Results

 
 
Results for Oakwell Hall Park Run on the 27th Oct 2018
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
David Barnett Unattached M45  19 30 1 of 252 183 
Lee Dickinson Unattached M  20 10 2 of 252 189 
Richard Gleghorn Unattached M40  20 38 3 of 252 194 
Gary Brook Unattached M  20 52 4 of 252 196 
Andrew Kaye Unattached M40  21 06 5 of 252 198 
Shaun Wells Oakwell RunFIT M45  21 28 6 of 252 202 
Joshua Baldwin Unattached M  21 53 7 of 252 206 
April Caufield Halifax Harriers F  22 00 9 of 252 207 
Scott Smith Unattached M45  22 25 10 of 252 211 
Alex Dowling Unattached M  22 29 11 of 252 211 
Carly Miller Oakwell RunFIT F35  22 34 12 of 252 213 
Lee Goodridge Oakwell RunFIT M40  22 34 13 of 252 213 
Sean Harrison Oakwell RunFIT M45  22 35 14 of 252 213 
Jan Bentley Unattached M45  22 35 15 of 252 212 
Matthew Ackerley Morley Runners M35  22 42 16 of 252 214 
Jayden Wright Unattached M  22 45 17 of 252 214 
Laura Thornton Unattached F  23 06 18 of 252 217 
Oliver Lees Unattached M35  23 10 19 of 252 218 
Katie Sharp Denby Dale Travellers F  23 12 21 of 252 219 17 
Jim Faraday Unattached M  23 14 22 of 252 218 
Andy Green Denby Dale Travellers M50  23 20 23 of 252 220 
Bill Stewart Unattached M  23 21 24 of 252 219 
Daniel Ambler Unattached M40  23 24 25 of 252 220 
Antony Hill Dewsbury Road Runners M35  23 24 26 of 252 220 
Flora Skidmore Dewsbury Road Runners F55  23 29 28 of 252 221 
Andrew Rollerson Unattached M  23 29 29 of 252 221 
Angela Pattinson Horsforth Harriers F50  24 36 36 of 252 232 
Matthew Dyson Unattached M40  24 52 39 of 252 234 
Russell Ibbetson Morley Runners M  25 06 43 of 252 236 
Glynn Mortimer Tingley Runfit M45  25 21 46 of 252 239 
Rowan Walters Sheffield Triathlon F  25 40 49 of 252 242 
Martyn Stearn Ackworth Road Runners M65  25 42 50 of 252 242 
Richard Dunn Spenborough & District AC M45  25 43 51 of 252 242 
Estelle Williams Spenborough & District AC F  26 27 57 of 252 249 
Claire Thompson Spenborough & District AC F35  26 54 65 of 252 253 17 
Grayham Mills Unattached M60  26 59 66 of 252 254 
Adam Theakston Dewsbury Road Runners M35  27 01 67 of 252 255 
Dan North Stadium Runners M35  27 07 68 of 252 255 
Alan Sykes Northowram Pumas M65  27 17 70 of 252 257 
Sally Campbell Denby Dale Travellers F40  27 26 74 of 252 258 
Rachel Parker Saltaire Striders F45  27 27 75 of 252 259 
Jason Newell Spenborough & District AC M45  27 28 76 of 252 259 
Jodie Knowles Northowram Pumas F35  27 35 77 of 252 260 12 
Elaine White Denby Dale Travellers F45  28 14 88 of 252 266 
Grant Cooper Spenborough & District AC M45  28 15 89 of 252 266 
Sarah Godbehere Denby Dale Travellers F45  28 15 90 of 252 266 
Rosalyn Joyce Spenborough & District AC F  28 22 94 of 252 267 
William Stones Tingley Runfit M  28 27 96 of 252 268 
Rosalind Bedford Denby Dale Travellers F55  28 32 100 of 252 269 
Caroline Kershaw Spenborough & District AC F55  28 46 105 of 252 271 
Natalie Sampson Tingley Runfit F  28 47 106 of 252 271 
Liz Ibbetson-Bristow Morley Runners F35  29 13 113 of 252 275 
Matthew Jenkins Unattached M35  29 24 115 of 252 276 
Eleanor Joyce Spenborough & District AC F  29 38 116 of 252 279 
Graham Guest Denby Dale Travellers M45  30 26 127 of 252 287 
Michelle Dare Pudsey Pacers F55  30 31 128 of 252 287 
Kelly Lewis Oakwell RunFIT F35  30 31 129 of 252 287 
Laura Harrison Oakwell Running Bears F40  31 01 141 of 252 292 
Stella Taylor Denby Dale Travellers F55  31 05 142 of 252 293 
Ayub Hussain Dewsbury Road Runners M65  31 27 147 of 252 296 
Sienna Haynes Spenborough & District AC F  31 38 150 of 252 298 
Anne Middleton Denby Dale Travellers F55  31 39 151 of 252 298 
Jack Manuel Unattached M  32 22 154 of 252 304 
Emily Sharp Spenborough & District AC F  32 44 156 of 252 308 
Susan Jackson Spenborough & District AC F50  32 53 158 of 252 310 21 
Barbara Millett Spenborough & District AC F50  32 53 159 of 252 310 
Emma Ajmal Unattached F35  32 59 163 of 252 310 
Andrea Woodside Dewsbury Road Runners F40  33 19 168 of 252 314 
Kelly Aston Oakwell Running Bears F  34 43 181 of 252 327 
Paula Scott Pudsey Runners F50  36 10 192 of 252 340 
Chris Norris Bramley Breezers M60  36 12 194 of 252 341 
Isobel Morris Spenborough & District AC F  36 42 199 of 252 346 
Craig Morris Spenborough & District AC M35  36 44 200 of 252 346 
Gillian Kennedy Tingley Runfit F55  38 04 210 of 252 359 
Hazel Stones Tingley Runfit F45  38 05 211 of 252 359 
Paul Conway Dewsbury Road Runners M60  38 06 212 of 252 359 
Ruth Dacre Pudsey Runners F45  40 13 223 of 252 378 
Joanne Overal Tingley Runfit F45  40 42 229 of 252 383 
Pete Andrews Denby Dale Travellers M70  42 07 231 of 252 397 
Rachel Armstrong Bradford Airedale F50  42 46 233 of 252 403 
Olivia Hawley Bridgend Athletics Club F  44 33 242 of 252 420 
Lynda Stark Tingley Runfit F40  45 50 244 of 252 432 
Kathryn Gray Unattached F50  47 45 246 of 252 449 
Gail Jazmik Unattached F50  47 45 247 of 252 449 
Sharon Shillito Tingley Runfit F45  57 43 249 of 252 544 
Lynsey Teggart Tingley Runfit F40  57 43 250 of 252 544 
Steven Carter Horsforth Fellandale M55  58 05 251 of 252 547 
Mandy Boole Pudsey Pacers F55  58 06 252 of 252 547 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=10669&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Home | News | Membership | Calendar | Events | Results | Rankings | Dewsbury 10k | X Country | Flat Cap 5 | Newsletter | Club Kit | Club Colours | Gallery | Profiles | Club Runs | About Us | Contact Us | Bob Graham Round

Version 4.1 Webdesign © Andrew Cottier 2021