Results

 
 
Results for Worksop half marathon on the 31st Oct 2021
 
Full NameClubCatHMSPosition
Kristian Watson Heanor Running Club M35 10 52 
Matthew Parker Rotherham Harriers M40 15 46 
Chris Kilburn Holme Pierrepont Running Club M35 15 50 
Conor Pacey Unattached M 15 57 
Mark Couldwell Charnwood Athletic Club M45 16 07 
Rupert Allison Unattached M 16 16 
Tony Pearson Unattached M35 20 09 
Matthew Quibell Unattached M35 20 25 
Ashley Illingsworth Unattached M35 20 43 
Andrew Taplin Beeston Athletic Club M50 21 18 10 
Tom Borrowdale Harrogate Harriers M 21 23 11 
Steven Gascoyne North Derbyshire Running Club M40 21 31 12 
Benjamin Harris Retford Athletic Club M40 21 42 13 
Steve Marshall Rotherham Harriers M45 22 09 14 
Jordan Street Clowne Road Runners M40 22 09 15 
Pete McNally Redhill Road Runners M55 22 28 16 
James Fulcher Steel City Striders M35 22 55 17 
Martin Ball Louth Athletic Club M40 23 05 18 
Alex Ball Unattached M35 24 19 19 
Paul Shearer Unattached M 24 45 20 
Matt Carter Unattached M 25 06 21 
Steve Eatherington Holme Pierrepont Running Club M40 25 08 22 
Neil Cooper Holme Pierrepont Running Club M35 25 10 23 
Dominic Fielding Unattached M 25 43 24 
Matthew Daly Unattached M 25 45 26 
Jonathan Branch Shelton Striders M35 25 46 25 
Christian Barton Barnsley Harriers M 25 53 27 
Adrian Hopkinson Unattached M 26 17 29 
Paul Wade Holme Pierrepont Running Club M35 26 21 28 
Danial Bower South Derbyshire Road Runners M 26 48 32 
Mark Sands Skegness & District Running Club  M50 26 52 33 
Anthony Gorman Southwell Running Club M 26 54 34 
Steven Rice Southwell Running Club M35 26 57 35 
Kevin Ford Holme Pierrepont Running Club M60 27 01 36 
Jonathan Phillips Penistone Footpath Runners M40 27 02 37 
Paul Casson Kimberworth Striders M40 27 13 41 
Nicholas Raj Derwent Runners M50 27 14 39 
Robert Bishop Steel City Striders M35 27 15 38 
Sam Prior Mansfield Harriers M 27 17 40 
Simon Foster Retford Athletic Club M50 27 20 42 
Matt Bailey Shelton Striders M50 27 30 43 
Sam Bassett South Derbyshire Road Runners M 28 05 46 
John Evans Beeston Athletic Club M45 28 10 47 
Andrew Soley Holme Pierrepont Running Club M35 28 13 49 
Michael Lyons Beeston Athletic Club M55 28 24 50 
Keith Jamieson Holme Pierrepont Running Club M45 28 25 48 
Nicky Jackson Goole Viking Striders M 28 32 51 
Robert Crump Caistor Running Club M45 28 40 53 
Jean-louis Balestra Newark Athletic Club M35 28 49 58 
Natalie Neville Unattached F45 28 51 52 
Darren Barnett Steel City Striders M45 28 53 55 
Malcolm Stapleton Clowne Road Runners M55 28 53 56 
Jonathan Harrison Sleaford Striders Athletics Club M50 29 02 59 
Chris Brown Killamarsh Kestrels Running Club M45 29 32 62 
Craig Renton Handsworth Roadhogs M35 30 06 63 
Collette Gains Unattached F35 30 21 64 
Chris Millett Unattached M35 30 27 65 
Christian Hopkins Handsworth Roadhogs M50 30 30 66 
Chris Cotton Heanor Running Club M40 31 02 69 
Mark Davis Unattached M40 32 00 74 
Sophie Eadsforth Beeston Athletic Club F45 32 01 77 
Romain Chambard South Derbyshire Road Runners M40 32 04 78 
Henry Brady Worksop Harriers M 32 18 79 
Damien Matthias Lonely Goat RC  M45 32 43 84 
Alistair Chapman Pudsey Pacers M40 32 45 82 
Helen Woods Kimberley and District Striders F40 32 50 85 
Stephen Schubeler Steel City Striders M40 32 55 86 
Denney Lau Matlock Athletic Club M35 32 55 88 
Chris Jekiel Holme Pierrepont Running Club M50 32 56 87 
Thomas Young Redhill Road Runners M35 33 03 91 
Leanne Lacey Beeston Athletic Club F 33 09 92 
David Cross Beeston Athletic Club M35 33 16 96 
Anthony Cork Notfast Running Club M50 33 22 94 
Micheal Walters South Derbyshire Road Runners M 33 37 97 
Mark Fielding Retford Athletic Club M 33 52 102 
Chris Collier Rushcliffe Athletic Club M40 33 52 105 
Adam Smith Southwell Running Club M40 33 56 103 
Christian Burley Crystal Peaks Runners M45 34 11 108 
Lee Kenton Steel City Striders M35 34 17 111 
Ray Poynter Redhill Road Runners M65 34 22 112 
Edward Bacon Sutton in Ashfield Harriers & AC M50 34 30 150 
Richard Hallam Notfast Running Club M55 34 40 115 
David Green South Derbyshire Road Runners M35 34 40 123 
Annette Fowler Buxton Athletic Club F50 34 46 120 
John Reynolds Ilkeston Running Club M40 34 47 122 
Hannah Smith Caistor Running Club F35 34 51 124 
Daniel Palmer Unattached M35 35 07 125 
Chris Lilleyman Clowne Road Runners M45 35 13 128 
Andrew Hough Unattached M40 35 16 127 
Simon Barnes Beeston Athletic Club M50 35 25 139 
Mark Lyon Skegness & District Running Club  M45 35 29 129 
Matthew Childs Unattached M45 35 40 138 
Geoff Pennington Beeston Athletic Club M55 35 45 130 
Gavin Meadows Grantham Athletic Club M40 35 46 131 
Mike Wells Holme Pierrepont Running Club M45 35 46 133 
Ollie Lord Retford Athletic Club M 35 49 135 
Darrell Brown Skegness & District Running Club  M40 35 57 136 
David Haynes Notfast Running Club M50 36 11 142 
Colin Perry Lonely Goat RC  M50 36 20 146 
Richard Morris Redhill Road Runners M40 36 25 148 
Lindsay Clegg Horsforth Harriers F40 36 29 147 
Matt Taylor Clowne Road Runners M 36 35 153 
Simon Holt Rotherham Harriers M45 36 36 155 
Richard Ward Derwent Runners M35 36 58 161 
Andrew Orme South Derbyshire Road Runners M50 37 07 160 
Neil Shaw Rotherham Harriers M45 37 10 163 
Tasso Gazis Beeston Athletic Club M50 37 18 164 
Sara Eames Totley Athletic Club F40 37 24 165 
Ben Parker Southwell Running Club M60 37 32 170 
Nick Burns Steel City Striders M50 37 53 172 
David Walsh Redhill Road Runners M60 38 12 173 
Steve Smith Louth Athletic Club M50 38 16 178 
Joseph Pogson Newark Athletic Club M 38 22 181 
John Walker Beeston Athletic Club M60 38 27 175 
Terry Fowler Buxton Athletic Club M55 38 32 177 
Gary Tasker Newark Athletic Club M45 38 41 182 
Mark Gladwin Kimberworth Striders M45 38 45 183 
Peter Bonner Grantham Athletic Club M45 38 57 187 
Andrew Lock Unattached M45 39 18 190 
Gavin Edley Kimberworth Striders M40 39 26 189 
Lucy Grant Beeston Athletic Club F35 39 31 192 
Katie Dennis South Derbyshire Road Runners F35 39 32 194 
James Brailsford Clowne Road Runners M45 39 55 198 
Nick Russell Clowne Road Runners M45 40 00 202 
Colin Mee South Derbyshire Road Runners M60 40 04 200 
Ian Lloyd Newark Athletic Club M50 40 06 196 
Chris Day Totley Athletic Club M45 40 07 201 
David Hill Kimberley and District Striders M45 40 21 207 
Dan Crow Sutton in Ashfield Harriers & AC M45 40 22 205 
Christopher Lilley Handsworth Roadhogs M40 40 29 210 
Steve Leafe South Derbyshire Road Runners M60 40 35 208 
Gary King Long Eaton Running Club M45 40 38 211 
Helen Morley Belper Harriers F45 40 42 209 
Nicola Chamberlain Kimberley and District Striders F40 41 06 217 
Colin Lewis Erewash Valley Running Club M65 41 21 220 
Sam Bellamy Clowne Road Runners M55 41 32 225 
John Taylor Lincoln & District Runners M35 41 35 227 
Ian White Caistor Running Club M50 41 37 223 
Joanne Grant Milltown Milers F50 41 45 229 
Cat Johnston Belper Harriers F 41 57 235 
Keith Paddock Maltby Running Club M50 41 58 228 
Tracy Parker Sutton in Ashfield Harriers & AC F50 42 04 233 
Simon Todd Beeston Athletic Club M45 42 09 231 
Chris Lane Clowne Road Runners M45 42 12 234 
Alex Rowell Derwent Runners F 42 28 239 
Katharine Packwood Mansfield Harriers F 42 59 310 
Sally White Clowne Road Runners F 43 01 247 
Niall Akers Kimberworth Striders M 43 10 250 
Catherine Payne Grantham Athletic Club F55 43 13 248 
Eva Davidson Notfast Running Club F35 43 16 246 
Mark Hulands Rolls Royce Harriers M60 43 21 251 
Philip Hammond Unattached M35 43 26 255 
James Ogilvie Ivanhoe Runners M55 43 32 259 
Barry Case Scunthorpe Athletic Club M55 43 33 257 
David Swift-Rollinson Barrow Runners M50 43 40 254 
John Howsham Penistone Footpath Runners M55 43 45 262 
Duane Daugherty 100 Marathon Club M60 44 00 264 
Matthew Henning Shelton Striders M50 44 05 278 
Mel Driver Killamarsh Kestrels Running Club F 44 08 266 
Robert Lacey Mansfield Harriers M35 44 13 275 
Abby Heffren Sheffield Running Club F 44 16 276 
Liz Carthy Totley Athletic Club F45 44 27 279 
Lisa Jones Beeston Athletic Club F50 44 29 273 
Frank Thomas Caistor Running Club M60 44 34 289 
Samantha Brown Redhill Road Runners F45 45 14 286 
Suzanne McGill Penistone Footpath Runners F45 45 19 282 
Rhianna Banford Penistone Footpath Runners F 45 29 285 
Neil Corker Matlock Athletic Club M35 45 45 290 
Susanne Karmazyn Holme Pierrepont Running Club F55 45 47 287 
Sarah Percival Steel City Striders F40 46 00 295 
David Beech Steel City Striders M65 46 01 296 
Jim Rangeley Lonely Goat RC  M 46 02 301 
Paul Romney Belper Harriers M55 46 03 293 
Paul Wade Erewash Valley Running Club M50 46 06 294 
Paul Taylor Clowne Road Runners M55 46 17 302 
Matt Broadhead Steel City Striders M45 46 22 309 
Andrew Foster Clowne Road Runners M55 46 24 304 
Neil Yewman Clowne Road Runners M45 46 24 305 
Daniel Harpham Clowne Road Runners M35 46 28 306 
Anthony Wright Beeston Athletic Club M45 46 32 312 
Darren Mead Newark Athletic Club M45 46 56 317 
Sam Barfield Beeston Athletic Club M35 47 12 316 
Mastan Ramezani Sheffield Running Club F40 47 15 318 
Peter Edmonds Long Eaton Running Club M60 47 26 323 
Alicia Parkes Killamarsh Kestrels Running Club F 47 38 325 
Jason Taylor Mansfield Harriers M45 47 43 328 
Paul Bridgmount Long Eaton Running Club M50 47 57 336 
Des Ryan Steel City Striders M55 48 02 333 
Craig Drury Grantham Athletic Club M45 48 04 340 
Sarah Skelton Askern & District Running Club F50 48 09 342 
Paul Glover South Derbyshire Road Runners M55 48 23 337 
Mark Pidcock Sutton in Ashfield Harriers & AC M40 48 24 343 
Graham Welsh Newark Athletic Club M55 48 38 349 
Lorraine Murphy North Derbyshire Running Club F45 48 42 351 
Peter Davis Newark Athletic Club M65 48 50 346 
Katerina Butler Unattached F35 49 10 355 
Tracey Glover South Derbyshire Road Runners F50 49 23 354 
Theresa Tate Dewsbury Road Runners F35 49 23 361 
Tim Dean Dewsbury Road Runners M40 49 23 362 
Martin Shimwell Killamarsh Kestrels Running Club M60 49 33 358 
Laura Stott-Allworthy Lincoln Wellington Athletic Club F35 49 35 359 
Anna Austin Kingstone Runners F40 49 37 356 
Nikki Cameron-Williams Holme Pierrepont Running Club F35 49 38 357 
Clint Southern-Warburton Beeston Athletic Club M45 49 41 366 
Salome Maybanks Thames Valley Harriers F40 49 47 367 
Alec MacLean Beeston Athletic Club M50 49 48 368 
Benjamin Toule Unattached M40 50 38 374 
Richard Levin Rother Valley Swallows AC M50 50 43 380 
Ross Ballinger South Derbyshire Road Runners M35 50 45 372 
Chris Elsegood South Derbyshire Road Runners M 50 45 373 
Rachel Goddard Tickhill Running and Athletic F40 51 32 391 
Jerome Jones South Derbyshire Road Runners M45 51 34 390 
Mark Tomlinson Redhill Road Runners M55 52 00 387 
Darren Fissenden Skegness & District Running Club  M45 52 11 426 
Sarah Shelton Barnsley Harriers F40 52 21 398 
Teresa Hubery Team Manvers Triathlon F40 52 39 403 
Liam Russell Steel City Striders M35 52 45 406 
Wayne Hubery Team Manvers Triathlon M45 52 46 407 
Tara Ricketts Holme Pierrepont Running Club F35 52 51 405 
Caroline Davis Grantham Athletic Club F50 52 52 417 
Niceeta Padgett Newark Athletic Club F45 53 04 421 
Mark Winter Newark Athletic Club M50 53 04 422 
Lourens Toit Southwell Running Club M45 53 06 414 
Emma Palmer Unattached F40 53 16 427 
Andy Pidcock Askern & District Running Club M45 53 17 415 
Jill Whittleton Louth Athletic Club F45 53 31 431 
Lauren Richards Scunthorpe Athletic Club F35 53 43 473 
Sarah Finch Scunthorpe Athletic Club F 53 49 477 
Tracey Davies Unattached F45 54 01 446 
Gary Ward Lonely Goat RC  M45 54 03 434 
Giles Searby Clowne Road Runners M50 54 03 436 
Patrick McGurk Holme Pierrepont Running Club M60 54 07 439 
Philip Roberts Holme Pierrepont Running Club M70 54 08 441 
Shaun Johnson North Derbyshire Running Club M40 54 13 443 
Neil Stead Goole Viking Striders M55 54 19 445 
Phil James Redhill Road Runners M50 54 23 444 
Nicole Croft Lakeside Lincoln Running Club F40 54 23 453 
Lucy Broadhurst Clowne Road Runners F40 54 57 462 
Marie-christine Pardon Beeston Athletic Club F50 55 00 475 
Ian Burdis Clowne Road Runners M50 55 03 469 
Karen Clark Steel City Striders F55 55 05 459 
Shipman Karen Clowne Road Runners F35 55 07 468 
Paul Marshall Rother Valley Swallows AC M60 55 10 479 
Steve Blake Steel City Striders M45 55 11 467 
Mark Warriner Steel City Striders M45 55 12 466 
Sunil Sharma Beeston Athletic Club M45 55 15 478 
James Smith Steel City Striders M 55 39 485 
Dean Harding Steel City Striders M35 55 45 482 
Kate Waddicor Steel City Striders F65 55 49 484 
Kevin Saville Dark Peak M55 55 54 480 
Liz Phillips Shelton Striders F50 56 25 495 
Martin Knight Maltby Running Club M65 56 32 526 
Emma Samson Unattached F45 56 36 488 
Katarina Compton South Derbyshire Road Runners F40 56 44 506 
Ian Moore Lonely Goat RC  M55 57 26 520 
Craig Tattershall Barnsley Harriers M50 57 37 511 
Nada Ross Steel City Striders F55 57 38 563 
Sandra Davies Maltby Running Club F55 57 39 531 
Karen Mitchell Beeston Athletic Club F55 57 41 509 
Nicola Bradley Newark Athletic Club F40 57 41 510 
David Walters South Derbyshire Road Runners M55 57 41 534 
Sarah Walters South Derbyshire Road Runners F 57 41 535 
Michael Richardson Handsworth Roadhogs M60 57 41 544 
Brian Jenkins Steel City Striders M45 57 53 538 
Lynn Whwlan Retford Athletic Club F45 58 20 555 
Judith Thomas Werrington Joggers F60 58 24 532 
Sara Hammett-Ridsdale Killamarsh Kestrels Running Club F45 58 34 556 
Tim Marvin Newark Athletic Club M45 58 42 569 
Claire Nield Rother Valley Swallows AC F50 58 43 566 
Dean Cope Scunthorpe Athletic Club M45 58 49 597 
Hayley Brown Crystal Peaks Runners F45 59 09 582 
Rebecca Marshall Clowne Road Runners F 59 15 575 
Andrew Bell Unattached M60 59 17 585 
Christopher Lawrence Worksop Harriers M50 59 18 573 
Caroline McGinley Worksop Harriers F55 59 23 580 
Ricki Oscroft Clowne Road Runners M35 59 26 583 
Wendy Herd Beeston Athletic Club F40 59 36 591 
Michael Waring Handsworth Roadhogs M50 59 43 588 
Ian Archer South Derbyshire Road Runners M55 00 09 595 
Harvey Sugden Rushcliffe Athletic Club M45 00 11 593 
Karen Omalley Crystal Peaks Runners F45 00 12 603 
John Armitage Steel City Striders M50 00 42 592 
Jay Wootton Unattached F50 00 45 609 
Annie Morton Clowne Road Runners F35 00 46 616 
Christopher Smith Steel City Striders M45 00 51 626 
Robert Jackson Beeston Athletic Club M60 00 56 610 
Paula Mills Barnsley Harriers F55 01 37 628 
Kevin Wong Steel City Striders M45 01 53 627 
Claire Sayers Unattached F40 01 53 640 
Rebecca Keating Vegan Runners UK F40 01 55 642 
Lynda Matthias Lonely Goat RC  F45 01 59 633 
Jamie Merrills Retford Athletic Club M45 02 00 647 
Sam Blease Mansfield Harriers F45 02 43 651 
Emily Atkins South Derbyshire Road Runners F 02 45 658 
Nigel Atkins South Derbyshire Road Runners M60 02 45 660 
Amy Fletcher Rother Valley Swallows AC F35 02 47 646 
Carl Matthewman Penistone Footpath Runners M50 02 54 645 
Paddy Abbott Clowne Road Runners M45 02 59 649 
Louise West Beeston Athletic Club F50 03 02 653 
Gabriele Thomas-Neher Beeston Athletic Club F50 03 05 654 
Jane Harris Erewash Valley Running Club F40 03 08 659 
Sarah Halford Erewash Valley Running Club F45 03 14 663 
Gail Davies Skegness & District Running Club  F55 03 30 668 
Charlotte Armsby Skegness & District Running Club  F40 03 30 669 
Ian Carson Sinfin Running Club M50 03 36 657 
Kate Simons Louth Athletic Club F35 04 10 675 
Chris Jones Clowne Road Runners M45 04 18 677 
Matthew Smith Worksop Harriers M45 04 25 692 
Richard Binks Steel City Striders M65 04 38 672 
Alison Hogg Beeston Athletic Club F45 04 41 688 
Andrea Talbot Sinfin Running Club F55 04 44 680 
Lisa Miller Erewash Valley Running Club F50 04 57 702 
Sara Thompson North Derbyshire Running Club F35 05 02 690 
Michael Horn Redhill Road Runners M70 05 11 707 
Lee Thompson Handsworth Roadhogs M45 05 32 699 
Laura Rangeley Steel City Striders F 05 37 713 
Phil Michou Holme Pierrepont Running Club M 05 50 709 
Caroline Caldecourt Unattached F45 06 54 734 
Carole Tattersfield Roberttown Road Runners F55 07 07 742 
Dave Etherington Danum Harriers  M55 07 08 743 
Katherine Windle Retford Athletic Club F45 07 13 748 
Steven Padgett Newark Athletic Club M55 07 16 746 
Nicholas Dunk Vegan Runners UK M50 07 17 731 
Andrew Howard East London Runners M60 07 17 732 
Linda Roulston Heanor Running Club F65 07 49 739 
Steve Barker Redhill Road Runners M40 08 32 749 
Michael Kelly Vegan Runners UK M65 09 22 762 
John Pegg South Derbyshire Road Runners M50 09 38 758 
Jason Kelwick Steel City Striders M45 09 47 759 
Craig Curtis Holme Pierrepont Running Club M40 09 47 770 
Helen Clark Quakers Running Club F40 09 54 769 
Gillian Shephard Worksop Harriers F60 09 59 761 
Sarah Halstead Penistone Footpath Runners F50 10 14 775 
Stephen Burnley Barnsley Harriers M50 10 17 782 
Lindsey Cotterill Vegan Runners UK F40 10 28 789 
Craig Robinson Barnsley Harriers M35 10 30 767 
Emily Clifford Unattached F40 10 39 778 
Sarah-jane Hill Kimberley and District Striders F45 10 44 791 
Alistair Collis Danum Harriers  M45 10 52 784 
Tina Pass Valley Hill Runners F35 11 00 790 
Jo Green Unattached F45 11 50 793 
Joanne Kadziola Unattached F45 11 51 794 
Caroline Brash Steel City Striders F45 12 19 799 
Sarah Allcard Steel City Striders F45 12 23 800 
Emma Sharp South Derbyshire Road Runners F40 13 07 811 
Karen Wilks South Derbyshire Road Runners F50 13 10 813 
Alison Burrell Newark Athletic Club F55 13 14 814 
Helen McGrory Newark Athletic Club F35 13 15 815 
Martin Ward Derwent Runners M60 13 30 807 
Yasmin Greatorex-Briggs Erewash Valley Running Club F 14 13 821 
Andy Sharp Holme Pierrepont Running Club M55 14 30 820 
Karen Holmes Unattached F50 14 34 824 
Anton Newell Sutton in Ashfield Harriers & AC M50 14 36 825 
Carole Tumber Skegness Coasters  F55 14 50 830 
Michaela Lewis North Derbyshire Running Club F45 15 04 827 
Katy Taylor Clowne Road Runners F35 16 15 840 
Lucy Kirkham Steel City Striders F40 16 17 835 
Laura Fletcher Steel City Striders F35 16 18 836 
Helen Anderson Unattached F50 16 25 852 
Tracy Woodward Penistone Footpath Runners F50 16 57 848 
Michael Lees Clowne Road Runners M45 17 06 849 
David Hebb North Staffs Road Runners M60 17 09 853 
Emma Butcher Worksop Harriers F35 17 33 858 
Mark Benton Team Manvers Triathlon M50 17 48 864 
Nicole Henderson Newark Athletic Club F55 18 00 845 
Anne Kavanagh Barnsley Harriers F50 18 05 868 
Cara Bradley Worksop Harriers F35 18 52 875 
Ellen Smedley Smalley Road Runners F35 19 02 886 
Sue Smith Skegness Coasters  F45 19 04 878 
Sheila Kerr Scunthorpe Athletic Club F60 19 17 888 
Simon Ward Unattached M60 19 32 876 
Graham Sheen Clowne Road Runners M70 19 37 882 
Gemma Williamson Sheffield Running Club F 19 58 884 
Thomas Murfin Sheffield Running Club M 19 59 885 
Luke Evans Valley Hill Runners M 19 59 889 
Simon Gleadhall Steel City Striders M55 20 10 881 
Jeanette Stevens Notfast Running Club F55 20 24 892 
Nicola Smith Kimberworth Striders F45 20 45 898 
Andrew Scott Newark Athletic Club M55 20 56 905 
Kathryn Scott Newark Athletic Club F55 20 56 906 
Jason Priest Newark Athletic Club M50 20 56 907 
Nicola Waller Handsworth Roadhogs F50 21 02 902 
John Moss Barnsley Harriers M55 21 21 915 
Terri Keadin Barnsley Harriers F45 21 24 916 
Patrick Davey Redhill Road Runners M60 21 41 912 
Steve Rooney Beeston Athletic Club M65 21 45 904 
Steve Carter Clowne Road Runners M60 23 18 932 
Joanne Boddy Notfast Running Club F55 23 38 933 
Liz Yates Team Manvers Triathlon F45 24 04 938 
Samantha Jones Kingstone Runners F 24 58 936 
Michelle Atherton Worksop Harriers F40 25 10 944 
Emily-rose Maule Retford Athletic Club F 25 13 940 
Rosemary Horn Redhill Road Runners F65 26 08 951 
Anna Bach Washlands Women Runners F50 27 03 962 
Bridget Hemstock Clowne Road Runners F50 28 16 970 
Jemma Kirk Lonely Goat RC  F 28 17 973 
David Clark Sheffield Running Club M45 28 42 976 
Heather Green Newark Athletic Club F50 29 11 982 
Sonia Lord Vegan Runners UK F55 29 33 980 
Tanya Beighton Clowne Road Runners F35 29 42 985 
Suzanne Leusby Clowne Road Runners F40 29 43 986 
Wayne Breider-Potton Mansfield Harriers M45 30 04 995 
Glenys Colborn Barnsley Harriers F60 30 31 996 
Kelly Rouane Team Manvers Triathlon F40 30 42 999 
Lesley Butlin Newark Athletic Club F55 31 02 1000 
David Bownes Steel City Striders M65 31 14 1001 
Rachel Yarwood-Murray Kingstone Runners F50 31 42 1005 
Lisa MacHin Long Eaton Running Club F45 33 12 1013 
Anna Wilkinson Notfast Running Club F55 33 15 1012 
Joanne Gleig Steel City Striders F60 34 21 1014 
Julianne Walters South Derbyshire Road Runners F50 37 27 1026 
Ann White Notfast Running Club F60 39 05 1046 
Julie Webster Redhill Road Runners F55 40 46 1033 
Mark Webster Redhill Road Runners M55 40 48 1035 
Liz Close Clowne Road Runners F45 40 50 1036 
Adrian Good Steel City Striders M40 40 54 1037 
Cathie Babbington Unattached F45 41 23 1041 
Lisa Rull Erewash Valley Running Club F55 41 57 1040 
Janette Cording Notfast Running Club F55 42 40 1045 
Rebecca Atkins South Derbyshire Road Runners F50 45 08 1055 
Alexandra Kilner Barnsley Harriers F45 45 16 1057 
Leanne Lawson Notfast Running Club F50 45 38 1052 
Tracey Ashton Team Manvers Triathlon M45 45 39 1056 
Natalie Brown Kimberley and District Striders F45 48 02 1076 
Gavin King Team Manvers Triathlon M55 49 17 1064 
Karen Dove Quakers Running Club F45 55 21 1071 
Tracey Thompson Notfast Running Club F50 56 17 1072 
Gillian Goode Notfast Running Club F60 56 17 1074 
Paul Greenway Handsworth Roadhogs M45 59 55 1077 
Kevin Roughton Erewash Valley Running Club M50 41 51 1091 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=16146&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Home | News | Membership | Calendar | Results | Rankings | Club Runs | About Us | Contact Us | Events | Dewsbury 10k | X Country | Newsletter | Club Kit | Club Colours | Flat Cap 5 | Gallery | Profiles | Bob Graham Round

Version 4.1 Webdesign © Andrew Cottier 2022