View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
4161431
 
rss feed:
 
 
 
Results for Doncaster 10k on the 25th Nov 2018
 
Full NameClubCatHMSPosition
Nick Martin Cleethorpes Athletic Club M  30 58 
Arron Larkin Rotherham Harriers M  32 11 
Lee Milburn Rotherham Harriers M  32 35 
Mike Burrett Leeds City Athletic Club M40  32 50 
Michael Chadwick Doncaster Athletic Club M  33 17 
George Phillips Unattached M  33 24 
Stuart King Leeds University M  33 26 
Iain Bailey Royal Air Force Athletic Association M40  33 56 
Jack Johnson Cleethorpes Athletic Club M  33 56 
Daniel Jones Unattached M  34 07 10 
David Tune Rotherham Harriers M45  34 08 11 
David Smithers Knavesmire Harriers M45  34 08 12 
Neil Cope Mansfield Harriers M  34 23 13 
Alan Oliver Sleaford Striders Athletics Club M  34 29 14 
Jan Bailey Lincoln Wellington Athletic Club M40  34 36 15 
Stephen Child Unattached M  34 50 16 
Robert Sim Lincoln & District Runners M  34 51 17 
Ryan Morris Barton & District AC M  34 54 18 
Spencer Higgins Cleethorpes Athletic Club M  34 56 19 
Alberto Legido Scunthorpe Athletic Club M35  35 04 20 
Steve Clark Lincolnshire Quadrathlon Club M  35 04 21 
James Wilson Driffield Striders M40  35 09 22 
Stuart Wilson Barnsley Athletic Club M  35 11 23 
David McKinnon Goole Viking Striders M  35 14 24 
Ben Jones Steel City Striders M  35 14 25 
Damian Worsdall Rotherham Harriers M40  35 16 26 
Darren Edge Beverley Athletic Club M50  35 19 28 
David Sedgwick Doncaster Athletic Club M40  35 22 30 
Chris Allcock Mansfield Harriers M45  35 31 32 
Chris Tighe Sheffield Running Club M35  35 31 33 
Llyr Apgeraint-Roberts North Wales Road Runners Club M45  35 34 35 
James Croft Gainsborough & Morton Striders M  35 41 36 
Benjamin Mahoney Sheffield Running Club M  35 43 37 
Joseph Wade Dark Peak M  35 45 38 
Steve Cox Sheffield Running Club M45  35 45 39 
David Vickers Scunthorpe Athletic Club M45  35 51 40 
Chris Griffiths Rotherham Harriers M40  35 54 41 
Mike Potter Kingston Upon Hull AC M35  35 58 42 
Jordan Carlile Cleethorpes Athletic Club M  35 59 43 
Karl Greensmith Cleethorpes Athletic Club M35  36 01 44 
Andy Barron Holme Pierrepont Running Club M35  36 17 45 
Peter Tallents Midland Masters M45  36 17 46 
Joe Restell Askern & District Running Club M45  36 19 48 
Christopher Moran Doncaster Athletic Club M40  36 21 49 
Michael Skelton Cleethorpes Athletic Club M40  36 26 50 
Dean Norton Rotherham Harriers M50  36 27 51 
David Robinson Scunthorpe Athletic Club M35  36 33 52 
Martin Fickling Mansfield Harriers M  36 44 54 
Ben Wise City of Hull AC M  36 45 55 
Ben Fairclough Adwick Triathlon Club M  36 46 56 
Stephen Wood Roberttown Road Runners M35  36 47 57 
Damian Davies Notfast Running Club M45  36 50 58 
Tom Taylor Woodbridge Shufflers M  36 50 59 
Emma Ballantyne Kirkstall Harriers F  36 53 60 
Connor Anderson Doncaster Athletic Club M  36 55 62 
Thomas Mawer East Hull Harriers M  36 57 63 
John Siddens Royal Air Force Athletic Association M50  37 02 65 
Graham Justice Beverley Athletic Club M50  37 08 66 
Hal Roberts Steel City Striders M  37 09 67 
Amir Nanpazi Sheffield Running Club M40  37 11 68 
Paul Brittenden Richmond & Zetland Harriers M35  37 15 70 
Stephen Maddison Knavesmire Harriers M45  37 20 71 
Christopher Duncan Worksop Harriers M50  37 31 75 
Andrew Wigglesworth East Hull Harriers M40  37 32 76 
Nick Stonehewer Scunthorpe Athletic Club M45  37 39 78 
Keri Pearson Rotherham Harriers F  37 40 77 
Kevin Newman Doncaster Athletic Club M60  37 41 79 
Andy Parkin Retford Athletic Club M50  37 43 80 
Stephen Logan Beverley Athletic Club M35  37 46 81 
Rob Waugh East Hull Harriers M35  37 46 84 
Andrew Kinsley Retford Athletic Club M  37 49 82 
Ian Micklethwaite Police Athletic Club M45  37 49 83 
Craig Lane City of Hull AC M35  37 52 85 
Wayne Greenfield Gainsborough & Morton Striders M35  37 53 87 
Jack Cooke Mansfield Harriers M  37 58 89 
Simon Holt Rotherham Harriers M45  37 58 91 
Christopher Moss Sheffield Running Club M  37 59 90 
Martyn Goldsack Steel City Striders M35  37 59 94 
Craig Zientek Doncaster Athletic Club M40  37 59 95 
David Hanks Barnsley Harriers M35  38 01 92 
Jose Dias Danum Harriers  M45  38 01 96 
Stephen Bryant Cleethorpes Athletic Club M40  38 09 98 
Christopher Slight Scunthorpe Athletic Club M40  38 11 101 
Gary Morley Mansfield Harriers M40  38 12 99 
Max Joynes Doncaster Athletic Club M  38 14 102 
Steven Fox Scunthorpe Athletic Club M  38 15 103 
Andrew Lakeland Unattached M45  38 20 105 
Jonny McFaul Goole Viking Striders M  38 29 108 
Jarrad Englestown Selby Striders M35  38 30 107 
Wayne Lowe Sutton in Ashfield Harriers & AC M40  38 31 111 
Steven Lowndes Kimberworth Striders M60  38 32 109 
Paul Casson Kimberworth Striders M40  38 33 110 
Sophie Darling Lincoln Wellington Athletic Club F  38 34 113 
Nathan Addlesee Lincoln & District Runners M  38 35 112 
Steve Barber Askern & District Running Club M40  38 38 114 
Jack Pell Doncaster Athletic Club M  38 43 118 
Aaron Hill Gainsborough & Morton Striders M  38 48 119 
Malcolm Baggaley Steel City Striders M35  38 48 123 
Will Stewart Halifax Harriers M  38 49 124 
James Osborne Doncaster Athletic Club M  38 51 121 
Lindsy James Kimberworth Striders F40  38 52 122 
Ashleigh Barron Steel City Striders F  38 53 125 
April Caufield Halifax Harriers F  39 12 129 
Warren Clarke Unattached M45  39 14 128 
James Williamson Goole Viking Striders M  39 17 137 
Stuart Buchanan East Hull Harriers M  39 19 133 
Patrick Harness Goole Viking Striders M  39 21 130 
Mark Gadie East Hull Harriers M35  39 21 134 
Dave Wilson Unattached M  39 23 138 
Bryan Cherry Worksop Harriers M35  39 25 140 
Adrian Dix Notfast Running Club M45  39 27 139 
Lee Hayes Scunthorpe Athletic Club M35  39 28 141 
Tom Albone Sheffield Running Club M  39 29 144 
Neil Thompson Cleethorpes Athletic Club M35  39 30 147 
Tom Chisholm Doncaster Athletic Club M35  39 31 142 
Tim Groves East Hull Harriers M50  39 31 145 
Adam Cook Vegan Runners UK M  39 34 149 
Jack Callingham Lincoln Tri Club M  39 34 154 
Lee Craven Kingston Upon Hull AC M35  39 38 148 
Nathan Hart Lincoln & District Runners M  39 38 156 
Philip Martin Kimberworth Striders M60  39 40 152 
Amy Grocock Lincoln Wellington Athletic Club F35  39 40 153 
Gareth Irvine Sheffield Running Club M40  39 40 155 
Matthew Jones Vegan Runners UK M40  39 48 163 
Simon Rayner Danum Harriers  M50  39 52 165 
Ben Taylorson Redcar Running Club M35  39 55 167 
Afif Amrani Sheffield Running Club M45  39 58 166 
Katie Wise Pocklington Runners F35  40 00 168 
Thomas George Lincoln Wellington Athletic Club M  40 18 170 
Paul Freeman Wolds Vets M55  40 20 171 
Tony Yeats Scunthorpe Athletic Club M50  40 21 173 
Lee Braithwaite Newark Athletic Club M45  40 22 178 
Matthew Arliss Cleethorpes Athletic Club M40  40 29 175 
Steve Evins Beverley Athletic Club M50  40 30 179 
Barry Rushmere Kimberworth Striders M45  40 32 177 
Ian Blackburn Scunthorpe Athletic Club M45  40 32 180 
Michael Hemsworth Wakefield Triathlon M  40 38 183 
Neil Holt Ackworth Road Runners M40  40 39 189 
Craig Derbyshire Unattached M  40 42 185 
Wayne Gardiner Goole Viking Striders M  40 44 192 
Beverley Wilson Cleethorpes Athletic Club F50  40 46 190 
James Holloway Danum Harriers  M40  40 47 193 
Jake Stockdale Scunthorpe Athletic Club M  40 48 195 
Adam Thomson Doncaster Athletic Club M40  40 50 198 
Callum Manley Kingston Upon Hull AC M  40 59 196 
Jonathan Veall Unattached M40  41 05 202 
Addam Darnell Sheffield Triathlon M  41 06 200 
Neil Mason Rotherham Harriers M45  41 07 203 
Judith Broadbent Lincoln Wellington Athletic Club F35  41 12 201 
David Jones Doncaster Athletic Club M  41 19 206 
Karl Humphreys Knavesmire Harriers M45  41 20 204 
Nick Burns Steel City Striders M45  41 21 205 
Liam Meggitt Team Manvers Triathlon M  41 23 208 
Simon Wilson Lincolnshire Quadrathlon Club M40  41 24 207 
Duncan Smart Scarborough Athletic Club M50  41 31 209 
Mark Taylor Leeds Bradford Triathlon Club M  41 31 210 
Niki Whitaker City of Hull AC F40  41 31 212 
Hannah Peel Sheffield Triathlon F35  41 32 211 
Bob Coates Goole Viking Striders M55  41 32 215 
Steven Pilling Dewsbury Road Runners M50  41 35 217 
Mark Webster Doncaster Athletic Club M45  41 41 222 
Kevin Taylor Danum Harriers  M50  41 46 224 
Tony Wilson Unattached M45  41 51 230 
Sean Francos Unattached M  41 51 240 
Arron Crookes Scunthorpe Athletic Club M45  41 52 225 
James Lundy East Hull Harriers M  41 52 226 
Dave Playforth East Hull Harriers M55  41 53 235 
Dave Burton Sleaford Striders Athletics Club M50  41 55 237 
Joanne Bolton Kimberworth Striders F50  41 59 231 
Darren Hepworth Scunthorpe Athletic Club M45  42 02 238 
James Howard Kingston Upon Hull AC M  42 03 276 
Yacine Sahel Bramley Breezers M40  42 06 244 
Julie Masterman Goole Viking Striders F55  42 08 245 
Mark Johns Goole Viking Striders M50  42 11 247 
Emma Tune Goole Viking Striders F  42 12 248 
James Cadwallender Pocklington Runners M45  42 19 251 
David George Barton & District AC M35  42 22 256 
Michael Plant Danum Harriers  M  42 24 262 
Jonathan Addy City of Hull AC M  42 26 253 
Martin Stack Driffield Striders M55  42 27 250 
Alan Flint Beverley Athletic Club M65  42 28 252 
Emma Simmons Pocklington Runners F40  42 28 258 
Clive Ward Scunthorpe Athletic Club M  42 28 264 
Karl Barnett Tickhill Running and Athletic M40  42 28 265 
Gary Howden Wolds Vets M40  42 34 261 
Louisa Howden Cleethorpes Athletic Club F  42 34 263 
Ben Clark Doncaster Athletic Club M  42 35 266 
John Worthington Danum Harriers  M55  42 38 267 
John Smith City of Hull AC M60  42 43 272 
Adele Morrin Unattached F  42 44 269 
Kate Ayre City of Hull AC F45  42 48 274 
Tom Bramham Goole Viking Striders M  42 48 275 
Nathan Robinson Doncaster Athletic Club M  42 48 277 
Mike Pullon Pocklington Runners M60  42 53 278 
Pamela Tarbet City of Hull AC F35  42 53 280 
Andrew Teasdale Doncaster Athletic Club M  42 53 285 
Philip Marsland Gainsborough & Morton Striders M60  42 56 287 
Simon Cartlidge Unattached M45  42 59 282 
Matthew Bell Unattached M  43 02 288 
Dave Bell White City Road Running Club M40  43 05 283 
Christopher Heggs Sheffield Running Club M45  43 05 296 
Jonathan Jones Danum Harriers  M40  43 09 292 
Christian Ashton Scunthorpe Athletic Club M  43 13 294 
Stuart Jones Steel City Striders M55  43 14 301 
Helen Smith Lincolnshire Quadrathlon Club F50  43 15 295 
Keith Bertie Askern & District Running Club M50  43 20 307 
Lee Fenlon Selby Striders M35  43 23 302 
Tristran Jackson-Brooke Pocklington Runners M  43 27 311 
Neil Cosgrove Danum Harriers  M40  43 30 303 
Anthony Nicholls Huncote Harriers AC M45  43 31 343 
Craig Buckley Unattached M40  43 33 309 
Vicky Barradell Steel City Striders F35  43 34 314 
Andy Coy Fitmums & Friends M  43 35 325 
Martha Sacree Arena 80 AC F  43 39 321 
Leanne Derbyshire Unattached F  43 43 327 
Sean Soe Unattached M  43 45 361 
Olly Alldridge Scunthorpe Athletic Club M  43 48 324 
Chris Watson Danum Harriers  M45  43 49 323 
Nichole Dawson Beverley Athletic Club F  43 52 329 
Jonathan Hall Kingstone Runners M50  43 53 333 
Nigel Bowler Gainsborough & Morton Striders M55  43 56 344 
Simon Piggott Danum Harriers  M50  43 57 334 
Marie-louise Taylor Doncaster Athletic Club F40  44 01 339 
Thomas Braithwaite Newark Athletic Club M  44 02 351 
Andrew Longmead Mansfield Harriers M35  44 04 368 
John Flint Heanor Running Club M45  44 06 340 
Kevin Kettle Grantham Athletic Club M50  44 09 367 
John Bates Pontefract Athletics Club M  44 11 399 
David Maddison Goole Viking Striders M55  44 12 350 
Nigel Driscoll Newark Athletic Club M45  44 12 381 
Ashley Beasley Barton & District AC M  44 14 358 
Catherine Gardner Barton & District AC F45  44 14 360 
Pete Wade Doncaster Athletic Club M60  44 15 354 
Chris Birkett City of Hull AC M35  44 16 363 
John Hutton Sleaford Striders Athletics Club M40  44 17 375 
Rachel Portlock Wolds Vets F45  44 22 369 
Simon Pullan Scunthorpe Athletic Club M  44 22 371 
Gemma Scougal Clowne Road Runners F  44 22 373 
Will Liversidge Unattached M50  44 22 393 
John Taylor Scunthorpe Athletic Club M50  44 25 374 
Jacob Zobkiw City of Hull AC M  44 25 377 
Carl Stanham Unattached M40  44 26 388 
Rachel Johnson Kingston Upon Hull AC F40  44 28 394 
Simon Elliott Danum Harriers  M40  44 33 390 
Philip Hills Scunthorpe Athletic Club M40  44 35 398 
Mark Fielding Retford Athletic Club M  44 39 395 
Roy Turton Doncaster Athletic Club M50  44 40 387 
Matthew Clarke Goole Viking Striders M  44 40 392 
Nicholas Hutchinson Danum Harriers  M45  44 41 384 
Dominic Sierra Danum Harriers  M  44 44 391 
David Halladay Knaresborough Striders M55  44 44 414 
Andy Rowlinson Unattached M50  44 47 403 
Helen Whitelam Unattached F35  44 49 405 
Lewis Sanderson Unattached M  44 49 439 
John Escritt City of Hull AC M60  44 51 411 
James Butler Unattached M  44 54 418 
Jason Watts Cleethorpes Athletic Club M45  44 55 424 
John Reilly Unattached M  44 56 423 
Derek Callingham Lincoln Tri Club M55  44 58 421 
Nick Maynard City of Hull AC M45  44 59 417 
Tracy Bouston City of Hull AC F45  45 00 420 
Christopher Inman Gainsborough & Morton Striders M60  45 10 426 
Robert Caven Sleaford Striders Athletics Club M50  45 10 436 
Angela Dales Wakefield Harriers F45  45 11 430 
Tracy Tuplin Danum Harriers  F45  45 13 433 
Martin Oliver Danum Harriers  M50  45 19 461 
Colleen Thundercliffe City of Hull AC F50  45 24 435 
Christopher Lilley Kimberworth Striders M40  45 26 449 
Steve Parkinson Barracuda Triathlon Club M55  45 28 443 
Lois Tack Lincoln & District Runners F35  45 31 452 
Daniel Hagerty Unattached M  45 32 429 
Allison English Fitmums & Friends F35  45 35 456 
Mark Thompson Goole Viking Striders M45  45 42 455 
David Rollings Lincoln & District Runners M45  45 45 446 
Ian Longstaffe Unattached M  45 46 468 
Stephen Cawley Unattached M  45 57 485 
Ian Coopland Kingston Upon Hull AC M40  45 57 492 
Carrie Love Scunthorpe Athletic Club F40  45 58 458 
Tom Highley Unattached M  46 00 466 
Pete Cole Fitmums & Friends M55  46 00 483 
Max Polson Tickhill Running and Athletic M  46 02 465 
David Hayden Danum Harriers  M55  46 03 477 
Sheelagh Jones Unattached F60  46 04 476 
Joe Pell Sleaford Striders Athletics Club M  46 05 486 
Andrew Fromont Real Fitness M55  46 05 501 
Carmen Marchant Wakefield Triathlon F45  46 06 462 
Beth Grogan Goole Youth AC F  46 07 493 
Robin Cattermole City of Hull AC M55  46 09 484 
Andrew Jackson-Parr Lincoln & District Runners M35  46 09 488 
Lynn Hutchinson Danum Harriers  F45  46 10 490 
Sam Hobson Unattached M  46 14 497 
Tracy Hughes Barnsley Harriers F45  46 15 500 
Andy Pidcock Unattached M40  46 18 505 
Duncan Johnson Fitmums & Friends M50  46 20 498 
Glenn Peniston Gainsborough & Morton Striders M45  46 20 502 
Sharron Wilson Unattached F45  46 21 506 
Steven Whitlam Goole Viking Striders M50  46 21 525 
Abigail Pearson Scunthorpe Athletic Club F35  46 29 507 
Alan Dalton Steel City Striders M45  46 33 508 
Darren Lythe Yorkshire Wolds Runners M45  46 35 530 
Trevor Lambert Doncaster Athletic Club M55  46 43 510 
Rob Newton Fitmums & Friends M55  46 45 521 
John Dutton Rotherham Harriers M55  46 45 528 
William Keedy Unattached M40  46 45 539 
Laura Pearson Gainsborough & Morton Striders F40  46 50 536 
Olivia Elrakshy Scunthorpe Athletic Club F  46 55 517 
George Laing Doncaster Athletic Club M55  47 05 543 
Mark Waterson City of Hull AC M55  47 05 559 
Cezary Swiatkowski Danum Harriers  M  47 09 545 
Steven Steven Goole Viking Striders M  47 09 561 
Adrian Tuplin Danum Harriers  M45  47 10 546 
Ian Haldenby Gainsborough & Morton Striders M45  47 13 554 
Becky Chadwick Retford Athletic Club F35  47 15 556 
Simon Adcock Kingston Upon Hull AC M  47 16 526 
Nick Newman Doncaster Athletic Club M55  47 17 541 
Graham Welsh Newark Athletic Club M50  47 21 564 
Emma Norton Steel City Striders F35  47 22 550 
Jayne Knight Sleaford Striders Athletics Club F50  47 23 572 
Richard Beckwith St Theresas M50  47 25 593 
Jekaterina Hutton Sleaford Striders Athletics Club F35  47 26 589 
Kristie Holroyd Lincoln & District Runners F40  47 27 560 
Nicola Wilson Unattached F  47 27 574 
Paul Beattie Doncaster Athletic Club M55  47 29 579 
Patrick Walker City of Hull AC M45  47 30 570 
Barbara Brown Wolds Vets F65  47 32 567 
Megan Prout Unattached F  47 35 553 
Rachel Anderson City of Hull AC F40  47 39 578 
David David Dagenham 88 Runners M40  47 44 587 
Hein Bo Scunthorpe Athletic Club M  47 45 613 
John Warrener Sleaford Striders Athletics Club M35  47 46 580 
John Sheerin Doncaster Athletic Club M45  47 48 603 
Tomasz Krazynski Unattached M50  47 50 585 
Ashley Barwick Rother Valley Swallows AC M45  47 50 644 
Sarah Ward Steel City Striders F40  47 52 577 
Mick Fells Unattached M50  47 55 617 
Sam Warrener Sleaford Striders Athletics Club F  47 58 594 
Andrew Dickinson Sleaford Striders Athletics Club M55  47 59 596 
Gemma Oughtred Goole Viking Striders F  47 59 632 
Andrew Kitchen Sheffield Triathlon M45  48 00 604 
Steven Eyre Caistor Running Club M50  48 01 608 
Andrew Proctor Goole Viking Striders M50  48 04 626 
George McCarthy Rotherham Harriers M65  48 05 602 
Brian Dodds Sutton in Ashfield Harriers & AC M55  48 05 631 
Amanda Lane Danum Harriers  F55  48 06 590 
Andrea Douglas Bramley Breezers F40  48 07 611 
David Bancroft Unattached M60  48 07 618 
Roisin Reeves Steel City Striders F35  48 07 629 
Kim Duffy Sleaford Striders Athletics Club F  48 11 638 
Neil Stead Goole Viking Striders M55  48 14 619 
Judi Cole Fitmums & Friends F50  48 14 623 
Mark Page Sleaford Striders Athletics Club M40  48 20 661 
Kris Calvert Doncaster Athletic Club M35  48 24 646 
Karen Stanley Tickhill Running and Athletic F40  48 30 651 
David Garner Gainsborough & Morton Striders M55  48 31 636 
Trina Linley Unattached F50  48 31 658 
Cathryn Driscoll Newark Athletic Club F45  48 31 684 
Dinah Ashbridge City of Hull AC F45  48 33 643 
Venika Moverley East Hull Harriers F  48 34 656 
Debbie Grayson Unattached F45  48 36 641 
Nick Cudmore Louth Athletic Club M60  48 36 670 
Alison Pullan Hyde Park Harriers F  48 37 640 
Lois England City of Hull AC F  48 44 659 
Lynn Whelan Retford Athletic Club F45  48 44 666 
Shaun Boyle Gainsborough & Morton Striders M45  48 44 706 
Paul Wilkinson Kingston Upon Hull AC M40  48 50 705 
Shaun Coe Danum Harriers  M55  48 51 698 
Roger Neary Unattached M45  48 51 710 
Richard Parker City of Hull AC M55  48 51 714 
Alan Kendra Pocklington Runners M50  48 52 664 
Darren Nelson-Hall Bramhall Runners M35  48 56 676 
Sarah Gilbert Sheffield Running Club F  48 56 702 
Nicola Blyth East Hull Harriers F40  48 57 701 
Catherine McKeown Steel City Striders F50  48 58 709 
Kate Rowell Unattached F35  48 58 715 
Rich Purdy Danum Harriers  M40  48 59 708 
Nick Frere City of Hull AC M40  49 03 685 
John Prydderch Unattached M  49 05 704 
Morgan Cutts Gainsborough & Morton Striders M  49 05 747 
Janet Davies Notfast Running Club F50  49 06 686 
Mark Cutts Gainsborough & Morton Striders M45  49 06 748 
Steven Lewis Steel City Striders M40  49 08 717 
Clive Cook Barton & District AC M45  49 11 732 
Sian Peacey Doncaster Athletic Club F  49 12 734 
Jane James Sleaford Striders Athletics Club F55  49 12 738 
Lindsay Stuart Sleaford Striders Athletics Club M60  49 16 722 
Christopher Higgins Tickhill Running and Athletic M45  49 16 724 
Malcolm Piper Wolds Vets M60  49 16 756 
Mark Butt Unattached M40  49 17 692 
Rich Jefferson Kingston Upon Hull AC M35  49 18 726 
Jamie Sullivan Grimsby Triathlon Club M40  49 18 731 
Simon Lord Retford Athletic Club M65  49 18 733 
John Gray Fitmums & Friends M55  49 18 741 
Matthew Bee Retford Athletic Club M35  49 20 718 
Clare Hardwick Gainsborough & Morton Striders F  49 20 743 
Paul Kelly Danum Harriers  M  49 20 754 
Sean Bartlett Barton & District AC M  49 23 727 
Jonathan Fenton Valley Hill Runners M45  49 27 745 
Mark Chesman Scunthorpe Athletic Club M55  49 27 762 
Ricky McCurdy Unattached M  49 28 746 
Joanne Yates Wolds Vets F40  49 28 753 
Paul Adams Lincolnshire Quadrathlon Club M35  49 29 720 
Gillian Neal Rotherham Harriers F55  49 29 736 
John Moore Unattached M45  49 32 742 
Tariq Shah Danum Harriers  M35  49 33 767 
Emma Hebdige Scunthorpe Athletic Club F35  49 34 763 
Anna Thompson Sleaford Striders Athletics Club F50  49 34 769 
Pamela Ritucci Ackworth Road Runners F  49 35 696 
Jason Hemsworth Unattached M45  49 35 757 
Ian Starbuck Sleaford Striders Athletics Club M60  49 37 778 
Matthew Kidd Unattached M35  49 37 780 
Robert Bedford Manchester Harriers M  49 40 764 
Christina Feirn Unattached F35  49 40 765 
Karen Chamberlain Unattached F35  49 40 779 
Michael Noone Kimberworth Striders M40  49 41 729 
Steve Killelay Gainsborough & Morton Striders M55  49 42 777 
Giuseppina Perseu Gainsborough & Morton Striders F35  49 43 772 
Michael Parden Unattached M40  49 44 750 
Andy Naylor City of Hull AC M40  49 49 759 
Keith Thompson Scunthorpe Athletic Club M60  49 49 786 
Richard Wilson Lonely Goat RC  M45  49 50 797 
Jane Barham Pocklington Runners F40  49 54 760 
Andrew Bowmer Maltby Running Club M45  49 56 824 
Steven White Notfast Running Club M40  49 57 887 
Stephen Tomlinson Newark Athletic Club M40  49 58 783 
Timothy Maycock Pocklington Runners M45  50 01 774 
Michael Watson Kingston Upon Hull AC M65  50 08 789 
Keith Lindley Danum Harriers  M60  50 08 791 
Adelle Hobson Unattached F40  50 08 805 
Sarah McInnis Scunthorpe Athletic Club F40  50 08 809 
Herbert Entwistle Notfast Running Club M40  50 08 856 
Daniel Gleave Gainsborough & Morton Striders M45  50 09 802 
Laura Oliphant Danum Harriers  F  50 13 804 
Alison Whitta Tickhill Running and Athletic F  50 14 813 
Wren Langford Danum Harriers  F  50 15 806 
Michael Widdall Unattached M  50 15 837 
David Langford Danum Harriers  M45  50 16 807 
Andy Watson Unattached M  50 18 781 
Tom Tom City of Hull AC M  50 19 795 
Glynn Jones Doncaster Athletic Club M50  50 23 826 
Lee Parsons Gainsborough & Morton Striders M40  50 23 831 
Diane Smith Unattached F50  50 26 815 
Sam Pinkney Unattached M60  50 26 820 
Diane Parker Unattached F45  50 27 821 
Adam Thompson Kingston Upon Hull AC M50  50 29 812 
Andy Hill Wolds Vets M35  50 29 814 
Mick Wood Gainsborough & Morton Striders M55  50 32 839 
Dawn Bailey Sleaford Striders Athletics Club F45  50 37 833 
Thomas Bond Gainsborough & Morton Striders M  50 38 827 
Julie Wragg Unattached F40  50 39 835 
Daniel Gelder Cleethorpes Athletic Club M40  50 39 838 
David Albans Lincoln & District Runners M60  50 40 863 
Bev Evison Wolds Vets F60  50 41 847 
Leanne Maycock Pocklington Runners F45  50 45 818 
Walter Kent Winterton Running Club M55  50 48 832 
Jane Chandler Maltby Running Club F50  50 49 890 
Edgar Barraclough Unattached M60  50 51 878 
Gary Brown Doncaster Athletic Club M40  50 51 880 
Jonathan Bird Unattached M  50 53 857 
Neil Costigan Danum Harriers  M55  50 56 895 
Jamie Wilkinson Grimsby Triathlon Club M40  50 58 848 
Jayne Beresford Doncaster Athletic Club F50  50 58 879 
Mark Cockin Unattached M45  50 58 902 
Neil Fox Unattached M50  50 59 872 
Adele Havercroft Unattached F40  51 00 877 
Ricky Hurley Unattached F45  51 00 973 
Sharon Bullivent Barton & District AC F45  51 02 876 
Dean Chalder Wolds Vets M55  51 03 874 
Emma Mitchell Lincolnshire Quadrathlon Club F  51 04 867 
Jeff Beever Bushfield Joggers M55  51 07 869 
Louise Richardson Retford Athletic Club F35  51 10 853 
Peter Poppy Danum Harriers  M50  51 13 862 
Chris McKenzie Lonely Goat RC  M  51 15 946 
Jessica Blunt Unattached F35  51 22 885 
Trevor Babb White City Road Running Club M70  51 22 909 
Bob Collard Fitmums & Friends M45  51 24 881 
Natalie Cartlidge Unattached F45  51 24 882 
Neil Parker Wolds Vets M40  51 24 894 
Ian Marshall Scunthorpe Athletic Club M50  51 29 924 
Deborah Barber Unattached F55  51 31 896 
Sharon Maughan Unattached F45  51 32 907 
Mark Benger Danum Harriers  M40  51 35 916 
David Gray Fitmums & Friends M45  51 37 866 
Richard Beckett Selby Striders M40  51 37 911 
Neal Matthews Sheffield Running Club M45  51 37 921 
Jacqui Ferris Retford Athletic Club F50  51 38 883 
Sarah Sanni Gainsborough & Morton Striders F40  51 39 893 
Stephen Stewardson Danum Harriers  M60  51 40 928 
James Fairgrieve Cleethorpes Athletic Club M45  51 44 914 
Emma Stead Vocalink Running Club F35  51 47 950 
Janie Kitching Barnsley Harriers F55  51 52 961 
Andrew Compton Unattached M45  51 53 920 
Shayley Garth Unattached F  51 55 954 
Franco Spinella Wigan Harriers M50  51 59 923 
Paula Johnston Bramley Breezers F50  52 10 917 
Lynn Crossland Fitmums & Friends F35  52 12 1025 
Chloe Airey Gainsborough & Morton Striders F  52 13 938 
Claire Dillon Scunthorpe Athletic Club F35  52 15 943 
Laura Shepherd Unattached F  52 20 1055 
Carl Jennings Danum Harriers  M50  52 22 948 
Andrew Bishop Pudsey Pacers M  52 22 998 
Adele Ward Unattached F40  52 23 978 
Janet Clark Kimberworth Striders F55  52 27 958 
Rob Jasper Kingston Upon Hull AC M  52 27 997 
Richard Taylor Grantham Athletic Club M  52 29 967 
Anthony Spurr Unattached M45  52 32 933 
Dean Malley Unattached M50  52 35 989 
Derek James Sleaford Striders Athletics Club M50  52 36 972 
Paula Davies Danum Harriers  F50  52 36 979 
Edward Backhouse Unattached M  52 38 960 
Mike Davies Danum Harriers  M55  52 38 984 
Yvette McCracken Smiley Paces F50  52 40 1016 
Matthew Cooke Scunthorpe Athletic Club M  52 45 1014 
Darren Reeve Hornsea Harriers M55  52 46 959 
Andy Lenham Unattached M55  52 46 974 
Helen Turton Tickhill Running and Athletic F40  52 48 1015 
Rachel Clarke-Williams South Leeds Lakers Running Club F  52 50 1029 
Ian Anderton Gainsborough & Morton Striders M  52 53 949 
Philip Butcher Unattached M55  52 55 1026 
Shaun Stafford Sleaford Striders Athletics Club M45  52 56 1039 
Mike Mike City of Hull AC M60  52 57 969 
Jackie Kirman Hornsea Harriers F55  52 57 971 
Sam Botterill Doncaster Athletic Club M  52 57 983 
Andrew Richardson Unattached M50  52 57 987 
Jim Millar Sleaford Striders Athletics Club M55  52 57 1009 
Laura Sydney Unattached F35  52 57 1013 
Alexander Abel Fitmums & Friends M40  53 00 968 
Jordan Bradwell Unattached M  53 02 1040 
Phillip Vines Caistor Running Club M45  53 03 1018 
Anne Worrall Valley Striders F50  53 05 977 
Kate Gardiner Goole Viking Striders F40  53 07 1044 
Francisca Olekaibe Unattached F  53 10 1005 
Mark Kidd Unattached M50  53 16 993 
Heather Mitchell Dewsbury Road Runners F65  53 16 1003 
Carolina Scarton Sheffield Running Club F45  53 17 1084 
Alistair Collis Doncaster Athletic Club M40  53 18 1060 
Stephi Callingham Lincoln Tri Club F  53 19 1012 
Paul Brown Wolds Vets M50  53 20 992 
Daniel Parker Unattached F  53 21 1063 
Sarah Cooper Ackworth Road Runners F45  53 21 1068 
Dominic Patterson Unattached M40  53 21 1081 
Brian Goodwin Doncaster Athletic Club M60  53 22 1019 
Rebecca Ireland Sleaford Striders Athletics Club F35  53 22 1047 
Geoff Thornes Road Runners Club M70  53 25 1033 
Malcolm Knight Danum Harriers  M40  53 26 1092 
Matthew Zaremba Unattached M  53 27 1069 
Alyson Rayner Smiley Paces F40  53 27 1074 
Samantha Patterson Fitmums & Friends F  53 27 1130 
Margaret Butler Doncaster Athletic Club F60  53 31 1042 
Hayley Watson Kingston Upon Hull AC F40  53 32 1027 
Darren Brighton Fitmums & Friends M40  53 32 1066 
Daniel Powell Doncaster Athletic Club M  53 41 1058 
Zoe Dickinson Steel City Striders F45  53 41 1093 
John Walker Fitmums & Friends M50  53 45 1021 
Tracy Fitzgerald Fitmums & Friends F35  53 45 1022 
Claire Norton Unattached F40  53 45 1123 
Helen Grainger Pocklington Runners F  53 49 1121 
Sarah Sutherland Doncaster Athletic Club F45  53 50 1114 
Sheila Kerr Scunthorpe Athletic Club F55  53 51 1141 
Sarah Smith Doncaster Athletic Club F40  53 52 1097 
Natalie Howlett Doncaster Athletic Club F40  53 54 1100 
Graham Riddell Sleaford Striders Athletics Club M55  53 55 1119 
Dawn Nagy Unattached F50  53 57 1077 
Simon Park Unattached M40  53 58 1131 
Claire McBrien Lonely Goat RC  F35  54 01 1171 
Katy Potts Born to Run Netherton F  54 03 1115 
Mick Riley Doncaster Athletic Club M50  54 05 1145 
Louise Patterson Unattached F40  54 05 1154 
Lisa Schygiol Scunthorpe Athletic Club F45  54 06 1083 
Leeann Williamson Unattached F40  54 06 1160 
Simon Polkey Knavesmire Harriers M45  54 09 1129 
Victoria Ball Grantham Athletic Club F  54 12 1159 
Lynne Walker Unattached F55  54 16 1107 
Brett Hull Sheffield Running Club M  54 16 1180 
Leslie Shipley Bramley Breezers M65  54 20 1076 
Michelle Ward Doncaster Athletic Club F40  54 21 1064 
Martin Knight Maltby Running Club M60  54 22 1188 
Paula Simpson Unattached F50  54 26 1109 
Ian Garbutt Unattached M55  54 32 1196 
Paul Murphy Danum Harriers  M50  54 34 1136 
Martyn Walter Doncaster Athletic Club M55  54 34 1200 
Emma Harwood Unattached F45  54 35 1140 
Jon Watson Danum Harriers  M40  54 37 1157 
Joanne Waugh Unattached F50  54 45 1213 
Natalie Teasdale Unattached F35  54 46 1185 
Jackie Feeley Real Fitness F50  54 50 1209 
Paul Lumsdon Durham City Harriers M45  54 51 1162 
Susan Burgess Fitmums & Friends F50  54 52 1167 
Tina Begg Fitmums & Friends F35  54 53 1166 
Michelle Wray Fitmums & Friends F50  54 53 1168 
Dawn Donald Unattached F35  54 53 1204 
Dale Jerrum Doncaster Athletic Club M  54 54 1189 
Ruth Jacks Steel City Striders F35  55 02 1223 
Patrice Kane Unattached F45  55 03 1142 
Maxine Hardey East Hull Harriers F45  55 05 1218 
Amelia Williams Unattached F  55 08 1161 
Chris Marshall Unattached M  55 11 1207 
Caroline Greening Danum Harriers  F45  55 14 1201 
Alison Hill St Theresas F45  55 15 1195 
Mark Bower Danum Harriers  M40  55 15 1202 
Charlotte Robinson Sleaford Striders Athletics Club F35  55 21 1217 
Sarah Wydell Wolds Vets F35  55 22 1260 
Helen Cattermole West Hull Ladies Road Running Club F50  55 23 1186 
Steve Robinson Sleaford Striders Athletics Club M35  55 24 1220 
Debbie Williams Unattached F45  55 27 1234 
Caroline Brash Steel City Striders F40  55 30 1226 
John Hawley Ackworth Road Runners M40  55 30 1245 
Emma Rooke Unattached F  55 32 1198 
Peter Brash Steel City Striders M50  55 33 1228 
Lisa Isam Barnsley Harriers F45  55 33 1240 
Kathryn Pinchbeck Danum Harriers  F55  55 35 1247 
John Atkins Doncaster Athletic Club M  55 36 1239 
Anne Findlay Unattached F55  55 38 1256 
Paul Johnson White City Road Running Club M65  55 39 1243 
Simon Kimmins Unattached M55  55 41 1251 
Anita Broomhead Unattached F45  55 43 1235 
Angela Wilson Danum Harriers  F45  55 43 1250 
Mark Smith Wolds Vets M60  55 49 1249 
Keith Gadie East Hull Harriers M70  55 50 1236 
Joanne Houghton Tickhill Running and Athletic F50  55 52 1282 
Karen Horton Rothwell Harriers F45  55 53 1257 
Melissa Smith Unattached F  55 53 1311 
John Hastings Unattached M45  55 54 1318 
Rachel Boddice West Hull Ladies Road Running Club F35  55 55 1266 
Daniel Woods Unattached M  55 57 1268 
Debbie Iwanczuk Cleethorpes Athletic Club F35  55 57 1390 
Charlotte Sortwell Yaxley Runners F  55 58 1267 
Laura Arthur Doncaster Athletic Club F35  56 00 1280 
Sarah Shelton Barnsley Harriers F40  56 00 1304 
Angela Bowder Unattached F35  56 03 1290 
Charlotte Winter Unattached F40  56 08 1263 
Janet Dutton Rotherham Harriers F50  56 13 1258 
Susan Hoernig Road Runners Club F50  56 20 1274 
Joanne Powell St Theresas F40  56 28 1259 
Tracey Dickinson Sleaford Striders Athletics Club F45  56 32 1262 
Stephen Barrie Unattached M55  56 34 1283 
Babs Johnson Unattached F45  56 40 1321 
Joanne Ellam Fitmums & Friends F40  56 42 1297 
Diane Polwin Doncaster Athletic Club F45  56 42 1312 
Betty Barber South Leeds Lakers Running Club F65  56 43 1309 
Ray Barber South Leeds Lakers Running Club M60  56 44 1310 
Kerry Mitchell Doncaster Athletic Club F45  56 45 1317 
Matt Millington Danum Harriers  M35  56 46 1286 
Peter Butler Doncaster Athletic Club M60  56 50 1278 
Hayley Trussell Team Manvers Triathlon F  56 51 1291 
Caroline Stothard Unattached F35  56 54 1316 
Lynn Findlay Unattached F45  56 59 1343 
Claire Spear Hornsea Harriers F40  57 00 1302 
Vicky Toward Gainsborough & Morton Striders F45  57 02 1324 
Mark Harrison Wigan Harriers M50  57 03 1285 
Stewart Atkinson Unattached M  57 03 1400 
Iain Taylor Danum Harriers  M40  57 04 1339 
Nikki Atkinson Scunthorpe Athletic Club F35  57 06 1377 
Kirk Douglas Bramley Breezers M50  57 08 1276 
Russell Cottrell Farsley Flyers M40  57 09 1355 
Joy Botfield Unattached F35  57 12 1385 
Helen Cawkwell Barton & District AC F45  57 17 1364 
Julie Davis Unattached F55  57 17 1402 
Tracey Lince Barton & District AC F45  57 23 1375 
Sally Walker Unattached F40  57 32 1421 
Robert Etherington Danum Harriers  M35  57 33 1331 
Natalija Cooper Real Fitness F  57 34 1389 
Rebecca Lax Notfast Running Club F  57 34 1457 
Samantha Charlesworth Danum Harriers  F  57 39 1422 
Claire Todd Unattached F35  57 42 1407 
Dave Perry Unattached M45  57 42 1433 
Jill Jameson West Hull Ladies Road Running Club F55  57 43 1411 
Darren Clark Cleethorpes Athletic Club M45  57 44 1346 
Mick Liversidge Pudsey Pacers M50  57 44 1417 
Fiona Harrison Pudsey Pacers F50  57 45 1418 
Joanna Clarke Rothwell Harriers F35  57 46 1378 
Eleni Shah Danum Harriers  F  57 47 1450 
Rod Bowder Unattached M45  57 48 1442 
Chris Redhead Notfast Running Club M35  57 48 1483 
Adrian Good Steel City Striders M35  57 50 1363 
Alison Zientek Doncaster Athletic Club F40  57 51 1398 
Richard Todd Unattached M55  57 51 1485 
Isabel Hilton Danum Harriers  F  57 52 1414 
Katrina Hilton Danum Harriers  F45  57 52 1415 
Christina Mallender Unattached F45  57 57 1434 
Jane Noble Unattached F40  57 58 1437 
Sharon Adams Unattached F45  57 58 1439 
Ben Cardy Fitmums & Friends M  57 58 1466 
Tina Tina Unattached F35  57 59 1458 
Sarah Wilby Pocklington Runners F45  57 59 1475 
Rachel Eyre Unattached F45  58 00 1455 
Julia Keighery Unattached F35  58 02 1468 
Karina Windle Unattached F35  58 05 1463 
Lisa Sprowell Maltby Running Club F40  58 16 1448 
Philippe Leroy Sleaford Striders Athletics Club M45  58 17 1446 
Rachael Coe Unattached F40  58 18 1462 
Andy Blandford Maltby Running Club M40  58 22 1449 
Sarah Turner Pudsey Pacers F50  58 23 1476 
Jacqueline Hutchinson Danum Harriers  F45  58 25 1491 
Gail McGann Unattached F35  58 28 1497 
Trevor Clark Barton & District AC M65  58 33 1444 
Ruth George Barton & District AC F35  58 33 1445 
Emma Lewis Steel City Striders F45  58 34 1413 
Clare Shield Unattached F35  58 34 1477 
Tracey Christison Doncaster Athletic Club F50  58 35 1454 
Melanie Walker Barton & District AC F60  58 36 1479 
Sylvia Creasey Scunthorpe Athletic Club F40  58 48 1478 
Josh Juhasz Unattached M  58 49 1428 
Sarah Wall Unattached F50  58 53 1500 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=11527&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020