View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1636508
 
rss feed:
 
 
 
Results for York 5K Race Series on the 12th Apr 2018
 
Full NameClubCatHMSPosition
Joshua Schofield Blackheath & Bromley Harriers AC M  15 10 
Reece Dalton Richmond & Zetland Harriers M  15 54 
Robert Scott Richmond & Zetland Harriers M  16 13 
Phill Taylor Bridlington Road Runners M35  16 21 
George Cook Herts Phoenix Athletics Club M  16 31 
James Tucker City of York Athletics Club M  16 41 
Matthew Hallam Valley Striders M  16 43 
Hywel Jones Unattached M  16 43 
Steve Middleton Richmond & Zetland Harriers M40  16 58 
David Dew Unattached M  17 20 10 
Alex Simpson Lancaster University M  17 21 11 
Toby Hillery Wetherby Runners M  17 29 12 
Andrew Owens Sheffield Uni M  17 31 13 
Timothy Bagguley Newark Athletic Club M  17 33 14 
Stuart Smith Unattached M40  17 36 15 
Robert Whitaker Wetherby Runners M40  17 38 16 
Kevin Summers Unattached M  17 39 17 
Charlotte Mason City of York Athletics Club F  17 49 18 
George Phillips Unattached M  17 52 19 
Craig Thorpe Ackworth Road Runners M  17 57 20 
Peter Pearson Unattached M  18 09 21 
Matthew Middleton Scarborough Athletic Club M  18 16 22 
Simon Cave Ripon Runners M40  18 18 23 
Dan Eastwood Pocklington Runners M  18 23 24 
Alistair White Rounday Runners M  18 30 25 
Paul Anderson Unattached M  18 32 26 
Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners M50  18 42 28 
Andrew Harris Nidd Valley Road Runners M40  18 43 27 
Jonathan Corke Wetherby Runners M40  18 45 30 
Paul Richardson Harrogate Harriers M40  18 46 29 
Benjamin Baird Nidd Valley Road Runners M  18 53 32 
Stella Cross Wetherby Runners F  18 58 33 
Darran Ball Pocklington Runners M50  19 00 34 
Alex Matthewson Wetherby Runners M  19 00 35 
Isobel Nicholls Scarborough Athletic Club F  19 04 36 
Daniel Linstrum Wetherby Runners M  19 04 37 
Duncan Smart Scarborough Athletic Club M45  19 09 38 
James Williamson Goole Viking Striders M  19 16 39 
Kevin Pears York Triathlon Club  M40  19 26 40 
Callum Draper Wetherby Runners M  19 28 41 
Colin Jobber Barton & District AC M45  19 30 42 
Richard Harrison Selby Striders M45  19 34 43 
Steve Sadler Richmond & Zetland Harriers M55  19 41 44 
Edward Dunn City of York Athletics Club M35  19 43 45 
Adam Prentis Harrogate Harriers M50  19 58 46 
Jane Halloran Skyrac Athletic Club F45  20 07 47 
Rebecca Normington Wetherby Runners F  20 09 48 
Austin Smithies City of Hull AC M  20 12 49 
Libby Brown Oxford University Athletic Club F  20 21 50 
Steve Boynton York Acorn Running Club M60  20 23 51 
Paul Wildman Wetherby Runners M  20 29 52 
Philippa Barrett Wharfedale Harriers F  20 38 
Emma Simmons Pocklington Runners F40  20 43 55 
Jarrad Englestown Selby Striders M35  20 45 56 
Ian Nicholls Scarborough Athletic Club M50  20 51 58 
Nicky Andrews Wetherby Runners F  20 54 59 
Mark May Scarborough Athletic Club M50  20 57 60 
Mollie Holehouse Bridlington Road Runners F  21 02 62 
Dave Burrows Knavesmire Harriers M  21 03 63 
Tim McKenzie Knavesmire Harriers M  21 05 64 
Abbie Eastwood Pocklington Runners F  21 09 65 
Paul Eastwood Pocklington Runners M40  21 09 66 
Kirsty Ryan Rounday Runners F  21 11 67 
James Maxton Knavesmire Harriers M45  21 15 68 
Emma Tune Goole Viking Striders F  21 30 69 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M40  21 40 70 
Corrie Percival Knavesmire Harriers F45  21 43 71 
Paul Widdowfield Unattached M35  22 16 
Richard Townsend Saltwell Harriers M55  22 43 72 
Mark Walby Barton & District AC M50  22 45 
Joan Brown City of York Athletics Club F50  22 47 
Tim Driver Wakefield Triathlon M40  23 05 
Jo Heseltine Rothwell Harriers F50  23 08 
Rosemary Pauling City of York Athletics Club F  23 18 
Joanna Millican Tadcaster Harriers F40  23 23 10 
Keith Pailing Rothwell Harriers M65  23 34 11 
Adrian Thear Knavesmire Harriers M50  23 54 15 
Egg Cameron Unattached F  24 08 16 
Charlotte Moore Unattached F40  24 53 18 
Isabelle Walby Barton & District AC F  25 03 19 
Vivianne Fraser Knavesmire Harriers F50  25 09 20 
Claire Easton Rothwell Harriers F45  25 39 23 
Deborah Mason Knavesmire Harriers F50  25 55 24 
Helen Grainger Pocklington Runners F  26 39 25 
Philip Lim Valley Striders M45  28 48 28 
Helen Reevell Pocklington Runners F45  30 08 30 
Sarah Longfield Ackworth Road Runners F35  33 31 31 
Lucy Shore Knaresborough Striders F  34 55 33 
Kim Heyes Pocklington Runners M  37 21 35 
Rachel Boyd Knaresborough Striders F55  42 29 38 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=10076&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019