View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1439992
 
rss feed:
 
 
 
Results for York 5K Race Series on the 11th Oct 2018
 
Full NameClubCatHMSPosition
James Kraft Scarborough Athletic Club M  15 53 
Robert Scott Richmond & Zetland Harriers M  16 31 
Matthew Hallam Valley Striders M  16 49 
Scott Wardman Richmond & Zetland Harriers M35  17 02 
Steve Middleton Richmond & Zetland Harriers M40  17 25 
Matthew Shillings Goole Viking Striders M  17 30 
Bradley Walker Ackworth Road Runners M  17 30 
Ross Bibby Valley Striders M35  17 39 
David Song Leeds University M  17 47 
Stuart Smith Unattached M40  17 55 10 
Kim Brown Ripon Runners M45  17 56 11 
Dan Eastwood Pocklington Runners M  18 00 12 
Daniel Linstrum Wetherby Runners M  18 01 13 
Charlotte Mason City of York Athletics Club F  18 09 14 
Roger Hutton Unattached M40  18 11 15 
Mick Hill Leeds City Athletic Club M40  18 28 16 
Matthew Lambert Richmond & Zetland Harriers M  18 33 17 
Peter Swoboda Rothwell Harriers M35  18 36 18 
Alex Patrickson Nidd Valley Road Runners M  18 37 19 
Leon Reeve Richmond & Zetland Harriers M40  18 38 20 
Andrew Harris Nidd Valley Road Runners M45  18 41 21 
Gavin Walker Ackworth Road Runners M  18 48 22 
Edward Mezzetti Oxford City Athletic Club M35  18 49 23 
Paul Richardson Harrogate Harriers M40  18 56 24 
Jason Westmoreland Rothwell Harriers M50  18 59 25 
Jonny McFaul Goole Viking Striders M  19 02 26 
Sam Kettlewell Richmond & Zetland Harriers M  19 03 27 
Edward Dunn City of York Athletics Club M35  19 04 28 
Darran Ball Pocklington Runners M50  19 04 29 
Sam Lynn York Postal Harriers M40  19 06 30 
Andrew Forsyth Askern & District Running Club M55  19 19 31 
James Williamson Goole Viking Striders M  19 34 32 
Amicia Lee Leeds City Athletic Club F  19 47 33 
Duncan Smart Scarborough Athletic Club M50  19 47 34 
Benjamin Baird Nidd Valley Road Runners M  19 51 35 
Karl Humphreys Knavesmire Harriers M45  19 54 36 
Wayne Gardiner Goole Viking Striders M  20 01 37 
Rebecca Normington Wetherby Runners F  20 11 39 
Andrew Tomlinson Knavesmire Harriers M35  20 14 40 
Sarah Hunter Ackworth Road Runners F  20 18 41 
Jane Halloran Skyrac Athletic Club F45  20 19 42 
Tristan Watson Knavesmire Harriers M  20 26 43 
Nicky Andrews Wetherby Runners F  20 27 44 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M40  20 41 45 
Nick Wallhead Wetherby Runners M40  20 44 46 
Paul Wildman Wetherby Runners M  20 53 47 
Clare Rowntree Knavesmire Harriers F  21 13 49 
Tyler Starks Ackworth Road Runners M  21 17 50 
Rachel Bentley Valley Striders F  21 26 52 
Abbie Eastwood Pocklington Runners F  21 33 53 
Paul Eastwood Pocklington Runners M40  21 33 54 
Lee Hopkins Penistone Footpath Runners M45  21 42 56 
Tom Bramham Goole Viking Striders M  21 43 57 
Mark May Scarborough Athletic Club M55  21 52 58 
Richard Smart Ackworth Road Runners M  21 58 59 
Martyn Stearn Ackworth Road Runners M65  22 50 
Michael Brearley Saltaire Striders M55  22 58 
Jo Heseltine Rothwell Harriers F50  22 59 
Julie Stafford Ackworth Road Runners F50  23 02 
Kirsty Naylor Thirsk And Sowerby Harriers F35  23 20 
Tammy Gaines Ackworth Road Runners F35  23 25 
Melanie Ellwood York Postal Harriers F  23 28 
Andrea Scully Ackworth Road Runners F45  23 35 10 
Gemma Lund Ackworth Road Runners F35  23 45 11 
Gill Boynton York Acorn Running Club F55  23 47 12 
Gemma Oughtred Goole Viking Striders F  23 50 13 
Terry Mottram Ackworth Road Runners F40  23 55 15 
Sarah Waite Rothwell Harriers F  23 55 16 
Dave Allison Ackworth Road Runners M35  24 14 17 
Charlotte Grace Ackworth Road Runners F  24 16 18 
Pamela Ritucci Ackworth Road Runners F  24 22 19 
Keith Pailing Rothwell Harriers M65  24 31 20 
Philippa Oldridge Goole Viking Striders F  24 32 21 
Janet Barr Ackworth Road Runners F45  25 05 22 
Paula Brook Rothwell Harriers F40  25 20 23 
Gabriel Uttley Knavesmire Harriers M60  25 34 24 
Angela Benson Ripon Runners F55  26 01 26 
Claire Easton Rothwell Harriers F45  26 01 27 
Phil McCluskey Houghton and Peterlee Athletics Club M50  26 33 60 
Colette Lowe Ackworth Road Runners F45  26 34 28 
Sarah Cooper Ackworth Road Runners F40  26 35 29 
Deborah Mason Knavesmire Harriers F50  26 50 30 
Wendy Berry Ackworth Road Runners F55  27 50 31 
David Cooper Ackworth Road Runners M60  27 50 32 
Peter Shillings Goole Viking Striders M65  27 57 33 
Roy Simpson Ackworth Road Runners M60  28 09 34 
Jade Seal Ackworth Road Runners F  28 19 35 
James Upperton Wetherby Runners M  28 35 36 
Stephen Berry Ackworth Road Runners M55  31 03 39 
Helen Reevell Pocklington Runners F45  31 33 40 
Yvonne Stearn Ackworth Road Runners F55  34 04 41 
Kim Heyes Pocklington Runners F  37 04 43 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=10535&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019