell Harriers M 15 37 1332 
Christopher Kirkbride Halifax Harriers M55 15 40 1335 
Dave Onion Redhill Road Runners M70 15 50 1290 
Helen Reevrll Pocklington Runners F40 15 51 1322 
Jacqueline Elmer Kirkstall Harriers F40 15 57 1306 
Stan White Elvet Striders M55 16 22 1324 
Alexandra Potts Kirkstall Harriers F 16 26 1347 
Jenny Sebright-Pickard Airecentre Pacers F40 16 35 1343 
Cathy Martin Pudsey Pacers F40 16 36 1337 
Louise Whitaker Wetherby Runners F35 16 48 1323 
Alison Hill St Theresas F45 17 15 1350 
Catherine Needham Steel City Striders F 17 20 1361 
Andrew Gardner St Theresas M60 17 49 1349 
Jannette Abbishaw Rothwell Harriers F35 18 12 1339 
Pascale Fotherby Valley Striders F35 18 18 1359 
Victoria Benson Pudsey Pacers F 18 19 1360 
Jane Goodwin Ripon Runners F45 19 01 1365 
Stephanie Hiscott Selby Striders F40 19 03 1353 
Rachel Jovanovic Airecentre Pacers F 19 15 1373 
Chris Berry St Theresas M55 19 43 1375 
Gillian Hall Crossgates Harriers F60 19 57 1374 
Helen Wainwright Ackworth Road Runners F35 19 59 1378 
Sarah Bastow St Theresas F 20 00 1383 
Shaun Loftus St Theresas M45 20 00 1384 
Sue Manning Saltaire Striders F65 20 14 1391 
Jane Allen West Hull Ladies Road Running Club F35 20 21 1368 
Sheela Das Doncaster Athletic Club F40 20 41 1372 
Mark Wilson Middlesbrough & Cleveland Harriers M40 20 56 1404 
Alan Priestman Knavesmire Harriers M50 21 25 1387 
Julie Pearson Rothwell Harriers F40 21 28 1398 
Raymond Archer Barnsley Athletic Club M55 22 42 1401 
Shona Haydon Wakefield Harriers F 22 46 1414 
Angela McCarthy Rothwell Harriers F50 22 52 1402 
Andrew Archer Crossgates Harriers M45 23 15 1409 
Debra Grant Eccleshill Road Runners F35 23 19 1418 
Dominic Clegg Tadcaster Harriers M 23 50 1408 
Elinor Newhouse Baildon Runners F65 24 01 1428 
Robert Greaves Pudsey Pacers M60 24 33 1439 
Andrew Maddock Hyde Park Harriers M35 24 47 1425 
Owen Houlston Pudsey Pacers M40 24 47 1444 
Sally Ward Totley Athletic Club F50 24 50 1436 
Urmila Mistry Saltaire Striders F50 24 58 1442 
Judith Meadows Hyde Park Harriers F45 25 22 1424 
Sarah Rowson Hyde Park Harriers F40 25 24 1426 
Jackie Baldwin Pudsey Pacers F45 25 24 1453 
Dawn Taylor Pudsey Pacers F40 25 25 1452 
Jackie Wallace Kingstone Runners F40 25 35 1438 
Lois Ferraby Pudsey Pacers F 25 59 1435 
Samira Lambert Kippax Harriers F65 26 01 1443 
Coralin Harrison Harrogate Harriers F70 26 17 1419 
Natalie Clarkson Airecentre Pacers F 26 53 1455 
Bernadette Murby Airecentre Pacers F40 26 53 1456 
Susan Hulme Airecentre Pacers F45 26 54 1454 
Layla Trantor Airecentre Pacers F 26 54 1457 
Holly Maddocks Stainland Lions F 27 04 1448 
Danielle Poutch Pudsey Pacers F 29 17 1480 
Andy Hall Pudsey Pacers M45 29 18 1479 
Keeley Turner Ackworth Road Runners F35 29 48 1465 
Lizzie Bunning Unattached F 29 55 1464 
Chrissie Burton Dewsbury Road Runners F45 29 56 1471 
Louise Haley Rothwell Harriers F45 30 40 1476 
Stephanie Jordon Pudsey Pacers F 31 06 1499 
Rebecca Sellers Bedale and Aiskew Runners F 31 07 1477 
Ruth Duffy Pudsey Pacers F40 31 19 1500 
Dawn Walton Kingstone Runners F40 31 23 1489 
Ian Walton Kingstone Runners M45 31 23 1490 
Alison Taylor St Theresas F45 31 26 1483 
Lynne Oxley Pudsey Pacers F40 31 33 1481 
Frances Braithwaite Unattached F35 32 52 1491 
Ian Robinson Pudsey Pacers M35 33 15 1498 
Karen McNaughton Knaresborough Striders F45 33 40 1494 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=4439&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019