View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2120741
 
rss feed:
 
 
 
Results for Vale of York 10 on the 14th Apr 2019
 
Full NameClubCatHMSPosition
Stephen Littler Wesham Road Runners M45  53 47 
Matthew Craig Hallamshire Harriers M  55 00 
David Herdsman Valley Striders M40  56 07 
John Hobbs Valley Striders M40  56 32 
Michael Vargas Hyde Park Harriers M  56 43 
David Smithers Knavesmire Harriers M45  56 53 
Jonathan Ball Valley Striders M40  56 57 
Steve Lowe Pontefract Athletics Club M40  57 04 
James Wilson Driffield Striders M40  57 14 
Rob Fowler Prestwich Athletic Club M40  57 40 10 
Tim Simmons Unattached M  57 51 11 
James Osborne Doncaster Athletic Club M  57 53 12 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M35  57 56 13 
Damian Davies Notfast Running Club M45  59 06 14 
Franco Pardini Rounday Runners M  59 13 15 
Les Ball Lincoln Wellington Athletic Club M50  59 18 16 
Simon Fricke Knavesmire Harriers M35  59 23 17 
Neal Edmondson Horsforth Harriers M  59 56 18 
Mike Crosby Knavesmire Harriers M 00 03 19 
James Browne Knavesmire Harriers M40 00 07 20 
Mark Hall Otley Athletic Club M55 00 19 21 
Paul Marriott Worksop Harriers M35 01 07 22 
Joseph Kwallah Wetherby Runners M50 01 08 24 
Glynn Ellwood Knavesmire Harriers M 01 09 23 
Rob Greenland Chapel Allerton Runners M45 01 15 25 
Joe Shepherdson Driffield Striders M 01 19 26 
Tom Borrowdale Harrogate Harriers M 01 21 27 
Darren Edge Beverley Athletic Club M50 01 25 28 
Andrew Kinsley Retford Athletic Club M 01 30 29 
Alistair Chapman Pudsey Pacers M40 01 43 31 
Toby Hone Knavesmire Harriers M 01 57 32 
Barney Plummer Horsforth Harriers M 02 10 33 
Wayne Fennell Selby Striders M35 02 19 34 
Rowan Temple Kirkstall Harriers M 02 44 36 
Stuart Nutting Denby Dale Travellers M35 02 46 38 
Steven Large Horsforth Harriers M50 03 01 39 
Judith Nutt Elswick Harriers F40 03 04 40 
Gavin Walker Ackworth Road Runners M 03 08 43 
Claire Cooper Keighley & Craven AC F35 03 12 42 
Kathryn Stevenson Tyne Bridge Harriers F45 03 36 44 
Tom Harris Harrogate Harriers M 03 40 45 
Joel Giddings Valley Striders M45 03 52 46 
James Wright Knaresborough Striders M 04 09 47 
Matthew Smithson York Acorn Running Club M45 04 09 48 
Brian Harrold Chapel Allerton Runners M 04 16 50 
Steve Sadler Richmond & Zetland Harriers M55 04 17 49 
James Carter York Postal Harriers M45 04 26 51 
Damian Collier Unattached M40 04 41 52 
Treena Johnson Dewsbury Road Runners F55 04 50 53 
Jonathan Gallucci Bingley Harriers M 05 18 55 
Clayton Cutter Stainland Lions M35 05 19 54 
Jim Needham Ackworth Road Runners M50 05 24 57 
Alex Matthewson Wetherby Runners M35 05 26 56 
Cal Clark Abbey Runners M 05 29 63 
Paul Hough Chapel Allerton Runners M35 05 32 58 
Emily Baines Knavesmire Harriers F 05 38 61 
Gareth Knight Stainland Lions M35 05 46 59 
Helen Beck Wakefield Harriers F35 05 52 62 
Richard Sutor Chapel Allerton Runners M35 05 55 64 
Paul Hatfield York Postal Harriers M40 06 01 66 
Andrew Tomlinson Knavesmire Harriers M35 06 07 72 
Andrew Richardson City of York Athletics Club M45 06 12 68 
Sean Fitzgerald Valley Striders M35 06 20 69 
Darren Noyland Knavesmire Harriers M40 06 25 74 
Paul Thompson Scarborough Athletic Club M55 06 27 71 
Trevor Clough Leeds City Athletic Club M60 06 47 75 
Graham Molyneux Harrogate Harriers M55 06 50 78 
Ian Jenkins Saltaire Striders M45 06 52 79 
Darren Walker Crossgates Harriers M50 06 53 77 
Daniel Harpham Clowne Road Runners M 07 03 80 
Gareth Burrow Knavesmire Harriers M40 07 23 82 
Chad Bullivant Knavesmire Harriers M35 07 30 83 
Paul Taylor Selby Striders M40 07 35 84 
Steven Clarke Knavesmire Harriers M50 07 51 88 
Gavin Dodd Stainland Lions M45 07 53 86 
Mark Lowe Lonely Goat RC  M50 07 53 87 
Paul Whitfield South Leeds Lakers Running Club M40 08 10 101 
Martin Downer Goole Viking Striders M35 08 15 92 
Andrew Mason Tadcaster Harriers M 08 27 100 
Paul Layfield Ripon Runners M35 08 28 91 
Mark Robinson Knavesmire Harriers M40 08 35 95 
Tim Tunnard Wetherby Runners M45 08 42 97 
Edward Dunn City of York Athletics Club M35 08 45 98 
Paul Lycett Wakefield Harriers M55 08 46 96 
Anna Blackwell Knavesmire Harriers F45 08 59 103 
Elizabeth Nairn Selby Striders F 09 03 121 
Tim Cowham Knavesmire Harriers M50 09 12 108 
Michael Raynes City of York Athletics Club M40 09 13 106 
Robert Barker Selby Striders M60 09 16 107 
Julian Carr Knaresborough Striders M45 09 25 109 
Steven Pilling Dewsbury Road Runners M50 09 28 115 
Andrew McDonnell Lonely Goat RC  M40 09 41 131 
Ian Fairlamb Knavesmire Harriers M40 09 45 117 
Beth Massey Ilkley Harriers F45 09 55 118 
Georgina Weston Rotherham Harriers F 10 02 119 
Simon Howson Knavesmire Harriers M45 10 04 122 
David Mullen Penny Lane Striders M55 10 12 125 
Julia Johnson Penistone Footpath Runners F55 10 14 123 
Chris Jones Claremont Road Runners M40 10 18 126 
Gerry Banham Stainland Lions M60 10 18 129 
Liz Mould Tadcaster Harriers F35 10 27 128 
Emily Hand City of York Athletics Club F 10 28 134 
John Bannister Stainland Lions M55 10 30 127 
Don Formhals Knavesmire Harriers M45 10 34 130 
Paul McCormick Stainland Lions M50 10 49 138 
John Buddle Baildon Runners M55 10 51 136 
Stephen Peters Vocalink Running Club M45 10 51 137 
Chris Campion Pudsey Pacers M40 11 01 140 
Maddy Fisher Evenwood Road Runners F 11 28 143 
Andrew Clark Knavesmire Harriers M40 11 39 144 
David Maddison Goole Viking Striders M55 11 42 154 
Chris Murphy Knavesmire Harriers M35 11 43 145 
Stuart Sykes Ackworth Road Runners M 11 48 182 
Isabel Starkey Richmond & Zetland Harriers F 12 08 149 
Richard West Wakefield Harriers M60 12 15 153 
Gavin Hamilton Saltaire Striders M40 12 15 158 
Paul Gibson Chapel Allerton Runners M55 12 18 171 
Richard Thomas Saltaire Striders M 12 19 159 
David Sidwell Ackworth Road Runners M35 12 19 163 
Stephen Young York Postal Harriers M45 12 29 167 
Andrew Heather York Postal Harriers M45 12 32 161 
Gavin Thomas Knavesmire Harriers M45 12 35 166 
Geoffrey Hirst Harrogate Harriers M35 12 38 162 
Dave Butler Spenborough & District AC M50 12 38 165 
John Singh Saltaire Striders M35 12 39 160 
Cezary Swiatkowski Danum Harriers  M 12 41 172 
Matt Dawson Roberttown Road Runners M45 12 41 200 
Phil Newton Knavesmire Harriers M40 12 42 174 
Amanda Spencer Valley Striders F50 12 49 168 
Ellie Page Knavesmire Harriers F 12 49 173 
Julie Masterman Goole Viking Striders F55 12 49 179 
Jason Platten York Postal Harriers M 12 50 175 
Steve Hall Stainland Lions M60 12 54 184 
Jil Davies North Shields Poly AC F40 12 56 178 
Drew Mitchell York Postal Harriers M35 12 57 176 
Mark Doyle Farsley Flyers M40 12 59 181 
Alan Wilkinson Knavesmire Harriers M 13 03 183 
Stephanie Gledhill Valley Striders F40 13 03 185 
Jon Laye Abbey Runners M45 13 06 195 
Sue Sunderland Valley Striders F55 13 07 180 
Paul Beal Horsforth Harriers M40 13 07 190 
Simon Drew Knavesmire Harriers M45 13 15 191 
Roger Duckworth Harrogate Harriers M50 13 21 189 
Wayne Church North Derbyshire Running Club M40 13 21 210 
Christopher Chapman Saltaire Striders M40 13 22 198 
David Wilson Saltaire Striders M40 13 22 199 
Andy Easton Knaresborough Striders M35 13 24 188 
Gill Boynton York Acorn Running Club F55 13 30 203 
Lisa Malloy Kingstone Runners F 13 31 220 
Hayley Newbound Wakefield Harriers F 13 32 194 
Lauren Eadon Wetherby Runners F50 13 44 201 
Jennifer Swindell Ackworth Road Runners F 13 46 218 
Stuart Eskrett Beverley Athletic Club M55 13 47 205 
Faye Mullen Abbey Runners F 13 49 208 
Diane Vaughan Quakers Running Club F50 13 51 206 
Beth Light Pudsey Pacers F35 14 08 215 
Simon Daniels Darlington Harriers M50 14 14 224 
Andrew Hardaker Pudsey Pacers M50 14 17 219 
Ben Robins Chapel Allerton Runners M 14 20 212 
Helen Thomson Horsforth Harriers F35 14 28 223 
Dylan Wilson Knavesmire Harriers M 14 29 227 
Chris Corcoran Leeds City Athletic Club M65 14 37 217 
Leah Geldeard Horsforth Harriers F 14 37 231 
John Ingles Stainland Lions M50 14 39 221 
Rhys Gabb Selby Striders M 14 39 241 
Steven Jones Kingstone Runners M50 14 50 225 
Victoria Tremlin Harrogate Harriers F 14 51 226 
Tim Mosedale Saltaire Striders M35 14 53 228 
Della Wilson Knavesmire Harriers F35 14 54 229 
Jim Brayshaw Tadcaster Harriers M45 14 59 235 
Paul Bernardo Ackworth Road Runners M40 15 01 238 
Claire Collier Wetherby Runners F35 15 03 233 
Julie Stafford Ackworth Road Runners F50 15 10 239 
Stephen Jobson Knavesmire Harriers M55 15 11 230 
Lee Spensley Barnsley Athletic Club M45 15 13 252 
Jonathan Edwards Wakefield Triathlon M 15 20 232 
Lianne Dayson Tadcaster Harriers F 15 22 245 
Helen Armitage Stainland Lions F50 15 27 236 
Garry Moore Retford Athletic Club M45 15 31 244 
Andrew Lewis Ackworth Road Runners M40 15 32 246 
Martin Stack Driffield Striders M55 15 39 240 
Hannah Butcher Penistone Footpath Runners F 15 40 247 
Mark Baglin Evenwood Road Runners M45 15 55 251 
Chris Meadley Crossgates Harriers M40 15 57 253 
Emily Asquith-Fox Knavesmire Harriers F 15 57 270 
Yamuna Thiru Tyne Bridge Harriers F50 16 08 254 
Tom Perkin Farsley Flyers M 16 14 266 
Stephen Gardner Darlington Harriers M55 16 16 256 
Andrea Douglas Unattached F40 16 18 260 
Katie Taylor Abbey Runners F 16 34 262 
Sandy George Ackworth Road Runners F50 16 35 271 
Joanna Millican Tadcaster Harriers F45 16 36 264 
Martin Goodhand Winterton Running Club M55 16 37 272 
Alastair Wood Selby Striders M35 16 38 278 
Jet Shepherd Knavesmire Harriers F60 16 40 261 
Matthew Whattam Selby Striders M45 16 44 279 
Jan King Stainland Lions M65 16 44 304 
Anna Harrold Chapel Allerton Runners F 16 55 273 
Rob Webster Horsforth Harriers M50 16 55 275 
Ian Ward Tadcaster Harriers M60 16 59 274 
Iain Denby Unattached M55 17 01 315 
Mark Graham Penistone Footpath Runners M50 17 09 285 
Doug Scott Kingstone Runners M55 17 13 302 
Warren Dennison Rounday Runners M50 17 16 281 
Rich Wood Real Fitness M40 17 18 283 
David Collins Stainland Lions M45 17 21 280 
Richard Cooper Ackworth Road Runners M35 17 22 332 
Alys Griffiths Hyde Park Harriers F 17 25 282 
Phil McMahon Roberttown Road Runners M35 17 27 299 
Chris Jones Hyde Park Harriers M60 17 32 287 
Lewis Ryan Tadcaster Harriers M50 17 41 293 
Paul Tucker Evenwood Road Runners M50 17 43 286 
Liz Gilley York Acorn Running Club F35 17 46 294 
Mariam Jandad Dewsbury Road Runners F45 17 55 289 
Andrew Boyes Driffield Striders M60 18 04 300 
Neil Wright Dewsbury Road Runners M35 18 07 291 
Jane Nodder Knavesmire Harriers F60 18 08 292 
Kevin-malachy Murphy Harrogate Harriers M60 18 11 295 
Kate Dossett Chapel Allerton Runners F40 18 12 298 
Jonathan Boyle Knavesmire Harriers M50 18 15 296 
Paul Storr Tadcaster Harriers M45 18 20 313 
Nic Cuthbertson Chapel Allerton Runners M55 18 24 323 
Andrew Harvey Crossgates Harriers M40 18 27 321 
David Bower Saltaire Striders M55 18 30 325 
Emma Stead Vocalink Running Club F35 18 30 329 
Janet Bower Saltaire Striders F50 18 32 327 
Lisa Bourne Scarborough Athletic Club F45 18 35 311 
Mike McGrath Knavesmire Harriers M65 18 35 333 
Rebecca Smith Bedale and Aiskew Runners F35 18 37 316 
Kevin Armstrong York Postal Harriers M55 18 37 340 
Andrew Dixon Quakers Running Club M35 18 38 330 
Alison Pullan Hyde Park Harriers F 18 51 334 
Jessica Jones Horsforth Harriers F35 18 52 328 
Vanessa El-Etriby Knaresborough Striders F35 19 03 335 
Gavin Beardshall Kingstone Runners M 19 06 337 
Catherine Catherine Stainland Lions F45 19 08 339 
Neil Ryan Selby Striders M40 19 08 360 
Hannah Metheringham Horsforth Harriers F 19 09 353 
Paul Ramsden Unattached M50 19 13 364 
Michael Knowles Ackworth Road Runners M55 19 17 347 
Paula Newton Kingstone Runners F50 19 18 342 
Nigel Bradbury Barnsley Harriers M50 19 19 357 
Carolyn Park Unattached F45 19 21 381 
Emyr Rees Bingley Harriers M50 19 23 363 
Samantha Allen Beverley Athletic Club F45 19 25 380 
Julian Harrison Knavesmire Harriers M45 19 26 349 
Graham Freer Knavesmire Harriers M50 19 26 357 
Peter Bryant Unattached M50 19 26 383 
Tom Carrington Scarborough Athletic Club M 19 27 343 
Giles Wilkes Horsforth Harriers M 19 28 352 
Ruth Kaftirani Pickering Running Club F35 19 31 370 
Louise Wright Wetherby Runners F35 19 32 344 
Martin Sharp Unattached M45 19 33 368 
John Nodder Knavesmire Harriers M60 19 39 350 
Samatha Marriott Worksop Harriers F35 19 51 362 
Nigel Pearson Fitmums & Friends M50 19 59 367 
Rob Newton Fitmums & Friends M55 20 02 365 
Trish Kay Aycliffe Athletics Club F55 20 03 359 
Katie Sharman Kingstone Runners F 20 03 366 
Katharine Scott Abbey Runners F40 20 06 372 
Beverley Cook Scunthorpe Athletic Club F50 20 15 375 
Amjid Khan Stainland Lions M35 20 32 371 
Neil Marshall Kirkstall Harriers M35 20 35 399 
Rachael Newton Pudsey Pacers F 20 38 377 
Sue Simpson Nidd Valley Road Runners F55 20 50 376 
Rosemary Lewry York Acorn Running Club F 20 52 385 
Richard Miller Tadcaster Harriers M50 20 56 386 
Fiona Gilchrist Derwentside AC F50 20 59 378 
Alan Douglas Saltaire Striders M45 21 02 388 
Angela Lee Stainland Lions F55 21 03 384 
Gary Holtom South Leeds Lakers Running Club M50 21 03 394 
Thomas MacKlam Ackworth Road Runners M45 21 08 406 
Melanie Ellwood Knavesmire Harriers F 21 15 389 
Luke Hemingway Vegan Runners UK M 21 16 391 
Angela Turnbull Unattached F50 21 24 411 
Claire Thornton Unattached F40 21 28 395 
Naomi Youel Unattached F45 21 28 396 
Emma Moorhouse Barnsley Harriers F 21 41 398 
Rachel Gillespie Knavesmire Harriers F 21 45 393 
Steven Allen Horsforth Harriers M45 21 46 401 
Raymond Lightle Bedale and Aiskew Runners M65 21 46 404 
Paula Statham-Drake Stainland Lions F 21 48 403 
Martin Bare Farsley Flyers M55 21 54 419 
Adrian Wilkinson Roberttown Road Runners M55 21 54 421 
Viv Hardwick Quakers Running Club M65 21 58 409 
Andrew Frazer Unattached M50 21 58 414 
Nathanael Adams Unattached M35 21 58 415 
Haseeb Raja Dewsbury Road Runners M50 22 09 407 
Robert Rigg Dewsbury Road Runners M45 22 10 408 
Helen Cox Ripon Runners F45 22 12 416 
Maya McCormack Ackworth Road Runners F35 22 14 425 
George Peat Kippax Harriers M 22 15 417 
Debbie Herridge Knaresborough Striders F45 22 16 410 
Ruth Warren Valley Striders F60 22 27 412 
Paul Bainbridge Bedale and Aiskew Runners M70 22 27 428 
Paul Townsend Evenwood Road Runners M35 22 29 426 
Rikki Lenton South Leeds Lakers Running Club M40 22 40 432 
Matthew Higgins Unattached M50 22 40 434 
Pauline Pham Dewsbury Road Runners F45 22 44 422 
Kennady Smith Unattached F 22 47 436 
Chris Berry St Theresas M55 23 02 437 
Beth Constantine Ripon Runners F 23 08 431 
Brian Shaw Rothwell Harriers M55 23 09 433 
Andrew Harrop Horsforth Harriers M50 23 09 460 
Salvadori McDonnell Shildon R & AC M50 23 12 466 
Anna Stones Rothwell Harriers F 23 24 440 
Gabriel Uttley Knavesmire Harriers M60 23 26 438 
Garry Brownbridge Abbey Runners M55 23 27 455 
Hazel Johnson Shildon R & AC F40 23 27 478 
Michelle Morris Baildon Runners F 23 31 441 
Roisin Reeves Steel City Striders F35 23 31 450 
Hayley Kenny Rothwell Harriers F50 23 38 446 
David Varley Knavesmire Harriers M70 23 38 453 
Tony Bastin Abbey Runners M50 24 00 462 
Joanne Loftus St Theresas F40 24 01 457 
Lisa Harrison Knaresborough Striders F45 24 08 449 
Andrew Purll Ripon Runners M45 24 09 458 
Mark Poole Lonely Goat RC  M 24 09 468 
Rosalyn Moore Harrogate Harriers F40 24 11 528 
Don Johnson Bingley Harriers M65 24 12 515 
Denise Johnson Baildon Runners F60 24 13 459 
Sarah Rose Ackworth Road Runners F45 24 19 504 
Christopher Adams Pickering Running Club M45 24 20 488 
Amie Gardner Ackworth Road Runners F35 24 20 506 
Sarah Everett Denby Dale Travellers F45 24 21 464 
Pauline Underwood Unattached F45 24 25 467 
Lucy Vamplew Ackworth Road Runners F35 24 25 503 
Kelly Gill Ackworth Road Runners F40 24 26 475 
Ged Peacock Otley Athletic Club M60 24 30 471 
James Howard York Triathlon Club  M 24 31 465 
Andrew Fisher Roberttown Road Runners M40 24 39 496 
Tammy Gaines Ackworth Road Runners F35 24 40 513 
Paul Butterfield Stainland Lions M60 24 41 473 
Ralph Mills Vegan Runners UK M70 24 41 502 
Emma Harrop Horsforth Harriers F50 24 42 497 
Cassie Kemp Fitmums & Friends F40 24 42 509 
Liz Hamilton Saltaire Striders F40 24 45 479 
Helen Gooder Roberttown Road Runners F40 24 47 505 
Raj Boughan Rounday Runners M35 24 48 480 
Kevin Blount Fitmums & Friends M45 24 50 484 
David Sullivan Bramley Breezers M50 24 51 489 
Simon Richardson Scunthorpe Athletic Club M50 24 52 491 
Dave Allison Ackworth Road Runners M35 24 54 526 
Charlotte Timpson Chapel Allerton Runners F35 24 59 498 
David Mullaney Tadcaster Harriers M55 25 01 493 
Paul Allen Beverley Athletic Club M55 25 01 543 
Alastair MacFarlane Evenwood Road Runners M 25 04 514 
Michelle Eyre Stainland Lions F45 25 06 485 
Suzanne Shenderey Valley Striders F40 25 09 494 
Paul Greene Abbey Runners M55 25 16 512 
David Darton Knavesmire Harriers M60 25 17 545 
Richard Brewster Stainland Lions M 25 20 492 
Cara Connor Tadcaster Harriers F35 25 26 517 
Luisa Lauren Keighley & Craven AC F50 25 33 519 
Andrew Maddock Hyde Park Harriers M35 25 36 510 
Lynn Metcalfe Rothwell Harriers F50 25 46 547 
Nigel Fuller St Theresas M40 25 47 516 
Rebecca Robinson Baildon Runners F 25 56 549 
Caitlin Clark Knavesmire Harriers F 26 00 524 
Kelly Gaughan Pickering Running Club F 26 03 550 
Megan Chown Beverley Athletic Club F 26 04 534 
Sarah Lunt Stainland Lions F45 26 16 535 
Dean Smith South Leeds Lakers Running Club M45 26 16 548 
Angela Shepherd Knavesmire Harriers F55 26 23 540 
Maria Daniels Darlington Harriers F50 26 24 557 
Mark Allitt Selby Striders M55 26 36 561 
Carl Dixon Kingstone Runners M50 27 04 577 
Christian Jackson Crossgates Harriers M45 27 05 567 
Jenny Steele Knavesmire Harriers F50 27 06 551 
Steve Banks North Yorkshire Police Tri M50 27 11 556 
Paul Hodgin Knavesmire Harriers M35 27 19 559 
Stephanie Hiscott Selby Striders F45 27 21 573 
Nicola Chelton Selby Striders F45 27 24 581 
Russell Ibbetson Morley Runners M 27 28 566 
Victoria Stapleton Farsley Flyers F 27 31 563 
Paul Croston Eccleshill Road Runners M50 27 32 576 
Fran Ibson-Turner Beverley Athletic Club F35 27 33 564 
Anne-marie Ullyott Stainland Lions F45 27 35 578 
Lucy Pinder Knavesmire Harriers F35 27 36 593 
Michael Farrow Unattached M40 27 40 571 
Paul Oram Unattached M45 27 43 580 
Jayne Clarke Holmfirth Harriers F45 27 45 605 
Karen Dawson South Leeds Lakers Running Club F40 27 48 586 
Paul Harlow Leeds Bradford Triathlon Club M55 27 54 613 
Jane Morby Knavesmire Harriers F55 27 58 592 
Nicola Eyre Unattached F40 27 58 594 
Sue Wardman Baildon Runners F35 27 58 611 
Andrew Green York Acorn Running Club M40 27 59 636 
Helen Page Unattached F35 27 59 637 
Pascale Fotherby Valley Striders F40 28 01 612 
Carolyn Gale North York Moors AC F65 28 04 575 
Mark Richardson Dewsbury Road Runners M60 28 05 597 
Nicholas Stafford Knavesmire Harriers M60 28 07 583 
Phil Baines Stockton Striders Athletics Club M40 28 07 589 
Sarah Cooper Ackworth Road Runners F45 28 11 598 
Sue Jannati Tadcaster Harriers F55 28 11 600 
Gillian Jago Queensbury Running Club F40 28 14 626 
David Sinton Knaresborough Striders M45 28 18 579 
Karen Thorne Stainland Lions F50 28 25 587 
Victoria Brides Horsforth Harriers F 28 25 595 
Michael Hall Holmfirth Harriers M55 28 25 635 
Tommy Dickson Horsforth Harriers M 28 30 599 
Benita Boyes Driffield Striders F50 28 30 601 
Alison Cockerill Fitmums & Friends F35 28 30 603 
Al Raspin Hyde Village Striders M45 28 31 617 
Katy Edwards Hyde Village Striders F45 28 31 618 
John Exley Kingstone Runners M50 28 34 645 
Andrew Rayner Otley Athletic Club M50 28 36 609 
Claire Smith Stainland Lions F 28 38 610 
Sarah Rawlings Eccleshill Road Runners F50 28 41 606 
Becky Black Horsforth Harriers F 28 43 628 
Caroline Day Rounday Runners F 28 44 641 
Olga Rayner Roberttown Road Runners F35 28 45 641 
Sarah Bromiley Ripon Runners F45 28 48 621 
Vicki Elliott Pontefract Athletics Club F40 29 01 619 
Elaine Tait Scunthorpe Athletic Club F60 29 02 616 
Catherine McDonnell Shildon R & AC F50 29 02 654 
Samantha Jones Kingstone Runners F 29 04 614 
Vicki Johnstone Valley Striders F45 29 04 624 
Lisa Adcock Fitmums & Friends F50 29 08 639 
Sarah Denman St Theresas F35 29 11 634 
Carol Gregson Stainland Lions F50 29 12 629 
Chris Harrison Knavesmire Harriers M 29 15 627 
Leslie Shipley Bramley Breezers M65 29 22 640 
Gail Tombs Ackworth Road Runners F65 29 23 632 
Laura Goodwin Stainland Lions F35 29 23 648 
Liz Ibbetson-Bristow Morley Runners F35 29 24 644 
Mark Fenton Fitmums & Friends M35 29 24 646 
Vicky McCreadie Bramley Breezers F40 29 27 652 
Fyn Lees Knaresborough Striders F35 29 28 630 
Michelle Wray Fitmums & Friends F50 29 34 651 
Frank Masley Saltaire Striders M65 29 34 668 
Dawn Sketchley Ackworth Road Runners F50 29 36 657 
Gillian Buckingham Roberttown Road Runners F35 29 38 653 
Paula Pickersgill Stainland Lions F50 29 43 647 
Jane Marshsll York Acorn Running Club F45 29 45 661 
Julie Sykes Denby Dale Travellers F60 29 57 680 
Rebecca Tunnicliff Harrogate Harriers F 29 58 655 
Kerry Wood Saltaire Striders F40 29 58 684 
Andrew Wood Pudsey Pacers M35 30 10 669 
Angela Dixon Elvet Striders F40 30 12 658 
Samantha Watters Royston Runners F35 30 16 682 
Julie Orme Road Runners Club F50 30 17 662 
Bruce Naylor Crossgates Harriers M70 30 17 675 
Sarah Sherratt Saltaire Striders F40 30 22 697 
Katy Hanlon Farsley Flyers F35 30 24 664 
Rebecca Teagle Brighouse Bumble Bees F 30 26 679 
Charlotte Grace Ackworth Road Runners F 30 37 696 
Jasvir Nahl Chapel Allerton Runners F50 30 41 678 
Heather Ellis Dewsbury Road Runners F45 30 42 665 
Catherine Warren Ackworth Road Runners F50 30 54 687 
Helen Andrews Barnsley Harriers F50 31 05 709 
Heather Mitchell Dewsbury Road Runners F65 31 09 677 
Claire Featherstone Unattached F 31 11 722 
Neil Hodgson St Theresas M40 31 15 693 
Rachel Corcoran Brighouse Bumble Bees F40 31 21 702 
Nicolas Daudet Ackworth Road Runners M40 31 32 699 
Jennifer Fielden Chorlton Runners F 31 43 704 
Gillian Fox Wetherby Runners F45 31 45 703 
Darren Gill Ackworth Road Runners M45 31 50 707 
Patricia Keadin-Brown Rothwell Harriers F40 31 53 705 
Marie Collinson Unattached F45 31 55 711 
Jen Richmond Selby Striders F35 31 57 719 
Paul Callaghan Selby Striders M45 31 57 721 
Sarah Boylan Ackworth Road Runners F 31 58 714 
Robert Goodwin Brighouse Bumble Bees M50 32 01 723 
Amanda Gothard York Acorn Running Club F45 32 11 715 
Abid Hussain Bingley Harriers M45 32 13 724 
Kate Johnson Abbey Runners F40 32 17 720 
Jane Dowson Tadcaster Harriers F45 32 21 727 
Jenna Thompson Ackworth Road Runners F 32 21 734 
Sarah Bagley Keighley & Craven AC F 32 25 744 
Debbie Edwards Tadcaster Harriers F45 32 30 731 
Susan Burgess Fitmums & Friends F50 32 31 735 
Wendy Mundy Farsley Flyers F50 32 39 728 
Sarah Minnock Bramley Breezers F 32 44 718 
Colette Lowe Ackworth Road Runners F45 32 47 726 
Louise Thompson Rodillian Runners F40 32 50 748 
John Gray Fitmums & Friends M55 32 51 745 
Dick Hunter Knavesmire Harriers M70 32 54 736 
Ros Kitchen Ackworth Road Runners F65 33 00 743 
Matthew Keyworth Dewsbury Road Runners M 33 01 772 
Edward Woollard Unattached M 33 04 765 
Kathryn Ashworth Abbey Runners F40 33 06 762 
Cat Hall South Leeds Lakers Running Club F40 33 11 752 
Katie Jones Pudsey Pacers F35 33 12 742 
Paul Armitage Stainland Lions M55 33 14 740 
Sarah Mason Selby Striders F50 33 14 760 
Natalie Jackson Selby Striders F 33 16 754 
Wendy Chapman Kippax Harriers F55 33 17 759 
Malcolm Bulmer Lonely Goat RC  M50 33 18 737 
Julie Richardson Darlington Harriers F45 33 23 777 
Husna Begum Chapel Allerton Runners F 33 25 753 
Louise Whitehouse Horsforth Harriers F40 33 28 768 
Kirk Douglas Bramley Breezers M50 33 29 764 
Jane Ramsden Dewsbury Road Runners F55 33 30 782 
Laura Wilmshurst Knaresborough Striders F 33 50 787 
Lindsey Hugill Selby Striders F45 33 56 781 
Danielle Clark Darlington Harriers F35 34 00 776 
Paula Johnston Bramley Breezers F50 34 02 763 
Shona Cannings Lincolnshire Quadrathlon Club F50 34 06 798 
Nicola Riley Beverley Athletic Club F50 34 13 791 
Andy Darby Crossgates Harriers M50 34 19 789 
Lisa Hessey Crossgates Harriers F40 34 20 788 
Louise Clarke Crossgates Harriers F50 34 20 790 
Judith Jones Kippax Harriers F50 34 21 805 
Jemma McConville-Roe Kirkstall Harriers F 34 25 803 
Terry Armstrong Steel City Striders M70 34 38 775 
Felicity Wheeler Plumstead Runners F35 34 40 794 
Jo Livingstone Rounday Runners F35 34 42 801 
Angela Buckle Spenborough & District AC F45 34 54 812 
Ian Wilcock City of York Athletics Club M60 34 58 786 
Zoe Mallinson Stainland Lions F 34 58 793 
Victoria Turnbull Morley Runners F 35 03 792 
Stuart Laville Unattached M55 35 08 807 
Judith Wheeler Collingwood Athletic Club F35 35 08 811 
Suzanne Caley Abbey Runners F40 35 09 830 
Susan Knowles Ackworth Road Runners F60 35 13 828 
Paul Firth Selby Striders M45 35 14 818 
Ian Sowerby Evenwood Road Runners M55 35 23 802 
Suzanne Hague Saltaire Striders F50 35 31 809 
Esther Silva Saltaire Striders F 35 32 835 
Jennifer Nutting Denby Dale Travellers F40 35 55 837 
Sheila Dixon Beverley Athletic Club F55 35 59 836 
Frances Guy Saltaire Striders F50 35 59 839 
Linards Luks City of Glasgow M 36 12 831 
Sarah Cook Barton & District AC F40 36 13 832 
Anita Oldham Ripon Runners F50 36 15 841 
Susan Hope Dewsbury Road Runners F55 36 21 843 
Ian Pattison Fitmums & Friends M55 36 35 844 
Vicki King Rounday Runners F45 36 44 846 
Lesley Needham Ackworth Road Runners F55 37 00 866 
Sally Morris Ackworth Road Runners F55 37 01 871 
Kim McBirnie City of Hull AC F45 37 08 850 
Claire Barber Vegan Runners UK F55 37 08 868 
Nicola Shillam Ripon Runners F40 37 13 869 
Tori Easey Ripon Runners F35 37 16 870 
Amanda McKinnell Ackworth Road Runners F60 37 20 873 
Debbie MacKlam Ackworth Road Runners F50 37 20 876 
Sarah Bindloss Chapel Allerton Runners F55 37 23 860 
Rachel Waters Valley Striders F 37 26 879 
Helen Patterson Unattached F40 37 29 881 
Joanne Cooke Stainland Lions F45 37 30 863 
Angie Garside Roberttown Road Runners F45 37 35 888 
Fraser Howitt Chapel Allerton Runners M55 37 37 861 
Simon Garside Roberttown Road Runners M45 37 37 890 
Diane Thornley Stainland Lions F45 37 39 867 
Wendy Ormsby Selby Striders F55 37 39 872 
Helen Hitchen Evenwood Road Runners F45 37 40 865 
Samantha Garside Pudsey Pacers F40 37 41 862 
Elizabeth Wood Northowram Pumas F 37 42 884 
Rebecca Hutton Chapel Allerton Runners F45 37 46 877 
Ruth Ritchie Bramley Breezers F45 37 48 855 
Myra Bracewell Fylde Coast Runners F55 38 01 910 
Charlene Coulson Bramley Breezers F45 38 02 891 
James Ross Shildon R & AC M55 38 02 917 
Julie Wilkinson Bramley Breezers F35 38 03 894 
Lindsey Gibson Rounday Runners F40 38 06 889 
Nicola Lewis Chapel Allerton Runners F35 38 08 883 
Peter White Hyde Park Harriers M60 38 11 903 
Alex Whyte Stainland Lions F45 38 16 913 
Justine Moralee Unattached F40 38 16 915 
Janine Brook Baildon Runners F 38 18 912 
Phil Smedley Horsforth Harriers M50 38 20 907 
Judith Williams Scunthorpe Athletic Club F60 38 21 886 
Russell Cottrell Farsley Flyers M40 38 27 898 
Tracey Jagger Spenborough & District AC F55 38 27 914 
Michaela Horniman Darlington Triathlon Club F45 38 29 905 
Helen Banks Knavesmire Harriers F50 38 35 882 
Sarah Whitehouse Crossgates Harriers F45 38 38 918 
Amanda Hawkridge Crossgates Harriers F 38 38 919 
Rebecca Gooch Chapel Allerton Runners F50 38 44 911 
Philip Richards Stainland Lions M45 38 54 909 
Rob Hunt Pocklington Runners M55 38 54 920 
Andrew Settle Valley Striders M50 38 58 925 
Charlotte Atkinson Valley Striders F 38 59 926 
Mark Fennell Knavesmire Harriers M45 39 02 901 
Joanne Sowerby Evenwood Road Runners F45 39 15 924 
Dorothy Darnbrough Airecentre Pacers F60 39 17 916 
Lesley Henderson Stainland Lions F65 39 22 923 
Victoria Peckover Ackworth Road Runners F35 39 31 936 
Justin Scargill Stainland Lions M50 39 34 934 
John Hunter Bedale and Aiskew Runners M65 39 39 929 
Keelie Brown Unattached F 39 48 937 
Colin Lea Knavesmire Harriers M50 39 48 940 
Helen Spaven Quakers Running Club F40 40 06 941 
Carol Newton Farsley Flyers F35 40 16 938 
Caron Holburt Barnsley Athletic Club F55 40 16 942 
June Sims Barnsley Athletic Club F65 40 17 944 
Kelly Richards Stainland Lions F40 40 27 935 
Emma Walker Farsley Flyers F40 40 27 943 
Julie Gough Kingstone Runners F60 40 27 949 
Mel James Scunthorpe Athletic Club F50 40 36 939 
Diane Corbett Crossgates Harriers F45 40 53 952 
Helen Dempsey Acre Street Runners F55 40 58 962 
Nicola Peel Denby Dale Travellers F40 41 01 961 
Liz Lund Northowram Pumas F35 41 05 955 
Anna Warrington Northowram Pumas F 41 06 956 
Catherine Higgins Dewsbury Road Runners F40 41 16 963 
Rebecca Parr Bramley Breezers F 41 24 953 
Alex Lewry York Acorn Running Club M 41 25 966 
Martin McKay Unattached M40 41 48 977 
Richard Anderson Knavesmire Harriers M60 41 50 957 
Sarah Marr Scarborough Athletic Club F45 41 50 972 
Joanna Thornton Rounday Runners F35 41 51 965 
Leanne Love Farsley Flyers F 42 04 969 
Samantha Dean Pudsey Pacers F35 42 07 964 
Wendy Lamb Fitmums & Friends F40 42 30 976 
Jen Barber Askern & District Running Club F60 42 31 967 
Natasha Collins Unattached F40 42 36 987 
Hannah Newman Kirkstall Harriers F 42 44 983 
Stephanie Charlesworth Kingstone Runners F35 42 54 996 
Tina Corah Quakers Running Club F55 42 55 993 
Debbie Hinds Stainland Lions F50 42 57 971 
Susan Smith Kingstone Runners F60 42 59 997 
Tracey Plaskitt Quakers Running Club F45 43 03 975 
Genna Miller Kingstone Runners F40 43 04 999 
Sara Scholes Hyde Park Harriers F 43 07 984 
Andy Judd Hyde Park Harriers M50 43 07 985 
Debbie Hyde Stainland Lions F35 43 09 979 
Andrea Chappell Kingstone Runners F40 43 09 1002 
Laura Collier Unattached F35 43 11 1000 
Ken Chilcott Stainland Lions M50 43 15 981 
Nicky Anness Pudsey Pacers F45 43 22 992 
Julie Powell Methley Striders F55 43 28 1001 
Laura Mills Barnsley Athletic Club F 43 33 1004 
Courtney Luka City of Glasgow F 43 40 986 
Jane Quinn Evenwood Road Runners F45 43 47 1007 
Elaine Smith Evenwood Road Runners F40 43 48 1008 
Anna Walsh Roberttown Road Runners F40 43 49 1005 
Carrie Simmonds Ackworth Road Runners F40 43 58 1009 
Janet Coutts Skipton Athletic Club F60 44 14 1013 
Fiona Bell Blackhill Bounders Running Club F40 44 14 1015 
Judith Green Stainland Lions F70 44 19 1006 
Julia Beaumont Saltaire Striders F55 44 27 1017 
Tracey Stewart Queensbury Running Club F55 44 31 1016 
Ian Linley Vegan Runners UK M50 44 34 1018 
Claire Robinson Kingstone Runners F35 44 54 1019 
David Lee Kingstone Runners M45 44 54 1020 
Susan Holden Nidd Valley Road Runners F50 44 59 1010 
Samantha Rowley St Theresas F45 45 39 1025 
Vicky Wilkie Fitmums & Friends F 45 41 1024 
Amanda Pearson Spenborough & District AC F50 45 48 1028 
Britta Wray Chapel Allerton Runners F35 46 09 1027 
Laura Vennell Ripon Runners F40 46 20 1030 
Gail Richards Evenwood Road Runners F40 46 24 1033 
Jim Morrell Evenwood Road Runners M65 46 24 1034 
Sarah Richmond Kingstone Runners F40 46 48 1042 
Annette Jackson Selby Striders F45 46 52 1037 
Jane Busfield Ackworth Road Runners F35 46 57 1046 
Christopher Hartley Pontefract Athletics Club M40 47 03 1043 
Chris Murgatroyd Northowram Pumas M50 47 04 1040 
Rachel Calvert Northowram Pumas F45 47 06 1041 
David Taylor Ripon Runners M 47 07 1038 
Sheila Pepper Saltaire Striders F65 47 13 1049 
Karen Brook Horsforth Harriers F40 47 14 1053 
Melanie Arendt South Leeds Lakers Running Club F40 47 14 1055 
Samira Lambert Kippax Harriers F65 47 18 1056 
Helen Clarke Gainsborough & Morton Striders F50 47 23 1048 
Julie Rookes Knavesmire Harriers F40 47 24 1039 
Gary Eddon Lonely Goat RC  M 47 26 1044 
Darren Leaf Knavesmire Harriers M45 47 30 1032 
Holly Austin Chapel Allerton Runners F35 47 30 1057 
Gaynor Kitching Yorkshire Wolds Runners F60 47 45 1058 
Helen Marshall Kingstone Runners F50 47 51 1062 
Karen Wilkinson Roberttown Road Runners F55 47 53 1064 
Sheila Mason Horsforth Harriers F65 48 02 1054 
Patricia Hallowell Stainland Lions F45 48 18 1050 
Julie Eastwood Horsforth Harriers F60 48 26 1059 
Alan Tattersall Ackworth Road Runners M60 48 26 1060 
Amanda Greenwood Unattached F40 48 27 1065 
Lesley White Unattached F55 48 27 1066 
Christine Hall Ackworth Road Runners F60 48 35 1063 
Alison Hardwick Quakers Running Club F60 48 50 1061 
Shaun Loftus St Theresas M50 49 03 1076 
Tracy Bridgett Ackworth Road Runners F50 49 05 1074 
Karina Leucht Morley Runners F40 49 09 1077 
Emily Long Morley Runners F 49 09 1078 
Amanda Connor Airecentre Pacers F40 49 12 1069 
Hannah Crossley York Triathlon Club  F 49 50 1083 
Sinead Myers Bramley Breezers F 50 06 1073 
Heather Ross Chapel Allerton Runners F40 50 06 1081 
Steph Bullock Unattached F 51 04 1092 
Caroline Spensley Barnsley Athletic Club F45 51 05 1088 
Yvonne Gibbon Doncaster Athletic Club F45 51 15 1086 
Sara Bowers St Theresas F35 51 22 1091 
Kirsty Sykes Spenborough & District AC F40 51 58 1095 
Jan Marshall Selby Striders F50 52 22 1100 
Rosie Bramley Knavesmire Harriers F45 52 32 1093 
Tracey Cutts Gainsborough & Morton Striders F40 52 44 1102 
Jon Dexter Morley Runners M35 52 56 1107 
Robert Musgrove Yorkshire Wolds Runners M50 53 08 1109 
Susan-ann Lythe Yorkshire Wolds Runners F50 53 09 1110 
Caroline Ward Eccleshill Road Runners F60 53 16 1103 
Amy Dymond Knavesmire Harriers F 53 26 1105 
Jackie Barker Stainland Lions F60 54 26 1113 
Alison Massey Acre Street Runners F55 54 45 1119 
Kathryn Cotton Acre Street Runners F50 54 46 1118 
Marie Chamberlain Evenwood Road Runners F 54 54 1120 
Susan Cunnington Pudsey Pacers F55 56 20 1127 
Rachel Tiernan Pudsey Runners F45 56 22 1124 
Gail Fawcett Stainland Lions F50 56 27 1121 
Amanda Rhodes Abbey Runners F45 56 36 1125 
Amy Canning Doncaster Athletic Club F 56 45 1130 
Claire Wellington Unattached F35 56 45 1131 
Peter Persico Abbey Runners M40 56 54 1133 
Lisa Persico Abbey Runners F40 56 54 1134 
Tracy Grange Team Manvers Triathlon F35 57 55 1139 
Pearl Shipley Bramley Breezers F60 58 21 1138 
Amy Hoskin Fitmums & Friends F35 58 27 1136 
Paul Scott Kingstone Runners M 59 41 1143 
Claire Whitwell Vegan Runners UK F55 59 44 1144 
Charlotte Bland Unattached F35 00 07 1148 
Andrea Ballance Unattached F40 00 07 1149 
Gary Wilson Ackworth Road Runners M55 00 36 1153 
Kathryn Evans Ackworth Road Runners F70 00 40 1150 
Jayne Taylor Selby Striders F40 00 47 1151 
Michelle Jefferson Selby Striders F35 00 47 1152 
Ruth Mann Knaresborough Striders F45 01 01 1156 
Claire Baxter Knaresborough Striders F 01 01 1157 
Yvonne Stearn Ackworth Road Runners F55 01 16 1158 
Linda Selby Ackworth Road Runners F55 01 16 1159 
Sean Sean Kirkstall Harriers M35 01 46 1162 
Emma Aldred Ackworth Road Runners F35 01 56 1161 
Hilary Scargill Stainland Lions F50 02 43 1164 
Sophia Garnett Wetherby Runners F 02 47 1163 
Rachael Howden Hyde Park Harriers F35 02 53 1165 
Nicola Taylor Northowram Pumas F35 03 48 1169 
Susan Adams Knavesmire Harriers F65 03 53 1166 
Victoria Thompson Spenborough & District AC F45 04 21 1170 
Louise Williams Acre Street Runners F 04 39 1173 
Colette Bamford South Leeds Lakers Running Club F45 04 40 1177 
Elaine Hudson South Leeds Lakers Running Club F50 04 40 1178 
Karen Denton South Leeds Lakers Running Club F40 04 42 1180 
Nicola Piwowarski Fylde Coast Runners F 04 45 1179 
Louise Hayton Queensbury Running Club F35 04 58 1174 
Jennifer Luwaji Queensbury Running Club F40 04 58 1175 
Michelle Shepherd Queensbury Running Club F40 04 58 1176 
Sarah Summersall-Frith Selby Striders F35 05 15 1181 
Paul Adams Knavesmire Harriers M65 06 25 1183 
Frank Harrison Beverley Athletic Club M70 07 08 1185 
Angela Robinson Ackworth Road Runners F45 07 33 1188 
Sara Booth Barnsley Harriers F40 07 37 1186 
Alison Hilton Barnsley Harriers F50 07 38 1187 
Katie MacFarlane Evenwood Road Runners F 08 13 1189 
Adrian Short Fylde Coast Runners M45 11 06 1194 
Clare Potts Pocklington Runners F 11 34 1195 
Nicola Parkin Evenwood Road Runners F40 12 51 1198 
Christine Shaw Rothwell Harriers F45 14 54 1200 
Charles Sharman Bramley Breezers M45 15 31 1203 
Rachel Clayforth Pudsey Pacers F40 15 32 1202 
Amanda Barr Kingston Upon Hull AC F35 17 55 1204 
Sarah Ellis Lonely Goat RC  F 20 30 1207 
Annette Clark Pudsey Pacers F45 21 07 1208 
Dick Bak Morley Runners M70 26 03 1213 
Hannah Thomas Bramley Breezers F35 33 52 1215 
Ann Page Bramley Breezers F45 33 53 1216 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=12138&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020