View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
3522605
 
rss feed:
 
 
 
Results for Vale of York half marathon on the 15th Sep 2019
 
Full NameClubCatHMSPosition
Dominic Shaw New Marske Harriers M 07 45 
Nathan Harrison Sale Harriers M 09 40 
Scott Harrington Otley Athletic Club M40 11 03 
Ben Butler Wakefield Harriers M35 11 34 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M 11 45 
Paul Graves Unattached M40 12 59 
Carl Jones Richmond & Zetland Harriers M45 13 51 
Gary Briscoe Penistone Footpath Runners M 14 04 
Chris Adams North Derbyshire Running Club M40 14 07 
Samuel Beckett Crook and District Athletic Club M35 14 17 10 
Simon Midwood Wakefield Harriers M35 14 47 11 
Phil Boynton Horsforth Harriers M 15 18 12 
Will Kerr Bradford Airedale M40 15 29 13 
Stephen Weston Unattached M40 15 34 14 
Marcin Soszka Saltaire Striders M35 15 47 15 
Lee Dover Houghton and Peterlee Athletics Club M 15 57 16 
John Young Harrogate Harriers M35 16 16 17 
Matthew Hornsby Durham City Harriers M35 16 21 18 
Steve Melber Unattached M40 16 27 19 
Chris Ward Wakefield Harriers M35 16 41 20 
Tom Needham Sowerby Bridge Snails Running Club M35 16 44 21 
Thomas Stottor London Heathside AC M 16 48 22 
Julian Hood Skipton Athletic Club M40 17 08 23 
Chris Hunter Wakefield Harriers M40 17 09 24 
Benjamin Khan Wakefield Harriers M 17 29 25 
Andrew Dobby Harrogate Harriers M45 17 38 27 
Robert Teasdale Crook and District Athletic Club M 17 40 26 
David Smithers Knavesmire Harriers M45 18 20 28 
Michael Grain Barnsley Harriers M 18 24 29 
Georgie Hebdon Elvet Striders M 19 16 31 
Robin Stacey York Acorn Running Club M 19 25 32 
John Cook Sunderland Strollers M 19 42 33 
Paul Parkins Saltaire Striders M40 19 46 34 
Rob Grant Otley Athletic Club M45 19 52 35 
Andrew Forbes Sunderland Strollers M35 19 56 36 
Joshua Bird Barnsley Athletic Club M 20 03 37 
Andrew Bennett Valley Striders M35 20 06 40 
Jonathon Harding South Leeds Lakers Running Club M 20 07 38 
Stephen Maddison Knavesmire Harriers M45 20 16 41 
Andrew Ackerley North York Moors AC M45 20 37 42 
Kim Brown Ripon Runners M45 20 56 44 
Andy Brown Saltaire Striders M50 21 11 45 
Jason Bowers Sale Harriers M45 21 22 46 
Nathan Doy Pontefract Athletics Club M 21 31 47 
Paul Gidlow Horsforth Harriers M45 21 46 49 
Luke Piper East Cheshire Harriers M 21 49 50 
David Moir Tyne Bridge Harriers M50 21 55 52 
Mark Thompson Selby Striders M45 21 59 56 
Kevin Wilson Wallsend Harriers M35 22 12 58 
Marty Christian Kirkby Milers Athletics Club M50 22 13 59 
Craig Beza Saltaire Striders M35 22 13 62 
Charlotte Mason City of York Athletics Club F 22 16 60 
Andrew Messenger Scarborough Athletic Club M 22 17 61 
Stuart Dunbar Saltaire Striders M55 22 24 63 
Neal Edmondson Horsforth Harriers M 22 29 64 
Lee Stanley Ripon Runners M40 22 34 67 
John Lloyd Calder Valley Fell Runners M40 22 36 66 
Greg Weatherhead Unattached M 22 37 68 
Andrew Smith Airecentre Pacers M40 22 52 69 
Peter Swoboda Rothwell Harriers M35 22 53 70 
Richard Tailford Tyne Bridge Harriers M55 22 55 72 
Tom Borrowdale Harrogate Harriers M 22 59 71 
Yacine Sahel Bramley Breezers M40 23 10 75 
Ken Harker Richmond & Zetland Harriers M45 23 11 74 
Joe Baker Stadium Runners M35 23 37 77 
Ross Bibby Valley Striders M35 23 44 78 
Neil Clubbs Unattached M35 23 55 80 
Paul Richardson Harrogate Harriers M40 24 04 81 
Robert Howard Valley Striders M 24 27 82 
Daniel Anderson Sunderland Strollers M 24 30 83 
Ben Senior Loftus and Whitby Athletic Club M40 24 37 84 
Rory Vere Bramley Breezers M35 24 45 85 
Jeff Miller Darlington Harriers M55 24 51 86 
Garry Tew Knavesmire Harriers M35 25 00 88 
Sarah Lowery Rotherham Harriers F35 25 02 89 
James Tarran Valley Striders M50 25 02 92 
Innes Young Rounday Runners M40 25 11 93 
Joseph Kwallah Wetherby Runners M50 25 18 94 
Edward Dunn City of York Athletics Club M35 25 26 96 
Mike Dearden Chapel Allerton Runners M35 25 37 97 
John Navis Pudsey & Bramley M 25 44 98 
Andy Chiu Tyne Bridge Harriers M35 25 51 99 
Dave Hartis Tyne Bridge Harriers M35 25 58 101 
Philip Goose Hyde Park Harriers M 26 00 100 
Ross Penny Wakefield Harriers M 26 07 102 
Lewis Bourner Middlesbrough & Cleveland Harriers M 26 41 104 
Waheed Khan Bingley Harriers M45 26 41 107 
Richard Bond Saltaire Striders M40 26 51 106 
Danny Mann Kippax Harriers M35 27 01 108 
Matthew Blakeley Rounday Runners M45 27 09 113 
Michael Kipling Quakers Running Club M40 27 12 112 
Owen Hilton Abbey Runners M 27 19 115 
Stephen Wood Roberttown Road Runners M40 27 20 114 
Bridget Coomber Denby Dale Travellers F55 27 20 117 
Robert Davies Penistone Footpath Runners M55 27 20 118 
Oliver Carter Spenborough & District AC M 27 28 122 
Simon Hopkins Kimberworth Striders M45 27 28 124 
Alan Squire Horsforth Harriers M50 27 29 120 
John Chatwin Ripon Runners M35 27 34 125 
Ste Hughes Unattached M50 27 39 123 
Malcolm Baggaley Steel City Striders M35 27 39 128 
Philip Markham Scarborough Athletic Club M45 27 44 127 
Gareth Knight Stainland Lions M40 27 46 126 
Katie Brough Vale Royal Athletic Club F35 27 56 129 
Darren Noyland Knavesmire Harriers M40 28 04 132 
Lyndsey Eastman Kimberworth Striders F 28 07 133 
Nick Burnside Sutton in Ashfield Harriers & AC M45 28 14 131 
Douglas Scott Ripon Runners M45 28 18 135 
Nick Helliwell Ilkley Harriers M40 28 19 137 
Andrew Hopper Scarborough Athletic Club M50 28 21 136 
Gemma Bridge Oxford City Athletic Club F 28 29 142 
Gary Mann Valley Striders M35 28 31 141 
Gareth Sherratt Rounday Runners M40 28 31 143 
Wendy Chapman Sunderland Strollers F50 28 33 140 
Steve Rhodes Hyde Park Harriers M55 28 53 144 
Andrew Sloan Tadcaster Harriers M45 28 55 146 
Dale Hepples Scarborough Athletic Club M40 28 58 148 
Mike Keddie Dewsbury Road Runners M50 29 03 150 
Christina Laking Barnsley Athletic Club F35 29 04 149 
Alastair Costa Harrogate Harriers M50 29 11 151 
Joel Giddings Valley Striders M45 29 14 152 
George Bell Chapel Allerton Runners M 29 17 154 
Myra Jones Valley Striders F35 29 23 155 
Paul Taylor Selby Striders M40 29 28 156 
Adam Prentis Harrogate Harriers M55 29 33 153 
Darran Ward Pudsey Pacers M40 29 33 159 
Richard Walker Knavesmire Harriers M50 29 40 157 
Shane Grace St Theresas M40 29 44 162 
Reece Milton Horsforth Harriers M 29 54 163 
Ian Martin York Triathlon Club  M50 30 01 164 
Paul Cook Darlington Harriers M40 30 03 165 
Steven Colby North Shields Poly AC M35 30 05 167 
Kerry Storrar Unattached F45 30 11 166 
Pierre McCarthy Tyne Bridge Harriers M 30 21 168 
Lee Kaznowski Baildon Runners M35 30 23 172 
Ben Stittle Steel City Striders M 30 31 171 
James Carter York Postal Harriers M45 30 39 174 
Liam Meggitt Team Manvers Triathlon M35 30 57 175 
David Foyston Ilkley Harriers M40 31 16 176 
Karl Hume Darlington Harriers M45 31 22 178 
John MacPhail Dewsbury Road Runners M40 31 25 177 
Michael Hall Ripon Runners M50 31 25 181 
Kenneth Day Kirkby Milers Athletics Club M40 31 38 180 
Rachel Adamson Tyne Bridge Harriers F 31 46 182 
David Barrett York Acorn Running Club M40 31 50 184 
Duncan Woodhall Tadcaster Harriers M40 31 55 185 
Julie Masterman Goole Viking Striders F55 32 06 187 
Iain Borsbey Northwich Running Club M40 32 18 188 
Tim Cowham Knavesmire Harriers M50 32 22 191 
Matthew Castle Dewsbury Road Runners M 32 22 195 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F55 32 25 190 
Nicola Walmsley Rounday Runners F35 32 30 197 
Robert McWilliam Selby Striders M50 32 35 200 
Paul Whitfield South Leeds Lakers Running Club M40 32 39 193 
Sam Duggan Rounday Runners M 32 39 199 
Antony Jones South Leeds Lakers Running Club M40 32 40 192 
Tom Szczepanski Barnsley Harriers M 32 52 206 
Damian Collier Unattached M45 32 53 202 
Jonathan Bentley Penistone Footpath Runners M50 33 04 211 
John Eastwood Stadium Runners M45 33 12 210 
Adam Gerrish Colchester Harriers Athletic Club M 33 16 208 
Derek Oliver Ilkley Harriers M55 33 17 207 
Josh Dawson Hyde Park Harriers M 33 31 216 
Richard Keyworth Dewsbury Road Runners M 33 34 214 
Anna Stocks Hyde Park Harriers F 33 39 218 
Gordon Walmsley Knavesmire Harriers M40 33 54 226 
Alice Smith Pontefract Athletics Club F35 33 55 219 
Rachel Davidson Valley Striders F 33 55 220 
Neil Musgrove Selby Striders M35 34 00 221 
Andy Sheppard Steel City Striders M40 34 01 223 
Chris Lyons Chapel Allerton Runners M40 34 07 229 
Geoff Marchment Knavesmire Harriers M35 34 08 225 
Caroline Teasdale Crook and District Athletic Club F35 34 12 230 
Dave Butler Spenborough & District AC M50 34 26 240 
Ashleigh Greenwood Stadium Runners F 34 29 231 
Suzanne Patterson Stainland Lions F45 34 30 237 
Ewan Cochrane Knavesmire Harriers M35 34 30 238 
Ian Warwick Scarborough Athletic Club M55 34 36 233 
Chris Strutt Ackworth Road Runners M45 34 37 239 
Graham Wilson Crossgates Harriers M50 34 37 241 
Ian Russell Saltaire Striders M35 34 47 244 
Nick Griffin Knavesmire Harriers M50 34 47 245 
Clare Rowntree Knavesmire Harriers F35 34 50 246 
Sean Cook Valley Striders M35 34 50 248 
Alex Boynton City of York Athletics Club M 34 56 250 
William Harris Quakers Running Club M55 34 59 252 
James Pickles Pudsey Pacers M35 35 01 251 
George Summerson City of York Athletics Club M35 35 12 257 
Andrew McDonnell Lonely Goat RC  M40 35 25 254 
Alistair Walder Dewsbury Road Runners M50 35 49 268 
Michael Good Middlesbrough & Cleveland Harriers M50 35 54 265 
Bob Coates Goole Viking Striders M55 36 03 273 
Liz Mould Tadcaster Harriers F35 36 13 271 
Rebecca Hunt Kimberworth Striders F 36 24 276 
Madeleine Foot Knavesmire Harriers F 36 29 278 
Michelle Horner Lymm Runners F40 36 30 275 
David Johnson Bramley Breezers M35 36 42 281 
Andrew Clark Knavesmire Harriers M40 36 43 279 
Mark White Barnsley Harriers M45 36 54 283 
Craig Redmond Tadcaster Harriers M40 37 03 294 
Mark Burdon Valley Striders M45 37 08 290 
Richard Thomas Saltaire Striders M 37 10 287 
James Boynton Stockton Striders Athletics Club M 37 26 299 
David Sidwell Ackworth Road Runners M35 37 26 307 
Anna Parsons Northwich Running Club F45 37 30 296 
Paul Chapman Scarborough Athletic Club M50 37 31 292 
Nick Finelli Lonely Goat RC  M50 37 49 304 
Bob Duxbury Tadcaster Harriers M60 38 03 321 
Julie Smith Crossgates Harriers F50 38 08 308 
Neil Mower Team Manvers Triathlon M50 38 08 311 
Andrea Lancaster Knavesmire Harriers F45 38 12 312 
Nick Sime Totley Athletic Club M50 38 13 309 
Matthew Whattam Selby Striders M45 38 16 314 
David Field Scarborough Athletic Club M55 38 16 317 
Megan Thomson Knavesmire Harriers F 38 24 320 
Ian Anderson Knavesmire Harriers M45 38 26 322 
John Netherway Tadcaster Harriers M40 38 26 327 
Hasina Khanom Sunderland Strollers F35 38 28 315 
Emma Giles Selby Striders F40 38 39 323 
Steven Major Quakers Running Club M35 38 39 340 
Tim Stead York Acorn Running Club M55 38 45 334 
Geoffrey Hirst Harrogate Harriers M35 38 48 326 
Faye Williams Penistone Footpath Runners F45 38 51 329 
Gregory Skelton Pontefract Athletics Club M 38 52 330 
Simon Moffatt Harrogate Harriers M50 39 01 328 
Rob Taylor Barnsley Athletic Club M 39 17 333 
Sue Sunderland Valley Striders F55 39 18 335 
Kelly Gaughan Pickering Running Club F 39 20 339 
Natasha Cook Pudsey Pacers F 39 33 343 
Jon Davies York Postal Harriers M 39 35 342 
Sally Malir Ilkley Harriers F55 39 37 337 
Chris Campion Pudsey Pacers M40 39 40 350 
Cahal Burke Unattached M40 39 46 362 
Liz Adams Valley Striders F45 39 47 353 
Lee Dodds Kimberworth Striders M35 39 49 354 
Marc Steele Eccleshill Road Runners M 39 50 358 
Darren Parker Saltaire Striders M50 39 59 355 
Chris Jones Hyde Park Harriers M60 40 11 361 
Andrew Warrender South Leeds Lakers Running Club M45 40 14 351 
David Hill Knaresborough Striders M45 40 17 386 
Gill Boynton York Acorn Running Club F55 40 28 364 
Karen Sinkinson Holmfirth Harriers F55 40 30 360 
Nicky Jackson Goole Viking Striders M 40 39 375 
Phil Wardle Pontefract Athletics Club M45 40 50 373 
Thomas Lawcock Barnsley Harriers M 40 54 367 
Sian Walkington Horsforth Harriers F 40 57 371 
Derek Brown City of Hull AC M50 41 00 374 
David Napier Penistone Footpath Runners M45 41 10 369 
Paul Dykes Tadcaster Harriers M40 41 11 381 
Sarah Mann Valley Striders F35 41 14 377 
Phil Newton Knavesmire Harriers M40 41 33 383 
Cirilo Palenzuela Crossgates Harriers M55 41 34 380 
David Young Tyne Bridge Harriers M55 41 44 379 
Andrea Cobo Abbey Runners F 41 54 385 
Ken Souyave Ilkley Harriers M65 41 57 389 
Greg Thorley Unattached M45 42 10 427 
Jon Laye Abbey Runners M45 42 16 442 
Ian Ward Tadcaster Harriers M60 42 17 393 
Kevin Hudson Middlesbrough & Cleveland Harriers M55 42 24 400 
Jeremy Rix Saltaire Striders M55 42 27 401 
Linzi Nuttall Manchester Triathlon Club F 42 28 392 
Peter Hart Elvet Striders M40 42 29 404 
Richard Adcock Valley Striders M50 42 31 402 
Bryan Harrod Penistone Footpath Runners M45 42 36 406 
Mark Sutherland Eccleshill Road Runners M50 42 36 452 
Peter Gooding Wakefield Harriers M65 42 46 398 
Aaron Mulholland Farsley Flyers M 42 57 413 
Sam Harvey-Brewin London Heathside AC M 42 57 415 
Gary Cowler Tadcaster Harriers M45 43 21 419 
Lloyd Allen Kirkstall Harriers M50 43 26 450 
Martin Dearie Dewsbury Road Runners M45 43 30 418 
Diane Vaughan Quakers Running Club F50 43 39 422 
Ian Stow Eccleshill Road Runners M55 43 43 439 
Emma Simmons Scarborough Athletic Club F45 43 46 424 
Ruth Kaftirani Pickering Running Club F35 43 48 429 
Lewis Ryan Tadcaster Harriers M50 43 49 430 
Andrew Smith Rounday Runners M45 44 02 433 
Haseeb Raja Dewsbury Road Runners M50 44 06 432 
Robert Hick Halifax Harriers M60 44 09 438 
Ali Ameri Abbey Runners M35 44 11 428 
Jon Carr Barnsley Harriers M45 44 13 437 
Simon Middleton York Postal Harriers M45 44 18 441 
Kevin Moseley Rothwell Harriers M45 44 21 462 
Ian Saynor Tadcaster Harriers M40 44 27 449 
Martin Luxton North York Moors AC M65 44 31 447 
Wasim Hussain Queensbury Running Club M35 44 32 453 
Andy Harris Clowne Road Runners M40 44 33 448 
Andrew Walker Police Athletic Club M45 44 33 472 
Joanna Millican Tadcaster Harriers F45 44 35 454 
Graeme Littlewood Abbey Runners M50 44 39 446 
Mark Milligan York Acorn Running Club M55 44 50 467 
Neil Ryan Selby Striders M40 44 56 486 
John Bates Pontefract Athletics Club M35 45 02 466 
Phil Stead York Acorn Running Club M55 45 14 474 
Nicola Thorpe Ackworth Road Runners F40 45 32 484 
Keith Pritchard Scarborough Athletic Club M65 45 33 479 
Fay Hethershaw Scarborough Athletic Club F45 45 34 469 
Tracy Dover Northwich Running Club F55 45 37 468 
Dave Smith Darlington Harriers M 45 37 475 
Joseph Thompson Northowram Pumas M 45 39 476 
Chris Lodge Hyde Park Harriers M 45 42 485 
Stephanie Gledhill Valley Striders M40 45 43 478 
Alun Griffiths Saltaire Striders M60 45 48 504 
Jo Rhodes Hyde Park Harriers F 45 53 491 
Chris Sawyer Valley Striders M60 45 55 495 
Fiona Dickie Horsforth Harriers F45 45 59 519 
Christopher Adams Pickering Running Club M45 46 01 489 
Paul Whittaker Marple Runners M45 46 06 488 
Valeria Gasparini Unattached F35 46 16 498 
Steven Porteous Skyrac Athletic Club M40 46 34 542 
Chris Bourne Scarborough Athletic Club M50 46 41 501 
James Wilby Sweatshop Running Community M 46 49 512 
Andrew Fisher Roberttown Road Runners M40 46 53 515 
Philip Dover Northwich Running Club M55 47 01 506 
Amy Bailiss York Acorn Running Club F35 47 13 520 
Sian Dickinson Rotherham Harriers F35 47 17 508 
Gareth Driffill City of Hull AC M35 47 50 538 
Roger Duckworth Harrogate Harriers M50 47 54 558 
Jim Brayshaw Tadcaster Harriers M45 48 04 537 
James Forster Nidd Valley Road Runners M 48 13 532 
Rebecca Lloyd Unattached F35 48 13 533 
Andrew Harvey Crossgates Harriers M40 48 20 543 
Tony Bastin Abbey Runners M50 48 22 536 
Gary Talbot Roberttown Road Runners M50 48 34 556 
Lee Lockwood Selby Striders M35 48 39 546 
Iain Currie Valley Striders M50 48 47 600 
Clare Williamson Derwentside AC F40 48 48 564 
Jim Goddard Nidd Valley Road Runners M 48 48 567 
Rikki Lenton South Leeds Lakers Running Club M40 48 54 553 
Arslaan Butt Morley Runners M 48 57 562 
William Sigsworth North East Vets M65 48 57 565 
Mona Sheikh Dewsbury Road Runners F35 48 58 550 
Graham Prince Bramley Breezers M45 49 00 573 
Stephen Pratt Selby Striders M45 49 02 592 
Jill Dowson Pocklington Runners F55 49 11 561 
Emma Dunn Tadcaster Harriers F45 49 16 574 
Alan Douglas Saltaire Striders M50 49 18 572 
Sue Crabtree Crossgates Harriers F45 49 24 581 
Kevin Armstrong York Postal Harriers M65 49 27 578 
Pete Wilson Team Manvers Triathlon M50 49 28 571 
Deidre Souch York Acorn Running Club F50 49 37 590 
Natalie Wood Horsforth Harriers F35 49 45 588 
Steven Steven Goole Viking Striders M 49 45 589 
Andy Flynn Northowram Pumas M45 49 45 591 
Tim Mosedale Saltaire Striders M35 49 55 587 
Angeline Dresser Valley Striders F 50 10 605 
David Halladay Knaresborough Striders M55 50 16 598 
Rachel Jardine Barnsley Harriers F45 50 24 596 
Andy Darby Crossgates Harriers M50 50 31 637 
Simon Daniels Darlington Harriers M50 50 35 607 
Tracy Foy Saltaire Striders F45 50 39 602 
Helen Love Saltaire Striders F60 50 42 604 
Bev Benjamin Abbey Runners F50 50 51 597 
David Parrington Halifax Harriers M45 51 00 616 
James Cook Rounday Runners M40 51 02 603 
Melanie Ellwood Knavesmire Harriers F 51 30 620 
Simon Lacy Eccleshill Road Runners M45 51 32 636 
Paul Higham Unattached M55 51 33 624 
Andrew Causier Pontefract Athletics Club M40 51 39 622 
Richard Godden Roberttown Road Runners M45 51 39 656 
Julie Beaumont Roberttown Road Runners F55 51 39 657 
Claire Collier Wetherby Runners F35 51 43 629 
James Ackroyd South Leeds Lakers Running Club M 51 53 631 
Glynn Ellwood Knavesmire Harriers M 51 55 619 
Diane Wood Durham City Harriers F50 51 59 621 
Ben Robinson Stockton Striders Athletics Club M55 52 04 634 
Louise Stringer Knavesmire Harriers F35 52 17 640 
Naomi Youel Unattached F45 52 37 641 
Claire Thornton Unattached F40 52 38 642 
Neville Callow Knavesmire Harriers M55 52 58 675 
Emily Asquith-Fox Knavesmire Harriers F35 53 10 688 
Raymond Lightle Bedale and Aiskew Runners M70 53 12 670 
Gini Knight Horsforth Harriers F60 53 20 663 
Keith Smith Tadcaster Harriers M45 53 23 672 
Samantha Watters Royston Runners F35 53 24 650 
Luke Mitchell Morley Runners M 53 36 679 
Paul Chapman Kirkstall Harriers M45 53 38 698 
Atmaram Dahal York Race Walking Club M60 54 04 705 
Katharine Scott Abbey Runners F40 54 17 684 
Lottie Walker Morley Runners F 54 22 678 
Caroline Sanders Hyde Park Harriers F40 54 48 713 
Daniel Orton Quakers Running Club M35 54 49 697 
Nick Wilson Wakefield Triathlon M45 54 54 706 
Julie Turner Wakefield Triathlon F45 54 54 707 
Sonia Lee Unattached F50 54 55 702 
Matilda Rhodes Hyde Park Harriers F 55 00 710 
Adrian Wilkinson Roberttown Road Runners M55 55 07 714 
Abigail Carter Tadcaster Harriers F35 55 13 748 
Richard Gatrell Tadcaster Harriers M40 55 15 715 
Julie Ruby Pontefract Athletics Club F40 55 24 753 
Suzanne Marshall Tadcaster Harriers F40 55 26 746 
Jodie Cosgrove-Hines Horsforth Harriers F 55 27 730 
Barry May Northwich Running Club M70 55 30 729 
Thomas Thomas Northowram Pumas M35 55 33 722 
Steve Wood Horsforth Harriers M65 55 38 723 
Emma Taylor York Acorn Running Club F40 55 46 737 
Rachel Balbontin Dewsbury Road Runners F35 55 49 764 
Gary Holtom South Leeds Lakers Running Club M50 55 52 711 
Simon Dickinson Rotherham Harriers M50 55 54 731 
Nicky McGroarty Unattached F45 56 02 735 
Elizabeth Sowter Swaledale Road Runners F55 56 04 739 
Sophie Uttley Cleveleys Road Club F 56 10 767 
Christine Woods Durham City Harriers F60 56 29 743 
Jude Matthews Penistone Footpath Runners F35 56 31 744 
Jo Kemp Northwich Running Club F60 56 34 728 
Matthew Thornton Selby Striders M35 56 42 752 
Pauline Underwood Unattached F45 57 10 788 
Giuseppe Barbacane Goole Viking Striders M40 57 12 762 
John Moore Unattached M45 57 18 776 
Jessica Earnshaw Stadium Runners F40 57 25 771 
Julie Steele Eccleshill Road Runners F55 57 36 786 
Anna Jaques Selby Striders F45 57 59 808 
Yvonne Skelton Nidd Valley Road Runners F65 58 22 789 
Russell Missett Morley Runners M45 58 23 794 
Alan Scott Elvet Striders M50 58 23 839 
Maria Daniels Darlington Harriers F50 58 26 792 
James Middlebrook Lonely Goat RC  M50 58 35 842 
Hayley Long Selby Striders F 58 39 796 
Phil Alford Selby Striders M50 58 40 795 
Claire Wilkie Derwentside AC F40 58 44 800 
Annelie Whitfield Swaledale Road Runners F55 58 50 802 
Debbie Sidwell Ackworth Road Runners F35 58 58 810 
David Sullivan Bramley Breezers M50 59 00 811 
Sarah Bromiley Ripon Runners F45 59 00 823 
David Cathersides Police Athletic Club M50 59 01 798 
Mary Place Denby Dale Travellers F40 59 08 827 
Vivianne Fraser Knavesmire Harriers F50 59 11 815 
Claire Tailford Eccleshill Road Runners F45 59 13 841 
Daniel Jones Fylde Coast Runners M35 59 20 825 
Kyrinda Carter Middleton Harriers Athletic Club F50 59 35 856 
Julie Orme Roberttown Road Runners F50 59 48 867 
Wendy Littlewood Elvet Striders F40 59 51 845 
Jessica Dodds Kimberworth Striders F 59 52 851 
Colin Carter Middleton Harriers Athletic Club M50 00 03 863 
Ange Ellis Abbey Runners F45 00 10 836 
Laura Collins Selby Striders F35 00 14 872 
Tuesday Miller Thirsk And Sowerby Harriers F40 00 21 849 
Stuart Gent Bridlington Road Runners M50 00 54 882 
Lizzie Coombes Hyde Park Harriers F50 01 20 884 
Caitlin Clark Knavesmire Harriers F 01 58 888 
Kate Holden Crossgates Harriers F35 02 03 887 
Ryan Middleton Knaresborough Striders M 02 09 911 
Claire Thaper Saltaire Striders F35 02 12 893 
Mark Richardson Dewsbury Road Runners M60 02 15 892 
Rob Whitwam Acre Street Runners M40 02 44 912 
John Mumford Lonely Goat RC  M 02 55 889 
Beverley Miller Hyde Park Harriers F55 02 57 922 
Victoria Turnbull Morley Runners F 02 58 903 
Sarah Rawlings Eccleshill Road Runners F50 03 13 919 
Ben Jackson Tadcaster Harriers M 03 24 931 
Sue Jannati Tadcaster Harriers F55 03 25 932 
Stephen Lumsdon Elvet Striders M45 03 25 944 
Paula Mills Barnsley Harriers F50 03 34 916 
Debbie Defty Houghton and Petelee Athletics Club F40 03 53 956 
Andy MacE Valley Striders M45 03 54 924 
Shaun Morrison Harrogate Harriers M35 04 23 950 
Linda Tiller Unattached F50 04 27 967 
Lisa Hessey Crossgates Harriers F40 04 28 930 
Heather Fulton Hyde Park Harriers F 04 30 935 
Colin Wightman Mersey Tri M50 04 30 939 
Paul Dewhirst Pudsey Pacers M55 04 50 954 
Andrew Purll Ripon Runners M45 04 51 946 
Angela Gee South Leeds Lakers Running Club F60 04 54 962 
Lindsay Holliday Crossgates Harriers F35 05 01 926 
Paul Adamson Crossgates Harriers M50 05 01 927 
Stephen Daniel Easingwold Running Club M45 05 33 970 
Claire Murphy Middlesbrough & Cleveland Harriers F35 05 37 969 
Samantha Law Selby Striders F40 05 51 1005 
Julia Spittle Swaledale Road Runners F65 05 55 971 
Katy Fahey Redcar Running Club F35 06 06 975 
Terence Fahey Redcar Running Club M60 06 06 976 
Jacqueline Stack Horsforth Harriers F50 06 16 988 
Robyn Johnson Hyde Park Harriers F 06 29 995 
Cat Hall South Leeds Lakers Running Club F40 06 29 1006 
Anna Ward Lonely Goat RC  F35 06 39 983 
Nicki Whattam Selby Striders F40 07 10 1026 
Teresa Parker Stockton Striders Athletics Club F55 07 22 1016 
Lee East Saltaire Striders M40 07 24 1041 
David Lowe Chorlton Runners M45 07 32 1020 
Emma Summerfield Harrogate Harriers F 07 38 1017 
Rebecca Tunnicliff Harrogate Harriers F 07 38 1018 
Mark Davis Barnsley Harriers M45 07 43 1011 
Katie Meredith Chorlton Runners F50 07 55 1027 
Richard Lord Pontefract Athletics Club M40 07 58 1048 
Cari Jones York Acorn Running Club F 08 29 1021 
Joanna Clarke Rothwell Harriers F35 08 36 1068 
Rebecca Greenwood Ackworth Road Runners F35 08 39 1057 
Peter Allan Beverley Athletic Club M35 08 47 1051 
Tony Fedzin Pudsey Pacers M45 09 16 1050 
Dawn Hopper Scarborough Athletic Club F45 09 21 1065 
Caroline Kershaw Spenborough & District AC F55 09 23 1077 
Helen Clark Quakers Running Club F40 09 26 1086 
Darren Alderson Quakers Running Club M55 09 28 1088 
Daren Topham North Yorkshire Police Tri M50 09 29 1070 
Nigel Fuller St Theresas M40 09 35 1060 
Sarah Milnes Dewsbury Road Runners F40 09 45 1101 
Rachel Waters Valley Striders F 09 50 1075 
Margaret Crummack Team Manvers Triathlon F60 09 50 1084 
Sophie Overfield Tadcaster Harriers F 10 03 1081 
Kirsty Varley Crossgates Harriers F35 10 23 1104 
Aileen Scott Elvet Striders F45 10 52 1113 
Michael Barker Dragons Running Club M50 11 33 1112 
John Long East Hull Harriers M60 11 41 1118 
Ann Long East Hull Harriers F65 11 42 1119 
Lynda Gent Bridlington Road Runners F50 11 47 1114 
Helen Grainger Pocklington Runners F 12 14 1115 
Gail Robinson Stockton Striders Athletics Club F55 12 15 1120 
Mike Wade Elvet Striders M55 12 34 1127 
Alan Mahony Pudsey Pacers M45 12 40 1132 
Hilary Lund Hyde Park Harriers F60 13 05 1136 
Neil Stearne Unattached M50 13 10 1129 
Judith Jones Kippax Harriers F50 13 15 1128 
Jamie Pratt Quakers Running Club M 13 18 1131 
Richard Yeomans Knavesmire Harriers M45 13 40 1148 
James Simpson Quakers Running Club M40 13 53 1141 
Jennifer Palmer Newark Athletic Club F40 14 17 1161 
Jodie Hayward Pontefract Athletics Club F35 14 23 1158 
Phil Raddall Knavesmire Harriers M50 14 35 1150 
Emma Edwards Horsforth Harriers F 14 38 1156 
Natalie Moore Scarborough Athletic Club F35 14 50 1142 
Teresa Huntley Knavesmire Harriers F55 15 02 1165 
David Taylor Ripon Runners M 15 27 1168 
Russell Dyson Stadium Runners M70 15 39 1162 
Shaun Camponi Dewsbury Road Runners M60 15 48 1179 
Tracy Meharg Knowsley Harriers AC F45 16 29 1196 
Rachel Hilton Fitmums & Friends F 16 47 1187 
Anne Williams Rounday Runners F50 16 57 1190 
Rachel Carr Stockton Striders Athletics Club F 16 58 1208 
Louise Kirwin Airecentre Pacers F35 17 04 1192 
Claire Wilkinson Kingstone Runners F45 17 04 1217 
Clare Ford Airecentre Pacers F 17 05 1191 
Martyn Smith Yorkshire Wolds Runners M 17 07 1212 
Michelle Hancocks Hyde Park Harriers F45 17 08 1207 
Judith Meadows Hyde Park Harriers F45 17 16 1211 
Claire Maltas Crossgates Harriers F50 17 25 1213 
Dave Reid Fylde Coast Runners M55 17 34 1216 
Elaine Hancock Pocklington Runners F50 18 29 1234 
Sandra Stabler Stockton Striders Athletics Club F55 18 31 1244 
Rachael Rachael Goole Viking Striders F 18 32 1221 
Helen Johnston Stockton Striders Athletics Club F45 18 45 1243 
Charlotte Bland Unattached F40 18 51 1226 
Laura Collier Unattached F35 18 54 1247 
Daniel Kelly Wakefield Triathlon M45 18 56 1229 
Amanda Apperley Tadcaster Harriers F45 19 07 1235 
Rob Hunt Pocklington Runners M55 19 19 1249 
Janine Brook Baildon Runners F 19 21 1236 
Rachel Newman Pudsey Pacers F 19 23 1237 
Helen Fenton St Theresas F50 19 46 1248 
Julie Forbes Sunderland Strollers F35 19 57 1250 
Jane Hill Nidd Valley Road Runners F40 20 00 1257 
Barbara Stephens Pocklington Runners F60 20 04 1258 
Kate Boyd Pocklington Runners F50 20 24 1263 
Chris Adamson Crossgates Harriers F55 20 46 1261 
David Clarkson Acre Street Runners M45 21 10 1268 
Emily Wilby Sweatshop Running Community F 21 11 1254 
Hayley Wooding Quakers Running Club F45 21 18 1272 
Nicola Cartwright Pudsey Pacers F40 21 22 1277 
Caroline Haigh Pontefract Athletics Club F35 22 08 1283 
Emma Armstrong Derwentside AC F40 22 18 1282 
Amanda Murray-Hind Bramley Breezers F45 22 52 1287 
Len Shepherd Idle Athletic Club M65 22 59 1280 
Meg House Abbey Runners F 23 03 1289 
Angela McCarthy Rothwell Harriers F50 23 55 1301 
Louise Haley Rothwell Harriers F50 23 55 1302 
Dave Reilly Rochdale Triathlon M45 24 23 1303 
Ronnie Dowse Crossgates Harriers M40 24 23 1304 
Gemma Benson Pudsey Pacers F35 24 56 1314 
Michelle Parker South Leeds Lakers Running Club F 24 58 1312 
Elise Fletcher Scarborough Athletic Club F40 25 05 1308 
Kevin Stone South Leeds Lakers Running Club M60 25 05 1309 
Susan Holden Nidd Valley Road Runners F50 26 31 1321 
Wendy McFarlane Edinburgh Running Network F40 27 07 1323 
Murdo MacLeod Edinburgh Running Network M55 27 07 1324 
Tracey Ashton Team Manvers Triathlon F45 27 14 1326 
Samantha Tinsdale St Theresas F45 28 26 1334 
Michelle Dare Pudsey Pacers F55 28 44 1341 
Lisa Mead Tadcaster Harriers F40 28 47 1340 
Robert Musgrove Yorkshire Wolds Runners M50 28 50 1337 
Karen Wilkinson Roberttown Road Runners F55 28 58 1338 
Joanne Conroy Pontefract Athletics Club F40 29 22 1343 
Sophia Garnett Wetherby Runners F35 29 31 1336 
Anthea Moisey Newark Athletic Club F45 30 37 1354 
Samira Lambert Kippax Harriers F70 31 07 1351 
Jane Harrod Kingstone Runners F45 32 04 1357 
Mandy Bower Pocklington Runners F50 32 43 1365 
Jill Pegden Morley Runners F45 33 26 1371 
Richard Sheldon Team Manvers Triathlon M50 35 16 1378 
John Welch Lonely Goat RC  M45 35 25 1381 
Natalie Clarkson Airecentre Pacers F35 36 36 1375 
Anne Proctor Airecentre Pacers F45 36 53 1377 
Roberto Dickinson St Theresas M 37 59 1390 
Anne Lillystone North East Vets F55 38 08 1394 
Claire Casey Wakefield Triathlon F50 38 13 1388 
Melissa Kelly Wakefield Triathlon F45 38 13 1389 
Barbara Stow Eccleshill Road Runners F50 38 20 1391 
Sarah Myers Eccleshill Road Runners F45 38 31 1392 
Sultana Gani Farsley Flyers F40 38 41 1398 
Sinead Myers Bramley Breezers F 40 42 1400 
Charlotte Atkinson Valley Striders F 40 43 1404 
Hannah Crossley York Triathlon Club  F 41 36 1402 
Helen Spaven Quakers Running Club F40 42 59 1408 
Claire Hougham Hyde Park Harriers F40 47 34 1412 
Susan Adams Knavesmire Harriers F65 47 46 1413 
Andrew Settle Valley Striders M50 48 00 1416 
Susan-ann Lythe Yorkshire Wolds Runners F50 49 53 1419 
Rosie Phillips Pontefract Athletics Club F 50 16 1424 
Emma Aldred Ackworth Road Runners F35 50 18 1425 
Sophie Bradford Lonely Goat RC  F35 50 58 1426 
Nicola Kirk Unattached F40 52 20 1431 
Paul Adams Knavesmire Harriers M65 57 48 1440 
Helen Megahy Dewsbury Road Runners F55 00 43 1443 
Chrissie Burton Dewsbury Road Runners F50 00 48 1444 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=13457&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020