Results for Leeds Half Marathon on the 10th May 2015
 
Full NameClubCatHMSPosition
Mohammed Abu-Rezeq Altrincham Athletic Club M 11 18 
Mike Burrett Leeds City Athletic Club M35 12 08 
Alasdair Tatham North York Moors AC M40 13 56 
John Hobbs Valley Striders M35 14 24 
Daniel Fisher Valley Striders M 14 39 
Will Kerr Saltaire Striders M35 14 52 
Richard Herrington St Theresas M35 14 56 
Paul Marchant Rothwell Harriers M40 14 57 
Daniel Robinson Unattached M35 15 24 10 
Zak Tobias Bristol & West Athletic Club M 15 25 
John Clifford Evenwood Road Runners M40 15 43 11 
Andrew Redding Unattached M35 15 50 12 
Richard Pattinson Horsforth Harriers M50 15 51 13 
Liam O'Brien Hyde Park Harriers M35 16 10 14 
Darren King Clowne Road Runners M45 16 24 15 
Andy May Valley Striders M40 16 39 16 
Chris Pickering Unattached M 16 55 17 
Tony Taylor Unattached M40 17 07 18 
Jonathan Walton Leeds City Athletic Club M45 17 52 19 
Frank Beresford Otley Athletic Club M 18 09 20 
Jordan Howe Unattached M 18 10 21 
Stephen Pope Totley Athletic Club M45 18 46 22 
Philip Goose Hyde Park Harriers M 19 00 23 
Jonathan Ball Rothwell Harriers M35 19 04 24 
Jonathan Lane Herne Hill Harriers M 19 13 25 
Martin Barwood Chichester Runners and Athletic Club M 19 33 26 
Huw Lippiatt Esk Valley Fell Club M40 19 37 28 
Raymond Love St Theresas M45 19 40 29 
Paul Newsome St Theresas M40 19 42 30 
Mark Smith Horsforth Harriers M 19 52 31 
Julian Mawson Otley Athletic Club M40 20 08 37 
John Navis Pudsey & Bramley M 20 09 38 
Daryl Hibberd Valley Striders M 20 26 39 
James Goodall Eccleshill Road Runners M 20 43 40 
Marc Sennett Wharfedale Harriers M 20 44 41 
Tom Dart Spenborough & District AC M 20 53 42 
Stan Karanasios Hyde Park Harriers M35 21 22 43 
Lindsay Toulson Knavesmire Harriers M40 21 39 53 
Steve Darby Barnsley Athletic Club M45 21 53 44 
Richard Gaffey Abbey Runners M40 21 56 46 
Alistair Chapman Pudsey Pacers M35 22 05 49 
Rich Allen Pudsey Pacers M35 22 08 50 
John Robson St Theresas M35 22 08 52 
Gordon Kilroy Wakefield Triathlon M40 22 32 55 
Terry Midgley St Theresas M40 22 32 56 
Andrew Bennett Valley Striders M 22 42 57 
Anthony Aimon Hyde Park Harriers M 22 47 59 
Terry Roberts Wirral Athletic Club M 22 53 65 
Stephen Head St Theresas M40 22 55 62 
Hannah Oldroyd UK Net Runners F 23 10 64 
Jon Pinder Knavesmire Harriers M35 23 32 82 
Robin Outtersides Otley Athletic Club M35 23 50 71 
Martin Peck Roberttown Road Runners M 23 52 118 
John Auld North Herts Road Runners M 24 13 79 
Ryan Norman Middlesbrough & Cleveland Harriers M 24 13 126 
Nick Jackson Wilmslow Running Club M45 24 19 81 
Nicola Gleadall Sheffield Running Club F 24 28 83 
Rav Pansear Valley Striders M 24 29 84 
Matthew Wilkinson Nidd Valley Road Runners M 24 32 85 
Craig Pritchard Skyrac Athletic Club M35 24 32 86 
Ross Phelan St Theresas M 24 34 113 
Andrew Wheeler Leeds Bradford Triathlon Club M40 24 42 395 
John Shanks Valley Striders M 24 44 94 
Anthony Bradford Spenborough & District AC M50 24 47 92 
Steven Large Horsforth Harriers M50 24 47 93 
Roslyn Holmes Hyde Park Harriers F 24 50 95 
Matthew Pinnock Hyde Park Harriers M 24 56 96 
Jonathan Smyth Valley Striders M35 25 08 103 
Michael Hooker Skyrac Athletic Club M 25 10 104 
Mike Gallagher Hyde Park Harriers M 25 16 105 
Glenton Johnson St Theresas M40 25 19 124 
Richard Kennedy-Joyce Kirkstall Harriers M 25 24 106 
Reece Isaac Kippax Harriers M 25 24 108 
Wayne Lathwell Lincoln Wellington Athletic Club M35 25 37 109 
Neil Crummack Barnet District Athletic Club M 25 47 111 
Steve Stead Penistone Footpath Runners M35 25 56 115 
Kristoff Boynton York Acorn Running Club M 26 02 116 
Chris Smith Hyde Park Harriers M40 26 09 114 
Kevin McMullan Valley Striders M45 26 09 117 
Martyn Goldsack Steel City Striders M 26 14 131 
Richard Sutor Chapel Allerton Runners M 26 15 120 
Alistair Urquhart Rounday Runners M45 26 28 121 
Tim Straughan Skyrac Athletic Club M45 26 41 129 
Simon Gilbody Hyde Park Harriers M45 26 45 130 
Stephen Mulligan Wakefield Triathlon M 26 45 132 
Hal Roberts Kirkstall Harriers M 26 52 1260 
Gary Cadman Clowne Road Runners M 26 59 136 
Joel Giddings Valley Striders M40 27 07 134 
Darren Parker Skyrac Athletic Club M45 27 15 137 
Graham McKenzie Leeds Bradford Triathlon Club M35 27 17 139 
Mark Jacobi Totley Athletic Club M45 27 26 142 
Jonathon Sinclair Ilkley Harriers M50 27 31 152 
Charlotte Evans Blackpool Wyre Fylde Athletic Club F 27 31 199 
Chris Hutson Kirkstall Harriers M40 27 33 140 
Scott Boyd Billingham Marsh House Harriers M 27 36 143 
Gary Mann Valley Striders M 27 48 147 
Stephen Wood Roberttown Road Runners M35 28 03 1344 
Ian Ogden Spenborough & District AC M40 28 09 155 
Daniel Vencovsky Norwich Road Runners M35 28 09 175 
Ian Sanderson Valley Striders M40 28 10 157 
Mark Hunter Altrincham Athletic Club M55 28 18 164 
Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners M45 28 20 163 
James Gray St Theresas M 28 32 177 
Sarah Dobson Abbey Runners F 28 44 193 
Wayne Pacevitch St Theresas M50 28 52 176 
Paul Dodd Barnsley Harriers M35 28 52 181 
Chris Taylor Hyde Park Harriers M35 28 52 226 
Jon Boote Roberttown Road Runners M40 28 55 217 
Lindsay Clegg Horsforth Harriers F 29 04 187 
Steve Coleman Astley & Tyldesley Road Runners M50 29 04 191 
Jonathan Kent Chapel Allerton Runners M 29 09 197 
Edward Startup Steel City Striders M 29 13 212 
Martin Hawkins Skyrac Athletic Club M45 29 19 198 
Mark Sowerby Swaledale Road Runners M40 29 19 203 
Roy Huggins Valley Striders M50 29 21 196 
Christopher Farrell Knavesmire Harriers M 29 29 211 
Mark Evans Middlesbrough & Cleveland Harriers M45 29 42 228 
John Halliwell Pudsey Pacers M50 29 56 218 
Joseph Morton Rounday Runners M 29 56 248 
Angus Thomson Barnsley Harriers M 30 04 229 
Simon Coughlan Pudsey Pacers M 30 21 241 
Andrew Merrick Ilkley Harriers M50 30 31 303 
David Claybrook North York Moors AC M40 30 33 249 
Rachel Bourne Hyde Park Harriers F 30 46 236 
Michael Johnson Derwentside AC M45 30 47 257 
David Hodgson New Marske Harriers M55 30 57 242 
Stephen Bailey Rothwell Harriers M45 30 57 244 
Vincent Lau Sheffield Uni M 30 58 247 
David Binks Ripon Runners M40 30 59 279 
Shamiso Sisimayi Kirkstall Harriers F 31 01 245 
Alexander Tye Hyde Park Harriers M 31 21 261 
Sophie Kelleher Blackheath & Bromley Harriers AC F 31 25 272 
Faye Lightowler Pontefract Athletics Club F35 31 26 255 
Matt Jackson Hyde Park Harriers M35 31 34 256 
Ross Lovett St Theresas M35 31 36 262 
Dominic Goldthorp Bingley Harriers M40 31 42 283 
Nathan Vaughanm St Theresas M45 31 49 263 
Michael Duffield Ilkley Harriers M45 31 58 282 
Ian Cooper Harrogate Harriers M40 32 04 288 
Craig Worley Kippax Harriers M40 32 15 290 
Dan Stevenson Hyde Park Harriers M 32 15 345 
Richard Irvine Valley Striders M40 32 22 841 
Mark Spraggon Dewsbury Road Runners M40 32 27 337 
Simon Downes Boston and District AC M35 32 32 293 
Ian Sheppard St Theresas M 32 35 297 
Arthur Creek Pudsey Pacers M 32 53 348 
Nicky Steel Wakefield Harriers F35 32 59 307 
Niamh Jackson Kirkstall Harriers F35 32 59 357 
Sam Cook Pudsey Pacers M35 33 01 308 
Beth Bray Pudsey Pacers F 33 04 322 
Andrew Hardaker Pudsey Pacers M45 33 04 323 
Dave Baxter Tadcaster Harriers M35 33 09 327 
Beth Garland Leeds University F 33 12 402 
Ian Richardson Ackworth Road Runners M35 33 15 329 
Charlie Jackett Hyde Park Harriers M35 33 18 332 
Craig Daniels Ackworth Road Runners M 33 18 334 
Joe Butler St Theresas M 33 19 330 
Mark Metcalfe Valley Striders M40 33 23 343 
Daniel Johnstone Valley Striders M 33 28 335 
Justyn Hardcastle Serpentine Running Club M 33 29 331 
Craig Phillips Stainland Lions M 33 33 352 
Richard Howarth St Theresas M40 33 43 342 
Stuart Barrowlcough Spenborough & District AC M35 33 55 368 
David Hanks Kingstone Runners M35 33 55 404 
Lee Weatherall Kimberworth Striders M45 34 01 356 
Darren Horobin Ackworth Road Runners M40 34 01 364 
Sally Smith Penistone Footpath Runners F35 34 05 370 
Suzanne Garnett Steel City Striders F 34 10 426 
Jonathan Hall Kingstone Runners M45 34 11 425 
Ken Fox Hyde Park Harriers M55 34 12 429 
Ian Harrison Rodillian Runners M 34 13 454 
Nick Burns Steel City Striders M45 34 16 389 
Andy Carter Kirkstall Harriers M50 34 23 388 
Mark Wood South Shields Harriers M40 34 24 964 
Michael Richardson Steel City Striders M35 34 27 400 
Mark Hodgson St Theresas M45 34 29 379 
Andrew Hutchinson Saltaire Striders M40 34 29 390 
Christopher Gill St Theresas M60 34 31 381 
Tom Worboys Ilkley Harriers M35 34 33 466 
Simon Frazer Saltaire Striders M40 34 34 387 
Daniel Cook Hallamshire Harriers M35 34 36 377 
Adam Rhodes Kirkstall Harriers M35 34 36 453 
Yup Mong Valley Striders M 34 37 406 
Gary Grant Hyde Park Harriers M 34 39 475 
Mark George Kippax Harriers M40 34 44 437 
Maria Walker Keighley & Craven AC F45 34 45 472 
Dan Wilson Knaresborough Striders M 34 47 459 
Oliver Coultrup Hyde Park Harriers M 34 49 411 
Leigh Harvey Kippax Harriers M40 34 50 398 
Christopher Jones Saltaire Striders M 34 50 409 
Scott Hayes Tadcaster Harriers M40 34 51 418 
Cerys Thomas Sheffield Triathlon M35 34 53 473 
Andy Pagdin Valley Striders M55 35 00 410 
Laura Sharma Gade Valley Harriers F 35 00 422 
Tony Bromley Spenborough & District AC M35 35 09 416 
Howard Jeffrey Otley Athletic Club M60 35 10 415 
Innes Young Rounday Runners M35 35 10 441 
Chris Myers Todmorden Harriers M40 35 22 435 
Andy Brown Horsforth Harriers M45 35 24 431 
Ross Blackburn Rothwell Harriers M 35 28 440 
Joe Steele Kirkstall Harriers M40 35 29 509 
Idris Mansoor Unattached M40 35 31 498 
Matthew Pattison Stadium Runners M35 35 32 446 
Jonathan Fisher Rounday Runners M35 35 48 521 
Simon Allen Rounday Runners M35 35 58 640 
Kevin Booth St Theresas M40 36 05 1101 
Ross Drayton Steel City Striders M 36 07 480 
Adrian Moss Steel City Striders M50 36 14 488 
Lee Wakelin Kingstone Runners M35 36 16 1161 
Philip Drewery North York Moors AC M40 36 21 541 
Rebecca Streets Airecentre Pacers F 36 26 558 
Simon Williams Vocalink Running Club M45 36 27 516 
Richard Harry Thirsk And Sowerby Harriers M45 36 28 524 
Tom Eales Hyde Park Harriers M 36 28 538 
Alan Pollard City of Hull AC M40 36 29 493 
Craig Whiteley Rothwell Harriers M50 36 35 500 
Stephen Greene Abbey Runners M 36 37 1113 
Des Johnson Rounday Runners M45 36 39 531 
Robert Blemings St Theresas M 36 50 512 
Andrew Warrender St Theresas M40 36 51 505 
Phil Burton Rounday Runners M50 36 58 584 
Jon Eagle Horsforth Harriers M50 37 06 748 
Paul Newton Kirkstall Harriers M40 37 15 578 
Andrew Byram Dewsbury Road Runners M40 37 15 645 
Richard Harrison City of Hull AC M45 37 19 526 
Penny Sadler Totley Athletic Club F40 37 20 537 
Ian Watson 100 Marathon Club M35 37 24 532 
Matthew Ross Harrogate Harriers M35 37 29 581 
Michael Grain Barnsley Harriers M 37 30 1360 
Jeremy Wright Saltaire Striders M50 37 32 546 
Simon Smith Kirkstall Harriers M45 37 33 702 
Lee Kitching Kippax Harriers M40 37 43 576 
John Boothman Unattached M50 37 54 559 
Wayne Ryan Dewsbury Road Runners M50 37 55 683 
Jamie Kilner 100 Marathon Club M 37 56 629 
Shaunak Deshpande Saltwell Harriers M 37 57 1307 
Gareth Copley-Jones Newcastle Staffs Athletic Club M 37 58 600 
Matt Goulding Penistone Footpath Runners M 37 58 647 
Farhad Hamad Hyde Park Harriers M35 38 03 680 
Rosalyn Moore Harrogate Harriers F35 38 05 585 
Stephen Moore Quakers Running Club M40 38 09 572 
Sean Cook Kirkstall Harriers M 38 09 659 
Rebecca Rogers Hyde Park Harriers F 38 10 594 
Steven Brennand Stadium Runners M35 38 12 596 
Mark Pawson Pudsey Pacers M40 38 13 582 
Ricky Johnson Skipton Athletic Club M35 38 18 773 
Tony Forde Northbrook AC M40 38 22 619 
Paul Geary Nidd Valley Road Runners M 38 23 674 
Nick O'Sullivan Hallamshire Harriers M45 38 28 602 
Pete Twigg Rounday Runners M45 38 29 625 
Sarah Gill Harrogate Harriers F50 38 34 603 
James Booth Hyde Park Harriers M 38 35 709 
Anna Keys Pudsey Pacers F 38 36 592 
Laura Hallett Knavesmire Harriers F 38 38 681 
Lorraine Smith Holmfirth Harriers F40 38 41 1263 
Jon Evans North Wales Road Runners Club M45 38 44 631 
Tony Crawte Elmbridge Road Runners M45 38 46 705 
Richard Sands Steel City Striders M40 38 48 726 
Sean Fitzgerald Valley Striders M 38 51 624 
Lucy Jefferies Middlesbrough & Cleveland Harriers F 38 53 658 
Matt Tupling Airecentre Pacers M40 38 53 719 
William Overton Pudsey Pacers M60 38 55 635 
Stewart Spink Saltaire Striders M45 38 55 641 
Stephen Chapman Dewsbury Road Runners M50 38 56 725 
Tom Potter Wakefield Harriers M 38 59 623 
Andrew Tomlinson Knavesmire Harriers M 39 08 1339 
David Nahal Abbey Runners M50 39 09 665 
David Johnson Halifax Harriers M 39 13 676 
Ian Ferris Baildon Runners M50 39 14 696 
Colin Chapman Kirkstall Harriers M45 39 18 684 
John McLoughlin Rounday Runners M35 39 20 683 
Charlotte Roberts Harrogate Harriers F 39 26 694 
Ian Downham Kippax Harriers M45 39 29 742 
Kevin-malachy Murphy Harrogate Harriers M55 39 33 679 
Garry Leedham Pudsey Pacers M35 39 36 781 
Timothy Boynton York Acorn Running Club M 39 38 687 
Desiree Normington Pudsey Pacers F40 39 39 715 
James Whittaker Abbey Runners M45 39 41 855 
Tom Pollard Hyde Park Harriers M 39 46 1334 
Steven Abbott Crossgates Harriers M55 39 51 731 
Jim Wheldon Baildon Runners M60 39 54 793 
Paul White Valley Striders M65 39 57 699 
Jodie Peary Harrogate Harriers F 39 57 857 
Ed Sanders Horsforth Harriers M 40 03 771 
Darren Earnshaw Stadium Runners M35 40 04 1374 
Philip Hirst Ilkley Harriers M55 40 06 797 
Antony Gatley Kippax Harriers M35 40 07 747 
Leroy Sutton Valley Striders M55 40 10 853 
Rhea Sutcliffe Pudsey Pacers F 40 11 767 
Rob Shaw 100 Marathon Club M40 40 12 790 
Mungai Wairia Claremont Road Runners M60 40 18 735 
Loris Dell'Amico Saltaire Striders M40 40 22 734 
Simon Lawson Harrogate Harriers M50 40 23 743 
Stephen Waite St Theresas M 40 23 921 
George Nichol Ackworth Road Runners M65 40 24 741 
Adam Dutton Skipton Athletic Club M45 40 24 785 
Geoffrey Baggaley Skyrac Athletic Club M55 40 27 803 
Andrew Stoneley RAF Menwith Hill AC M50 40 28 774 
Stephen Boddy Otley Athletic Club M 40 29 839 
Andrew Webster Otley Athletic Club M40 40 34 779 
Rabah Guermech Ealing Eagles Running Club M55 40 38 745 
Liane Warren Ackworth Road Runners F40 40 45 842 
Mark Utley Kimberworth Striders M45 40 51 808 
Kevin Nicholas Dragons Running Club M50 40 51 810 
Andy Green Pudsey Pacers M 40 52 850 
Darren Rogers Rounday Runners M40 40 53 932 
Chris Ramsay Askern & District Running Club M35 41 03 863 
Val Clarke Darlington Harriers F55 41 07 807 
Carmel Barker Valley Striders F55 41 08 794 
Paul Atkinson Wetherby Runners M50 41 12 955 
Phil Organ Skipton Athletic Club M50 41 16 792 
Tim Shiles Totley Athletic Club M45 41 16 824 
Ian Robertshaw Horsforth Harriers M40 41 21 938 
Lee Kaznowski Baildon Runners M 41 25 968 
Chris Cobb Rounday Runners M 41 31 859 
Nicola Whitman Saltwell Harriers F 41 34 805 
Andrew Dean Derwent Runners M 41 34 939 
Michael Gill Harrogate Harriers M45 41 44 809 
Kevin Lewis Bridlington Road Runners M45 41 55 832 
Emma Brambani Dewsbury Road Runners F35 41 59 1037 
Richard Walker Knavesmire Harriers M45 42 02 852 
Laura Ryall Bradford Airedale F 42 09 977 
Paul Dixon St Theresas M50 42 15 999 
Samantha Harris Valley Striders F 42 27 982 
Ben Watson Baildon Runners M35 42 33 917 
Neil Holloway Leeds Bradford Triathlon Club M40 42 35 860 
James Cook Rounday Runners M35 42 35 1056 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F50 42 38 884 
Darryl Stead Pudsey Pacers M40 42 39 854 
Wayne Lowe Sutton in Ashfield Harriers & AC M35 42 41 844 
Mark Hinchcliffe Askern & District Running Club M40 42 44 889 
Michael Knowles Ackworth Road Runners M55 42 46 1096 
Paula Statham Stainland Lions F 42 48 881 
Bev Elliott Horsforth Harriers F40 42 51 981 
Christian Hosker Otley Athletic Club M35 42 53 886 
Stuart Shepherd Chapel Allerton Runners M35 42 53 933 
Louise Cazan Valley Striders F35 42 54 896 
Iain Currie Valley Striders M45 42 55 936 
Bethany Tamayo Abbey Runners F 42 57 1017 
Adrian Leach Ackworth Road Runners M50 42 59 887 
Cara Palmer Rothwell Harriers F35 43 03 1023 
Martin Booth Pudsey Pacers M40 43 10 942 
Emily Bird Roberttown Road Runners F35 43 11 927 
Ben Snell Stockport Harriers M 43 15 1004 
Matthew Pemrick Bolton Harriers M40 43 22 983 
Adam Sutcliffe Chapel Allerton Runners M40 43 35 940 
Steve Trout Elvet Striders M45 43 45 1013 
John Cawley Baildon Runners M60 43 56 946 
Graham Frost Selby Striders M35 44 02 1002 
Michael Broadhead Chapel Allerton Runners M 44 12 1030 
Robert Hague Saltaire Striders M50 44 19 954 
Peter Allanach Wetherby Runners M45 44 19 1008 
Christopher Hilton 100 Marathon Club M40 44 20 1139 
Robert Sutton Eccleshill Road Runners M50 44 22 1000 
Jonathan Stokoe Wakefield Harriers M 44 23 978 
David Hart 100 Marathon Club M35 44 31 1126 
Sarah Shanks Valley Striders F 44 34 1117 
Stephen Pattison Pudsey Pacers M55 44 39 1121 
Helen Roden Abbey Runners F40 44 39 1136 
Philippa Barnes Chapel Allerton Runners F35 44 57 1068 
Anthony Owen St Theresas M 44 58 998 
Phil Harris Valley Hill Runners M50 44 59 1163 
Joe Gilbody Hyde Park Harriers M 45 09 1054 
Will Worboys Ilkley Harriers M35 45 16 1107 
Thomas Kingscott 100 Marathon Club M 45 17 1170 
Richard Bell Wetherby Runners M45 45 24 1051 
Marc Duckworth Rounday Runners M 45 24 1193 
Richard Brook Queensbury Running Club M40 45 25 1024 
Michael Boulby Rounday Runners M45 45 26 1185 
Jess Hayward Leeds University F 45 29 1076 
Steven Nesbitt Harrogate Harriers M45 45 33 1053 
Mark Robinson Harrogate Harriers M50 45 40 1098 
Luke Turnbull Leeds Bradford Triathlon Club M40 45 41 1135 
Nic Cuthbertson Chapel Allerton Runners M50 45 43 1119 
John Elliott Rounday Runners M50 45 49 1151 
Hannah Turner Hyde Park Harriers F 45 57 1083 
Elizabeth Wade Skipton Athletic Club F 45 59 1202 
Craig Kelshaw Accrington Road Runners M 46 00 1206 
Carrol Dudley Vegan Runners UK F40 46 03 1298 
Elanor Gallon Kirkstall Harriers F 46 10 1165 
Chloe Hudson Valley Striders F35 46 11 1235 
Joanna Pelly Kippax Harriers F 46 16 1231 
Daniel Ryan Halifax Harriers M35 46 18 1324 
Emma Cartledge Saltaire Striders F40 46 19 1255 
James Vickers Hyde Park Harriers M 46 20 1142 
Kevin Watson Horsforth Harriers M65 46 21 1224 
Brian Perfitt Eccleshill Road Runners M40 46 21 1226 
Mark Anness Knavesmire Harriers M45 46 23 1258 
Eriks Zvaigzne Otley Athletic Club M60 46 27 1290 
Amy Hill Harrogate Harriers F 46 30 1158 
Stephen Atkinson Steel City Striders M40 46 34 1286 
David Blackshaw-Howell Harrogate Harriers M40 46 35 1134 
Nicky Tschernitz Pudsey Pacers F35 46 36 1323 
Rob Johnson Tunbridge Wells Harriers M 46 39 1190 
Mark Robinson Crossgates Harriers M40 46 40 1129 
Marc Lenaghan Crossgates Harriers M40 46 40 1130 
Fiona Dickie Horsforth Harriers F45 46 40 1219 
Richard Whitehouse Crossgates Harriers M45 46 41 1131 
Julie Stanton Crossgates Harriers F50 46 41 1132 
Stuart Whitehouse Kirkstall Harriers M35 46 42 1128 
Chris Sawyer Valley Striders M55 46 43 1268 
Richard Smart Ackworth Road Runners M 46 46 1116 
Caroline Gasper Stamford Harriers F40 46 47 1160 
Helen Goulding Penistone Footpath Runners F 46 48 1312 
Melanie West Baildon Runners F40 46 49 1282 
Tom Borrowdale Harrogate Harriers M 46 52 1317 
Michael Brockway Wirral Athletic Club M 46 55 1236 
Bob Jackson Valley Striders M60 46 58 1287 
Philip Young Saltwell Harriers M45 47 09 1156 
Claire Hinton Knavesmire Harriers F 47 10 1208 
Angelo Larusso Yeovil Town Road Running Club M60 47 11 1157 
Yvette Arthur Holmfirth Harriers F50 47 28 1143 
Dean Anderson Killamarsh Kestrels Running Club M40 47 39 1168 
Megan Begley Abbey Runners F 47 40 1329 
Chris Hardy Dewsbury Road Runners M50 47 42 1627 
Claire Lyons Hyde Park Harriers F 47 49 1351 
Wanda MacDonald St Theresas F50 47 49 1370 
Richard Hall Elvet Striders M35 47 55 1401 
Martin Athey Dewsbury Road Runners M35 48 08 1666 
Roger Bilsby Knavesmire Harriers M55 48 10 1395 
Lisa Heath Pudsey Pacers F45 48 18 1207 
Nicola Walmsley Chapel Allerton Runners F 48 23 1244 
Danny Sampson York Triathlon Club  M40 48 24 1294 
Kevin Watson Dewsbury Road Runners M50 48 28 1705 
Mick Hogan Eccleshill Road Runners M50 48 33 1266 
Debbie Bland Baildon Runners F60 48 40 1223 
Helen Watkins Manchester FrontRunners F 48 40 1238 
Keith Brewster Valley Striders M60 48 49 1267 
Clive Walton Abbey Runners M45 48 51 1423 
Zoe Kerins Wakefield Harriers F 49 02 1280 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M35 49 02 1310 
Jonathan Smith Dewsbury Road Runners M35 49 02 1764 
Barrett Catherine Kirkstall Harriers F35 49 04 1450 
Rebecca Johnson Crossgates Harriers F 49 09 1295 
Glynn Jones Doncaster Athletic Club M45 49 11 1359 
Emma Amos Harrogate Harriers F35 49 11 1443 
Sarah Skelton Askern & District Running Club F40 49 17 1433 
Stephanie Gledhill Valley Striders F35 49 25 1442 
Ben Rimmer Accrington Road Runners M 49 26 1305 
Christine Cox Ilkley Harriers F55 49 31 1393 
Lisa Crompton Dragons Running Club F35 49 32 1306 
Rebecca Langdon Baildon Runners F35 49 33 1463 
David Hargreaves Manchester Triathlon Club M 49 44 1478 
Natalie Tordoff Pudsey Pacers F40 49 46 1467 
Frances Mawson Selby Striders F 49 48 1436 
Jude Jackson St Theresas M 49 48 1495 
Tom Mason Hyde Park Harriers M 49 55 1353 
Andrew MacKrill Stainland Lions M35 49 56 1441 
Ranjit Uppal Stainland Lions M40 50 01 1385 
Caroline Thomas Horsforth Harriers F35 50 05 1416 
Alan Smith Crossgates Harriers M45 50 12 1468 
Katie O'Hara Horsforth Harriers F35 50 21 1411 
Geoff Hine Sunderland Strollers M55 50 34 1366 
Robert Ayton Scunthorpe Athletic Club M 50 38 1447 
Adam Hutchison Wetherby Runners M 50 46 1409 
Joy O'Hanrahan Rounday Runners F35 50 51 1419 
Paul Smith Dewsbury Road Runners M50 51 27 2053 
Jonathan Blakeley Dewsbury Road Runners M35 54 47 2475 
Trish Kaye Dewsbury Road Runners F50 54 47 2476 
Jessica Roberts Dewsbury Road Runners F 57 13 3094 
Sara Javid Dewsbury Road Runners F 14 47 4863 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=2905&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Home | News | Membership | Calendar | Events | Results | Rankings | Dewsbury 10k | X Country | Flat Cap 5 | Newsletter | Club Kit | Club Colours | Gallery | Profiles | Club Runs | About Us | Contact Us | Bob Graham Round

Version 4.1 Webdesign © Andrew Cottier 2021