Results

 
 
Results for Run For All York 10k on the 1st Aug 2021
 
Full NameClubCatHMSPosition
Liam Rabjohn Richmond & Zetland Harriers M  32 08 
Adrian Mussett Colchester Harriers Athletic Club M45  32 44 
Thomas Shaw Worksop Harriers M  33 38 
Samuel Allin Totley Athletic Club M  33 39 
Joe Walker Victoria Park Harriers M  33 49 
Jimmy Eaton Unattached M40  33 54 
John Yoward York Acorn Running Club M40  34 33 
Liam Walker Walney Wind Cheetahs M  34 54 
Michael Barker Sunderland Harriers M40  34 54 
Jonathon Harding South Leeds Lakers Running Club M35  34 56 10 
Rob Caddy Unattached M  35 03 11 
Charlie Goodwin Knavesmire Harriers M45  35 05 13 
Kieran Cann Unattached M  35 07 12 
Ryan Sheppeck Unattached M  35 11 14 
Matthew Moran Bramhall Runners M40  35 20 15 
Paul Richardson Harrogate Harriers M45  35 27 16 
Tobias Adkins Hyde Park Harriers M  35 29 17 
Nathan Veall Knavesmire Harriers M  35 32 18 
Charlotte Mason City of York Athletics Club F  35 41 19 
Adam Kirk Nidd Valley Road Runners M  35 47 20 
Ted Leahy Ripon Runners M45  35 55 21 
Ben Johnston Horsforth Harriers M35  35 58 22 
Andrew Summerscales Unattached M  36 01 23 
Paul Pearce Shelton Striders M35  36 07 25 
Jamie Topping Haywards Heath Harriers M40  36 08 24 
Stephen Maddison Pocklington Runners M45  36 10 26 
Tom Borrowdale Harrogate Harriers M  36 12 27 
Andrew Marshall Leeds Bradford Triathlon Club M40  36 17 29 
James Wilson Bridlington Road Runners M40  36 30 32 
Becky Penty Knavesmire Harriers F35  36 54 37 
Ruth Naylor Horsforth Harriers F  36 54 38 
Rob Grant Otley Athletic Club M45  36 56 36 
Robert Eaton South Derbyshire Road Runners M35  37 08 40 
Thomas Sellers Wakefield Harriers M35  37 24 42 
Sean Willis Scunthorpe Athletic Club M  37 25 41 
Sarah Hunter Ackworth Road Runners F  37 32 44 
Rob Waugh East Hull Harriers M40  37 43 48 
Robert Crump Caistor Running Club M40  37 46 46 
Tim Fletcher Sheffield Running Club M40  37 48 52 
Douglas Scott Harrogate Harriers M45  37 58 54 
Sam Storey Valley Striders M  37 59 55 
Carl Ward Selby Striders M40  38 02 56 
Dave Newby Waverley Harriers Athletics Club M40  38 09 57 
Darren Martin Winston Runners M50  38 10 58 
Gordon Walmsley Knavesmire Harriers M45  38 13 61 
Mark Thompson Selby Striders M40  38 15 60 
Ryan Dennis Rothwell Harriers M35  38 19 63 
Dominic Carter York Postal Harriers M  38 29 66 
Miras Eskander Chorlton Runners M40  38 31 65 
Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners M50  38 34 69 
Jordan Moat Steel City Striders M  38 35 68 
Nicky Jackson Goole Viking Striders M  38 36 70 
Simon Lisles Lonely Goat RC  M  38 48 71 
Andrew Harris Nidd Valley Road Runners M45  38 49 72 
James Carter York Postal Harriers M45  38 51 74 
Nicky Steel Wakefield Harriers F40  39 02 75 
Matthew Wilson Rothwell Harriers M45  39 14 77 
Wayne Church North Derbyshire Running Club M40  39 22 81 
Stephen Rainbow Halifax Harriers M40  39 26 79 
Richard Walker Knavesmire Harriers M50  39 33 89 
Craig Pettit Leeds Bradford Triathlon Club M  39 34 85 
Darren Noyland Knavesmire Harriers M40  39 43 91 
Samantha Harris Valley Striders F40  39 44 90 
John Wiley Knavesmire Harriers M40  40 19 98 
Sally Russell Black Pear Joggers F40  40 22 99 
Robert Rigby Shaftesbury Barnet Harriers M60  40 28 105 
Mike Allison Eden Runners M60  40 29 102 
David Thorpe Stubbington Green Runners M40  40 37 108 
Lynn Birchall Stadium Runners F45  40 40 107 
Michael Raynes City of York Athletics Club M45  40 40 110 
Ben Eves East Hull Harriers M40  40 40 118 
Paul Fotherby Valley Striders M45  40 41 109 
Paul Hatfield York Postal Harriers M40  40 46 111 
Mikey Brown Dewsbury Road Runners M  40 51 116 
Andy Mill Abbey Runners M40  41 12 123 
Will Honeybone Ryston Runners AC M50  41 24 131 
Chris Pratchett Pontefract Athletics Club M40  41 27 130 
Sie Barlow Lonely Goat RC  M45  41 33 132 
Hannah Butcher Barnsley Athletic Club F  41 46 137 
Paul Robertson Wirral Athletic Club M60  41 48 143 
Alex Boynton City of York Athletics Club M  41 50 139 
Antony Jones South Leeds Lakers Running Club M40  42 01 145 
Jack Spence Thirsk And Sowerby Harriers M  42 02 148 
Brian Thomas Hatton Darts Running Club M50  42 04 144 
Nicholas Turner Knaresborough Striders M35  42 05 146 
Mark Fielding Retford Athletic Club M  42 08 151 
Adam Wedgwood Cumberland Athletic M45  42 10 152 
Mark Harney Knavesmire Harriers M50  42 18 158 
Chris Walker North York Moors AC M35  42 38 165 
Samantha Sanders Retford Athletic Club F  42 38 166 
Simon Adcock Kingston Upon Hull AC M  42 46 169 
Tim Franklin Knavesmire Harriers M65  42 47 170 
Mollie Holehouse Bridlington Road Runners F  43 04 177 
Rory Henderson Knavesmire Harriers M35  43 12 179 
Tim Cowham Knavesmire Harriers M50  43 15 184 
Matthew Ballantyne Sleaford Striders Athletics Club M35  43 16 178 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F60  43 17 182 
Matthew Whattam Selby Striders M45  43 18 183 
Keith Foster Unattached M40  43 21 187 
Christopher Harris Hyde Park Harriers M  43 29 201 
George Summerson City of York Athletics Club M40  43 47 196 
Simon Downes Knavesmire Harriers M40  44 00 213 
Ian Wright City of Hull AC M35  44 03 215 
Mick Davis Elvet Striders M50  44 04 220 
Richard Myers Bramley Breezers M35  44 06 214 
Graham Prince Bramley Breezers M45  44 09 216 
James Chambers Knavesmire Harriers M40  44 12 225 
Sarah Hill Ripley Running Club F45  44 13 217 
Jonathan Jonathan Knavesmire Harriers M50  44 15 228 
Robert Salthouse Vegan Runners UK M50  44 17 227 
Jason Newman Knavesmire Harriers M40  44 18 247 
Richard Freeman Easingwold Running Club M40  44 21 232 
Phil Carradice Lonely Goat RC  M40  44 25 233 
Nathan Vaughan St Theresas M50  44 45 255 
Holly Walker Wakefield Harriers F  44 46 257 
Damon Liscombe South Shields Harriers M  44 46 260 
Pete Downes Knavesmire Harriers M55  44 49 262 
Greg Potts Pocklington Runners M  44 50 256 
Tom Carrington Scarborough Athletic Club M  44 51 258 
Susanne Karmazyn Holme Pierrepont Running Club F55  45 01 272 
David Maddison Goole Viking Striders M60  45 13 275 
Kathryn Dickinson Knavesmire Harriers F60  45 18 288 
Richard Docker Penistone Footpath Runners M55  45 21 281 
Philip Witcherley Lonely Goat RC  M40  45 26 285 
Mark Walton Leeds City Athletic Club M55  45 29 287 
Gavin Thomas Knavesmire Harriers M45  45 42 292 
Stephen Martin Newark Athletic Club M55  45 49 294 
Clare Tune Goole Viking Striders F50  45 53 304 
Mark Hinchcliffe Askern & District Running Club M45  46 00 313 
John Mumford Lonely Goat RC  M  46 09 309 
James Cook Nidd Valley Road Runners M50  46 16 352 
Breton Holdsworth Clayton Le Moors Harriers M45  46 27 314 
Susie Hinchcliffe Askern & District Running Club F45  46 27 336 
Simon Rider Selby Striders M45  46 44 343 
Iain Wood Lonely Goat RC  M40  46 48 342 
Raj Boughan Rounday Runners M35  46 52 345 
Kev Hollingsworth Lonely Goat RC  M40  47 00 405 
Emma Bates Knavesmire Harriers F  47 08 381 
Dominic Shepherd Stubbington Green Runners M55  47 09 414 
Christopher Thompson York Postal Harriers M55  47 10 371 
Tristran Jackson-Brooke Pocklington Runners M35  47 13 378 
Michael Walsh Penistone Footpath Runners M40  47 16 384 
David Darton Knavesmire Harriers M60  47 18 390 
Alex Dobson Pocklington Runners M50  47 20 424 
Emma Brookshaw Knavesmire Harriers F  47 25 372 
Madeleine Foot Knavesmire Harriers F  47 27 403 
David Dickinson Knavesmire Harriers M60  47 39 412 
Natalie Jacques Petts Wood Runners F  47 39 418 
William Allan Tadcaster Harriers M70  47 41 406 
April-marie Exley Bridlington Road Runners F40  47 46 389 
Tom Mullen Bridlington Road Runners M35  47 47 388 
Mark Nind Lincoln & District Runners M50  47 47 416 
Robert Johnson Southport Waterloo AC M65  47 53 398 
Jamie Butler York Postal Harriers M45  48 02 430 
Joshua Taylor Bridlington Road Runners M  48 03 409 
Graham Graham Saltaire Striders M55  48 17 450 
Andrea Douglas Bramley Breezers F45  48 23 441 
James Gargett Vegan Runners UK M35  48 30 447 
Louise Card Vale Of Aylesbury AC F  48 31 481 
Nick Parkes Lichfield Running Club M45  48 37 452 
Liz Gilley York Acorn Running Club F40  48 40 459 
Mhairi Sellar Knaresborough Striders F  48 40 478 
Andy Easton Knaresborough Striders M40  48 41 480 
Nick Crebbin Nidd Valley Road Runners M45  48 42 465 
Adam Millican Scarborough Athletic Club M35  48 43 492 
Gill Boynton York Acorn Running Club F60  48 56 477 
Phil Stead York Acorn Running Club M55  48 56 483 
Rebecca Marshall Clowne Road Runners F  48 59 486 
Lee Gray White City Road Running Club F50  48 59 495 
Priya Agheda Smalley Road Runners F40  48 59 509 
Franco Spinella Wigan Harriers M55  49 00 538 
Julian Carr Knaresborough Striders M50  49 02 510 
Anita Mussett Colchester Harriers Athletic Club F50  49 07 508 
Kirk Douglas Bramley Breezers M50  49 14 504 
Robert Butler Hyde Park Harriers M40  49 17 535 
Matthew Clarke Goole Viking Striders M  49 18 536 
Matt Brookes Ripon Runners M45  49 26 521 
Jackie Yates North Derbyshire Running Club F45  49 26 527 
Andy Smith Goole Viking Striders M50  49 27 544 
Jo Spence Knavesmire Harriers F  49 29 533 
Richard Haigh South Leeds Lakers Running Club M55  49 31 641 
Neil Stead Goole Viking Striders M55  49 33 547 
Alan Kendra Pocklington Runners M55  49 36 567 
Jamie Hill Lonely Goat RC  M40  49 37 775 
Pauline Foot Knavesmire Harriers F55  49 38 548 
Catherine Barber Nidd Valley Road Runners F  49 41 629 
Dino Christou Westbourne Running Club M40  49 44 602 
Paul Moulton City of York Athletics Club M55  50 04 572 
John Davidson Lonely Goat RC  M65  50 05 607 
Kate Gardiner Goole Viking Striders F40  50 14 562 
Liam Warwick Lonely Goat RC  M  50 28 598 
Wayne Morgan South Leeds Lakers Running Club M45  50 28 755 
Tom Broadley Abbey Runners M  50 29 574 
Stephen Graham East Hull Harriers M70  50 38 578 
Adele Parker Selby Striders F40  50 51 611 
Elaine Watters Richmond & Zetland Harriers F45  50 52 622 
Simon Elliott Knavesmire Harriers M45  50 55 609 
Kate Ovenden Pocklington Runners F35  50 56 649 
Sally Polkey Tadcaster Harriers F65  51 03 615 
Michelle Foster Unattached F40  51 05 632 
Stephen Gray White City Road Running Club M55  51 11 666 
Andrew Cobby Billingham Marsh House Harriers M50  51 14 708 
Peter Wells Lincoln & District Runners M50  51 15 758 
Catherine Dobson Otley Athletic Club F  51 20 658 
Karen Butcher Lonely Goat RC  F40  51 35 832 
William Sigsworth North East Vets M65  51 36 784 
Vicky Poyner Knavesmire Harriers F40  51 37 800 
Nicola Hinch Chapel Allerton Runners F45  51 38 681 
Amie Gardner Ackworth Road Runners F35  51 40 659 
Nadine Williams Lonely Goat RC  F40  51 44 663 
Sarah Mkandawire Nidd Valley Road Runners F35  51 50 662 
Danni Bryant Hyde Park Harriers F  51 54 686 
Robert Mills Unattached M70  51 59 712 
Michael Teasdale Claremont Road Runners M  52 00 714 
Craig Robe South Shields Harriers M40  52 11 669 
Richard Miller Tadcaster Harriers M50  52 11 682 
Kathleen Bancroft South Shields Harriers F  52 12 673 
Melissa Cain South Shields Harriers F35  52 12 674 
Andrew Bodle Selby Striders M50  52 13 717 
Stuart Durham Ryston Runners AC M35  52 21 733 
Annette McTaggart Kippax Harriers F50  52 22 739 
Claire Claire Scarborough Athletic Club F45  52 25 1101 
Keith Hamer Knavesmire Harriers M60  52 26 780 
Janice Callister Unattached F55  52 28 760 
Steven White Newark Athletic Club M40  52 29 766 
Laura Francis Nidd Valley Road Runners F  52 29 793 
Georgina Townsend Knaresborough Striders F35  52 30 875 
Steve Wainwright Lonely Goat RC  M  52 30 880 
Craig Evemy Richmond & Zetland Harriers M  52 34 817 
Claire Angus Doncaster Athletic Club F50  52 37 790 
Laura Hewitt Selby Striders F35  52 39 773 
Nada Ross Steel City Striders F55  52 41 778 
Kevin Eades Kidderminster & Stourport Athletic Club M50  52 42 802 
Ian Moore Lonely Goat RC  M50  52 43 794 
Paul Harris Lonely Goat RC  M55  52 53 812 
Paul Griffiths Scarborough Athletic Club M45  52 54 886 
Paul Lancastle Durham City Harriers M55  52 58 885 
Dale Lyster Unattached M  53 01 890 
Debi Jephson Pocklington Runners F50  53 08 788 
Richard Schofield Rotherham Harriers M55  53 21 819 
Paul Higham Unattached M55  53 31 779 
Aidan Crosthwaite South Leeds Lakers Running Club M  53 34 986 
Haydn Harrison Bramley Breezers M  53 37 754 
Ken Upshall White City Road Running Club M  53 42 853 
Paul Drake Tickhill Running and Athletic M55  53 43 826 
Gerald Williams Wetherby Runners M70  53 46 854 
Helen Hill Marsh House Harriers F45  53 49 855 
Timothy Maycock Pocklington Runners M50  53 52 865 
Jacqueline Shaw Darwen Dashers F50  53 57 825 
Gareth Preece Knavesmire Harriers M45  53 57 975 
Katherine Raven Clapham Chasers F  54 05 904 
Hannah Grencis Chapel Allerton Runners F  54 07 843 
Karen Andrews Goole Viking Striders F55  54 15 939 
Richard Underwood Knavesmire Harriers M  54 16 996 
Katie Gallagher Tyne Bridge Harriers F35  54 18 1000 
Richard Knowles Ripon Runners M60  54 19 978 
Paul Hodgson Easingwold Running Club M65  54 26 945 
Gavin Summers Lonely Goat RC  M50  54 26 950 
Claire Claire Baildon Runners F50  54 33 940 
Colin Davies Altrincham Athletic Club M70  54 34 838 
Kev Hollingsworth Lonely Goat RC  M40  54 38 917 
Dean Reeves Lonely Goat RC  M50  54 42 994 
Christopher Field Ackworth Road Runners M40  54 44 1030 
Kenny Laidler Unattached M45  54 50 990 
Andrew Davis Boston and District AC M55  54 56 1272 
Ann Kisluk Eccleshill Road Runners F50  55 05 997 
Philip Lickley Queensbury Running Club M35  55 13 971 
Carl Hailstone Beverley Athletic Club M50  55 38 969 
Jeff Walker Nidd Valley Road Runners M55  55 40 1191 
Chris Hall Lonely Goat RC  M50  55 53 1117 
Lisa Gibson Nidd Valley Road Runners F  55 59 1050 
Stephanie Field Ackworth Road Runners F40  56 06 1132 
Kate Bowers West Hull Ladies Road Running Club F55  56 07 1152 
Natalie Harvey North Derbyshire Running Club F  56 08 1074 
Mark Blackburn Dewsbury Road Runners M50  56 16 1167 
Laura Wilmshurst Knaresborough Striders F  56 22 1182 
Victoria Beasley Knavesmire Harriers F40  56 24 1023 
Sarah Marr Scarborough Athletic Club F45  56 25 1292 
Rosemary Thompson Nidd Valley Road Runners F55  56 27 1096 
Judith Jones Kippax Harriers F55  56 27 1116 
Emily Wighton Nidd Valley Road Runners F  56 32 1108 
Laura Robson York Postal Harriers F35  56 32 1176 
Andrea Leng Nidd Valley Road Runners F45  56 36 1112 
John Moss Barnsley Harriers M55  56 41 1142 
Lesley Allison Eden Runners F60  56 47 1181 
Michelle Illingworth Dewsbury Road Runners F40  56 52 1208 
Clare Costello Dewsbury Road Runners F45  56 53 1210 
Denise Connor Tyne Bridge Harriers F35  56 57 1105 
Courtney Kirk Danum Harriers  M  56 58 1445 
Debbie Herridge Knaresborough Striders F45  57 15 1163 
Victoria Victoria Scarborough Athletic Club F40  57 17 1183 
Donna Tucker Knaresborough Striders F40  57 20 1165 
Lisa Harrison Knaresborough Striders F45  57 20 1166 
Karen Rayner Easingwold Running Club F55  57 24 1204 
Don Harrison Bramley Breezers M55  57 26 1085 
Shawn Imeson Pickering Running Club M35  57 27 1250 
Philip Chapman Knavesmire Harriers M35  57 27 1251 
Mark Handley Telford Harriers M45  57 28 1209 
Phil Hughes-Narborough North Derbyshire Running Club M55  57 29 1164 
Robert Walker Lonely Goat RC  M60  57 30 1218 
Rob Cooper Easingwold Running Club M55  57 33 1226 
Jane Marshall York Acorn Running Club F50  57 36 1383 
Jaime MacCoy Lonely Goat RC  F40  57 40 1213 
Colin Lea Knavesmire Harriers M55  57 42 1118 
Linda Sigsworth North East Vets F70  57 43 1262 
Robbie Edwards Unattached M65  57 57 1194 
Helen Grainger Pocklington Runners F  58 03 1279 
James Forbes Lonely Goat RC  M  58 04 1229 
Glenn Denny Knavesmire Harriers M45  58 06 1451 
John Billingsby Boston and District AC M55  58 08 1422 
Roxana Freeman Easingwold Running Club F40  58 16 1338 
Pascale Fotherby Valley Striders F40  58 20 1294 
Darren Brighton Fitmums & Friends M45  58 22 1295 
Eleanor Bale Benfleet Running Club F  58 25 1370 
Phil Gray Unattached M55  58 26 1333 
Charlotte Poole Tadcaster Harriers F  58 26 1339 
Helen Laidler Unattached F45  58 39 1293 
Carl Lecomber Stadium Runners M60  58 42 1312 
Bethany King Rounday Runners F  58 43 1390 
Helen Edwards Unattached F50  58 45 1252 
Paul Adelburgh Pocklington Runners M50  58 47 1410 
Steve Addy Rotherham Harriers M60  58 50 1403 
Mark Dickinson Stockton Striders Athletics Club M55  58 51 1320 
Michael Wallis Easingwold Running Club M35  58 55 1363 
Daniel Burns Birstall Running Club M  58 56 1393 
Lucy Hammond Pocklington Runners F40  59 08 1405 
Rob Wiles Boston and District AC M50  59 20 1491 
Michele Hainsworth Dewsbury Road Runners F55  59 21 1439 
Tracey Ndawula Rounday Runners F55  59 23 1317 
Tim Waistell Lonely Goat RC  M60  59 28 1413 
Amanda Halliday Lonely Goat RC  F50  59 37 1411 
Joseph Connor Bramhall Runners M40  59 38 1360 
Phil Broadley Lonely Goat RC  M50  59 47 1471 
Dawn Barnes Barnsley Harriers F50  59 53 1412 
Sinead Myers Bramley Breezers F 00 14 1442 
Christine Wells Lincoln & District Runners F50 00 16 1484 
Deborah Mason Tadcaster Harriers F55 00 17 1398 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=15192&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Home | News | Membership | Calendar | Results | Rankings | Club Runs | About Us | Contact Us | Events | Dewsbury 10k | X Country | Newsletter | Club Kit | Club Colours | Flat Cap 5 | Gallery | Profiles | Bob Graham Round

Version 4.1 Webdesign © Andrew Cottier 2022