Results

 
 
Results for Chevin Chase on the 26th Dec 2021
 
Full NameClubCatHMSPosition
Joe Hudson Keighley & Craven AC M  38 31 
Jonathan Brownlee Leeds University M  39 15 
Nathan Edmondson Ilkley Harriers M  39 17 
Tom Adams Ilkley Harriers M35  39 27 
James Lund Keighley & Craven AC M  40 09 
Frank Beresford Otley Athletic Club M  40 21 
Christopher Smithard Hallamshire Harriers M  41 50 
Andrew Humphries Airecentre Pacers M  42 34 
Cameron Reilly Ilkley Harriers M  43 03 
Julian Hood Skipton Athletic Club M40  43 50 10 
Phillip Tedd Thames Hare and Hounds M45  43 56 11 
Adam Lomas Hyde Park Harriers M  43 56 12 
Alex Flaherty Bradford Grammar School M  44 06 13 
David McKinnon Goole Viking Striders M  44 27 14 
Joe Hartley Kent Athletic Club M  44 38 15 
Matt Thackwray Harrogate Harriers M35  44 45 16 
Arthur Peel Keighley & Craven AC M  44 52 17 
Oliver Gregory Farsley Flyers M40  44 52 18 
Georgia Taylor-Brown Sale Harriers F  45 03 19 
Simon Jones Abbey Runners M  45 10 20 
Gary Johnson Otley Athletic Club M35  45 13 21 
Michael Malyon Baildon Runners M40  45 26 22 
Tom Harmer Unattached M  45 58 23 
Nicholas Charlesworth Wharfedale Harriers M55  45 59 24 
John Navis Unattached M  46 05 25 
Alex Thompson Victoria Park Harriers M  46 14 26 
Tom Edwards Leeds City Athletic Club M35  46 21 27 
Becky Penty Knavesmire Harriers F35  46 21 28 
Richard Herrington St Theresas M40  46 29 30 
Simon Bell Baildon Runners M35  46 31 29 
Neal Edmondson Horsforth Harriers M35  46 31 31 
Gareth Somerville Harrogate Harriers M  46 34 32 
Alice Leake Leeds City Athletic Club F  46 38 35 
Steven Gott Ilkley Harriers M45  46 39 33 
Chris Watt Airecentre Pacers M35  46 39 34 
Emma Clayton Bingley Harriers F  46 48 36 
Forrest Hamilton Ilkley Harriers M  46 49 37 
Mitchell Boocock Pudsey & Bramley M  47 01 40 
Patrick Vis Southport Waterloo AC M  47 03 39 
Charles Mortimer Chapel Allerton Runners M40  47 03 42 
John Shanks Valley Striders M35  47 04 38 
Nick Kealey Ilkley Harriers M45  47 07 43 
Chris Tinker Leeds Bradford Triathlon Club M35  47 10 41 
Martin Fillingham Saltaire Striders M50  47 18 44 
Michael Abrams-Cohen Ilkley Harriers M  47 21 45 
Paul Daccus Leeds Bradford Triathlon Club M45  47 26 46 
Graham Askew Bingley Harriers M50  47 41 47 
Jamie Graham Unattached M40  47 41 53 
Christian Holmes Wharfedale Harriers M45  47 45 48 
Gawain Moore Leeds Bradford Triathlon Club M40  47 49 49 
Marcus Jones Wakefield Triathlon M  47 51 57 
Jack Cooper Pudsey Pacers M35  47 52 50 
Christopher Dove Skyrac Athletic Club M  47 59 54 
Cal Clark Abbey Runners M  48 06 56 
Reuben Hill Leeds City Athletic Club M  48 26 58 
Ian Ellwood York Postal Harriers M  48 30 59 
Danny Thompson Ilkley Harriers M40  48 31 60 
Richard Airey Ilkley Harriers M35  48 39 61 
Paul Heeley Horsforth Fellandale M45  48 42 63 
David Driver Wharfedale Harriers M40  48 49 64 
Will Kerr Bradford Airedale M45  48 52 66 
Jon Greenwood Pudsey Pacers M40  48 56 65 
Glynn Ellwood York Postal Harriers M  48 59 69 
Toby Fisher Otley Athletic Club M40  49 04 68 
Mike Clarke Valley Striders M35  49 05 67 
Rob Furness Wharfedale Harriers M40  49 10 71 
Matthew Blakeley Rounday Runners M50  49 14 74 
Dave Robson Ilkley Harriers M45  49 16 75 
Tim Straughan Valley Striders M55  49 27 76 
Tim Ashelford Ilkley Harriers M55  49 37 77 
Adam Grice Leeds City Athletic Club M35  49 40 78 
Oliver Richards Otley Athletic Club M40  49 40 79 
Cadan Hoare Otley Athletic Club M  49 56 80 
Simon Beverley Pudsey Pacers M45  49 59 81 
Edward Powell Rounday Runners M40  50 02 85 
David McGuire Unattached M50  50 04 82 
Nick Keen Chapel Allerton Runners M40  50 06 84 
Carl Kernick Saltaire Striders M40  50 08 86 
Simon Tootell Wooton Road Runners M40  50 08 87 
Andrew Spittlehouse Unattached M45  50 12 88 
Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners M50  50 27 98 
Tom North Carnethy Hill Running Club M  50 29 90 
Gavin Lamb Pudsey & Bramley M40  50 31 91 
Mick Loftus Valley Striders M50  50 39 94 
Louis Hudson Keighley & Craven AC M  50 40 93 
Sarah Flaherty Bingley Harriers F45  50 42 92 
Chris Burke Baildon Runners M50  50 44 97 
Richard Purser York Acorn Running Club M35  50 54 100 
Leon Winder Idle Athletic Club M40  51 17 101 
Christopher Skipper Otley Athletic Club M35  51 22 102 
Tom Bysouth Abbey Runners M40  51 25 105 
Helen Wood Pudsey & Bramley F  51 34 109 
Liam Tupling Goole Viking Striders M  51 39 108 
Simon Quin Otley Athletic Club M45  51 42 110 
Ralph Tench Ilkley Harriers M55  51 48 111 
Martin Critchley Horsforth Harriers M45  51 48 112 
Stuart Little Horsforth Harriers M  51 48 114 
Aileen Loftus Valley Striders F  51 50 113 
Lucy Baston Baildon Runners F  51 57 119 
James Williamson Goole Viking Striders M  52 00 117 
John Singh Saltaire Striders M35  52 00 118 
Kate Archer Unattached F40  52 00 121 
Rachel Carter Ilkley Harriers F45  52 01 120 
Mike Dearden Chapel Allerton Runners M40  52 07 128 
Mark Dawson Unattached M  52 12 129 
Jonathon Howe Chorlton Runners M  52 14 124 
Michael Haran Baildon Runners M40  52 15 123 
Jack MacFarlane Airecentre Pacers M  52 16 122 
Dan Murray Valley Striders M45  52 18 125 
Nicola Walmsley Rounday Runners F40  52 34 131 
Tom Paget Otley Athletic Club M40  52 36 130 
Sarah Dewhirst Bingley Harriers F  52 42 132 
Mark Ayre Rounday Runners M50  52 43 136 
John Pratt Hyde Park Harriers M35  52 45 151 
Jeff Singleton Baildon Runners M35  52 49 135 
Graham Lake Otley Athletic Club M40  52 51 134 
David Acres Harrogate Harriers M45  52 54 138 
John Hayes Ilkley Harriers M50  53 03 146 
Justin Pierce Ilkley Harriers M45  53 06 144 
Matthew Pattison Stadium Runners M40  53 07 148 
Tom Keighley Chapel Allerton Runners M35  53 11 156 
Nick Waights Leeds Bradford Triathlon Club M40  53 13 160 
Tom Rogerson Abbey Runners M40  53 15 145 
Andy Todd Nidd Valley Road Runners M55  53 21 150 
Tom Dransfield Saltaire Striders M  53 26 157 
Jonathan Spain Hyde Park Harriers M  53 30 159 
Chris Forbes Unattached M50  53 35 155 
Richard Bond Saltaire Striders M45  53 36 154 
Paul Jackman Rothwell Harriers M35  53 37 167 
Russ Hartley Unattached M55  53 40 165 
Craig Allen Skyrac Athletic Club M40  53 43 158 
Nigel Scaife Nidd Valley Road Runners M50  53 51 171 
Nick Helliwell Ilkley Harriers M40  53 53 161 
Nuno De Skyrac Athletic Club M45  53 55 163 
Paul Craven Abbey Runners M50  53 58 164 
Richard Willis Harrogate Harriers M50  54 11 170 
Steve Rhodes Hyde Park Harriers M55  54 15 169 
Stephen Greene Abbey Runners M35  54 17 174 
Ben Watson Baildon Runners M45  54 29 176 
Lee Dunham Unattached M  54 38 177 
Josh Spencer Bingley Harriers M  54 47 179 
Claire Hern Eccleshill Road Runners F45  54 48 181 
Ben Coldwell Kirkstall Harriers M  54 51 208 
Rhys Brown Horsforth Harriers M35  54 55 188 
Mark Jordan Harrogate Harriers M65  55 00 184 
Bernie Bowden Saltaire Striders F50  55 03 183 
David Singleton Ilkley Harriers M45  55 07 187 
Phillip Scholefield Abbey Runners M  55 12 189 
Heidi Siddle Valley Striders F40  55 24 198 
Victoria Mannakee Harrogate Harriers F35  55 25 194 
Ronan Loftus Valley Striders M  55 26 195 
Anna Wildman Pennine Fell Runners F35  55 30 202 
David Naylor Leeds Bradford Triathlon Club M40  55 33 197 
Andrew Meskell Skyrac Athletic Club M50  55 41 200 
Steph Wilson Pudsey & Bramley F40  55 49 201 
Tony Wetherill Otley Athletic Club M55  55 51 216 
Maree Jesson Corby Athletic Club F45  55 52 199 
Amicia Lee Leeds City Athletic Club F  55 55 203 
Andrew Paterson Queensbury Running Club M55  56 02 205 
Neil Ibbotson Unattached M55  56 05 207 
Dominic Camponi Calder Valley Fell Runners M35  56 16 211 
Mark Iley Ilkley Harriers M55  56 21 213 
Philip Davis Baildon Runners M55  56 21 215 
Darren Horobin Ackworth Road Runners M45  56 27 223 
Paul Tiffany Bingley Harriers M45  56 29 227 
David Mullen Otley Athletic Club M60  56 30 218 
Mike Ellis Leeds Bradford Triathlon Club M50  56 37 219 
Rebecca Sa Skyrac Athletic Club F45  56 46 226 
Andrew Price Baildon Runners M40  56 48 225 
Richard Wilkinson Rothwell Harriers M50  56 50 228 
Gareth Millard Pudsey Pacers M40  56 51 231 
Iain Young Ilkley Harriers M  56 53 229 
Lorna Hubbard Keighley & Craven AC F35  57 01 241 
Poppy Cartwright Airecentre Pacers F  57 05 234 
Martin Hawkins Skyrac Athletic Club M50  57 16 236 
Adam Nodwell Unattached M35  57 23 248 
Faye Mullen Abbey Runners F  57 25 237 
Dominic Nurse Unattached M50  57 31 244 
Robert Hamilton Ilkley Harriers M65  57 31 245 
Josh Yeadon Saltaire Striders M  57 35 265 
Steve Hargreaves Baildon Runners M35  57 44 246 
Nicholas Walker Keighley & Craven AC M40  57 47 254 
Rich Allen Pudsey Pacers M40  57 58 284 
Sarah Gill Harrogate Harriers F55  58 03 253 
Dave Stephenson Bingley Harriers M55  58 08 252 
Paul Freeman Horsforth Harriers M50  58 15 257 
Shona Stone Bingley Harriers F45  58 15 277 
Carl Hitchens Bingley Harriers M55  58 17 275 
Ian Jenkins Saltaire Striders M50  58 19 261 
Neil Holloway Leeds Bradford Triathlon Club M45  58 19 262 
Kevin Dalton Nidd Valley Road Runners M35  58 19 267 
Colin Dennison Otley Athletic Club M40  58 22 276 
Rebecca Spain Ledbury and District Harriers F  58 23 258 
Sarah Atkins Skyrac Athletic Club F  58 24 264 
Stuart Shepherd Chapel Allerton Runners M40  58 28 271 
Kris Hale Saltaire Striders M45  58 28 272 
Heather Fulton Hyde Park Harriers F  58 32 287 
Nick Payne Hyde Park Harriers M35  58 33 288 
Paul Simkins Abbey Runners M45  58 37 283 
Adrian Toye Unattached M50  58 38 278 
David Bannister York Acorn Running Club M50  58 38 285 
Richard Adcock Valley Striders M50  58 40 270 
David Bower Saltaire Striders M55  58 46 282 
Nicola Empson Leeds Bradford Triathlon Club F40  58 47 274 
Suzanne Hudson Unattached F40  58 48 356 
Jen Willingham Saltaire Striders F40  58 53 286 
Tom Worboys Ilkley Harriers M40  58 57 292 
Ian Sanderson Valley Striders M50  59 00 293 
Lindsay Clegg Horsforth Harriers F40  59 09 290 
Sara Elliott Otley Athletic Club F45  59 09 306 
Chris Stacey Otley Athletic Club M50  59 12 300 
Garth Roux Horsforth Harriers M45  59 13 301 
Matt Clegg Otley Athletic Club M40  59 16 295 
Catherine Crawley Ilkley Harriers F45  59 18 296 
Greg Trusselle Bingley Harriers M40  59 24 318 
David Holder Ilkley Harriers M55  59 26 302 
Paul Spencer Bingley Harriers M50  59 29 304 
Liga Magdalenoka-Keen Chapel Allerton Runners F40  59 32 305 
Gavin Burton Otley Athletic Club M45  59 39 307 
Darren Hopkinson Otley Athletic Club M40  59 40 308 
Ross Booth Pudsey Pacers M  59 45 316 
Jane Suggitt Leeds Bradford Triathlon Club F45  59 53 314 
John Eldred Chapel Allerton Runners M60 00 03 321 
Melanie Ellwood York Postal Harriers F 00 03 322 
Andrew Dean Baildon Runners M50 00 06 320 
Matt Ellis Abbey Runners M45 00 10 333 
Laura Phillips Abbey Runners F 00 14 319 
Jo Heffernan Baildon Runners F40 00 14 331 
Emma Dransfield Rounday Runners F 00 16 337 
Stu Sklinar Leeds Bradford Triathlon Club M35 00 17 329 
Faith Bowman Valley Striders F 00 20 353 
Louise Hanley Leeds Bradford Triathlon Club F50 00 23 335 
Mark Johns Goole Viking Striders M55 00 23 349 
Suzanne Garnett Chapel Allerton Runners F 00 26 354 
Phil McMahon Dewsbury Road Runners M40 00 34 345 
Rebecca Shaw Ilkley Harriers F35 00 43 342 
Andy Longfellow St Theresas M40 00 44 363 
Geoffrey Baggaley Skyrac Athletic Club M60 00 51 346 
Louise Louise Horsforth Fellandale F45 00 53 351 
Graeme Cowling Otley Athletic Club M35 00 54 368 
Sally Hicks Horsforth Fellandale F35 01 01 358 
Laura Martin Otley Athletic Club F50 01 03 347 
Robert Collin Leeds Bradford Triathlon Club M35 01 04 364 
Chloe Hudson Valley Striders F40 01 13 359 
Paul Bennett Bramley Breezers M60 01 17 366 
Ali Ameri Abbey Runners M40 01 18 367 
Tony Bastin Abbey Runners M55 01 20 369 
Alison Smith Abbey Runners F45 01 21 374 
Andy Norman Pudsey Pacers M50 01 25 376 
Nicola Oldroyd Headington RoadRunners F 01 25 377 
Neil Barton Horsforth Fellandale M50 01 31 372 
Alan Squire Horsforth Harriers M55 01 46 373 
Kathryn Fisk Horsforth Fellandale F40 01 48 379 
Richard Stone Saltaire Striders M55 01 56 401 
Kieran Kieran South Leeds Lakers Running Club M45 02 01 381 
Lisa Miles Littleborough Runners F50 02 06 380 
Nigel Fuller St Theresas M45 02 09 383 
Dominic Binks Leeds Bradford Triathlon Club M40 02 11 391 
Michael Peel Queensbury Running Club M35 02 15 400 
Paul Greene Abbey Runners M60 02 17 393 
Vicky Miller Horsforth Harriers F40 02 21 386 
Karen Hood Skipton Athletic Club F40 02 39 395 
John Halliwell Pudsey Pacers M55 02 41 396 
Michael Hemsworth Knavesmire Harriers M35 02 49 394 
John Flaherty Bingley Harriers M45 02 49 410 
Leah Forey Unattached F 02 55 402 
James Whittaker Abbey Runners M50 02 55 409 
Jonathon Forey Unattached M50 02 57 404 
Andrew Webster Otley Athletic Club M50 02 59 414 
Neil Fairburn Baildon Runners M55 03 04 419 
Craig Porter Unattached M50 03 04 423 
Mark Delaney Baildon Runners M55 03 07 418 
Nicola Hartley Valley Striders F35 03 12 405 
Rob Webster Horsforth Harriers M50 03 19 421 
Lee Gumbrell Otley Athletic Club M 03 20 427 
Sarah Underwood Hyde Park Harriers F 03 20 437 
Katie Roe Abbey Runners F40 03 24 417 
Kate Humphries Airecentre Pacers F 03 24 426 
Natalie Bottomley Baildon Runners F45 03 30 422 
Richard Sykes Saltaire Striders M45 03 33 448 
Iain Wood Lonely Goat RC  M45 03 35 429 
Kevin Blake South Leeds Lakers Running Club M45 03 44 438 
Michael Melia Morley Runners M50 03 46 425 
Megan Forbes Sheffield Running Club F 03 49 428 
Sharron Smith Otley Athletic Club F50 03 53 439 
Simon Redshaw Valley Striders M50 04 08 435 
Jessica Jones Horsforth Harriers F40 04 10 441 
Joanne Sykes Harrogate Harriers F35 04 11 447 
Lorne McNeill Baildon Runners M50 04 14 449 
James Cook Rounday Runners M40 04 18 451 
Victoria Binks Otley Athletic Club F40 04 26 453 
Dan Babington Unattached M45 04 26 459 
Dave Weight Rounday Runners M55 04 27 455 
Michael Yeadon Horsforth Harriers M60 04 32 452 
Gillain Brown Unattached F40 04 45 467 
Megan McCall Otley Athletic Club F 04 47 454 
Liz Adams Valley Striders F45 04 54 463 
Donald Morgan Harrogate Harriers M55 05 06 468 
Ann Chivers Leeds Bradford Triathlon Club F40 05 11 465 
Robyn Adams Unattached F 05 11 466 
Garry Keenan Wetherby Runners M55 05 15 481 
Michael Smith Abbey Runners M45 05 23 477 
Michael Robins Valley Striders M60 05 24 473 
Janine Lee Crossgates Harriers F50 05 32 487 
Richard Pennock Harrogate Harriers M50 05 34 492 
Adam Johnson Dragons Running Club M40 05 36 478 
Rebecca White Ilkley Harriers F40 05 41 474 
Ruth Lyons Valley Striders F40 05 42 484 
Marcus Wilkins Lonely Goat RC  M35 05 43 489 
Hannah Dennison Lonely Goat RC  F 05 44 490 
Rebecca Goult Chapel Allerton Runners F 05 48 488 
Nicolas Kendall Barlick Fell Runners M35 05 51 485 
Janet Bower Saltaire Striders F55 05 55 491 
Jack Hipkiss Kirkstall Harriers M35 05 59 476 
Jo Rhodes Hyde Park Harriers F 06 03 494 
Paul Sawyer Hyde Park Harriers M35 06 04 497 
Charlie Barnes Ilkley Harriers M50 06 05 495 
Warren Dennison Rounday Runners M55 06 05 500 
Lora Forster Chapel Allerton Runners F40 06 09 504 
Igs Robun Saltaire Striders M45 06 09 509 
Jo Heseltine Rothwell Harriers F55 06 10 482 
Stephanie Evans Hyde Park Harriers F 06 14 563 
Jamie Hill Roberttown Road Runners M40 06 28 524 
Michael Gill Harrogate Harriers M55 06 30 505 
Adrian Leach Unattached M55 06 31 499 
Simon Naylor Dewsbury Road Runners M50 06 33 503 
David Womersley Horsforth Harriers M65 06 53 510 
Claire Bond Saltaire Striders F40 06 56 511 
Simon Bellwood Keighley & Craven AC M60 06 57 545 
Paul Crabtree Unattached M45 06 58 512 
Steve Randall Meltham Athletic Club M45 07 07 518 
Jan Davies Unattached F55 07 17 533 
Mark Davis Chapel Allerton Runners M40 07 19 516 
Piero Tozzi Baildon Runners M45 07 19 526 
Emma David Nidd Valley Road Runners F45 07 24 544 
Jack Verity Saltaire Striders M60 07 26 531 
Kelly Wilby Ilkley Harriers F40 07 33 517 
Danielle Tiffany Otley Athletic Club F40 07 34 519 
Anna Nolan Ilkley Harriers F45 07 35 549 
Jeff White Unattached M50 07 40 522 
Sarah Edwards Ilkley Harriers F35 07 40 535 
Stephen Hillas Saltaire Striders M55 07 40 538 
Denise McGeachy Chapel Allerton Runners F40 07 40 554 
Paul Stephens Ilkley Harriers M60 07 55 546 
John Conroy Keighley & Craven AC M45 08 02 556 
Robert Harrison Unattached M50 08 09 560 
Michael Styan Low Fell Running Club M50 08 14 555 
Andrew Corker Farsley Flyers M45 08 15 541 
Teresa Bowe Harrogate Harriers F40 08 20 561 
Wendy Bithray Horsforth Fellandale F50 08 23 553 
Des Keegan Chapel Allerton Runners M40 08 31 562 
James Mangeolles Horsforth Harriers M35 08 34 557 
Rob Myers Baildon Runners M65 08 34 567 
Richard Airey Saltaire Striders M40 08 34 583 
Roar Leijssen Ilkley Harriers M45 08 35 558 
Debbie Norris Dewsbury Road Runners F45 08 35 572 
Sharon Hudson Keighley & Craven AC F50 08 38 575 
Mari Johnson Bingley Harriers F45 08 44 569 
Anthony Lambert Pudsey Pacers M50 08 46 568 
Jane Webster Horsforth Harriers F50 08 48 574 
Stuart Oates Mid Argyll Athletic Club M35 08 53 597 
Sarah Glover Horsforth Fellandale F40 08 57 566 
Richard Duffy Horsforth Harriers M70 09 09 571 
Steven Allen Horsforth Harriers M45 09 10 573 
Eve Hawkins Harrogate Harriers F40 09 20 587 
Mark Dixon Pudsey Pacers M55 09 21 576 
Joseph Percival Baildon Runners M40 09 31 591 
Richard Edwards Hyde Park Harriers M45 09 38 592 
Vicky Houghtom Hyde Park Harriers F35 09 38 593 
Michael Woodhead Baildon Runners M40 09 49 602 
Shane Green Pudsey & Bramley M55 09 52 598 
Bob Johnston Leeds Bradford Triathlon Club M70 10 06 604 
Joanne Heaton Rounday Runners F 10 11 610 
Alyson Blakeley Rounday Runners F45 10 13 612 
Susie Haywood Horsforth Harriers F45 10 18 603 
Michael Pickard Bramley Breezers M55 10 18 617 
Neil Lawson Selby Striders M60 10 25 613 
Daniel Gaunt St Theresas M35 10 27 615 
Danielle Stride Unattached F 10 30 606 
Emma Lane Unattached F 10 33 625 
Joanne Ward Farsley Flyers F50 10 35 632 
Sarah Hayes Ilkley Harriers F50 10 41 636 
Hayley Wood Chorlton Runners F 10 43 633 
Christopher Gill St Theresas M70 10 46 616 
Richard Pullan Hyde Park Harriers M60 10 51 629 
Stuart Tattersfield Roberttown Road Runners M50 10 56 648 
Sarah Anderton Baildon Runners F50 10 58 630 
Emma Watson Wharfedale Harriers F 10 58 634 
Sharon Kenyon Otley Athletic Club F40 10 59 623 
Laura Newton Lonely Goat RC  F35 11 02 626 
David Stephens Saltaire Striders M45 11 04 640 
Thomas Benson Baildon Runners M35 11 09 646 
Holly Baxter Pudsey & Bramley M35 11 12 621 
Joe Baxter Pudsey & Bramley M35 11 13 622 
Jessica Friend Valley Striders F45 11 22 637 
Claire Jones South Leeds Lakers Running Club F45 11 22 639 
Penny Collier Dark Peak F55 11 24 644 
Dave Hall Farsley Flyers M40 11 26 651 
Lucy Morrish Airecentre Pacers F 11 41 650 
Vanora McCullagh Bingley Harriers F45 11 43 658 
Rachel Clarke-Williams South Leeds Lakers Running Club F35 11 44 647 
Eleanor Thomson Lonely Goat RC  F45 11 45 656 
Olivia McCulla Clapham Chasers F 11 58 654 
Olga McMahon Dewsbury Road Runners F40 12 06 652 
Kevin Nicholas Nidd Valley Road Runners M55 12 07 670 
Darren Parker Saltaire Striders M50 12 20 674 
Bekki Wheatley Chapel Allerton Runners F35 12 21 662 
Paul Wheelhouse Leeds Bradford Triathlon Club M45 12 37 671 
Grant Weir Horsforth Harriers M40 12 38 659 
Laura Oliver Otley Athletic Club F40 12 39 673 
Francis Fowles Pudsey Pacers M45 12 40 661 
Karen Potter Otley Athletic Club F50 12 41 664 
Andy Holohan Harrogate Harriers M45 12 46 668 
James Underwood Hyde Park Harriers M 12 53 700 
Rob Butler Pudsey Pacers M50 12 54 678 
Julius Naim Unattached M40 12 59 691 
Marianne Burgess Horsforth Harriers F40 13 00 705 
Charlie McNicol Horsforth Harriers F40 13 00 706 
Allie Bailey Unattached F40 13 01 692 
Fay Cameron Baildon Runners F45 13 05 680 
Lisa Heath Pudsey Pacers F50 13 12 685 
Louise Johnson Dragons Running Club F40 13 12 689 
Joanne Smith Bramley Breezers F35 13 22 695 
Stephanie Fox Ilkley Harriers F45 13 35 712 
Fleur Siswick Hyde Park Harriers F 13 36 717 
Mohanlal Mistry Saltaire Striders M60 13 37 690 
Pauline Hogg Leeds Bradford Triathlon Club F45 13 49 693 
Teresa Brooks Ilkley Harriers F45 13 51 721 
Jane Bryant Ilkley Harriers F50 13 52 714 
Rebecca Carman Nidd Valley Road Runners F40 13 55 718 
Ann-marie Roper Bingley Harriers F50 14 04 715 
Jo Haigh Craven Energy Tri F60 14 05 726 
Martin Gaskin Otley Athletic Club M60 14 11 725 
Andrew Johnson Otley Athletic Club M50 14 12 713 
Jason Templeton Unattached M50 14 14 696 
Victoria Drake Otley Athletic Club F35 14 15 727 
Carl Walsh Otley Athletic Club M55 14 16 729 
Helen Forster Leeds Bradford Triathlon Club F45 14 24 747 
Sarah Gregory Ilkley Harriers F40 14 26 711 
Shevonne McLarnon Kirkstall Harriers F45 14 31 734 
Emma Longfellow St Theresas F40 14 33 728 
Greg Goodall Baildon Runners M55 14 33 733 
Michelle Morris Baildon Runners F 14 37 723 
Simon Tupling Goole Viking Striders M50 14 42 731 
Joel Topham Farsley Flyers M35 14 43 758 
Emma Hough Unattached F45 14 46 742 
Tanya Killick Dragons Running Club F35 14 50 741 
Janette Freeman Horsforth Harriers F50 14 50 746 
Bethany Benson Baildon Runners F 14 57 794 
Carole Clifford Rothwell Harriers F55 14 59 756 
Hugh Pearson Otley Athletic Club M55 15 00 757 
Michael Wigglesworth Saltaire Striders M50 15 00 761 
David Brookes Barnsley Harriers M60 15 03 755 
Manuel Reyes Unattached M45 15 14 754 
Bridget Slater Craven Energy Tri F55 15 20 763 
Chris Cunningham Ilkley Harriers M55 15 33 767 
Liz Lowe Rounday Runners F55 15 35 774 
Craig Elliott Saltaire Striders M45 15 44 773 
Paul Howe Marlow Striders M45 15 45 770 
Philip Jones Baildon Runners M60 15 46 766 
Michelle Parker South Leeds Lakers Running Club F35 15 46 772 
John Hussey Valley Striders M70 15 47 759 
Leila Kara Valley Striders F55 16 01 765 
Lynn Barrett Pudsey Pacers F65 16 02 762 
Adrian Murfitt Baildon Runners M45 16 08 769 
Paul Mortimer Pudsey Pacers M50 16 08 778 
Charlotte Ing Bingley Harriers F 16 14 780 
Martin Stubbs Leeds Bradford Triathlon Club M55 16 14 781 
Michael Bryant Ilkley Harriers M55 16 16 775 
Joanne Hawden Rothwell Harriers F55 16 16 785 
Danni Bryant Hyde Park Harriers F 16 23 791 
Adam Ellis Abbey Runners M45 16 25 783 
Laura Sykes Saltaire Striders F40 16 26 792 
Nicola Barnett Horsforth Harriers F45 16 38 798 
Colin Best Otley Athletic Club M65 16 44 790 
Larner Caleb Unattached M50 16 46 801 
Alison Gate Airecentre Pacers F50 16 49 793 
Chloe Hewlett Acre Street Runners F 16 50 782 
Keith Bennett Idle Athletic Club M50 16 54 799 
Julie Elmes Knaresborough Striders F50 17 00 786 
Louise Gardham Hyde Park Harriers F50 17 10 805 
Nicola Swann Otley Athletic Club F45 17 11 800 
Carole Cunningham Ilkley Harriers F55 17 19 808 
Kathryn Wood Saltaire Striders F45 17 20 804 
Abigail Hilditch Unattached F 17 24 810 
Nick Best Mossley Hill Athletics M55 17 33 807 
Karen Sykes Valley Striders F50 17 51 824 
Roger Duckworth Nidd Valley Road Runners M50 17 54 813 
Catherine Holmes Bingley Harriers F40 17 56 826 
Lisa Ellwood York Postal Harriers F50 17 59 814 
Malcolm Lavery Abbey Runners M55 18 05 820 
Daniel Metcalfe Horsforth Fellandale M40 18 20 811 
Chris Brunold Otley Athletic Club F55 18 25 831 
Helen Brant Saltaire Striders F40 18 29 816 
Adele Taylor Wharfedale Harriers F35 18 29 834 
Lizzie Coombes Hyde Park Harriers F55 18 40 839 
Donna Swales Abbey Runners F40 18 41 833 
Gail Tombs Ackworth Road Runners F65 18 50 817 
Arlene Davies Unattached F55 18 50 832 
Rhys North Bingley Harriers M55 18 52 828 
Nick Sheppard Leeds Bradford Triathlon Club M45 18 59 844 
Kevin Watson Horsforth Harriers M70 19 09 842 
Jacqueline Edwards Beverley Athletic Club F65 19 15 836 
Ralph Haughton Leeds Bradford Triathlon Club M60 19 25 847 
Catharine Etherington Unattached F40 19 56 853 
Frank Masley Saltaire Striders M70 20 01 857 
Rachel Osmond Skipton Athletic Club F45 20 11 848 
Elizabeth Willis Abbey Runners F55 20 24 855 
Paul Tomlinson Unattached M50 20 25 865 
Samantha Guy Otley Athletic Club F40 20 33 866 
Rachel Capstick Nidd Valley Road Runners F40 20 49 862 
Thomas Hawkins Harrogate Harriers M50 20 53 856 
Liz Redmond Baildon Runners F60 21 32 868 
Sarah Cowburn Saltaire Striders F40 21 32 877 
Andrea Hirst Rounday Runners F 21 47 878 
Sara Richard Otley Athletic Club F50 21 51 873 
Renee Saxton Otley Athletic Club F40 22 01 875 
Lee East Keighley & Craven AC M40 22 28 882 
Wendy Mundy Farsley Flyers F50 22 31 881 
Mark Redhead Keighley & Craven AC M60 22 37 884 
Steve Binks Keighley & Craven AC M50 22 38 887 
Kirstie Hamilton Leeds Bradford Triathlon Club F40 22 43 880 
Nicky Gifford Otley Athletic Club F45 22 53 883 
Shelagh Hopkinson Baildon Runners F65 23 05 886 
Sarah Parker Otley Athletic Club F 23 10 889 
Mick Barker Farsley Flyers M55 23 12 892 
Chris Demaine Lonely Goat RC  M 23 21 896 
Sarah Ward Abbey Runners F 23 25 897 
Elle Jones Wakefield Triathlon F 23 25 899 
Abby Clyndes Kent Athletic Club F35 23 31 888 
Merry Hill Horsforth Harriers F45 23 52 909 
Debbie Linton Leeds Bradford Triathlon Club F55 23 53 910 
Paula Reynier Ilkley Harriers F45 24 11 890 
Josh Graham Abbey Runners M 24 29 911 
Annette Clarke Daventry Road Runners F45 24 31 912 
Russell Cottrell Farsley Flyers M45 24 39 915 
Lisa Holmes Wharfedale Harriers F40 24 44 922 
Jane Lawson York Acorn Running Club F55 24 45 920 
Samantha Taylor Kirkstall Harriers F35 25 56 937 
Clare Aleavy Wharfedale Harriers F45 25 57 925 
Vicki Hipkiss Kirkstall Harriers F55 25 58 938 
Shazad Ahmed Unattached M50 26 16 950 
Jo Yendell Unattached F55 26 19 941 
Rebecca Greenwood Rounday Runners F40 26 35 946 
Sarah Chalmers Nidd Valley Road Runners F55 26 54 943 
Harriet Rogers Rounday Runners F40 27 07 948 
Gill Smith Baildon Runners F60 27 08 944 
Mary Mary Rounday Runners F40 27 09 949 
Sarah Cowdell Acre Street Runners F55 27 17 951 
David Goodyear Eccleshill Road Runners M55 27 17 954 
Heather Ellis Dewsbury Road Runners F50 27 29 953 
Ann Kisluk Eccleshill Road Runners F50 27 35 956 
Caroline Lawton Unattached F45 28 11 955 
Kathryn Stone Saltaire Striders F50 28 16 960 
Becky Murray Valley Striders M45 28 34 964 
Donna Hector Saltaire Striders F45 28 43 962 
Claire Thaper Saltaire Striders F40 28 44 963 
Sally Merchant-Edge Valley Striders F50 28 47 966 
Gary Carlisle Kirkstall Harriers M55 29 19 959 
Mark Ramskill Unattached M45 29 20 972 
Stephanie Ramskill Unattached F45 29 20 973 
Gillian Chippendale Unattached F65 29 22 974 
Natasha Mortimer Unattached F40 29 34 970 
Lindsey Pearson Saltaire Striders F60 29 44 975 
Gillian Hall Crossgates Harriers F65 29 48 967 
Alexandra Ayling Saltaire Striders F55 29 52 976 
Claire Bass Roberttown Road Runners F45 30 06 983 
Lesley Lavery Abbey Runners F50 30 16 977 
Mel Blackburn Unattached F 30 24 992 
Steve Irving Unattached M40 30 42 971 
Kezzie Medford Pudsey Pacers F70 31 24 988 
Bob Payne Otley Athletic Club M60 31 29 986 
Geraldine Pugh Baildon Runners F35 31 37 991 
Vicki Taylor Otley Athletic Club F40 31 38 989 
Duncan Reed Farsley Flyers M50 32 02 990 
Grace Beswick Unattached F 32 28 998 
Claire Hougham Hyde Park Harriers F40 32 35 996 
Peter White Hyde Park Harriers M60 32 50 1002 
Mark Burns Leeds Bradford Triathlon Club M55 32 53 1000 
Julia Burns Leeds Bradford Triathlon Club F40 32 54 999 
Belinda Belinda Dragons Running Club F55 32 56 995 
Rachel Michael Otley Athletic Club F40 35 23 1008 
Simon Peacock Unattached M50 36 04 1010 
Helen Caleb Unattached F45 37 01 1012 
Katie Bastin Abbey Runners F 38 06 1014 
Aidan Mooney Abbey Runners M40 38 35 1015 
Sandra Orlando Bridlington Road Runners F70 39 32 1020 
Dave Cook Airecentre Pacers M55 40 56 1023 
Jean Hussey Valley Striders F70 42 24 1024 
Liz Jones Hyde Park Harriers F60 43 20 1026 
Lucy Killick Hyde Park Harriers F40 43 21 1027 
Simon Gillibrand Rounday Runners M40 44 06 1025 
Nikki Smith Horsforth Harriers F50 45 16 1028 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=16503&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Home | News | Membership | Calendar | Results | Rankings | Club Runs | About Us | Contact Us | Events | Dewsbury 10k | X Country | Newsletter | Club Kit | Club Colours | Flat Cap 5 | Gallery | Profiles | Bob Graham Round

Version 4.1 Webdesign © Andrew Cottier 2022